Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Zdravljenje želodčnih in črevesnih težav z zdravilom Iberogast

Javna tribuna: Zdravljenje želodčnih in črevesnih težav z zdravilom Iberogast

Pričenjamo današnjo javno tribuno, ki bo tokrat namenjena zdravljenju težav z želodcem in črevesjem z naravnim zdravilom Iberogast. Je najpogosteje uporabljano zdravilo pri funkcionalnih težavah prebavil, ki se čutijo kot zgaga, slabost, tiščanje, napenjanje, polnost, neobičajna sitost že ob majhnem obroku in še bi lahko naštevali. Iberogast je tudi edino zdravilo za samozdravljenje, ki ga lahko ob uporabljamo tudi pri sindromu razdražljivega črevesja – ta se kaže v različnih motnjah pri odvajanju blata.

Kdaj lahko uporabite Iberogast, je primeren za sočasno uporabo z antacidi oz. zaviralci kisline, ga lahko uporabljajo otroci, zakaj včasih zadošča že en odmerek, včasih pa ga morate jemati več tednov – vse to so vprašanja o katerih bomo govorili.

Gost in vaš sogovornik javne tribune bo Robert Terčelj, ki z ekipo Farmedice podpira uporabo zdravil rastlinskega izvora, fitoterapijo.

Na vaša vprašanja bo odgovarjal v naslednji uri… Vabljeni.

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

a pa nima nič E-jev?

Koliko stane in ali potrebujem recept?

nova
Uredništvo priporoča

Kakšne so nezaželjene reakcije? Stranski učinki?

Ali se ga lahko uživa preventivno – npr. pred obrokom, če imaš sicer običajno po zaužitju hrane težave (kislina, spahovanje)? Ali je v takem primeru (preventivnem jemanju pred zaužitjem hrane) sploh učinkovit?

Otroci ga lahko jemljejo, oz. od koliko let dalje?
Hvala, lp

Pozdravljeni,

Iberogast je kombinacija tinktur iz devetih zdravilnih rastlin. Nima primesi, je brez E-jev.

R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

imam eno slabost, morda še kdo, saj vsi radi dobro jemo. Ne morem se upreti določeni hrani oz. dodatkom, ki mi ne naredijo dobro v želodcu oz. pri prebavi. Včasih je to npr. kečap (peče zgaga), enkrat so mi kalčki naredili štalo, dimljenih suhih mesnin načeloma tudi ne smem … Seveda bi bilo najbolje, če bi to čisto črtala iz jedilnika, a vedno to ne gre, včasih se tudi “pregrešim”. Ali je možno potem vzeti Iberogast ali karkoli drugega kot preventivo?. Naj povem, da se ne izrazi ta težava vedno. Včasih sploh ne, pa ne vem je to odvisno od stresa, kombinacije drugih živil, ki jih zaužijem? Skratka lahko grešim in se z iberogasom “šlepam”.

Pa še to, kako je pa z uporabo pri driski, ravno včeraj sem jo imela, sicer, ko sem se “spraznila” ni bilo težav, kaj pa pri tisti, ko gre za kakšno virusno okužbo in traja dan, dva …

Hvala.

Mala steklenička 20 ml je 7.52€, večja 50ml pa 14.60€. Recept ni potreben.
Manjše pakiranje bi svetoval pri kratkotrajnih, t.i. akutnih težavah, večje pa pri dalj časa vztrajajočih želodčnih oz. črevesnih teževah.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

čeprav velja, da ni zdravila brez stranskih učinkov (Iberogast je uradno registrirano zdravilo, ima pa rastlinske in ne kemično sintezne učikovine), se to zdravilo tu zelo dobro “odreže”. V zelo redkih primerih, manj kot eden na 10.000 uporabnikov, se lahko pojavijo preobčutljivostne reakcije (srbečica ipd.), drugih znanih neželenih učinkov ni. Ker je v uporabi že več kot 50 let, je to dobra referenca. Jemati ga kar tako nima smisla, vsekakor pa je zaradi dobrega varnostnega profila in učinkovitosti zelo uporabno zdravilo brez recepta.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

če so težave funkcionalne narave, povedano drugače – če ni znakov za organsko motnjo oz. spremembo v želodcu, požiralniku oz. mišici, ki zapira prehod med požiralnikom in želodcem, bo Iberogast učinkovit. Pred jedjo (15-20 min. prej) je dober čas uporabe – umirja želodec, hrano lažje zaužijemo (manj kislega spahovanja, slabosti, polnosti, občutkov tiščanja ipd.). Če se vam taka stanja ponavljajo, vztrajajte z Iberogastom več tednov. To je tudi npr. lepa izkušnja, ki jo je na med.over.net opisala ena od uporabnic.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

se ga pa jemlje. Kaj pa rupurut, ki meni odlično pomaga, a je to kaj podobnega?

aja, stari ljudje pravijo, da je dobro enga ta kratkega “ruknt” in je. tudi moja mami to preferira in resnično pomaga, preizkušeno na lastni koži, čeprav nikoli ne pijem nobenega alkohola, sem si pa enkrat pomagala s tem, ker je bilo prehudo in nič drugega pri roki. je šllo pa za neko rožico namočeno v žganje 🙂 kaj pa na to pravite vi? zagovarjate to domače “zdravilstvo”? 🙂

Pozdravljeni,
mene pa zanima, če je to primerno za želodčno kislino? In kako hitro učinkuje? Ker pri kislini je tako, da rabiš res takojšen učinek, ker neznosno peče…

Ali pomaga tudi, če spiješ kozarec mleka? to sem nekje slišal…

mene pa zanima kaj, poleg slabe kombinacije hrane oz. nezdrave prehrane je še lahko vzrok oz. razlog za želodčne in črevesne težave?
S tem mislim težave, za katere ni potreben nek poseg oz. pravo zdravljenje, pod zdravniškim nadzorom.
Hvala!

Ne vem, če ste pravi naslov morda pa vseeno iamte mnenje.
Slišala sem, da nekatere želodčne težave odpravljajo z enomesečnim uživanjem olivnega olja na tešče.
jemlje se 1 žlica. bolečine izginejo. Poznete in lahko komentirate?

haha, a ni to slogan v reklami ? 🙂

Otroci ga lahko jemljejo, oz. od koliko let dalje?
Hvala, lp[/

Lahko, uradno je registriran za jemanje od 6. leta dalje. V kapljicah je alkohol, ki pa ga je manj, kot v kozarcu jabolčnega soka, tako da ni pomislekov glede jemanja.

Pri otrocih so težave z želodcem kar pogoste, še posebej ob ali po kakšni rotavirozi (oz. trebušni gripi), kjer ji slabost in krči še nekaj časa dajejo. Take viroze naj bi po eni od raziskovalnih hipotez bile tudi dejavnik, ki povzroča trajnejše funkcionalne motnje prebavil. Vsekakor bo Iberogast taka stanja umirjal.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Ali kaj pomaga pri ulceroznem kolitisu? Imam velike težave z napihnjenostjo. Hvala.

Sem onkološki bolnik, zaradi raka so bi odstranili želodec. Prehrana je temu primerna. Kuhana, večkrat prežvečena. Kljub temu pa imam težave s napihovanje. Ali bi bil iberogast lahko jemal, torej samo za črevesne težave.

Pozdravljeni,

ker ne hranimo samo telesa, temveč tudi dušo, sem osebno zagovornik, da človek tu in tam mora narediti malce pregreha s hrano :). Po meri seveda. Dobro iz ozaveščeno preževečena jed, v kateri uživaš, ti da odlične občutke. Če le ni na listi strogo prepovedanih ali alergije vzbujajočih seveda.
Glede Iberogasta pa tako – popolna rešitev v teh primerih ne bo. Ker se vam pojavljajo občasno in ne vedno, ko zaužijete isto hrano, gre lahko za težave na katere vplivajo tudi dejavniki, kot je večja živčna obremenjenost, hormonska nihanja, manjša prespanost itd. Tudi tu bi vam svetoval, da ob pojavu take težave Iberogast uporabljate neprekinjeno 4-6 tednov. Ker sočasno vpliva na živčno črevo (driska je lahko posledica tega), boste imeli s tem dodatno korist. Po tej terapiji bi ga uporabljal občasno, glede na epizode in predvsem naredil čim več na preventivi – t.j. odpravljanju vzrokov za motnje. Zdravilo je le ena od pomoči.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

če izdelek uporabljaš določen čas, porabiš ta večjo stekleničko za prebavne težave ki se večkrat pojavljajo, na kaj je potrebno po porabi izdelka paziti pri hrani za preprečevanje zvijanja in napihovanja?

Kako se lahko kapljice uporabljajo na potovanjih in v kombinaciji s čim za čim hitrejšo pomiritev prebavnih težav, ko si na poti?

Hvala, lp

Pozdravljeni,

najprej k domači (samo)pomoči. Sem velik zagovornik, še posebej zeliščarstva, ki je znanost zase in dobro je, da imamo v Sloveniji tega znanja še veliko. Da o naravi ne govorimo. Moje področje dela so zdravila iz rastlin, neke vrsta “nadgradnja” zeliščarskih znanj, ki zahteva farmacevtski pristop pri proizvodnji, standardizaciji učinkovin in klinične dokaze o učinkovitosti ter varnosti. Ni vse, kar pride iz narave nujno tudi varno – to moramo vedeti. Zato z ekipo tako vztrajamo na uradnih registracijah pri Agenciji za zdravila in medicinske pripomočke. Skratka – domača pomoč je dobra pot, uradna in potrjena zdravila iz rastlin pa dokazana in varna terapija.

Rupurut je zelo poznano in priznano zdravilo za zmanjševanje kislosti v želodcu. Zviša pH vrednost in akutno zgago lahko umirimo.

Vsak drugi človek (če poenostavim) pa nima težave z akutnimi, refluksnimi zgagami, temveč s funkcionalnimi zgagami: te spremljajo različni drugi simptomi – slabost, tiščanje, krči, polnost, napihnjenost, napetost v trebuhu itd. Tu je Iberogast med zdravili prvega izbora – če so take težave redke, prehodne, je smiselna nekaj dnevna uporaba, če so pogostejše, potem 4-6 tednov stalne terapije. Če želite, lahko sočasno uporabljate tudi Rupurut.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

Iberogast je primeren pri težavah z želodčno kislino, vendar le, če so te težave posledica razdraženosti želodca. Če imate dokazano refluksno bolezen, bodo primernejša zdravila, ki zmanjšajo kislost v želodcu (antacidi) ali pa zavirajo nastanek kisline (zaviralci – H2 ali pa močnejša oblika – zaviralci protonske črpalke).

Pomembno pa je vedeti: vsak drugi človek, po ameriških podatkih pa 2 od 3, ki jih pesti zgaga, nimajo težave z preveč želodčne kisline, temveč z t.i. razdraženim želodcem. Kako ločiti? Refluksne zgage so močne, se poslabšajo ko se vležete in vztrajajo. Razdražen želodec pa se javlja z nekoliko blažjo zgago, ki jo spremlja polnost, slabost, tiščanje, napetost, napihnjenost itd. To so funkcionalne težave. Tu bo Iberogast res prava izbira. Deluje hitro, potrebuje kakšnih 15. min. Če vas muči zgaga po kakšni hrani, lahko kombinirate z kakšnim antacidom. Ta bo zmanjšal kislost, Iberogast pa umiril in izboljšal težavno delovanje želodca. Hitreje in bolje boste prebavili oz. po večerji spali.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

najprej k domači (samo)pomoči. Sem velik zagovornik, še posebej zeliščarstva, ki je znanost zase in dobro je, da imamo v Sloveniji tega znanja še veliko. Da o naravi ne govorimo. Moje področje dela so zdravila iz rastlin, neke vrsta “nadgradnja” zeliščarskih znanj, ki zahteva farmacevtski pristop pri proizvodnji, standardizaciji učinkovin in klinične dokaze o učinkovitosti ter varnosti. Ni vse, kar pride iz narave nujno tudi varno – to moramo vedeti. Zato z ekipo tako vztrajamo na uradnih registracijah pri Agenciji za zdravila in medicinske pripomočke. Skratka – domača pomoč je dobra pot, uradna in potrjena zdravila iz rastlin pa dokazana in varna terapija.

Rupurut je zelo poznano in priznano zdravilo za zmanjševanje kislosti v želodcu. Zviša pH vrednost in akutno zgago lahko umirimo.

Vsak drugi človek (če poenostavim) pa nima težave z akutnimi, refluksnimi zgagami, temveč s funkcionalnimi zgagami: te spremljajo različni drugi simptomi – slabost, tiščanje, krči, polnost, napihnjenost, napetost v trebuhu itd. Tu je Iberogast med zdravili prvega izbora – če so take težave redke, prehodne, je smiselna nekaj dnevna uporaba, če so pogostejše, potem 4-6 tednov stalne terapije. Če želite, lahko sočasno uporabljate tudi Rupurut.

lp,
R.Terčelj
[/quote]

VAu, hvala za tako obširen odgovor. Razmišljam res o en iterapiji “preventivni” 4-6 tednov ni slabo v današnjem tempu življenja in z načinom prehranjevanja narediti. Koliko stekleničk bi zadostovalo? Nimam pri roki stekleničke da bi vedela kako pogosto in v kakšni količini se ga vzame? So samo kapljice? V kaj pa zmešamo, lahko čaj?

Razlogov je veliko, najpogostejši so funkcionalne narave. Kaj to pomeni? Ko ste na pregledu pri specialistu zaradi npr. zgage, ponavljajočega tiščanja, krčev, slabosti, napetosti, spremenjenega blata (driska, zaprtost, oboje izmenjujoče), se dostikrat zgodi, da pregled ne pokaže (morfoloških) sprememb na samih organih. Če izključimo druge vzroke, se diagnoza na koncu lahko glasi “funkcionalna dispepsija” oz. “sindrom razdražljivega črevesja”. Zakaj tega ne vemo takoj? Ker so znaki oz. simptomi lahko zelo podobni organskim vzrokom, ki jih je potrebno najprej izključiti, da bi lahko govorili o funkcionalnih motnjah. Kar je bilo meni osebno pri komunikaciji Iberogasta vedno zanimivo je to, da kako malo se zavedamo teh funkcionalnih vzrokov, pa kako pogosti so. Po različnih podatkih, tudi naše raziskave tako kažejo, jih ima vsak drugi, ki toži za želodčnimi in črevesnimi težavami. Pogosto pa jih zdravimo, kot da bi šlo za organske težave.

Predlog enega od nemških gastroenterologov je, da pri naštetih težavah najprej nekaj tednov predpiše Iberogast in šele če je terapija neuspešna, izvajaj zahtevnejše in za pacienta včasih neprijetne diagnostične preglede.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

New Report

Close