Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kjer sta dva ali več lastnikov nepremičnine

Kjer sta dva ali več lastnikov nepremičnine

2 osebi imata v lasti vsaka polovico nepremičnine, obe dobita informativni izračun davka. Ali bosta kasneje dobili vsaka svojo položnico za davek v višini, ki je naveden na izračunu ali pa tisti znesek predstavlja davek za obe osebi in bo položnica le ena? Ne najdem odgovora.

Vsak lastnik nepremičnine je obdavčen posebej, glede na nepremičnine, ki jih ima, tako da bodo 2 položnice.

Ne gre mi v glavo, res ne. Nepremičnina je vredna 99.000€ (prodajala bi se morda za 40.000€) – to piše pri obeh. Delež lastništva 1/2. Davek 58€. Torej bosta plačala 116€?
Zakaj obema odmerijo davek od celotne hiše namesto le od polovice (slednje bi se mi zdelo bolj logično)?

nova
Uredništvo priporoča

Ker na tak način država rubi svoje državljane. Nepravično, ampak pričakovano. Vidim, da imamo vsi blazne gradove, ne hiše, če pogledamo vrednosti naših hišk napram določenim poslancem ali ministrom. Kriminal vodstva, ter še en dokaz, kako nepoštena je naša država ter vodstvo!

Eni ste pa res nepismeni. Na odločbi točno piše kakšna je vrednost nepremičnine, kolikšen delež lastništva ima tisti, ki je dobil odločbo in koliko znaša davek od tega deleža. Znesek na informativnem izračunu je torej polovica, če si lastnik polovice nepremičnine.

Včasih se vprašam ali tukaj prisotni resnično živijo in delajo samo na monu.
Okrog tega davka in položnic je bilo vsaj v petih oddajah po tv toliko povedanega (odgovarjali so tudi na vprašanja), da je vsak človek lahko prišel do informacije.
Poleg tega je na odločbi točno navedeno kaj in kako.

Ne gre mi v glavo, res ne. Nepremičnina je vredna 99.000€ (prodajala bi se morda za 40.000€) – to piše pri obeh. Delež lastništva 1/2. Davek 58€. Torej bosta plačala 116€?
Zakaj obema odmerijo davek od celotne hiše namesto le od polovice (slednje bi se mi zdelo bolj logično)?[/quote

samo ti pa res ne znaš računat, no

osnova za davek je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti hiše. torej 79.200 EUR
stopnja davka, če je lastnik prijavljen v hiši je 0,15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej je odmerjeni davek na hišo 118,8 EUR
vsak od solastnikov je dobil izračun za polovico davka. od kod ti ideja, da so vsakemu odmerili celotni znesek?????????

Hvala za obrazložitve. Vem, da sem vam zdi neumno, ampak žal se ne spoznam na te stvati. Na dveh drugih področjih sem profesionalka, tukaj pa žal v temi. Nismo vsi za vse, a ne?


množenje in deljenje je stvar osnovne šole.
pa o tem, kakšne so stopnje davka, tudi povsod že ptički čivkajo


Ne razumem sicer, na katerih področjih si kao profesionalka, gotovo so taka, kjer ni potrebno znat osnovnih računskih operacij! Pa brat tudi ne! Torej mi pride na misel samo poklic —– kako se že lepo reče takim ženskam?

New Report

Close