Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na živce mi grejo velike familije z majhnimi nevzgojenimi otroki

Na živce mi grejo velike familije z majhnimi nevzgojenimi otroki

Popolnoma sem razočarana nad današnjo družbo, ki podpira velike družine. Zakaj bi neka družine s štirimi otroki mesečno dobivala 500eur otroških dodatkov (ali kolikor pač ta znesek znaša), če tega denarja niso zaslužili? Zaslužili so ga pač drugi davkoplačevalci, ki jim je bil trdo zaslužen denar s tem namenom odvzet. Zakaj le? Zato, da se lahko ena koka doma igra homemakerja in od plače, ki je nima ne prispeva nič davka, preko moža je pa itak zdravstveno zavarovanih vseh 6. Poleg tega davkoplačevalci plačujemo šolanje za vse 4 otroke, de ne govorimo o zastonjskem vrtcu za drugega otroka (ne vem ali je to z vrtcem še aktualno)? Jaz mislim, da je socialna država in politika finančne podpore velikih družin nič drugega kot kraja. Poleg tega, je že sama odločitev za otroka popolnoma egoistično dejanje, ljudje se za otroke odločijo iz različnih sebičnih razlogov, da lahko razkazujejo voziček, obdržijo moža, ker pač primitivno sledijo svojim nagonom po ohranjanju vrste, ker želijo davkoplačevalski denar, večina pa po mojem mnenju iz emocionalnih razlogov, ker pač rabijo nekoga, ki jih bo imel rad (sploh večina samskih mam, ki ne najedejo tipa, otroka pa seveda morjo met, da je pač nek emocionalni substitut), da bodo na stara leta imeli nekoga, ki bo skrbel za njih, ipd. Torej, če si ga umislijo naj pa za njega še finančno skrbijo, namesto da to počnemo davkoplačevalci. Poleg tega pa so te velike družine še blazno nadležne. Njabolj me živcira, ko grem na kavo in se primajeta dve taki brezdelni mami s svojimi paraziti. Onedve seveda brezskrbo čvekata on obirata to in uno prijateljco, blebetata o vozičkih in o podobnih plitkih zadevah, medtem ko mularija brez nadzora teži vsem ostalim gostom kavarne. Seveda se nobena od njih niti ne zmeni za svoje froce in delajo kar hočejo. ravno danes smo sedeli v nekem lokalu in je mali zraven drgnil balon, da je šlo že kar čez ušesa, nihče od staršev pa ga ni niti opozoril, da kaj počne narobe. Zgleda, da so starši že navajeni na tak hrušč in trušč doma ko pridejo v javnost se jim pa gladko je** za to, če koga motijo. Seveda se je mali balona kmalu naveličal in je s čevlji začel skakat po sofi, spet, nihče mu ni ničesar rekel. Pred par leti sem brala nek članek v Žurnalu, mama se je pritožila nad osebjem nekega ljubljanskega lokala, ker so jo, ko je dojila povabili v notranje prostore, saj naj bi z dojenjem motila druge goste lokala. Avtor članka se je zgražal kako je to mogoče, saj je to nekat tako naravnega in ponudba se mu je zdela blazno neprimerna. Povejte mi, ali sem kot gost lokala dolžna gledat joške gostje s sosednje mize? jaz mislim, da ne, ker se mi zdi blazno neprimerno, da sredi glavnega mesta v obljudenem likalu nekdo pač da joško iz modrca ven in froca priklopi na joško, Pa kaj če je naravo? saj iztrebljanje in uriniranje je tudi naravno, pa tega ne počnemo v javnosti. Okej tisto na Rožniku recimo, ko se katera umakne na klopco in obrne stran, da je vsaj malo diskretno še gre. Da pa se spomnijo dojit red mesta? Pa saj je še na plaži redkokera topless. Ko grem kam na sprehod s psom se sploh večkrat nabera kaka gruča okrog in vsi bi božali in ne vem kaj še. Nekateri starši so sicer kar vljudni in vprašajo, me pa razjezi, ko jim dajo iz mize hrano recimo pomfrit jih pošlejo nest psu. Mislim halo?? In še kolikokrat se kaj takega zgodi? Drug scenarij je pa, da pri naši mizi skušamo umiru pojest kosilo, okrog se pa nabere za cel razred otrok in vsi bi božali psa. A zato, ker mam psa ne morem umiru pojest obroka ali kako? Starši seveda v miru blebetajo o svojih zadevah, za otroke sploh vejeo ne kje so, če pa se slučajno kdo ozre, se mu pa še fajn zdi, da majo vir zabave (mojega psa), oni majo mir, jaz pa trpim. K sreči je pes zelo prijazen, če bi pa koga ugriznil bi bla pa seveda jaz kriva, oni, ki ne pazijo na svoje otroke, pa seveda ne. Torej zanima me, ali se katera strinja z mano? Užaljene mame, ki se ne znate obnašat v javnosti in katerih otroci so podivjene zveri se ne rabite oglašat.

Tole bi uspelo, če bi dopoldan dala gor… čez vikend provokacije ne zalaufajo na polno.

tudi jaz se načeloma strinjam…nisem vsega brala, ampak me je že prvih nekaj vrstic prepričalo, da imava zelo podobno mnenje

Meni so ti mali človečki tako simpatični. Koliko energije, koliko svoje volje imajo! Potem pa jih uničimo, ‘vzgojimo’ po svojih predstavah. V neko hinavščino, vljudnostno mirovanje in tišino….hehe!

Naš svet, naša življenja, želje, možnosti………………vse je 100x obrnjeno na glavo!

@1raglja Ne vem zakaj misliš, da je to provokacija? Imam pač tako mnenje. Zato, ker pač nismo vsi blazno navdušeni nad tvojimi nevzgojenimi froci, še ne pomeni, da je napisano provokacija. Ali pač?

Imam 4 otroke in ja, se strinjam s teboj. Otroških dodatkov ne dobivam, z možem jih niti ne rabiva. In tudi meni gredo na jetra starši, ki si velikokrat samo zato, da bo še dodatni otroški dodatek in zastonj vrtec, vse zastonj v šoli, vključno z delovnimi zvezki, omislijo še enega otroka, pa že dotedanjih ne morejo preživeti. Pa ne mi o tem, kako se nikoli ne ve in kako lahko ostaneš brez službe bla bla bla Govorim o tem, ko ljudje, kjer je vsaj eden ŽE brez službe, naštepajo še enega ali dva mulca, bodo že dobri ljudje dali.

Druga štorja so pa res tudi nevzgojeni mulci vsepovsod, tukaj pa ni nujno, da so ravno od brezposelnih mam, imaš tudi edince z obema staršema v službi, ki se ne znajo obnašat nikjer v javnosti, seveda pa tudi doma ne.

kok se ti da
res je, maš prav, čeprav mislim da ne dobijo toliko, ampak tudi manj je preveč če samo čakajo
samo eni delajo cel dan pa se dodatno izobražujejo pa minejo leta preden začnejo pošteno služit
zato da nebi črpali tistega otroškega dodatka, ali kaj že dobijo
in potem jim ne morejo bit otroci ne vem kako vzgojeni

samo imaš pa večino ljudi, ki jih ni doma celi dan in imajo enega ali 2 otroka tako nevzgojena, pa bi si lahko privoščili varuško da ga/jih vzgoji, pa jih ne. sama ena škrtost. Potem se pa čudijo da jih lastni otrok stera v 3 krasne. Ko imajo pa ne dajo na vzgojo. In take je najmanj sram jemat od države in mislim da so ljudi z 1 ali 2 otroka v večini in da vsi dobijo otroški dodatek, ali ne? Mislim da ne dobijo samo tisti z 4 otroki. In tiste familije z večimi otroko koliko jih je sploh v Slo? Ali so omembe vredni? Ali so sploh za primerjat z tem koliko poberejo vsi tisti z 1 ali 2 otroka od države, če sešteješ ene in druge, mislim da tisti z 4 odnesejo manj. Nisem pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Samo toliko pichkarit, grozit, grozit kaj bodo naredili tvoji starši odvetniki, sodniki, zdravniki, podjetniki itd., znajo samo otroci edinčki, dvojčki, to je moja izkušnja. Nisem še doživela da bi nekdo iz večje družine tako grozil in se šel nekih umazanih igric, čeprav tudi taki nekje obstajajo.

Otroci so najboljša naložba. Pravzaprav za državo in s tem tudi zate še većja, saj ti bodo prinašali penzijo. Njihovi starši bodo odnesli še najslabše , v smislu obrabljenih živcev….

kaj pa brezdelni odrasli, berači in drugi nefunkcionalni…. ali ti ti ne gredo na živce, da jim nudimo karkoli?
Koliko otrok imajo, naj se sami odločijo. Vsak otrok je dobrodošel na svetu!
Na živce mi pa gredo odrasli, stari denar fehtarji, ki so navadno v kakih občinskih, krajinskih komisijah ob tem pa brezposelni, ker so leni. Ob tem pa mogočni za crknit. Ampak, ja tudi takim država pomaga.

Hahaha, ja itak. Kar poznam teh brezposelnih staršev z ogromno otroki, so njihovi otroci isti. Še ena generacija brezdelnežev, ki vlečejo vse, kar se da od države. Niti eden ne dela.

A veš, da se meni zdi, da so bolj nevzgojeni edinci kot pa tisti otroci, ki imajo še brate in sestre, torej tisti iz velikih družin.
Sicer nisem zelo natančna, me pa moti, da lahko mali otroci lulajo in kakajo pod vsako hruško ob sprehajalni poti in po vseh parkih, odmetavajo vse mogoče odpadke, pa se redkokateri starši spomnijo, da bi bilo potem to fajn pobrati, čez pse in njihove lastnike pa ves čas nergajo. Za dojenje mi je vseeno, kje se dogaja in pred kolikšnim občinstvom, sploh porajtam ne… vendar jaz tega nisem počela v javnosti. Šunder je pa res nekaj kar otroci počnejo, je pa fajn, če jih starši brzdajo in opozarjajo, da vendarle niso sami na svetu.

Nad mojimi nevzgojenimi???? :-))) Nimam tko male otroke, da bi jih s sabo vozila po kafičih, gredo sami.

Sicer pa, če je v kafiču plac za tvojega cucka je tud za naše sončke.

Si zamišljam, da mora bit hudo težko bit v tvoji koži, ko te tolko stvari moti.

@ brezproblematična Seveda mi grejo na živce vsi brezdelneži, nefunkcinalneži ipd. Pač sem odprla temo o otrocih in ne o njih. Če bi hotela povedat vse, kar mi gre na živce bi lahko pisala cel mesec skupaj, zato sem se osredotočila pač na eno temo. In ne, ne bodo mi oni plačevali penzije. V pokojninsko blagajno moj delodajalec plačuje vsak mesec, torej, si jo bom sama prislužila. Samo zato, ker bodo takrat oni delali in bo moja penzija šla iz njihovih davkoh ne pomeni nič. Če bi danes ukinil penzije (pa upam, da jih ne, ker kaj bi potem upokojenci, ki zarad prejšnega režima nimajo nič našparanega, živijo pa v magalomansko velikih hišah) bi se za mene najbrž na starost bolje izteklo. Imam relativno visoke prihodke, če bi dajala na stran kar plačuje v pokojninsko blagajno delodajalec bi na stara leta precej bolj živela. Tako pa ni važno, koliko si vplačal, penzije so omejene. Moja babica je bila vse življenje direktorica v pokojninsko je prispevala celo premoženje, pokojninski izračun je ohohoh visok, pokojnine pa so za navadne smrtnike omejene na okrog 1500 eur. Seveda za razne Milane Kučane in narodne heroje nevemkerevojneže to no velja. Tako da ne mi bluzit o pokojninah. Dražava moj dohodek krade in to je vse.
@ si dežurna Se strinjam. Otroške dodatke bi blo treba popolnoma ukinit. Zakaj bi dobival denar, ker imaš otroka? To o štirih otrocij je bil pač primer. Nisem se osredotočla samo na familije s 4 otroke na tiste s 3 in 6 pa ne.

A lahko nehate s tem, kako nam bodo otroci prinašali penzijo.

Od moje plače gre sedaj kar nekaj keša za sedanje penzioniste, oni so dajali pred leti za takratne, mi bomo pa itak brez ostali, čeprav sedaj fajn plačujemo. Tistih 300€, ki jih bomo dobili takrat za penzijo, je miloščina, ne pa penzija. Zaradi mene, naj mi odrečejo penzijo, ampak mi dajo sedanji denar, ki mi ga vzamejo od plače. Zagotovo prišparam do takrat znaten znesek. In kot je že ena rekla, otroci brezposelnih so ponavadi tudi brezposelni.

@ 1raglja Moj pes je lepo vzgojen. Ne laja in ni moteč. Leži pod mojim stolom, nikomur nič noče, kot da ga ne bi bilo. Torej raglja povej mi, če je moj pes lahko vzgojen, zakaj pa otroci, ki so pri sedmih, osmih letih in še prej precej bolj dojemljivi od mojega psa niso. če bi bil moj pes tako problematičen, kot večina “vaših” sončkov, ga seveda ne bi vozila po kafičih. Vi pa svojo nevzgojeno mularijo vozite sabo kamorkoli greste, tudi tja, kjer nima kaj počet in ob urah, ko bi morali bit že zdavnej v postelji. Koliko ljudi poleti vidiš (predvsem na morju) ob 11ih, 12ih z malimi otroki vandat okrog? Tamali seveda vsi zaspani in se derajo kot bi jih kdo iz kože dajal. Ali pa v času kosila mamice z malčki v kafičih oni pa na smrt lačni, ker frutek pač ni kosilo?

Ti manjka dons neki?

Ja, ne vem kje ti hodiš, da naj ti jaz povem, kako sedemletni otroci niso vzgojeni, moja sta bila in sta še vedno, se ne začne vzgoja šele takrat, ko ratajo moteči uni sitni teti pri sosednji mizi, ampak od malega se vzgaja in potem lahko svojo “mularijo” pelješ praktično povsod. In oprosti tist teden, ko so otroci na morju, bi morali po tvoje ob osmih spat? Ko je zunaj svetlo do desetih, res mi nisi čist diht..zdaj te pa puščam v tvoji nedoj… še naprej.

@ 1raglja Moj pes je lepo vzgojen. Ne laja in ni moteč. Leži pod mojim stolom, nikomur nič noče, kot da ga ne bi bilo. Torej raglja povej mi, če je moj pes lahko vzgojen, zakaj pa otroci, ki so pri sedmih, osmih letih in še prej precej bolj dojemljivi od mojega psa niso. če bi bil moj pes tako problematičen, kot večina “vaših” sončkov, ga seveda ne bi vozila po kafičih. Vi pa svojo nevzgojeno mularijo vozite sabo kamorkoli greste, tudi tja, kjer nima kaj počet in ob urah, ko bi morali bit že zdavnej v postelji. Koliko ljudi poleti vidiš (predvsem na morju) ob 11ih, 12ih z malimi otroki vandat okrog? Tamali seveda vsi zaspani in se derajo kot bi jih kdo iz kože dajal. Ali pa v času kosila mamice z malčki v kafičih oni pa na smrt lačni, ker frutek pač ni kosilo?

Tolk si zagrenjena da ti bo še pes pobegnu. Daj beri malo za sabo. Nimaš otrok, ker te noben moški ne povoha. Sedaj pa spuščaš frustracije.

Ne morem verjet da lahko koga drugi motijo. Lahko te moti partner, ali brat, sestra, ker so skos s tabo. Ampak da te motijo velike družine, to pa je čudno. Srečaš jih pa dvakrat na teden. Mislim da imaš drug problem.

@ 1raglja Otroci so na morju dogo pokonci predvsem zato, ker starši nimajo mam in tašč sabo in ni varstva. O tvojih otrocih sploh ne govorim. Če so vzgojeni pač se spadajo v to kategorijo nevzgojenih. Če še nisi opazila tu ni govora o vzojenih, prijetnih in milih otrocih, temveč o člasnih razgrajačih in njihovih neobzirnih starših. Sploh pa kolikor jaz poznam familije v Ljubljani je kar precej takih, ki hodijo na morje za 2 meseca, ne pa za 1 teden. 1 teden ni še nikomur nič škodil.
@ ni čudno Ne vem po čem sklepaš, da sem samska in da me noben moški ne povoha. Prepričana sem , da obstaja kar precej osebkov moškega spola s podobnim mnenjem. Ali ti pač misliš, da si vsi moški želijo sitne zavaljene žene, ki je že 4x rodila in goro malih kričačev? Če si slučajno kdaj kakšnega umislim, ga bom pa vzgojila tako, kot se meni zdi primerno, ne pa ta raspust.

@PUMA Morda, jih ti srečaš 2x na teden, jaz pa jih vidim vsakokrat ko stopim iz fleta. Živim namreč v strogem centru Ljubljane. Itak se vse brezdelne mamice spravjo v center na kafe v zvezdo al pa kam zraven. So na porodniški al pa brezposelne in majo čas se vozit do centra. Se mi zdi da je ta ljubljanski tip mam najhujši. Zmes brebrižnosti, arogantnosti in sobovskega pristopa. Če bi živela nekje v Stavči vasi pri Dobovi, se sigurno ne bi ozirala na to.

… po moje imaš čisto preveč cajta, da tole vse opaziš.

Ena sitna še kar športna z goro kričačev, heh

Kaori, velik plus za tole !!!!!

Da so otroci paraziti ? Pa to ne moreš verjet, kakšna nadutost,

Tudi jaz zivim v strogem centru in nisem opazil, da bi bili kaki hudi problemi z mulci. Morda zato, ker ne grem na pijaco v upanju, da me bo kak pamz napadel, ali da bi oprezal za dojecimi mamami, temvec da se imam fajn s kolegom/kolegico in sosednjih miz niti ne registriram. V vecini primerov imajo starsi svoje otroke pod nadzorom in otroci niso podivjani.

Ubistvu opaziš zato ker te boli. In ja jasno je da si samska. Če te ne bi bolelo ne bi šla pisat na forum in druge prepričevat.

[img]http://www.cosgan.de/images/midi/frech/e035.gif[/img]
Wiiiihihiiiiiiiiiiiiiiii…hiiiiiiii…hiiiiiiii… [img]http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif[/img] Aaaa hahahaha [img]http://www.cosgan.de/images/midi/frech/e035.gif[/img] ujujujujuj [img]http://www.cosgan.de/images/midi/frech/e010.gif[/img] ha haaaaa ha ha [img]http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c040.gif[/img]

Javi se kakih 10 ali 15 let po tistem, ko si ga boš umislila.
[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/o075.gif[/img]

New Report

Close