Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zveza s kvalitetnim človekom ni za občutljivčke

Zveza s kvalitetnim človekom ni za občutljivčke

Prav v vsaki zvezi, ki jo poznam in je moč oba udeleženca označiti kot kvalitetna človeka, prihaja do vzponov, padcev, neredko drame, ki se rešuje tudi izven sten domačega stanovanja.Zanimivi ljudje imajo kaprice in ko pride do trka kapric, je pok. Zveza z zanimivim pripadnikom drugega spola je rezervirana za ljudi, ki so v življenju pripravljeni tvegati. Zveza z lepo žensko je pokeraška igra, ker vedno obstaja šansa, da ti jo kdo spelje. Zveza z zanimivim samcem je za žensko vedno tveganje, ker zanimiv samec zanima mnogo žensk. Tu prihaja do amrsičesa, prepiri so še najmanjši problem, pogosto je treba za dolgoročno uspešno razmerje tudi malo zamižati na obe očesi. Tisti, ki se tega enostavnega dejstva zavedajo in imajo življenjski pogum, tisti lahko imajo zanimivo zvezo.

Ziheraši v zvezi z zanimivim pripadnikom nasprotnega spola nimajo kaj početi. Ponavadi niti potrebne samozavesti nimajo. Če ženska hoče popolnoma zanesljivega tipa, je najbolje, če si vzame enega, ki ga nobena noče, čimbolj copatastega. S takim seveda ne bo dolgoročno zadovoljna in v zvezi s takim ni nobene prave vznemirljivosti. Podobno velja za moške v vezi s sivimi mišmi.

Najboljše stvari so v življenju rezervirane za pogumne in hazarderske ljudi. Kdor na čustvenem nivoju ne upa hazardirati, tu nima šans.

Omejena si, da ni besede. Jaz poznam zelo lepe ženske, ki so vse življenje zveste. In zelo grde, ki so varale svoje može, od samega navdušenja, da jih je kdo pogledal. Enako velja za moške. Plehka si, da dol padeš. Vse, kar do tebe pride, je fasada, človekov karakter si popolnoma zanemarila, vzgojo in druge faktorje tudi.

Ja lih pogumnih in hazarderskih se z novim leto izogibam, ena od tapogumnih je celo lubo noč čakala SMS od loverja, ki je silvestroval z ženo, drug pogumni hazarder je bil koma pijan (foter), tatretji pogumni hazarder pa v vegetativnem stanju in sem pravkar prišla od tašče, ker sem ji ga pomagala rihtat:((

…smeh – ‘kvalietni’ človek ni to, kar opisuješ ti, napačni pridevnik si nadel. Človek, ki ga ti opisuješ, je narcisoiden in tudi neprilagodljiv. Sploh če je govora o družinskem človeku.

Ahaha, kvaliteten človek!!!

Naj te razveselim: vsi smo škart roba, s tabo in mano vred. Tako da pojdi kar lepo ven iz te štacune, ker je ves globalni trg preplavljen z disposable kitajsko robo.

Od kdaj pa so zanesljivi ljudje le “copate”? A morda ti ziheraštvo povezuješ morda tudi z zaupanjem, ki je osnovni temelj trdnosti? Drugače s tveganjem ni čisto nič narobe, ampak tvegati za vsako ceno pa verjetno je?
So pa zanimive te tvoje postavke o hazarderstvu, pogumu, ko hkrati nesamozavestno opisuješ, kakšno tveganje si postavi nekdo z npr. lepo žensko ali zanimivim samcem in se ob tem raje obračaš stran, kot da bi kot človek upal tvegati tudi to. In če podajaš takšne primere, potem ne moreš nekoga učiti o nekem hazardiranju in pogumu. Ker obstaja šansa, da ti bo kdo koga speljal. Tako mora obstajati na drugi strani tako zanimiva oseba, da osebo ne bodo “zmotile” druge osebe in bi tako obstajala bojazen, da se bo šel kdo h komu drugemu greti.
Kaj si pa mislila kot oseba povedati o občasnem mižanju – to, da se kdo hodi h homu drugemu greti, ti pa zraven mižiš in še vedno misliš, da imaš pravljično. hazardersko in pogumno razmerje? Ki celo temelji na zanesljivosti oz. temelju zaupanja?

Noben človek ni samo črn ali samo bel. Kot si kot oseba nekaj želela predstaviti, hkrati je pa polno nesoglasij s samim tekstom, ki ga predstavljaš, zagovarjaš ali celo “učiš”.

hahaha to sploh ni kvaliteten človek!

Hecno, kako plehki ljudje vse obstajate.

A nisi opazila, da je to oni umetnik, ki poskuša Ruglja oponašat?

A nisi opazila, da je to oni umetnik, ki poskuša Ruglja oponašat?[/quote]

Da zadaneš, moraš biti tudi v takšnem primeru kvaliteta in jo celo bolje odneseš. Ker si nato dejansko morda spel sebi v prid in doživel celo aplavz. Zato lahko osebi date aplavz za pogum, ne glede na izid. Nesamozavestno hazardiranje ponavadi prinese tudi učinke porazov. Počakajte še malo.
Ker rada tvega in kljub vsemu ostaja nezanimiva, brez okrancljanja. Ker z normalnim “veselo in srečno 2014”, ne bi doživela “poglabljanj”, kot jih je z odprtjem poznavanja ljudi.
Počakajte, morda bo letos kaj več obrodilo tudi iz naslova te osebe in bo kvaliteta izboljšana pri predstavitvi. Ker se ne bo bala tvegati in bo postala celo zanimiva. Mogoče ji potem ne bo več potrebno hazardirati.

V svetu starin velja: kar je za nekoga ničvredna smet, je za drugega neprecenljiva starina. In podobno je pri ljudeh. Za nekoga si smet, ki te brezbrižno zavrže, ko ne izpolnjuješ funkcije, ki ti je bila namenjena, za nekoga starina, ki jo varuje kot svojo največjo dragocenost, največkrat pa si za ljudi nekje vmes. Nikakor pa nismo vsi za vse škart roba in vsi za vse roba, na kateri piše: Po uporabi zavrži.

Zgornji post je sicer res banalen, res pa je, da morata biti dva človeka, ki sta močni osebnosti, tudi zrela, če hočeta biti v odnosu, v katerem sta eden drugemu v navdih in ne razlog za spore. Vezati ju mora ljubezen in spoštovanje, da se usklajujeta in ne izsiljujeta le svojega, ker bi v tem primeru zveza razpadla. Ker, kakor napačno predvideva dišeča vijolica, takšnim ljudem ni treba mižati. Mižijo tisti, ki so v odnosu “manj” in imajo od njega korist, zato lahko tisto, kar jim ni prav, kompenzirajo s tistim, kar dobivajo. So dovolj pametni, da se zavedajo, da brez odnosa tega ne bi imeli in da do tega niso sposobni priti sami, obenem pa to hočejo. Zato je veliko lažji odnos močnejšega in šibkejšega, zlasti če je močnejši moški, ker bo ženska marsikaj spregledala v zameno za to, kar dobiva. Če ji moški seveda nudi tisto, kar ona hoče in potrebuje in do česar ne more priti sama. Ali kot je pred časom zapisala ena: Moja zveza ni dobra in ni najslabša, ampak bom v njej ostala, ker v njej dobim več, kakor bi pridobila, če bi jo zapustila. Dva, ki sta enako močna, pa nista skupaj zato, ker bi bil spisek koristi tako tehten, da bi odtehtal za mižanje, potrpežljivost, razumevanje, odpuščanje ali kakšni izrazi že se uporabljajo v ta namen, ampak zato, ker jima je skupaj lepše.

A nisi opazila, da je to oni umetnik, ki poskuša Ruglja oponašat?[/quote]

Da zadaneš, moraš biti tudi v takšnem primeru kvaliteta in jo celo bolje odneseš. Ker si nato dejansko morda spel sebi v prid in doživel celo aplavz. Zato lahko osebi date aplavz za pogum, ne glede na izid. Nesamozavestno hazardiranje ponavadi prinese tudi učinke porazov. Počakajte še malo.
Ker rada tvega in kljub vsemu ostaja nezanimiva, brez okrancljanja. Ker z normalnim “veselo in srečno 2014”, ne bi doživela “poglabljanj”, kot jih je z odprtjem poznavanja ljudi.
Počakajte, morda bo letos kaj več obrodilo tudi iz naslova te osebe in bo kvaliteta izboljšana pri predstavitvi. Ker se ne bo bala tvegati in bo postala celo zanimiva. Mogoče ji potem ne bo več potrebno hazardirati.[/quote]
Kaj?

Kaj manjka “copatam”?
Sama nimam copate, sem pa srecno porocena ze uhuhu let. Oba okoli 50 let, z dvema ze odrascajocima otrokoma in ze nekaj vnukov.
Enostavno, srecna sva, pa se rudi tu in tam skregava, pa hitro pomeniva.
Mislim, da sva povprecne lepote.

Zakon je loterija, jaz sem odlicno zadela 🙂

Da zadaneš, moraš biti tudi v takšnem primeru kvaliteta in jo celo bolje odneseš. Ker si nato dejansko morda spel sebi v prid in doživel celo aplavz. Zato lahko osebi date aplavz za pogum, ne glede na izid. Nesamozavestno hazardiranje ponavadi prinese tudi učinke porazov. Počakajte še malo.
Ker rada tvega in kljub vsemu ostaja nezanimiva, brez okrancljanja. Ker z normalnim “veselo in srečno 2014”, ne bi doživela “poglabljanj”, kot jih je z odprtjem poznavanja ljudi.
Počakajte, morda bo letos kaj več obrodilo tudi iz naslova te osebe in bo kvaliteta izboljšana pri predstavitvi. Ker se ne bo bala tvegati in bo postala celo zanimiva. Mogoče ji potem ne bo več potrebno hazardirati.[/quote]
Kaj?[/quote]

Vprašaj, sem ti že povedala, nihče ti ne bo zameril. Bolj ti bodo zamerili to, da meniš, čeprav le s preprostim vprašanjem (in povedanim odprtim postom), kot pa da se ve, da si pač oseba, ki provocira in tvoji nameni niso niti približek osebnosti, ki bi potrebovala pomoč kot otrok, ki jo obupno išče. Kar sem ti že omenila malo prej.

In če bo kdo rekel, da se s tišino ne da komunicirati ali na kratko vprašanje, kjer so ljudje le tako butasti, da ne bi nič razumeli, verjetno mon živi v zmoti z vami nekaterimi, ki kot nadčlovek tretirate vse ljudi zelo podcenjevalno, ker so vas starši tako naučili. Me pa veseli, da vas je mon odvadil, da ste se vsaj deloma odvadili določenih grdih stvari, katere ste želeli prenesti na druge ljudi v “dobri veri”, ker je to nekaj normalnega.

Zato bo razumljivo kaj bolj, ko se boš kot oseba začela pogovarjati normalno, ker ta tvoja komunikacija pač ni normalna. Ali kako meniš, da naj bi šlo v skupnosti? Četudi ti kaj ni všeč? Da izločiš, najprej iz strani vse ostale skupnosti, da izločijo osebo, kateri nisi naklonjen in ker ne uspe, nato pa izločiš samo sebe z osamo in se preleviš v osebo, ki si jo izločil in nisi ti? Ker še vedno ne veš, kdo si, kaj želiš, kaj hočeš? Kaj želiš povedati s svojimi odgovori, ker razumeš, z nečem se ne strinjaš, si pa nejasna – pri čemer nejasnosti ne zmoreš nakazovati ali “povedati”, če jo ne izraziš. Ker drugače nima efekta.

Ko boš odgovorila, kaj ti ni jasno in to specificirala, ker zanikanje, kadar je realno pač boli, potem bom vzela tvoj odgovor tudi realen, ker naj ne bi vedela kot oseba, o čem se nekdo sploh pogovarja. Škoda je le, da tvoji manipulativni naravi ljudje nasedajo. Katero ustvarjaš znova in znova. In te ponekod tu na mon celo častijo.
Je le žalostno, da potem jokajo zaradi istih karakternih lastnosti. Čeprav te ne poznajo, nasedejo pa istim, kot si ti. In je ironija, da jih potem še ti celo tolažiš. Kar ne vedo. In so le še večja šibka točka, na katero padejo ter katero s pridom izkoristite za svoje vzgibe.

Res sem začudena, da ljudje ne zmorejo uvideti, videti. In kako slepo verjamejo. Potem so nasrani, je cela štala.

Sama še vedno zaupam, čeprav težko, prepoznam pa vaše kove in hvala kurc*, sem prepoznala tudi t.i. prijatelja, ki je pozabil, da mi je bil dolžan in sem reševala njegovo rit v imenu prijateljstva. Potem, ko pride baba, se je pač vse zbrisalo. Še danes ne razumem, zakaj ni smel povedati svoji babi, ko sem ležala v bolnici, da gre obiskati le svojo prijateljico in ji je to skrival ter ji rekel, da bo nekaj drugega počel?

Bom rekla, kdor trdi, da sta moški in ženska lahko prijatelja, sta lahko, če ni nikakršne kemije in prosim, ne tolažite se, da ste pomirjeni, če ste se slučajno zaljubili. In ste celo sprejeli prijateljstvo. Kakšno pa, če si ne upate tega povedati oz. poveste tako, da ste bili zaljubljeni, ne pa, da ste prijatelj? In vam zato oseba onemogoča vsa jajca, ki se mu reče prijateljstvo. Če sem v 6 letih bila prijateljica in sem zabrisana kot prijateljica, da ne zmoreš priti niti v bolnico, ker bo znorela, pač takšen nihče ne more biti moj prijatelj.
Še bolj ironično, me nikdar ni vprašal, ali ti prinesem celo samo ubogo žemljo. Ko sem bila še v hujši stiski kot sedaj. Ker je celo pozabil, da mu je bilo nekoč nekaj posojeno. In naj ne bi pozabil. In ko se losaš takšnih ljudi, si ti tisti grd. Zato ne želim nikdar več veljati za doboro osebo. In nikdar nikomur ne povem Nič. In na takšne ljudi lahko res le še pljunem.

Sem pa hvaležna, da se najde še kdo, ki mi je bil pripravljen pomagati. In sploh nisem zmogla verjeti, da je to mogoče. To slednjo osebo kot “neznanko”, bom vedno cenila, nikdar pa ne osebo, ki se je samo izdajala za besedami prijateljstva. Nikdar in nikoli več.
In takšen človek se še vedno javlja z voščili in naj ga prevzame tiste, ki čuti obup ob takšnih osebah, ker ji pač le ne voščijo.

Sedaj veš. Če ne se pa sprašuj še dolga leta, kar je v mon navadi. Zato verjamem, da ti ljudje nasedajo. Ko je človek stistnen v kot, ponavadi ne znajo odgovoriti več kot je nekaj z vprašajem.

Vesele počitnice, če meniš, da so tvoj smisel. Zato kar vztrajaj, če meniš, da boš naslednjič dobil spet svoj inzulin. Ker naravne poti niso dobrodošle.

Kaj – prav to. Lp.

Kaj?

Jap, točno tako vezo sem imela s svojim bivšim. Polno strasti, ujemanj, pa tudi bojev, kreganja na nož, padcev, vzponov. Dolgčas mi res ni bil, ni pa to normalna veza, to je možno le, če je ena oseba Mom,ženomrrzec, druga pa odvisna od odnosov.

New Report

Close