Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi sprejeli delo sprva zastonj?

bi sprejeli delo sprva zastonj?

Bi bili pripravljeni sprejeti delo, ki se ponuja, da bi najprej nekaj mesecev delali zastonj, saj človek, ki delo ponuja, trenutno nima dovolj sredstev, kasneje, ko bi posel bolj zalaufal, pa pravi, da bi bilo plačano? Sem brez službe in zato razmišljam o vsaki priložnosti, imam pa sicer dokončano 7. stopnjo izobrazbe. Vem, da se sliši čudno, da bi človek delal čisto zastonj, vendar ob dolgotrajnem iskanju službe človek na vse pomisli. Prosim za vaša mnenja.

Za kakšno delo pa gre? Kako to, da nima denarja za plačo? A sebi plačuje?

Ja jaz bi šla. Defenitivno. Ampak bi se časovno omejila. Maksimalno 3 mesece.. če potem ne bi bilo vsaj nekega delnega plačila.. vsaj nekaj,pa postopoma več.. potem ne bi nadaljevala. Bi pa štartala defenitivno.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Ne, ne bi. Morda za en mesec, če bi bila brez službe seveda, drugače pa ne. Morda, res morda ne gre za nate*ancijo ampak na žalost je danes zares težko komurkoli zaupat. No, da se popravim – če bi šlo za nekoga ki mu resnično za tako stvar lahko zaupam potem ja. Ampak takih je za na prste ene roke preštet.

Jaz mislim, če nima denarja za plačo naj najprej sam ustvari tol.iko, da bo lahko še koga zaposlil.

Zastonj ti v trgovini ne bodo niti žemlje dali!

če se ti zdi zanesljiv in verjameš v njegovo poslovno idejo, potem ni s tem nič narobe. Jaz sem že marsikaj delala zastonj in se je včasih vrnilo, včasih pa ne. Vsaka šola pač stane.
Ampak ne brez papirja, kjer se dogovorita, da ko začne denar prihajati v firmo, se te takoj/čimprej začne poplačevati (in ne da ima potem še izgovore da mora najprej temu pa drugmu pa petmu). Lahko “zastavi” tudi kakšno premičnino pri tebi.
In kot je rekla zgoraj, časovna omejitev je pomembna – s samim sabo. Da če je rekel 3 mesece, si sam postaviš 4 mesece in če takrat še ni denarja, pač spokaš in greš.
Pa bodi pozoren – niso vsi, ki so ubogi in jamrajo, tudi zares reveži.

Sicer bi ti lažje odgovorila, če bi vedela, za kakšno vrsto dela gre, ampak načeloma ne bi. Če ta človek kot podjetje sprejme neko naročilo in rabi tebe kot izvajalca, potem te lahko plača, ko njemu plača naročnik. Če rabi tebe za izdelavo produktov, ki jih potem prodaja naprej, te tudi lahko plača, ko mu stranke te izdelke plačajo. Če je v takšnih težavah, da rabi ta plačila najprej za kritje stroškov (in potem zmanjka za plače), mu pa ne bi zaupala.

Še zmeraj čakam, da avtorica napiše, za kakšno delo gre? Eno je fizično premetavanje po skladišču, drugo pa nekajurna pomoč v pisarni!

Samo če bi šlo za delo, pri katerem bi dobil veliko izkušenj na področju svoje stroke.

Stvar je preprosta. Če delodajalec oceni tvoje delo za ničvredno, potem te ne potrebuje. Če te pa potrebuje, potem naj plača vse od začetka. Tudi če prideš prvi dan samo fikuse zalit in šalce od kofeta pomit, je to delo vredno določenega plačila, ker če tega ne bi opravil ti, bi ga nekdo drug, ki prejema plačo. Če se bo začelo pristajati na neplačano začetniško delo, bodo delodajalci to “začetniško dobo” vedno bolj podaljševali. Z enega meseca na dva, na tri, pol leta, leto… Skratka, če delodajalec išče nove delavce, ima očitno presežek naročil, ki na koncu prinašajo več denarja. Zakaj bi mu delal zaston, če je s tvojim delom zaslužil več?


Tudi jaz, samo v tem primeru.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Jaz sem, v bistvu se nisem dogovorila z delodajalcem, ampak sem hodila k njemu zaposleni delavki občasno na pomoč pri zelo specifični zadevi (ker sva se pač dobro poznali).
Ampak to mi je prineslo zelo dobra priporočila, ko sem menjavala službo 🙂

Popolnoma se strinjam. Volonterstvo se je preveč razpaslo in kar vsi mislijo, da bomo delali zastoj. Kako bom pa v trgovini kaj kupila?

Bi se najprej pozanimala naokrog, koliko delavcem je obljubil isto, če jih je dejansko sploh kaj plačal ali pa vlekel za nos iz meseca v mesec, dokler niso obupali.

Ja.
Sem tudi že – ne sicer ravno za več mesecev, vendar za začetek pa.

Ne bi, ker je to izkoriščanje.
Elektrika, pa hrana….. tudi ni zastonj.
Denarja je dovolj za vse.

Ne.

Kakšen avto vozi?

Ne hvala takih nategunov je na vsakem voglu dovolj .Če nima za plačo naj takoj
zapre podjetje .Ali pa naj zastavi svojo hišo za kredit potem bo imel za tvojo plačo in
za posel ,ki ga bo delal .

Tveganje je preveliko. Saj ni nujno da je nategun ampak malo poglej naokoli koliko je propadlih firm oz s.p. jev ljudi ki so isto imeli nekoč mišljenje “ko bo zalaufalo bom pa…” -OGROMNO .

Preveč vprašanj tukaj ostaja neodgovorjenih.

– Kakšna je zgodovina firme? Kdo je prej opravljal delo, ki bi ga ti zastonj?
– Kakšni so razlogi oz. pogoji, da bi ti kasneje lahko začel plačevati? Kaj bo čez xy tednov tako drastično drugače?
– Bo zate to delo dobra referenca, tudi morda za druge delodajalce? (Če te ne zaposli, nima kaj jamrat, če hodiš drugam na razgovore.) Koliko izkušenj imaš na tem področju? Si to delo kdaj že opravljala za plačo?
– Se lahko dogovoriš za povračilo stroškov prevoza in prehrane, pa mogoče še dodatnega zavarovanja? S tem boš vsaj na pozitivni nuli. In kar se mene tiče, to še ni plačilo za delo.
– Kako bi zadevo porihtali pravno? Podjemna pogodba ali še te ne? Zakaj je pripravljen tvegat inšpekcijo, ne pa zaposliti tebe? Aja, točno. Ker boš inšpekciji plačala tudi ti, ergo, ga ne boš prijavila.

Še en link: http://shouldiworkforfree.com/

Trenutno niti pod razno. Ker z denarjem kupujem otroku hrano in mu ne morem reči naj počaka en mesec na kos kruha, toliko da posel zalaufa. Če bi bila samska, živela pri starših in imela vseh stroškov skupaj 20€ položnicw za mobitel pa bi poskusila ja. Trenutno pa najprej zapravim svoj denar za bencin in vožnjo, potem pa mogoče ostanem brez plačila? Ne bo šlo. Torej, če imaš možnosti in željo – zakaj pa ne. Naj pa to ne bo izhod v sili ali da greš v pufe ker potem sw bo končalo katastrofalno.

Gre za pisarniško delo. Pošiljanje ponudb, dogovarjanje s strankami ipd.

Nikakor.

Naj ti vsaj nekaj plača. Ampak samo za prvi mesec. Vsaj polovico minimalne plače.

Če si še tega ne more privoščiti, naj pač dela sam.

Jaz bi, samo da delam, da ne visim doma.

New Report

Close