Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

Vedno znova me razjezi, ko ljudje na tem forumu (zelo upravičeno) postokajo, da so dobili samo minimalno plačo in da ne vedo, kako bodo prišlo skozi mesec. Potem se vedno najde cel kup junakov in junakinj, ki so sposobni družino preživeti s pol manj, da sta dve plači po 700 evrov v družini že prava bogatija, potem beremo. 1.400 evrov za štiričlansko družino bogatija? Z vsemi stroški, ki jih ljudje danes imamo?

Meni se sploh ne da pregovarjat več.

Reveži so fouš revežu – spodaj ena brez službe pravi, oglasi se, ko boš brez plače … ja madona no, če je pa spodnja meja 0 evrov, pa ne vem, zakaj ne določijo minimalne plače sto evrov, ker eni bi očitno bili tudi s tem zadovoljni.

700 EUR je malo ali nič. Kaj kupiš za 700 EUR? Nič!

nova
Uredništvo priporoča

za nas demokraticni socializem katerega furamo ze 20+ let.se bo treba navadit na 300eur max.Ne se zafrkavat bogatasi.

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.

osnovni stroški so nekak za vse enaki, kar je pa ostalih so pa nenujni torej jih je tolk kt si jih vsak sam naredi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Sprotnih mesečnih stroškov imamo cca 900 evrov na mesec, smo trije (nobenega kredita).

Od tega bi lahko ukinila kabelsko 12 evrov in 70 treningi od otrok. Mobitel imam tak paket, da vsi govorimo na moje impulze, otroka filata le vsake tri mesece po 5 evrov, da jima cifra ne poteče. Se pravi 800 evrov na mesec nam ne gine, tukaj ni več lufta, razen če gremo samo na makarone z margarino.

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.[/quote]
plačujete 100 evrov stroškov za dva mobitela
je to potrebno?
razmislite o tem, da bi šli na cenejše pakete.

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.[/quote]
plačujete 100 evrov stroškov za dva mobitela
je to potrebno?
razmislite o tem, da bi šli na cenejše pakete.[/quote]

Piše 50 evrov dvakrat mobitel. Torej sta dva mobitela 50 evrov. V bistvu sta dva mobitela 40 evrov, ampak včasih avtobus plačava z mobitelom, ker nimava urbane. En paket je torej 20 evrov.

Ma lepo te prosim!


bi rekla, da se osnovni stroški zelo razlikujejo med tipom, ki vegetira doma pri starših v zastonj sobici in nekom, ki mora plačevati najemnino za svoje stanovanje ali celo kredit, ker ne more vegetirat doma pri starših.
pa osnovni stroški so tudi zelo drugačni, če moraš v službo 50 km daleč, ali jo imaš za nosom.

dečko, ti imaš tako malo pojma o življenju, da je bolje, da si tiho v takih temah
imaš se pa za najbolj pametnega

Visoke besede ne spremenijo nič. 700 EUR je nič od denarja. Pa če imate plače 300 ali pa 3000 EUR, ne spremeni popolnoma nič.

O 700 EUR sanjajo kot o velikem denarju predvsem ljudje v mama hotelu. Awkward.

Ja žalostno je to, da delaš ves mesec pa dobiš le 700€. Dobim 900€ plače pa se mi to ne zdi veliko. Tako, da ja 700€ je izredno malo. Sploh, če si samski in moraš sam vse plačat. Da ne govorimo, če si samski s tako plačo in imaš še otroke za preživljat.

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.[/quote]

jah to ste pa sami krivi, ker ne znate razmišljat, danes imaš več al manj povsod pakete za telefon po 20 eur z neomejenimi klici torej t istacionarc gladko odpade, včasih je boljš kt bencin koristit javni prevoz ali bicikel/peš itn. skratka večino stroškov plačujeta po neumnosti.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.[/quote]

jah to ste pa sami krivi, ker ne znate razmišljat, danes imaš več al manj povsod pakete za telefon po 20 eur z neomejenimi klici torej t istacionarc gladko odpade, včasih je boljš kt bencin koristit javni prevoz ali bicikel/peš itn. skratka večino stroškov plačujeta po neumnosti.[/quote]

Kako si ti pameten?! A sem lahko tvoj pr’jatu?

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.[/quote]

jah to ste pa sami krivi, ker ne znate razmišljat, danes imaš več al manj povsod pakete za telefon po 20 eur z neomejenimi klici torej t istacionarc gladko odpade, včasih je boljš kt bencin koristit javni prevoz ali bicikel/peš itn. skratka večino stroškov plačujeta po neumnosti.[/quote]

Tudi imava pakete 20 evrov neomejene. Če greva izključit stacionarca, profitivava dva, tri evre. Toliko je razlika med dvojčkom in trojčkom.

Moj mož do službe ne more ne z javnim prevozom ne z biciklom, misija nemogoče. Ne obstaja ne javni prevoz ne kolesarska steza. Razen če bi ti šel kolesarit po avtocesti.


bi rekla, da se osnovni stroški zelo razlikujejo med tipom, ki vegetira doma pri starših v zastonj sobici in nekom, ki mora plačevati najemnino za svoje stanovanje ali celo kredit, ker ne more vegetirat doma pri starših.
pa osnovni stroški so tudi zelo drugačni, če moraš v službo 50 km daleč, ali jo imaš za nosom.

dečko, ti imaš tako malo pojma o življenju, da je bolje, da si tiho v takih temah
imaš se pa za najbolj pametnega[/quote]

am ja, najboljš je neki toretizirat a ne? kje sploh piše, da sem pri starših?

sicer pa imaš povsod cenike navedene, pa najprej tiste naštudiraj pol pa jamraj zakaj imaš premalo denarja… je bolj plačevat najdražje slovenske ponudnike pa jamrat okol, da je mobitel 100 eur pa plin 300 eur pa elektrika tolk in tolk seveda je treba tud imet razsvetljeno doma vse kt v las vegasu itn. 50 km tud ni daleč do službe, obstaja tudi javni prevoz ali celo ne boš verjela, deljenje stroškov prevoza, če se skupaj s sodelavci vozziš na delovno mesto ampak je boljš afnarijo špilat pa da se vsak s svojim avtom do ali celo v pisarnico zapelje itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

jah to ste pa sami krivi, ker ne znate razmišljat, danes imaš več al manj povsod pakete za telefon po 20 eur z neomejenimi klici torej t istacionarc gladko odpade, včasih je boljš kt bencin koristit javni prevoz ali bicikel/peš itn. skratka večino stroškov plačujeta po neumnosti.[/quote]

Kako si ti pameten?! A sem lahko tvoj pr’jatu?[/quote]

z idiotsi se ne družim.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Mi tudi za 1.000 evrov ne bomo kupili nič.

Toliko je moj mož dobil danes plače.

180 evrov položnica za stanovanje.
20 evrov stanovanjski sklad.
50 evrov elektrike.
50 evrov dvakrat mobitel.
50 elektrika.
40 moja vzajemna.
40 kabelska, telefon, internet.
30 plin.
10 nacionalna televizija.

To je 470.

180 preživnina.

To je 650.

200 stanovanjskega kredita.

To je 850.

In 150 evrov magme, bencin.

To je 1.000 evrov.

Zdaj bo na banki dal celo svojo plačo.[/quote]

elektriko in vzajemno tut ne rabis a ne?Res ste pravi zapravljivci,matr dejte se mal brzdat….

A še enkrat napišem?

Zgoraj sem napisala dva sta dva mobitela 50. Dva mobitela.

Potem se dodala še to, da bus plačujeva s telefonom. In da imava vsak paket po 20 evrov.

Aja, potem pa verjetno res ni revščine v tej državi, samo napačni paketi za telefon.

Ja pametujejo eni, ki pojma nimajo.
Recimo en primer: do službe imam 40km, nobenega javnega prevoza, nobenih ljudi, ki bi hodila v isto smer v službo.

Ha ha.

Pa internet je luksuz baje.

jaja bistvo problemov so mobiteli in stacionarc 🙂 🙂 adijo pamet 🙂

glede stroškov pa – 700€ gre naslednji dan po plači – za nujne stroške


bi rekla, da se osnovni stroški zelo razlikujejo med tipom, ki vegetira doma pri starših v zastonj sobici in nekom, ki mora plačevati najemnino za svoje stanovanje ali celo kredit, ker ne more vegetirat doma pri starših.
pa osnovni stroški so tudi zelo drugačni, če moraš v službo 50 km daleč, ali jo imaš za nosom.

dečko, ti imaš tako malo pojma o življenju, da je bolje, da si tiho v takih temah
imaš se pa za najbolj pametnega[/quote]

am ja, najboljš je neki toretizirat a ne? kje sploh piše, da sem pri starših?

sicer pa imaš povsod cenike navedene, pa najprej tiste naštudiraj pol pa jamraj zakaj imaš premalo denarja… je bolj plačevat najdražje slovenske ponudnike pa jamrat okol, da je mobitel 100 eur pa plin 300 eur pa elektrika tolk in tolk seveda je treba tud imet razsvetljeno doma vse kt v las vegasu itn. 50 km tud ni daleč do službe, obstaja tudi javni prevoz ali celo ne boš verjela, deljenje stroškov prevoza, če se skupaj s sodelavci vozziš na delovno mesto ampak je boljš afnarijo špilat pa da se vsak s svojim avtom do ali celo v pisarnico zapelje itn.[/quote]
jaz nikjer nisem napisala, da imam premalo denarja, niti ne plačujem za mobitel 100 evrov, ampak 20 na mesec, če smo že pri tem

pišem o tem, da ne moreš trdit, imajo vsi enake stroške, ker je to bedarija na kvadrat

za začetek. če hočem z javnim prevozom v službo, bi me to prišlo 1 uro v eno smer, približno, z avtom sem tam v desetih, enajstih minutah. da ne govorim o tem, da bi morala od doma ob pol sedmih zjutraj…
ergo, rabim avto, ker ustreznega javnega prevoza ni, pešačit pa 15 km ne mislim, ravno tako se ne mislim vozit tja s kakim biciklom, ker moram biti v službi urejena, ne pa zašvicana
deljenje stroškov prevoza, luba duša, s kom pa, če iz moje smeri nihče ne hodi v to službo, nisem pa nekje v centru, ampak daleč na periferiji

bodi raje tiho, ker res nimaš pojma o stvareh… ti misliš, da vsi živimo po istem kopitu

New Report

Close