Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hofer in Lidl – zakaj prdite, da imajo pofl?

Hofer in Lidl – zakaj prdite, da imajo pofl?

Po eni strani govorite, da je za balkanski trg slabša roba… Hofer in Lidl sta nemška, v Avstriji je poleg teh dveh aktualna še Billa, ki je za odtenek dražja, pri nekaterih stvareh pa tudi cenejša, no pa seveda še špar. Izdelki so enaki kot pri nas, le da so nekateri celo cenejši. Vse je isto, še postavitev regalov v trgovini je enaka. Zdaj pa Slovenčki prdite, da ima merkator in tuš boljšo robo? Tukaj sanjate, da sta Lidl in Hofer za reveže… Ko so videli Wernerja v Lidlu, so se takoj razpisali o slabem finančnem stanju, ker hodi v nizkocenovne diskonte. A vi Slovenceljni res ne vidite dlje od meje?

TSlovenci ne vidijo dlje od lastnega plota, kakšna meja neki. Oni so high class, ker ne kupujejo tam, a veš

V Lidlu sicer redko, malo bolj pogosto kaj kupim v Hoferju, delam pa seveda selekcijo.

Me pa v obeh trgovinah blazno moti hitrost na blagajni in predvsem to, da oglaševane akcijske robe (neživilski izdelki) zelo pogosto nimajo že prvi dan akcije, par ur po odprtju poslovalnice.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj se sploh sekiraš? v vsaki trgovini imajo ene stvari bolj kvalitetne druge pa manj. Zato se splača povsod kupiti določene izdelke. Razen v Mercatorju ki je noro drag

Zato ker je. Vi se pa izvolite slepit da ni. Kupujem v Avstriji ostalo pridelam doma. Pa ne, v Avstrijo ne grem v Lidl ali Hofer oziroma Aldi. Slovencki ste pac blazno pametni, zato mi pa tasca razlaga kako je super korenje v Hoferju da ga ima ze tri tedne pa ji se ni zgnil, medtem ko sem ji jaz dala svezega iz vrta pa je zgnil v treh dneh. In taksni potem govorijo kaj je kvalitetno, zato pa se smatra tule gor da sta Lidl in Hofer zakon. Vidim razliko v hrani, ko tasci pripravljam kosilo iz njenih sestavin ki jih je nabavila v Hofru in ko jaz doma zase pripravljam kosilo iz hrane ki je namenjena zahodni trg. Da ne omenjam cistila, praske in podobno. Pa seveda cene. Ampak itak Hofer je zakon, Lidl se bolj, imajo super robo, sploh zelenjava je tako eko da jo se scurki nocejo, zdrzi po tri tedne ne pa moja domaca ki zgnije po par dneh (zacne gnit pardon). Saj zaradi mene kupujte kjer hocete, samo nehajte nabijat da imajo ful fajno in dobro hrano ker ni res in nikoli ne bo res. Bi napisala se kaj za Spar pa je tema za Lidl in Hofer. Zdaj se pa zgrnite name fanaticne zagovornice teh trgovin. Ker najprej se otroka doji do 3leta ker je to ful zdravo vmes se ga zacne pa basat z poflom od hrane iz Lidla. Zmagale ste res!

jaz kupujem pri njih zato, ker ni veliko čakanja pri blagajnah.
mi gre na jetra, če se blagajničarka obrača kot da je zaposlena v javni upravi…

…@dosadan folk
kje pa kdo piše in govori o tem,da ima raje nasploh kupljeno hrano kot domačo iz vrta…to samo ti pišeš, ko razlagaš svojo zgodbo o svoji družini…
tukaj ni govora v avtoričinem postu, da gre raje v H ali L, namesto pobrat zelenjavo na domači vrt…tako,d a ne izmišljuj si nekaj…kar se pa ostale kvalitete tiče pa jaz ne vidim razlik… ne med Sp., Tušem, Merc. ali H in L ali tudi EuroS…pvsod se najde kaj dobrega in cenovno ugodnega, in tudi kaj slabše kvalitete…tako,da jaz pač delam selekcijo glede na to kar zelim kupiti kvaliteto in ceno in se med tem odločam glede na vse omenjene trgovce…nikakor nimam mnenja,d a ima nekdo apriori vso robo slabšo…

Aldi je v Nemčiji. Meni dol visi tvoja zelenjava iz vrta, jaz govorim o primerjavi merkatorja in tuša z hoferjem in lidlom.
No kje pa kupuješ v Avstriji? Ker drugih trgovin ni. Če pa misliš na kakšne organske variante, to imamo tudi v Sloveniji. Nimamo vsi vrtov in denarja za preseravanje. Dejstvo pa je, da če pogledamo razmerje med kvaliteto in ceno, sta Hofer in Lidl, definitivno boljša od mercatorja in tuša.

Se zelo strinjam s tabo.

Ali lahko poveš, v katero trgovino v Avstriji greš.

Pač ne znaš pridelovati zelenjave, če ti korenje zgnije po treh dnevih. Korenje je primerno za ozimnico – to je sveže korenje, če ga seveda znaš shranit, kot se zagre. Ti ga ne znaš.
Enako velja za določene sorte solate.
Slovenski vrtičkarji pretiravate z gnojenjem, tako da vaše vrtnine mogoče res niso okužene z raznimi strupi, so pa zato z nitriti. Verjamem, da je to nekaj novega zate.

Nemcem gre dobro zato, ker skoraj vse naredijo sami in ker Nemci kupujejo nemško robo. In nikakor ne zato, ker bi bili njihovi politiki toliko boljši od naših. Vsekakor jim pa ne bi šlo tako dobro, če bi kupovali samo uvoženo in po možnosti še poceni kitajsko.

Zdaj, kako to dopovedat Slovencem, je pa že druga zgodba.

Sama nimam veliko in zato ne morem kupovati vsega balasta. Niti to ni v moji naravi. Kar kupim, kupim raje manj in kvalitetno in predvsem samo kar potrebujem. In ja, če imam možnost raje kupim slovensko, kot uvoženo.

Preden napadete – sem tik nad minimalcem, ne koristim mama hotela in ne visim na socialnih transferjih. Šihta nisem dobila po vezah, ne prvega, ne drugega.

no saj nimajo samo v strgovinah slo trgovcev slovenske znamke…imajo tudi pri teh diskonterjih izdelke, ki jih dobijo od slo proizvajalcev, ravno tako imajo tuje izdelke pri slo trgovcih, tako da je to ločevanje trgovcev povprek nasplošno prezpredmetno…

jaz sem vidla Cavazzo v Hofru in uno bivšo Čepinko v Lidlu. Saj vsi tja hodijo, še naše vodilne delavce videvam v našem Hofru.

V svojem postu se nisem opredelila za nobenega določenega trgovca.

Vau, cel roman zato, da si se pohvalila da imaš zelenjavo pridelano na svojem vrtu , jaz tudi samo od zelenjave sploh pa ne od tega tvojega korenja se ne da živeti , pred korenje je še veliko artiklov , ki jih kupujem v Hofru in Eurospinu , v Mercatorju bolj poredko ne zaradi cene , ampak onaniranje blagajničarke zelo težko prenašam , vem pa da ni sama kriva.

Ej oladi se ti,kdo si ti da boš tle postavlu neke meje.Hofer in lidl sta za reveze in pika.kapiš al ti še narišemTe trgovine so en velik emulgator ti si pa aditiv

Znanka je nekaj let živela na Dunaju, njihov Hofer je baje neprimerljiv z našim. Pri nas ne hodi vanj.

Tudi nemški špar je neprimerljiv z našim. Edino menda Müller ima pravo nemško robo. Baje.

Tako, za mali pregled, kje lahko najdeš bolj zdravo robo je fajn kdaj pogledat na kake etikete ali pa semle http://www.ninamvseeno.org/zdravje/e/izdelki_aditivi.aspxj

V Lidl grem po sladoled. V hofer po zamrznjeno sadje. V Spin grem po sir. Ostalo kupim v Tušu ali Mercatorju.

Tudi nemški špar je neprimerljiv z našim. Edino menda Müller ima pravo nemško robo. Baje.[/quote]

Jaz sem bila pred enim tednom na Dunaju. V Hoferju. Popolnoma enake izdelke imajo, saj sem napisala v prvem postu, da je še postavitev enaka, tako da ovce kar živite od BAJE-tov. Cene so pa nižje, ker vedo, da se samo ovce nateguje. Aja pa, da ne pozabim… Bencin je tudi cenejši, ampak ne BAJE.

Dobro, da zdaj vem zakaj je v teh trgovinah tako čuden duh… dobro, da si povedala, da prdijo….

dej ga srat mal manj no!Uši kašlajo!

Ne vem kaj vidite v teh Hoferjih in Lidlih, kao poceni robo. Kar se mene tiče je lahko tudi na pol zastonj, ko jo ne bi vzel. Sem šel enkrat ker so me toliko časa prepričevali in skoraj vsi izdelki brez okusa, od jogurtov, sirov, da o sokovih sploh ne govorim, slani izdelki takšni da jih sploh pojest nisem mogel. Tudi tistih nekaj centov cenejša roba me ni in me nikoli več ne bo prepričala. In če dobro pogledaš in sešteješ ugotoviš da konec meseca z nakupi v teh trgovinah sploh ne privarčuješ. Tok o tem…

Tudi nemški špar je neprimerljiv z našim. Edino menda Müller ima pravo nemško robo. Baje.[/quote]

Jaz sem bila pred enim tednom na Dunaju. V Hoferju. Popolnoma enake izdelke imajo, saj sem napisala v prvem postu, da je še postavitev enaka, tako da ovce kar živite od BAJE-tov. Cene so pa nižje, ker vedo, da se samo ovce nateguje. Aja pa, da ne pozabim… Bencin je tudi cenejši, ampak ne BAJE.[/quote]

Jaz sem bila pa v nemškem Lidlu in so nekateri izdelki drugačni (vsaj po embalaži), imajo večji izbor razno raznih klobas in salam, saj Nemci ne morejo brez tega (mi smo mogoče malo bolj na suhe mesnine), cen si nisem ravno zapomnila, razen recimo nutella je bila cenejša :).
Drugače pa, ko sem v kampu spraševala za trgovino, so me napotili prav v Lidl, češ da je dobro založen in da so cene ugodnejše (Nemci pač gledajo na to).
V Aldiju sem bila pa že takrat, ko se nam še sanjalo ni o Hoferju in takrat sem bila šokirana, da je roba kar v kartonastih škatlah. Še vedno pa je bilo to mnogo bolje od recimo Anglije, kjer so bili pa podobni diskonti slabši od naših starih variant diskontov (malo starejši se jih verjetno spomnite), ko si dejansko imel občutek, da nakupuješ v skladišču. Škatle z makaroni so bile recimo kar na tleh, še na paleti ne.

Na žalost lahko ugotovim in povem, da je ponudba v naših Hoferjih in Lidlih naravnost žalostna in slaba. Izdelki brez prave vrednosti, nekateri celo brez okusa, me ne prepriča niti malo nižja cena, ker enostavno raje dam kak cent več in imam doma izdelek prave kvalitete. Pa tudi sicer ko sem računal ali pri njih dejankso kaj privarčuješ, potem ob koncu meseca ugotoviš da temu ravno ni tako. Pa tudi sicer nimajo nobene dodane vrednosti!

New Report

Close