Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MASTNI LASJE….

MASTNI LASJE….

Vecni problem.
Kako se sami spopadate s to tezavo. Meni se lasje mastijo tako mocno, da bi jih morala na dva dni prati, potem se se navijati, … O pocasi ze obupujem.
Imate kaksen pameten nasvet kako tako tezavo omiliti. Kaksen sampon uporabljate vi, kaksen balzam, …..

Kar koli boste napisali, da vam je le malo pomagalo pri tej tezavi bom zelo vesela in tudi preizkusila. Saj vem, niso vsi lasje isti, ampak vseeno, rada bi nasla kaksno pametno kombinacijo, da omilim tezavo. Trajne si ne smem dajati, ker imam pretanke lase in bi na koncu se te izgubila. Zacaran krog.

Hvala za nasvete, ideje, ….

Lep vecer.

pojdi do dermatologa, da ne boš od domačih zvarkov še čelava ratala.

Preizkusila že marsikateri šampon. Trenutno sem odkrila Redken, ki pomaga še najbolj. Kupila sem na Feelunique spletni strani. Ti pa vsi šamponi proti mastnim lasem te malo izsušijo, da znajo biti štrenasti.
Zanima pa tudi mene, kako bi tukaj znal pomagati dematolog. Meni so se začeli lasje mastiti po 35. letu, prej s tem nisem imela težav.

Omisli si frizuro, s katero boš imela čim manj dela in da bo videti lepo tudi brez navijanja. Mastnih las si načeloma ne bi smeli sušiti s fenom.
Na netu poišči kak recept za domač šampon – danes je mogoče vse sestavine kupiti v specializiranih prodajalnah in si ga zamešaš sama, brez kemije, parfumov in alkohola, kar vse škoduje lasem.

Balzam si dajaj samo na konice – če boš imela kratke lase, ga pa itak ne boš potrebovala.

Meni se umivanje las na tri dni ne zdi nič ekstremnega. Vsak drugi dan je pa mogoče res že malo krizo.

Lase si umijem vsako jutro pa nimam mastnih.

nekje sem prebrala,če hočeš imeti sijoče,nemastne:tik pred umivanjem las vtri vanje limonin sok in počakaj,da se vpije.Torej,dokler ne postanejo trši.Tistim,ki se jim zelo mastijo,naj sok nanesejo po uporabi šampona in balzama.

Kot že pravi predhodnica, omisli si frizuro, kjer ne boš rabila navijati las. S feniranjem in raznimi preparati še bolj obtežiš lase in so prej mastni, kot pa če jim pustiš dihati.

Šampone raje uporabljaj nevtralne, tisti za mastne lase so ponavadi namreč preagresivni in se lasišče začne še prej mastiti. Ne uporabljaj balzama, če imaš kratke lase. Umivaj z mlačno/toplo vodo, nikakor z vročo!

To je več ali manj to… sama sicer nimam težav z lasmi, rastejo lepo po svoje, le frizur se mi ne ljubi delat =)

Tisti, ki se jim lasje mastijo, naj balzama naj ne bi uporabljali ali minimalno. Ker ravno balzam masti lase.


Oh da se ti da! Jaz imam zelo dolge lase, zelo močne in goste poleg tega pa še zelo občutljive sinuse zato si las ne umivam zjutraj, ker bi mogla vstati ob treh, da bi si jih umila, posušila (pri meni traja zeloo dolgo) in pravočasno prišla v službo. Poleg tega pa bi najbrž fasala še kakšno vnetje. Zato si jih umivam dvakrat tedensko in imam srečo, da se mi ne mastijo preveč, tako, da tudi če jih umijem v nedeljo v sredo še izgledajo čisti. Imam pa prijateljico, ki ima ves čas mastne lase. Umiva si jih vsak dan, vse šampone je že preizkusila, frizerka ji je dajala neke posebne balzame pa ni nič pomagalo. Lasje se ji takoj po umivanju spet zmastijo. Tako, da sto ljudi sto čudi.

Jaz si tudi vsako jutro umivam lase, ker dosti športam, pa se prepotijo. Izmenično uporabljam negovalni šampon kvalitetne znamke, pa blag naravni šampon v kosu. Ni videti, da bi vsakodnevno pranje kaj škodilo, je pa res, da nimam dolgih in se kar hitro posušijo.

Toplo priporočam ta šampon:
http://www.lekarnar.com/izdelki/Biokap-sampon-za-mastne-lase

Uporabljam ga približno 3 tedne. Prej sem prala lase vsak drugi dan (ampak lahko bi jih čisto vsak dan, ker so bili res katastrofalni) in probala vse živo – limona, kis, soda,….
Zdaj jih perem 2 x tedensko. Meni je res zelo pomagal. Od začetka sem uporabljala samega, zdaj ga pa kombiniram tudi z drugimi šamponi – se pravi najprej operem s tem, sperem, potem pa še s svojim “starim” šamponom. Balzama ne uporabljam. Cena je kar visoka, ampak zdaj ga uporabljam že 3 tedne 2-krat tedensko, pa ga imam še slabo polovico.

Tudi jaz imam zelo mastne lase, posebno zadnje čase. Dokler sem hodila v službo, sem si delala tudi volumensko trajno, takrat nisem imela tako mastnih last in sem si jih enkrat tedensko navila. Sedaj imam gladke lase in so strašno mastni. Umivam si jih vsake tri dni. Prepogosto umivanje las ni najbolj zdravo, najbolj normalno bi bilo, da bi si lase umivali enkrat tedensko (z izjemo tistih, ki delajo v svinjariji, prahu, umazaniji).
Nekoč si ženske niso tako pogosto umivale las, pa so imele lepe kite. Sedaj ima večina žensk take frizure, da ni podobno nobeni stvari. Ali gladke špagete, ali pa vse razmršeno kot sračje gnezdo.

Enkrat tedensko??? Od kje ti ta ideja? Na glavi je ogromno znojnic in glava je po dveh dneh umazana, tudi če so lasje videti čisti. Sploh tisti, ki se ukvarjamo s športom, moramo glavo prati vsak dan. Enako priporočam ljudem z mastnimi lasmi.

Meni sta pomagali dve stvari – da sem od šamponov za mastne lase prešla na šampone za normalne. Šamponi za mastne lase veliko preveč izsušijo lasišče, ki se potem samo še bolj pospešeno masti.

Drugo pa je, da sem za en dan podaljšala čas med umivanjem – namesto vsak drugi dan sem jih umivala vsak tretji, in ta tretji dan, ko so bili že mastni, sem zjutraj uporabila suhi šampon, zvečer pa sem jih potem umila. Po kakšnem mesecu nisem več rabila suhega šampona, zdaj lase večinoma umivam na tri dni, včasih celo na štiri.

Da se razumemo – pogosto umivanje las je stvar estetike. Če imaš nekaj dni mastne lase ali pa se preznojiš, to nima popolnoma NOBENIH negativnih posledic ne za lase ne za telo. Za lase je celo bolje, če so mastni, kot če so čisto suhi (najboljše pa je seveda nekaj vmes). Kar se tiče umazanije, je dovolj celo če si lase umiješ samo dvakrat na mesec. Ta današnja obsedenost z umazanostjo in obsesivnim umivanjem res postaja že prav absurdna.

Jaz uporabljam prav une navadne stare šampone, mislim, da so od Ilirije kopriva ali breza. Meni so super… sicer si vseeno lase umivam trikrat tedensko, a mislim, da so se mi vseeno izboljšali, pa ne samo, da niso tolk mastni, so tudi bolj košati…

lp

Jaz sem preizkusila vse – od teh starih šamponov do šamponov za navadne lase, pa odlaganje pranja, pa sem od tega dobila samo še prhljaj. To sigurno ni zdravilo za trdavratno mastne lase, po možnosti pogojeno še s hormoni. Stanje izhaja iz telesa, ne iz lasišča, s šamponi omiliš samo simptome.
Razen seveda v primerih, kjer so stanje povzročili neprimerni šamponi.
Tudi suhi šampon je bolj larifari. Lasje se svetijo in izgledajo oprani, ker so počesani – takoj ko se učinek česanja izgubi, izgledajo spet mastni.
Trenutno perem na dva dni, če res moram, ko grem med ljudi, drugače 3. dan s pomočjo šampona Redken. Hvala pa za nasvet glede še enega šampona avtorici REŠILA SEM SE MASTNIH LAS.

Zdaj si v isti sapi povedala, da šamponi nimajo veze z mastenjem las, ker problem izhaja iz telesa, in se zahvalila za nasvet glede še enega šampona. Odloči se, kaj bi rada.

Sicer pa tehnika z odlaganjem pranja pomaga tudi če mastenje spodbuja PRETIRANO umivanje, ne glede na vrsto šampona. Če je problem v hormonih, se je pa problema res treba lotiti drugače, ja.

Zdaj si v isti sapi povedala, da šamponi nimajo veze z mastenjem las, ker problem izhaja iz telesa, in se zahvalila za nasvet glede še enega šampona. Odloči se, kaj bi rada.

Sicer pa tehnika z odlaganjem pranja pomaga tudi če mastenje spodbuja PRETIRANO umivanje, ne glede na vrsto šampona. Če je problem v hormonih, se je pa problema res treba lotiti drugače, ja.[/quote]

Jahno, tudi brati je treba znati. Napisala sem, da stanje izvira iz telesa, da pa SIMPTOME zdravimo s šamponom. zato nek blažev žegen od šampona (ala breza) ne naredi nič za stanje mastnih las. Po mojih izkušnjah vsaj. Šampon mora biti tak, da potegne maščobo iz las, vzoka mastenja pa seveda ne odpravi.
Odlaganje pranja verjetno pomaga, ampak če nisi zaprt med štiri stene, ni najbolj praktično, ker verjetno s takimi lasmi nihče noče med ljudi.

New Report

Close