Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mame najstnikov

Mame najstnikov

Mame a bi se vmešavale če bi vidle da sin 20 let ni fer do svoje punce? (jo ima bolj za postrani?)

Moji so sicer še nekaj mlajši od tvojega, ampak mislim, pravzaprav sem prepričana, da bi se v ustreznem trenutku (vožnja v avtu, ko ni pogleda iz oči v oči, se mi zdi za take debate zelo primerna) z njim pogovorila, mu povedala za svoja opažanja in z njim podelila svoje stališče.

Vmešavala se ne bi, sploh, če se nikoli o tem ne pogovarjate, povedala pa bi, če bi me vprašal in če bi beseda nanesla na to.

Sicer pa, tvoje dete je že odraslo, pri 20 pa več ni najstnik, kaj ne?

Ima mogoče tak ‘vzorec’ pri očetu? Ima oči poleg tebe, tudi druge, flirta naokoli? če je to tako, potem pač sin le prevzema te vzorce….

In seveda ne bi pustila, da te vzorce, če so napačni, ponavlja v naslednje generacije. Odprla bi mu oči tako ali drugače, kljub temu, da je star 20 let, sem še vedno njegova mama. Želim mu dobro in najboljše in ne vem, od kod ta miselnost, da polnoletnemu pa nič več ne moreš ali ne smeš reči. Slabo ste vzgojeni sami, če tako mislite.

Jaz bi se vmešala, ne sicer v samo situacijo, bi pa potem sinu povedala kaj in kako. Imam najstnika, srednješolca, in upam, da sem ga vzgojila tako, da bo znal imeti odprte in dobre odnose brez sprenevedanja in da se bo znal postaviti zase.

Sicer sem mu rekla, da to ni ok; vsak pa itak sam naredi po svoje, ne glede kaj mu svetuješ.

Jaz bi mu tudi rekla. Če bo poslušal, je pa druga stvar.

To ni težava. Težava je v tem, da ti veš za njegove “postrani punce” Kako to? Še en mamin sin na obzorju?

…da bi mu povedala ta svoje.Naj ve, da tega absolutno ne odobravam!

In verjamem, da bi tudi učinkovalo.Ker se otroci navzamejo miselnosti staršev…

Posebej v mladih letih.

bi in sem govorila tako, kot je prav. Če bi mu dajala negativno potuho, bi mislil, da so nemoralna dejanja o.k. in tako morda nekoč ostal brez žene, ker ga je zapustila zaradi kriminalne vzgoje njegove mame.

….tisti, pri katerem mama vse pokima,ga vleče ven iz vsakih bedarij in je na splošno zlata ritka.

Mama,ki pa sinu takoj pove, da se to NE DELA ,je pa mama z zdravo pametjo.

Očitno dete pri 20- tih ni odraslo, niti doraslo, niti odgovorno.

A ja, sin pač povzema te vzorce…too much…

In ti bi kot mama bila tiho in gledala…

Jaz ne.

Jaz bi mu že povedala ta svoje.

Sin pri 20. letih je odrasla oseba. In da, vsekakor bi sinu ali komurkoli, ki mi je blizu, in bi opažala to, kar navajaš, povedala, kaj opažam. Delitev mnenj o navedeni tematiki vsaj zame nikakor ne pomeni “vmešavanja”, ampak sodi v nujno medčloveško komunikacijo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close