Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sosedov pes laja non stop

sosedov pes laja non stop

Pri sosedih imajo psa, ki laja cele ure. Najraje zvečer in ponoči. Ne zato, ker bi na kaj opozarjal ampak tako iz dolgčasa, zamolklo lajanje, ki mi načenja živce. Če bi ga vsak dan peljali na sprehod, da se malo zlavfa, bi bil po moje mir. Enkrat mi bo prekipelo in bom točno to šla povedat. Sicer nimamo stikov, samo živjo živjo.

Sosed, če se prepoznaš, poskrbi za psa! Lahko ga daš meni, bom lepše skrbela zanj.

Pridejo le občasno za teden, ali dva. Pes tudi laja po cele ure. Ugotovila sem, da laja, ko je sam. Podobno, mislim, da je pes premalo zunaj, premalo v družbi svojih. Parkrat smo se srečali v liftu okrog 10h zjutraj, ko so psa prvič peljali ven !! Mi smo dolga leta imeli pse (3) in vem , kako in zakaj je tako. S sosedi se le redko vidimo,tudi samo pozdravimo. Smili se mi pes. Najbrž bom ob priliki tudi to povedala.


Pri meni isti primer, le da mene ne moti. Pes non stop v boksu, ko ga ven spustijo jim spizdi k nam, kot njihova mačka, ki je že par let pri nas na hrani in prenočišču.
Lani poletji, ko je bila pasja vročina, sosedov pes pri meni na hofu v senci pod mizo leži. Lastnik ga gliče, a mali kuža noče it domov. Pošlje sina k meni po psa. Sin vzame kužota. Sinu rečem, povej tvojemu tastaremu, naj se sam v boks zaklene in naj bo on notri 24 ur. Očitno je moja pripomba zalegla, saj so kužota prestavli v bolj senčno stran, seveda tokrat na ketno. Ta kuža je majhen in je star dve leti.

Prejšnega psa, so imeli cc 10 let na ketni. Pogosto je lajal brez veze. Mi boste očitali, a ni šlo drugače, ga ustrelim z zračno in zakričim,”kaj sem rekel”, to vajo z zračno puško sem še enkrat v naslednjih dneh ponovil in izrekel iste besede. Od takrat naprej so zadostovale le besede,”kaj sem rekel” in pes je utihnil, ko je lajal. Po drugi strani je bil pa ta pes dober alarem. Po njegovem glasu sem vedno vedel, kdaj sosedi domov pridejo, drugi glas, kadar kakšne živali hodijo mimo, tretji glas za neznane ljudi……

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
nova
Uredništvo priporoča


Pri meni isti primer, le da mene ne moti. Pes non stop v boksu, ko ga ven spustijo jim spizdi k nam, kot njihova mačka, ki je že par let pri nas na hrani in prenočišču.
Lani poletji, ko je bila pasja vročina, sosedov pes pri meni na hofu v senci pod mizo leži. Lastnik ga gliče, a mali kuža noče it domov. Pošlje sina k meni po psa. Sin vzame kužota. Sinu rečem, povej tvojemu tastaremu, naj se sam v boks zaklene in naj bo on notri 24 ur. Očitno je moja pripomba zalegla, saj so kužota prestavli v bolj senčno stran, seveda tokrat na ketno. Ta kuža je majhen in je star dve leti.

Prejšnega psa, so imeli cc 10 let na ketni. Pogosto je lajal brez veze. Mi boste očitali, a ni šlo drugače, ga ustrelim z zračno in zakričim,”kaj sem rekel”, to vajo z zračno puško sem še enkrat v naslednjih dneh ponovil in izrekel iste besede. Od takrat naprej so zadostovale le besede,”kaj sem rekel” in pes je utihnil, ko je lajal. Po drugi strani je bil pa ta pes dober alarem. Po njegovem glasu sem vedno vedel, kdaj sosedi domov pridejo, drugi glas, kadar kakšne živali hodijo mimo, tretji glas za neznane ljudi……[/quote]

Morda bi bilo bolje , ko bi lastnika ustrelil v rit 🙂


Pri meni isti primer, le da mene ne moti. Pes non stop v boksu, ko ga ven spustijo jim spizdi k nam, kot njihova mačka, ki je že par let pri nas na hrani in prenočišču.
Lani poletji, ko je bila pasja vročina, sosedov pes pri meni na hofu v senci pod mizo leži. Lastnik ga gliče, a mali kuža noče it domov. Pošlje sina k meni po psa. Sin vzame kužota. Sinu rečem, povej tvojemu tastaremu, naj se sam v boks zaklene in naj bo on notri 24 ur. Očitno je moja pripomba zalegla, saj so kužota prestavli v bolj senčno stran, seveda tokrat na ketno. Ta kuža je majhen in je star dve leti.

Prejšnega psa, so imeli cc 10 let na ketni. Pogosto je lajal brez veze. Mi boste očitali, a ni šlo drugače, ga ustrelim z zračno in zakričim,”kaj sem rekel”, to vajo z zračno puško sem še enkrat v naslednjih dneh ponovil in izrekel iste besede. Od takrat naprej so zadostovale le besede,”kaj sem rekel” in pes je utihnil, ko je lajal. Po drugi strani je bil pa ta pes dober alarem. Po njegovem glasu sem vedno vedel, kdaj sosedi domov pridejo, drugi glas, kadar kakšne živali hodijo mimo, tretji glas za neznane ljudi……[/quote]

Morda bi bilo bolje , ko bi lastnika ustrelil v rit :)[/quote]
Po moje tudi …

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Te popolnoma razumem. Poleti se je meni en mladiček tako “nagravžno” drl, da ni bilo za zdržat. Vsako noč začel okoli ene in nehal proti jutru. S sosedi se ne poznamo oz. starši so na dober dan. Ko sem tukaj spraševala, kaj narediti, so me vsi napadli, da nisem strpna in da sem problem jaz, da ne maram živali … Nad napadom čisto razočarana, saj čisto nič od tega ne drži. Obožujem pse, kljub temu, da me je en tudi scefral nimam straha pred njimi, doma pa imamo itak peseka.

No, kaj sem jaz naredila. Sredi noči sem jim šla pozvonit na vrata. In to vsak večer, ko je začel. Seveda sem malo počakala, če bi nehal, to ni bilo takoj, ko sem ga zaslišala, ampak sem kar konkretno čakala in mu dala “možnost”, da se zdere. Hm, ne vem, če je pomagala, a so ga umaknili iz dvorišča, sedaj pa je že velik in dretja ni. da se razumemo prej in sedaj nikoli nisem imela nič proti temu, če psi lajajo, saj morajo. Če koga oblajajo, se kdaj na mačko pojezijo in je mir.

Poskusi morda tudi s pismom. Sama sem razmišljala tudi o tem, pa vržeš v nabiralnik. Pa ne pozabi na lep način, da te pač moti. Ker mene ponoči, ko sem bila res med poletjem skurjena je!!!!! Ko si človek želi samo spati in ljubega miru.

jon in wd, lastnik je že sam prestreljen -)))), ona pa še bolj.
Da kritiziram, me pa redkokdaj berete

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Običajno preberem :))


Ta je dobra in učinkovita.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

psi običajno lajajo na hudobne sosede:-)))


in na dobre[img]http://yoursmiles.org/tsmile/kitten/t09125.gif[/img]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Tudi jaz berem, če le vidim. O lastniku bi se strinjal.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Pesjanar in drugi, ki imamo probleme s psmi, ki lajajo v nedogled. To so problemi, ki se pojavljajo vedno znova in znova. Zakaj? Lastniki imajo povsem zgrešen pogled, kdo vse ,naj bi poslušal njihovega psa, razen njih samih.

V urejenih državah se točno ve, da ne moreš pustiti lajati psa sredi belega dne ali noči, da laja kot utrgan.

Saj pri nas se tudi ve, da svojih iztrebkov ne mečemo na cesto. To je jasno vsem.

Ko pa se gre za pse, pa bi jih kar vsi morali poslušati, četudi si jih nismo izbrali za družbo. Le od kje mišljenje, da ni z lajanjem nič narobe. Da ne govorim o lajanju po blokih, ko gredo lastniki v službo.

Začnite pisati pritožbe, pobude….. na pristojne službe, ki so plačane zato, da delajo za ljudi in v dobro vseh. PIše se silne zakone o zaščiti živali. A veste, da ne obstaja zakon, ki bi prepovedoval dolgotrajno lajanje psov. In policija se tudi ne čuti pristojna za to, ker nima zakonske podlage.

Z lastniki pa se raje ne konfrontirajte, so lahko užaljeni, ker ste si upali kaj reči o njihovem ljubljenčku.

PIšite pritožbe pobude na Ministrstvo za notranje zadeve, KInološko zvezo, Veterinarsko službo,pristojnim službam Državnega zbora, poslancem……….

Pasje lajanje je lahko tako moteče, kot so petarde. Če smo prepovedali petarde, lahko uredimo tudi to lajanje.

To je res moteče. Včasih poleti začne sosedov lajati. Celo noč težko spimo, pa zapremo okna. Meni so taki lastniki malo brezobzirni .Če njih to res ne moti, bi lahko pomislili, da moti druge.
Našega kužata , ko se je začel dreti ponoči v pesjaku, smo takoj utišali . Odprli smo okno in mu rekli,naj bo tiho. Vedno je zaleglo.

Jaz sem pa ena tistih oseb, katerih kuža tuli celo noč. Pa ni nič preveč sam ali zanemarjen. Običjno se ga kar zmatra čez dan. Sam je bolj po redko, v pesjaku večinoma samo spi – pa še za to se sam odloči, kdaj bo šel dol spat. Potem čez nekaj časa pa začne lajat. In laja. In laja. Včasih manj, velikokarat pa kar precej. Pa smo mu kričali tiho čez okno, pa smo šli k njemu in kričali, pa smo mu lepo razlagali, pa mu dali eno čez rit… Pa nič kaj ne pomaga – malo je tiho, potem pa začne spet lajat. Živimo zraven gozda, no, ni ravno gozdo, ampak razno razne živali se pa non stop potikajo naokoli – ne samo sosedove mačke in kakše pes, tu na primer srne pridejo 10 m od hiše. In takrat je seveda alarm… No, če je kup nekih živali, ki se potikajo naokoli pesjaka, je kar logično pes tuli…

So me skrbeli eni sosedje – da bodo enkrat zatežili. Pa zaenkrat še niso. Enkrat so jim celo udrli v hišo, ko jih ni bilo. Pa me je ženska spraševala, če moj pes ni nič opozoril. Tako na prvo sem odgovorila, da čisto možno, ampak ker stalno laja na kake živali, je čisto možno, da sem jaz nanj kričala, naj bo tiho… Danes me je napizdil drugi sosed, da ne more spat.

Kakorkoli, ni nujno, da se ljudje ne sekirajo, če njihov pes ponoči laja. Ampak kaj narediti, če je noben od poskusov, da bi utišali psa ne zaleže. Kakšen predlog?

PS: Naš pes je šolan, zelo vzgojen. Socializiran. Prijazen do drugih ljudi in psov. Zelo posluša. Na splošno se zelo veliko ukvarjamo z njm. Nikakor mu ni vse dovoljeno, ampak točno ve, kaj se sem in kaj ne. To nočno lajanje pa kar ostaja…

Prvič slišim, da se lajanje preprečuje z vpitjem (beri: lajanjem) nazaj. V bistvu ste ga tole fino naučili.
In če zunaj ni miru, če so dejavniki, ki psa motijo in se zaradi tega dere v nedogled, se psa prestavi drugam, najbolje v notranji prostor.
Zakaj točno morate težit vsem okoli sebe s svojim psom in njegovim dretjem?

pesjanar, opisal si točno moj primer, mogoče sva pa celo soseda 🙂

tudi jaz ne razumem ljudi, kako so neuvidevni do ostalih. okoli mene ima vsaka hiša psa, vključno naša družina, vendar smo do lanskega poletja vsi lepo živeli, normalo pes mora lajat, saj to je njegova naloga čuvati, vendar ne non stop, brez prestanka….ok, razumeš, pes je mladiček se mora navadit na pesjak, cvili mogoče en teden, dva in potem je mir, nekateri kužki imajo ponoči “rahel spanec”, še posebej nemški ovčarji in mešanci z njimi, zato pa ga za ljubi mir ga zapreš v garažo, da ne bevska celo noč…marsikaj razumeš, kar je preveč je pa preveč..

sosedje so lansko poletje nabavili cucka, ki non stop, non stop, ponoči podnevi bevska in meni mi trga film, res…moji psi so spuščeni po zagrajeni parceli, vendar so tako naučeni, da lajajo samo ko je potreba in še to ne v nedogled, ker ne prenašam tega brez veznega bevskanja…to je pa res višek, vse kar gre mimo njihove hiše, saj živijo tik ob cesti, ni važno ali je to avto, traktor, človek, pes,…, če slučajno odprem rolete, če me zagleda na balkonu ali moje pse na vrtu, joooj to se dere in dere, za se razpočit, na kratko ne morem niti v lasten vrt brez da ne poslušam to pasje nabijanje dokler sem tam in sedaj se začne sezona vrtičkanja in si ne predstavljam…

sedaj mi povejte ljudje božji, kaj narediti v tem primeru? kaj bomo hermetično zaprti v hiši celo leto, ker drugače ne bomo spali??? razmišljam, da bi jim pozvonili na vrata in predstavili problem, vendar dvomim, da bo kakšen učinek….

in za konec v poduk vsem pasjeljubcem; niso vsi ljudje ljubitelji psov, zato zagovarjam to, da se moramo mi lastniki psov prilagajati ljudem, ki to niso, ne pa pričakovati, da se nam bodo oni. jaz vem, da moji psi ne bodo naredili nikomur nič, vendar jih nimam spuščenih, ko gremo na sprehod po mestu in potem to razlagam panični mamici, z majhnim otrokom v naročju, ko gremo v gozd so seveda spuščeni, vendar ne dovolim, da pobegnejo preganjat divje živali, v kolikor srečamo druge ljudi in pse hodijo na poleg, kakce tudi ne sejemo povsod,….

na kratko, ne čudim se, da zastrupljajo pse, ki konec koncev niso nič krivi, temveč neodgovorni lastniki …meni para živce to bevskanje, pa sem ljubitelj psov, ne predstavljam si nekoga, ki mu že tako gredo psi na živce….

Moj pes je sicer utihnil, tako, da zaenkrat nimam več tega problema. Se pa te dni oglaša pes tistega soseda, ki se je pritoževal. Aja, pritožil se je pa v jezi, ker sem mu rekla, naj popazi na svojega psa, ker vsakič, ko ostane sam na dvorišču, pride k nam markirat. Pa mu nisem težila, sem mu samo hotela razložit, kako naj psu dopove, kje je meja. Sama imam zelo nemiren spanec, pravzaprav zelo veliko problemov na to temo. Ampak ko njegov pes laja sredi noči, si dam v ušesa zamaške in rešen problem. Oba sta pa Nemca, čuvanje je v njihovi naravi… Za to, da razne mačke naokoli hodijo, pa tudi drugi manjši psi, so pa drugi sosedje odgovorni. Svoje naredi tudi narava, ko se kakšna psica v okolici goni.

Moj pes ima svoj pesjak, ki je lep, velik, urejen, čist. Sicer ima dovoljen vstop v stanovanje in tudi veliko časa preživi noter; vendar ko gremo od hiše in ponoči, pa je v svojem pesjaku. Glede velikih psov sama ne razumem raznoraznih zahtev po tem, da naj jih ljudje dajo v stanovanje. Tudi sicer mislim, da psi (razen kakšnih miniaturnih) niso za v stanovanje. Mimogrede, v dveh sosednjih hišah so v roku par tednov vsrli. Mislim, da mu kar raje pustim (pa sosedovemu tudi), da kakšenkrat več zalaja.

Drugače pa imamo večinoma vsi sosede, ki delajo kaj kar nas moti. Tudi taki ste, ki nimate psov (živali), pa vseeno poskrbite za precej hrupa in takšnega ali drugačnega nereda.


@Yo_
: Kot rečeno, moj problem je rešen. Tukaj sem se oglasila, ker sem želela kakšen uporaben predlog, ne pa zato ker bi potrebovala še enkrat slišat ”kako se ne laja nazaj in kako eni pa težimo s svojimi psi sto na uro”. Ampak, če se potem ko se sam zbevsakš počutiš bolje, prav. Kar se tiče mene tudi še enkrat, dvakrat oziroma kolikorkrat je treba, da bo tvoje počutje boljše.


@mi
šomašo: Zate pa dve ideji, kaj narediti: (1) Kot omenjeno, kadar prav ne utihne uporabiš zamaške (Na začetku je malo tečno, potem se pa navadiš). (2) Jaz te najbližje sosednje pse (s katerimi se pravzaprav nihče zares ne ukvarja) občasno malo podkupujem (kakšen sedi, pa hrenovka, pa malo se počohamo – in to res zelo občasno). Da me imajo radi. In potem pač jim lahko tudi kaj rečem oziroma ukažem ”domov”, ”ne”, ”tiho” ipd.

Pravzaprav sploh ne razumem, kaj si s tem hotela povedat oz. se mi zdi, da sploh nisi dojela, kaj sem ti napisala. In ja, morda je zate problem rešen, meni gredo pa še vedno precej na jetra lastniki, katerih psi se non stop derejo. Pa pri tem ni pomembno ali gre za pse, ki živijo zunaj ali notri, prav tako ni pomembna velikost psa. In ja, s pravilno vzgojo se psa da naučit, da se ne dere v tri krasne. Imam 3 pse, pa noben ne bevska, iz sosednjega bloka se pa dretje sliši non stop, s tem, da so lastniki doma. Wtf?

A je nehal lajat?

A je nehal lajat?[/quote]

Pa to ni res!!!!

Ravno tole sem hotela napisat:-)))))))


Predlog:Ubit pa skrit….

Pri nas ima nekoč preseljena učiteljica psetota, ki bevska, ko se mu sprdne. Laja v nedogled, če mu tako zapaše. Seveda je manire dodeljevala nekoč tudi nam, ko smo imeli še nelajočo žival, meni se ni upala, je to bolj počela pokojni mami, je za nameček še ščuvala otroke. Od takrat me motita obe psici. In ko je potem drugi sosedi grozila sredi noči s policijo in take.

Jaz sploh ne razumem, kdo je lajal na koga in kaj ima ščuvanje otrok s psi?

Yo daneš šteka )))

Potem imaš pa mir, tudi z zakoni.

New Report

Close