Forum.Over.Net

Starševski čvek

Motoristi zagamani že...

Default avatar

Yaamaahaa

mene je napisal/a:
Podpis.Tudi motoristka.
Default avatar

GRETKA

tipkam in tuhtam je napisal/a:
Tudi jaz se strinjam. Najbolj moteče je posploševanje, saj vsi vemo koliko norcev se vozi po slovenskih cestah na štirih kolesih, koliko je kolesarjev, ki so prepričani, da zanje ne veljajo nobena pravila in ne nazadnje pešcev, ki hodijo po cesti kot slepe kure.
Živi in pusti živeti
Default avatar

vegicaa

Motoristke, kako si potem razlagate to, da imamo avtomobilisti tako redko probleme z "izsiljevanjem" s stranske ceste in "nenadnim" zavijanjem v levo?
Če vozite po predpisih, se vam to praviloma ne bi smelo dogajati.
Default avatar

Takisto je

vegicaa je napisal/a:
Čestitam!
Zelo dobro vprašanje.
Res čudno zakaj avtomobilistom iz dvorišč, potem na cesto brez žmigavcev ne bruhajo neprevidni vozniki.
Default avatar

hecna reč

Yaamaahaa je napisal/a:
Ampak a ni hecno? Avtomobilisti speljejo s svojih dvorišč ne da bi pogledali levo in desno, vanje pa skoraj po pravilu priletijo motoristi. Redko drugi avtomobilist.
Avtomobilisti zavijejo levo brez smernika, vanje pa spet, kot po pravilu, priletijo motoristi. Spet redko drug avtomobilist.
Res hecno, no.
Default avatar

jaz jih ne razumem

Ker na cestah ni nadzora, si nekateri motoristi privoščijo divjanja, izsiljevanja, prehitevanja v škarjice, polaganja ovinkov.
Videno tudi sredi Ljubljane, na Tržaški cesti.

Res me zanima, od kod jim pamet (oz. pomanjkanje le-te), da sredi mesta divjajo 160 km/h - OK, ima močan motor, ampak a za motoriste cestno prometni predpisi ne obstajajo?
A omejitve hitrosti so samo za blesave avtomobiliste?
In - zakaj se motoristi rinejo (pred semaforjem) med kolonami vozil, da bi štartali prvi - tega pa res ne razumem. Me lahko kdo razsvetli?
Default avatar

simpl

jaz jih ne razumem je napisal/a:
No, te jaz razsvetilim; ker za motoriste, tako kot omejitve hitrosti, ne veljajo tudi neprekinjene črte na vozišču, prepovedi prehitevanja, prepoved menjave voznih pasov v križišču, prepoved prehitevanja kolone... in vsi ostali, splošno veljavni predpisi.
Vsaj tak vtis človek dobi, ko jih opazuje na cesti in ko jih posluša.
Default avatar

Motorko

Dejstvo je da so motoristi res ena samomorilska podivjana sekta.
Pred sabo nima nič, nobenega varovala, nobenega konkretnega pleha, nobenih varnostnih vreč....skratka nič drugega kot svojo neumno butico, pa divjajo še bolj kot avtomobilisti, ki vse to imajo. Pravzaprav bi bilo motoristom treba pred balanco namontirat našpičene vile, da bi se mogoče potem malo boj zamislili nad svojim norim početjem.
Default avatar

bizirizi

ej,sam tišina glede motoristov,ja?!
zaradi enih objestnežev,še ne pomeni,da so vsi slabi vozniki,ki nimajo pojma o cestnoprometnih predpisih. Niso vsi za isti koš!
Imam kar nekaj prijateljev,ki so bojši na motorju,kot si ti v avtu.Pa brez zamere prosim.
lep dan želim še naprej
Default avatar

vegicaa

No, še vedno nimamo odgovora, zakaj imajo motoristi toliko specifičnih težav z avtomobilisti, medtem ko jih avtomobilisti med seboj nimamo.
Default avatar

voznik B.

bizirizi je napisal/a:
NE!

Vsaj dokler jih od desetih, ki me prehitijo na cesti, samo dva ali eden data smernik.

Pa vozim po predpisih in z max dovoljeno hitrostjo. Kar pomeni, da vas 80% redno in čedno krši prometne predpise.

-neuporaba smernika
-prekoračitev max dovoljene hitrosti.

To so fakti!

Voznik B.
Default avatar

Katalenca_

Res ne vem kje se vozite, da je tolk nevzgojenih motoristov. Sem blizu zelo prometne ceste za motoriste (priljubljena cesta za motoriste) pa ne opazim nič tako drastičnega.

Se spomnim še iz časov ko sva se midva več vozila po cestah, koliko avtomobilistov je zanalašč izsililo prednost. Ker je pričakoval, da bo vsak motorist prehiter, ker pa se je vozil po omejitvah pa je tik preden je motorist prišel do njega, zavil iz stranske ulice. Nemalokrat je malo manjkalo, pa bi zaradi tega padla.. Pa daleč od prehitre vožnje.
Večkrat videno tudi ko je poleti kolona. Seveda gre z motorjem lahko mimo. A nekatere to grozno moti. In se še zanalaš postavi skrajno levo na črto ali še malo čez, da ima motorist problem prehiteti. Objestnost voznikov avtomobilov. Za ene je očitno težko se postaviti bolj desno, da gredo lahko varno mimo kolone.
Default avatar

hahaha - do solz si me nasmejal

Motorko je napisal/a:
Pa še prav imaš.
V nedeljo eden teh sektašev prevozi krožišče v napačni smeri (!!), zato da je pred mano - ki sem že bila v krožišču - prišel do izvoza, ter odpeljal s polnim plinom po cesti, še polni peska od zimskega posipavanja + vsega, kar je veter nanosil.
Jih nimam nič rada okoli sebe, več gledam v ogledala kot na cesto in komaj čakam, da me prehitijo.
Default avatar

simpl

Katalenca_ je napisal/a:
1. Niti slučajno in po naključju ti ne verjamem, da katerikoli avtomobilist zanalašč čaka v zasedi, kdaj bo lahko pred notoristom zapeljal iz stranske ulice. Ne laži.
2. Daj si malo osveži znanje cestno prometnih predpisov. To, da motorist fizično zmore mimo stroječe kolone še ne pomeni, da to tudi sme! In to, da fizično lahko po istem pasu prehiti avto tudi kjer je sicer neprekinjena črta, ne pomeni da to tudi sme!
Prehiteva se lahko tam, kjer je to dovoljeno in označeno s prekinjeno črto, ki ločuje vozne pasove in kadar to situacija omogoča (prazen nasprotni pas). Pika. Če bi motoristi to upoštevali, bi bilo popolnoma vseeno, ali avto, ki ga prehitevajo, vozi po desnem, srednjem ali levem delu svojega pasu.
Kolono pa je povsem prepovedano prehitevati!
Default avatar

Motorko

Katalenca_ je napisal/a:
Poizkusi se voziti po predpisih, pa boš kmalu opazila množico divjakov. Dokler ti sama divjaš bolj kot ostali, ne moreš videti hitrejših od sebe oziroma prehitrih.
Default avatar

Katalenca_

Motorko - ne divjam, ker vozim otroka.

simpl - to je tvoje mnenje. Povedala sem ti, kar sem sama doživela in to nemalokrat. Ni šlo zato, da bi avtomobilist čakal v zasedi. Šlo je zato, da je pričakoval da bova pridivjala mim in ker se mu je zdelo da čaka dovolj dolgo je zapeljal direktno pred motor. Saj hitrost ni bila velika, ampak zaradi takih hitro lahko padeš. Na koncu pa on odpelje ti imaš pa en kup škode. To se ni zgodilo samo 1krat ampak večkrat. Na koncu se sprašuješ ali je res pametno voziti po omejitvah zaradi takih bedakov.

Glede kolone pa... ja res se ne sme. In tudi nisem zato, da se prehiteva z visokimi hitrostmi. Ne vidim pa nobene panike, da stoječo kolono prehiteva motor. Ne boš verjela, ko smo tako šli na morje in prehitevali kolono (seveda počasi, ker nikoli ne veš, kdaj ti kdo odpre vrata ali zapre pot) je bil z nami tudi policaj na motorju (v službi!!) pa ni nihče dobil kazni ali opomina. Vendar si očitno ena tistih, ki striktno zapelje na črto z omejenim razmišljanjem "če jaz ne smem, tudi drugi ne bodo".
Default avatar

vegicaa

Katalenca_ je napisal/a:
Po mojem smo res taki ja.
Ne morete zmagat, a ne.
Očitno se res ne zavedate, da se vas ljudje bojimo in si vas ne želimo v svoji bližini, ker ste nevarni, nepredvidljivi, prehitri, objestni. Kot skupina ste pač taki in tukaj je par svetlih izjem premalo, da bi bil splošni vtis kaj boljši.

Jaz osebno se motoristom umikam in postavljam na desni rob in vse to, ker se vozim po cesti, kjer jih je veliko in sem jih navajena. Hkrati želim samo, da so čim prej mimo in jih pri tem ne nameravam ovirati ... ampak vi se pa morate zavedati, da vsi ljudje ne razmišljajo pol ure naprej, kdaj bo kakemu motoristu padlo na pamet prehitevati kolono in se postavljati na semaforju pred črto in tako dalje. Pač če zavestno kršiš predpise, se prej oboroži z znanjem in se nauči predvidevati - ali pa pač tega ne počni.

Hkrati je na naši cesti tudi veliko kolesarjev ... če ga hočem varno prehiteti, moram iti čez črto nasprotnega pasu. Dober motorist bo videl kolesarja, prost nasprotni pas in bo predvidel, kakšen je moj namen. In zato v takem momentu ne bo šel prehitevat. Slab motorist bo seveda videl samo sebe in šel ne glede na vse prehitevat z veliko višjo hitrostjo od dovoljene. In potem je seveda kriv avtomobilist.

Dokler ne boste sami prevzeli svoj del krivde za to, kar se vam dogaja na cesti, bo pač tako, kot je. Ampak če se celo ženske (ki smo po statistiki in na sploh bolj umirjene voznice) sprenevedate, ne vidim dobrih možnosti.
Default avatar

Motorko

Katalenca_ je napisal/a:
Ne poznam motorista, ki bi priznal, da divja. Ti kot vidimo nisi izjema.
Motoristi ste zelo podobni pasjeljubcem. Vsi pasjeljiubci pravijo, da pobirajo dreke za svojimi psi, pasjih drekov pa vsepolno okrog. Le kdo jih je natrosil?
Default avatar

Katalenca_

Motorko je napisal/a:
Motorko že nekaj let nisem motoristka, ker je to prenevaren šport za mlade družine - vsaj po mojem mnenju. Ne gre zato, da ne bi priznala da smo včasih tudi divjali - ker smo. A na delih, kjer se to da početi dokaj varno in se s tem ne ogroža drugih. Gre zato, da mečete vse motoriste v en koš. To pomeni tiste, ki so na cesti več kot marsikdo izmed vas (npr. poklicni vozniki, policisti, reševalci, stari motoristi), kot tiste mlade, ki preizkušajo svoje meje. Slednji tudi mene plašijo po cestah ker ga en trenutek ne vidiš, že naslednji je pa mimo. Ampak to niso vsi motoristi. Večji del kar jih poznam, so pametni motoristi. Tudi veliko mladih zadnje čase raje hodi svoj adrenalin sproščati na Grobnik. Se pa strinjam da so še vedno po cestah. A kot vedno tudi tu pretiravate. Eni ste alergični že ko se sliši M od motoristov.

Vegica - nisem motoristka. Bila sem in bom ko bo za to spet čas. Verjemi, da se večina motoristov zaveda, da avtomobilisti ne pričakujejo motoristov. Kot pravim - so izjeme. Veliko mladih motoristov se trudi v Sloveniji odpreti dirkališče (podobno Grobniku) kjer bi lahko sproščali adrenalin, namesto na cestah, a ni posluha. Žal se to skoraj vsakodnevno pozna v črni kroniki. Glede naše družbe in vožnje ti pa lahko povem, da smo se 10 let - kar smo se vozili, vozili s pametjo. Do morja smo rabili toliko kot z avtom ali še malo več (zaradi pavz). Izbirali smo manj prevozne ceste in kot skupina nismo izsiljevali, noreli itd... pa je bila skupina mladih in povečini vsi s športnimi motorji.
Še enkrat - niso vsi motoristi divjaki. Zaradi nekaj mladih izjem, vse mečete v en koš.
Default avatar

Motorko

Katalenca_ je napisal/a:
Katalenca,
Vsi "nori" motoristi se zgovarjajo/te na tistih 2% motoristov, ki pa morda res pametno vozijo. In potenm vsi v en glas radi tulite v en rog, češ nismo vsi motoristi isti. Potem, tud, če bi bil med vsemi motoristi samo eden pameten, pač ne moremo trdit da ste vsi isti.
Reciva, da sta od stotih, potem dva motorista solidna. Zadovoljna?
Pa res veliko naklučje, da si ravno ti ena od tistih dveh.

Ampak vsi motoristi, vključno s teboj, pa klobasate, češ, grda slovenija, ker nam ne naredi dirkališča, da bi tam divjali. Ja reveži ubogi, a res nimate časa se na grobnik, al pa v Italijo, Mađarsko, Avstrijo odpeljat in tam na dirkališču divjat? A je slovenija kar na enkrat tako velika, da je predaleč na grobnik al pa kam drugam peljat?
Veš, jaz pa rad streljam. To mi je tako adrenalinsko kot motoristom divjanje. In slovenija grda mi noče strelišča pred hišo naredit. A to pomeni, da naj zdaj kar po ulici streljam?