Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Na živce mi grejo velike familije z majhnimi nevzgojenimi otroki

Default avatar

lORD

Kaori,čestitam za temo. Po pisanju vidim, da si zelo inteligentna oseba, mimogrede si dala v koš vse te "športne mamice z nevzgojenimi sončki" pa nezafrustriranca , pa razno razne mamice "podivjanih sončkov, hahahaha...... Noben ti ne more do živega , čeprav grizejo levo in desno, ker se ne pofočkaš s tem, kako so podivjani "sončki " simpatični... hahahahha....
Popolnoma se strinjam s tabo in nisem edini :))
Resnica je , da če bi morali starši samo živet in vzdrževat svoje frocovje, bi bilo njihovo življenje prav zares drugačno,: bolj bi gledali, da bi jih lepo vzgojili, pa verjamem, da tudi otrok ne bi imeli toliko, ampak samo tolk, kolikor jih lahko preživijo. Ampak država Slovenija podpira neodgovornost, in pa saj vemo.... otroci nezaposlenih in podobnih, so po črti zgleda staršev , isti.........
Še enkrat čestitam Kori, bravo !!!
Default avatar

Oralna

Kaori je napisal/a:
Popolnoma sem razočarana nad današnjo družbo, ki podpira velike družine. Zakaj bi neka družine s štirimi otroki mesečno dobivala 500eur otroških dodatkov (ali kolikor pač ta znesek znaša), če tega denarja niso zaslužili? Zaslužili so ga pač drugi davkoplačevalci, ki jim je bil trdo zaslužen denar s tem namenom odvzet. Zakaj le? Zato, da se lahko ena koka doma igra homemakerja in od plače, ki je nima ne prispeva nič davka, preko moža je pa itak zdravstveno zavarovanih vseh 6. Poleg tega davkoplačevalci plačujemo šolanje za vse 4 otroke, de ne govorimo o zastonjskem vrtcu za drugega otroka (ne vem ali je to z vrtcem še aktualno)? Jaz mislim, da je socialna država in politika finančne podpore velikih družin nič drugega kot kraja. Poleg tega, je že sama odločitev za otroka popolnoma egoistično dejanje, ljudje se za otroke odločijo iz različnih sebičnih razlogov, da lahko razkazujejo voziček, obdržijo moža, ker pač primitivno sledijo svojim nagonom po ohranjanju vrste, ker želijo davkoplačevalski denar, večina pa po mojem mnenju iz emocionalnih razlogov, ker pač rabijo nekoga, ki jih bo imel rad (sploh večina samskih mam, ki ne najedejo tipa, otroka pa seveda morjo met, da je pač nek emocionalni substitut), da bodo na stara leta imeli nekoga, ki bo skrbel za njih, ipd. Torej, če si ga umislijo naj pa za njega še finančno skrbijo, namesto da to počnemo davkoplačevalci. Poleg tega pa so te velike družine še blazno nadležne. Njabolj me živcira, ko grem na kavo in se primajeta dve taki brezdelni mami s svojimi paraziti. Onedve seveda brezskrbo čvekata on obirata to in uno prijateljco, blebetata o vozičkih in o podobnih plitkih zadevah, medtem ko mularija brez nadzora teži vsem ostalim gostom kavarne. Seveda se nobena od njih niti ne zmeni za svoje froce in delajo kar hočejo. ravno danes smo sedeli v nekem lokalu in je mali zraven drgnil balon, da je šlo že kar čez ušesa, nihče od staršev pa ga ni niti opozoril, da kaj počne narobe. Zgleda, da so starši že navajeni na tak hrušč in trušč doma ko pridejo v javnost se jim pa gladko je** za to, če koga motijo. Seveda se je mali balona kmalu naveličal in je s čevlji začel skakat po sofi, spet, nihče mu ni ničesar rekel. Pred par leti sem brala nek članek v Žurnalu, mama se je pritožila nad osebjem nekega ljubljanskega lokala, ker so jo, ko je dojila povabili v notranje prostore, saj naj bi z dojenjem motila druge goste lokala. Avtor članka se je zgražal kako je to mogoče, saj je to nekat tako naravnega in ponudba se mu je zdela blazno neprimerna. Povejte mi, ali sem kot gost lokala dolžna gledat joške gostje s sosednje mize? jaz mislim, da ne, ker se mi zdi blazno neprimerno, da sredi glavnega mesta v obljudenem likalu nekdo pač da joško iz modrca ven in froca priklopi na joško, Pa kaj če je naravo? saj iztrebljanje in uriniranje je tudi naravno, pa tega ne počnemo v javnosti. Okej tisto na Rožniku recimo, ko se katera umakne na klopco in obrne stran, da je vsaj malo diskretno še gre. Da pa se spomnijo dojit red mesta? Pa saj je še na plaži redkokera topless. Ko grem kam na sprehod s psom se sploh večkrat nabera kaka gruča okrog in vsi bi božali in ne vem kaj še. Nekateri starši so sicer kar vljudni in vprašajo, me pa razjezi, ko jim dajo iz mize hrano recimo pomfrit jih pošlejo nest psu. Mislim halo?? In še kolikokrat se kaj takega zgodi? Drug scenarij je pa, da pri naši mizi skušamo umiru pojest kosilo, okrog se pa nabere za cel razred otrok in vsi bi božali psa. A zato, ker mam psa ne morem umiru pojest obroka ali kako? Starši seveda v miru blebetajo o svojih zadevah, za otroke sploh vejeo ne kje so, če pa se slučajno kdo ozre, se mu pa še fajn zdi, da majo vir zabave (mojega psa), oni majo mir, jaz pa trpim. K sreči je pes zelo prijazen, če bi pa koga ugriznil bi bla pa seveda jaz kriva, oni, ki ne pazijo na svoje otroke, pa seveda ne. Torej zanima me, ali se katera strinja z mano? Užaljene mame, ki se ne znate obnašat v javnosti in katerih otroci so podivjene zveri se ne rabite oglašat.
Isto mislim.