Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ti lahko kaj škodi, če imaš v zdravstvenem kartonu napisano, da hodiš k psihiatru

A ti lahko kaj škodi, če imaš v zdravstvenem kartonu napisano, da hodiš k psihiatru

Če ti to zapišejo v karton ostaneš za vedno nor. Kako boš pa kakšno službo še dobil? To se vse razve. Se lahko to prepreči, da zdravnik to napiše v karton in da jemlješ pomirjevala in antidepresive? (Jaz jih ne jemljem samo tako informativno me zanima in ne hodim k psihiatru)

seveda ne-saj veliko medijskih oseb hodi k psihiatru-pa eni celo delajo v vladi lepo prosim
govorim resnico

Ja kako pa veš, da hodijo? Si špegala v njihove kartone?

Ne vem, če škodi. Koristi najbrž ne.

vem kdo hodi,pa še zelo dobro jih poznaš, imensko pa nebom

Sama prosila za pregled pri psihiatru zaradi težavne ločitve.
Bila tam samo enkrat in, ko sem morala zaradi VIDA podaljšati vozniško dovoljenje, sem morala od psihiatra prinesti PISNO, da sem sposobna za vožnjo!
Psihiater me je vprašal, če so na medicina dela normalni, ampak jaz sem imela probleme s potjo, časom in s podaljšanjem vozniškega izpita.

Zakaj bi škodilo in na kak način?
Poleg tega se zdravstveni kartoni ne objavljajo javno in delodajalci tudi nimajo vpogleda.
Kaj se pa razve in ne razve… po moje predvsem taki kot nekaj osebkov tule gor začnejo tračarit in potem to postane “javna skrivnost”…

Paranojo še poslabša.

Mislim, kaj bi ti pa lahko škodilo? A za visok pritisk, ponavljajoč se cistitis in stalno prevelike količine holesterola ti je pa vseeno? To ti pa res lahko težave dela z zavarovalnicami. Ne ga biksat ljudje, vaši zdravstveni kartoni so mnogo manj zanimivi, kot si predstavljate.

Če hodiš k psihiatru, ne pomeni, da si nor-a; in to nima nobene veze s službo, kar je napisano v kartonu. To kar je napisano v kartonu služi zdravniku za njegovo obravnavo. Tako da škodi to, če je napisano npr. da si kadilec, ker potem itak zdravniki vse pripišejo temu …. ” to je zato, ker kadite” :)))))

No evo, povsod zvejo in ne moreš več nič počet, ker te imajo vsi za norega. Lahko te proglasijo tudi za opravilno nesposobnega in te strpajo v Polje, če imaš svoje stanovanje, da ga prodajo in si razdelijo dobiček. Tebe pa zvežejo na posteljo in nafilajo s tabletami, ene pa dajo tudi v mrežaste kletke kot opice. In nič ne moreš samo zmeša se ti lahko, čeprav si bil dotalno zdrav prej. Proč od psihiatrov in table samo to lahko rečem.

No evo, povsod zvejo in ne moreš več nič počet, ker te imajo vsi za norega. Lahko te proglasijo tudi za opravilno nesposobnega in te strpajo v Polje, če imaš svoje stanovanje, da ga prodajo in si razdelijo dobiček. Tebe pa zvežejo na posteljo in nafilajo s tabletami, ene pa dajo tudi v mrežaste kletke kot opice. In nič ne moreš samo zmeša se ti lahko, čeprav si bil dotalno zdrav prej. Proč od psihiatrov in table samo to lahko rečem.[/quote]

Resnično razmisli o psihiatričnem zdravljenju. Paranoja je ozdravljiva, ne se bat.

Pojma nimam, zakaj nisi že v štartu odšla do dobrega psihoterapevta.
Samoplačniško, nikogar ne briga, kam hodiš.

Če se kdo res potrudi lahko izbrska vse podatke o tebi, če si povprečna oseba, ki se ne udejstvuje v javnem življenju je malo možnosti, da se bo komu dalo ukvarjati s tem. Vsi podatki o vseh nas so nekje zapisani, čisto po kmečko povedano in določen procent ljudi pozna načine kako priti do določenih zapisov. Za določene poklice je ključnega pomena, da oseba ne trpi za psihozo. Verjemi, da uradno marsikateri podatki ne smejo ven ampak neuradno se pa marsikaj izve zato je pač smola, če imaš psihiatrične težave. Aja, če gre za politične vode to seveda ni ovira za kakšno konkretno delo kjer moraš dejansko delati in imaš dejansko odgovornost pa bo že problem.

Pojma nimam, zakaj nisi že v štartu odšla do dobrega psihoterapevta.
Samoplačniško, nikogar ne briga, kam hodiš.[/quote]

Ja, danes bi bila bolj “pametna”, takrat je bilo pa hudo, tudi finančno. Lahko rečem predvsem finančno.
Pa ni še bilo interneta, pa vseh teh informacij, ki jih imam danes.

Pojma nimam, zakaj nisi že v štartu odšla do dobrega psihoterapevta.
Samoplačniško, nikogar ne briga, kam hodiš.[/quote]

Psihoterapevt pa sloh ni zdravnik sja nima niti zdravniške fakultete, kako bo on zdravil ljudi, samo za zaslužek se jim gre. Pshiater pa je zdravnik le da ima narejeno specializacijo iz psihiatrije. Vendar ni nobenemu za zaupat saj so podkupljeni, da čim več tablet predpišejo in hodijo na Bahame na razne seminarje, ki jih plačajo farmacevtske družbe, ki pa sodelujejo z vlado, da uničujejo ljudi, da hodijo volit kakor jim daljinsko naročijo, vendar ti ne veš, da oni daljinsko upravljajo s tabo.

Jaz sploh ne gledam politikov po TV in ne hodim volit tako z mano ne morejo upravljat.

Pojma nimam, zakaj nisi že v štartu odšla do dobrega psihoterapevta.
Samoplačniško, nikogar ne briga, kam hodiš.[/quote]

Psihoterapevt pa sloh ni zdravnik sja nima niti zdravniške fakultete, kako bo on zdravil ljudi, samo za zaslužek se jim gre. Pshiater pa je zdravnik le da ima narejeno specializacijo iz psihiatrije. Vendar ni nobenemu za zaupat saj so podkupljeni, da čim več tablet predpišejo in hodijo na Bahame na razne seminarje, ki jih plačajo farmacevtske družbe, ki pa sodelujejo z vlado, da uničujejo ljudi, da hodijo volit kakor jim daljinsko naročijo, vendar ti ne veš, da oni daljinsko upravljajo s tabo.[/quote]

Ko boš šla naslednjič k zdravniku, ga prosi za napotnico za psihiatra.
Ti jo boš definitivno dobila z oznako “urgentno”.

Ko se sprejme v službo novega delavca, se hoče vse zvedeti o njem. Delodajalci imajo povsod veze in vse izvejo, če ne po “uradni”, pa po neuravni poti. In kaj vse se zve o posameznikih. To, da se je nekdo zdravil zaradi psihičnih težav – mogoče v bolnišnici, žal še vedno ljudi ožigosa, čeprav se zavedam, da to ni pošteno. Ampak vam povem, da kdor hoče zvedeti podatke, jih dobi!
Žal naša družba ljudi, ki zbolijo za depresijo in za podobnimi boleznimi še vedno gleda drugače kot npr. če se nekdo zdravi za previsokim pritiskom. Dejansko pa je bolezen – bolezen.

…brez besed …

Pojma nimam, zakaj nisi že v štartu odšla do dobrega psihoterapevta.
Samoplačniško, nikogar ne briga, kam hodiš.[/quote]

točno tako, tudi jaz sem šla 3x pred 10 leti, pa nihče nikjer nič ne ve…tistih mogoče zdaj nekaj več kot 100 eur pač ne bom pogrešala…in seveda nisem šla na napotnico in razlagala to svoji osebni zdravnici..

Če škodi? Itak. Poznam punco, ki hodi k psihiatru, je bila na zdravljenju tudi v bolnišnici (Lj Polje). Vsakič, ko se je prijavila za kakšno službo in so jih spraševali o izkušnjah, izobrazbi,…je imela vedno ogromne šanse za pridobitev službe. Vabili so jo v ožje izbore, izobraževanja,…ko pa so enkrat izvedeli, da je “nora” je bilo vsega konec in je vedno znova ostala brez službe. Na žalost je temu pač tako.

hah nihče ni prav povedal. jaz pa vem točno. Ni hakeljc v tem da ti v kartoteki piše da si pri psihiatru.

Pogled v kartoteko nima nihče-to so osebni podatki,torej glede tega oook..

Ampak,..ko dobiš službo,moraš na zdravniški pregled,skoraj vedno,če ne vsaj po 1 letu službe..

Tam pa morajo dolžnosti dobiti tvojo kratoteko in ti moraš po zakonu povedati in navesti svoje bolezni ali obisk pri spihiatru. Na alinejo spodaj se napiše,večinoma tudi sami napišejo.Zdravnik te izpraša in to je to.

In ko tale zgodbica dobi konec.. Če delodajalca zanima,bo vprašal ali ima kakšne bolezni? In tralalala vse mu medicina prometa lahko pove. Lahko pa da ga ne bo brigalo in bo samo želel potrdilo da je zdrvaniški narejen.

Tako je to ja … drekec pekec :))

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

delodajalec nima nobene pravice do tega, da sprašuje, kakšne bolezni ima prosilec za službo. delodajalec je upravičen do mnenja, ki je lahko
– sposoben za delo
– sposoben za delo z omejitvami
– nesposoben za delo

to je vse.

v idealnem svetu

v našem pa, kjer kartoteke in drugi osebni podatki niso nobena skrivnost in vsaka administratorka lahko sčveka nekaznovano vse naprej, pa je realnost popolnoma nekaj drugega…

delodajalec nima nobene pravice do tega, da sprašuje, kakšne bolezni ima prosilec za službo. delodajalec je upravičen do mnenja, ki je lahko
– sposoben za delo
– sposoben za delo z omejitvami
– nesposoben za delo

to je vse.

v idealnem svetu

v našem pa, kjer kartoteke in drugi osebni podatki niso nobena skrivnost in vsaka administratorka lahko sčveka nekaznovano vse naprej, pa je realnost popolnoma nekaj drugega…[/quote]

haha če bi bilo v tvojem svetu tudi tako povsod ahhahahaha :)) iz dna srca se smejim.

Ko opravljaš zdravniški pregled,dobi medicina dela tvoj karton. Tudi sam moraš napisati bolezni,če jih ne brez skrbi,zdravnik pogleda,tudi do 10 let nazaj in VPRAŠA! ok,je vse ok,ni panike,ne bo noben zato kompliciral,ampak če delodajalec želi,lahko izve zakaj zdravniškega nisi naredil ali če imaš kakšno bolezen.! pika!

Ma valda bom vedla zakaj jaz služb nisem dobila,in itak da bom vedla,zakaj so mene po zdravniškem vprašali kdaj ste bili pa nazadnje hospitalizirana?? pa ne enkrat,večkrat se mi je to zgodilo! kako je vedel? nevem! si mislim kako ja..

in ja v slovniji preljubi dragi je tako. pa v službi vsi zvejo. to pa zato ker je to tak stereotip in se vam ne da dopovedat da to ni nič takega! če imaš pa diabetes ali zlomljeno nogo je pa vse ok. si pa bogi bogi,če pa si pri psihiatru si pa nor. itak.

slovenija je kot tampon. ob napačnem času v prečudovitem kraju,ahha :))

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

New Report

Close