Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sprejeti službo ali ne?

Sprejeti službo ali ne?

Po dolgem času se mi obeta služba. Zelo sem vesela, a me hkrati skrbi, da bom delala na pol zastonj! Neto plača naj bi znašala okoli 700 €, dela se od ponedeljka do sobote dopoldan, delo je zanimivo, samostojno in odgovorno. Skupaj bi tako s prevozom in malico dobila nakazilo nekje 1000, 1100 € mesečno, kar bi mi (preračunano) povišalo plačilo vrtca za 140 ali celo 200 €!! S tem da bi dobila tudi nekaj nižji otroški dodatek (če bi ga še sploh dobila). Hkrati bi morala vsako soboto iskati varstvo za otroka in doplačevati, da bi otrok bil v vrtcu 10 ur, ker traja vožnja do službe 45 min (pa še to sploh upam, da bi prišla prav čas v vrtec). Aja, pa tudi avto bi morala zamenjati…

Kaj bi naredili vi? Sicer sem dolgo čakala službo, ki je super samo dopoldan, a bi na koncu delala za max 500 €, prej 450, 6 dni na teden, doma ne bi bilo skuhano, pospravljeno, vrt neobdelan, imam dovolj energije, da se vso popoldan aktivno ukvarjam z otrokom, ker že prej vse postorim in skuham (to mi zelo veliko pomeni, da sem čim več z otrokom)…

Vesela bom vašega mnenja.
Hvala.

Če se ti ne splača, potem se ti pač ne splača.
Bo že delal nekdo, ki se mu bo splačalo.

odločena, kaj torej sprašuješ nas? Itak jih je malo morje, ki bodo z veseljem to sprejeli namesto tebe.

P.S. Samo ne čez pet let tukaj jokati, kako si naveličana vsega, ker si ves čas doma in ne dobiš službe.

nova
Uredništvo priporoča

Za vrtec se uposteva placa brez malice, prevoza in kilometrine. In tvoji prihodki se pristevajo, potem pa,skupaj delijo s stevilom ljudi v gospodinjstvu.

Dvomim, da placa 700€ v skupnem budjetu naredi, kar si napisala.

A si edina v druzini, ki ima placo? Kaj otroka ne more v vrtcu dvignit kdo drug, kaj pa ocka? V vrtcu ti ne bodo pustili, da je otrok v vrtcu vsak dan toliko dlje.

Seveda jemopcija tudi drug vrtec ali pa se je treba preselit.

Ampak jaz bi vzela sluzbo.

Plača z dodatki je cca 1100 € , če je to za tebe delo na pol zastonj , vsaka čast !!

ne boš vesela našega mnenja. Tebi res ni hudega in ne rabiš te službe, naredi vsaj nekaj dobrega in jo prepusti komu, ki jo bo znal cenit, ti pa uživaj na vrtu

Za vrtec se uposteva placa brez malice, prevoza in kilometrine. In tvoji prihodki se pristevajo, potem pa,skupaj delijo s stevilom ljudi v gospodinjstvu.

Dvomim, da placa 700€ v skupnem budjetu naredi, kar si napisala.

A si edina v druzini, ki ima placo? Kaj otroka ne more v vrtcu dvignit kdo drug, kaj pa ocka? V vrtcu ti ne bodo pustili, da je otrok v vrtcu vsak dan toliko dlje.

Seveda jemopcija tudi drug vrtec ali pa se je treba preselit.

Ampak jaz bi vzela sluzbo.[/quote]

Pri vrtcu so nama z možem upoštevali tako moje, kot moževe dohodke skupaj s stroški – torej prevozom in malico. Preselili bi se, a si ne moremo privoščiti najemnine. Živimo v hiši staršev, kjer imamo svoje stanovanje.
Ne, po otroka bi lahko hodil le mož, a še to vsak drug teden max. 2 x, drugače prihaja domov še kasneje kot jaz.

Če imaš stroškov mesečno 400 € (malica + bencin), dražji vrtec, brez otroškega dodatka… in ti ostane manj kot minimalna plača?

Če imaš stroškov mesečno 400 € (malica + bencin), dražji vrtec, brez otroškega dodatka… in ti ostane manj kot minimalna plača?[/quote]

Zgleda se človek doma res odvadi zaslužit denar.

OK, hvala. 🙂 Ti dam kontakt? Jo prepuščam tebi.

Drugače pa nisem nikjer govorila, da mi je hudo. Bi pa rada delala! A ne za vsak denar. Nihče ni ravno vesel minimalca. Hodijo delat, dokler ni boljše službe. A redki so srečni in zadovoljni z minimalcem, če imajo doma še obveznosti – otroka/e.

Če imaš stroškov mesečno 400 € (malica + bencin), dražji vrtec, brez otroškega dodatka… in ti ostane manj kot minimalna plača?[/quote]

Mi ni jasno zakaj potem veliko njih dela za 600€ z dodatki, a nimajo nič stroškov ?
Tebe bo zanimivo brati , ko boš v penziji, penzija 350€ stroški 550€ , le kdo bo kriv za tako mizerno penzijo, država ???

Če imaš stroškov mesečno 400 € (malica + bencin), dražji vrtec, brez otroškega dodatka… in ti ostane manj kot minimalna plača?[/quote]

Zgleda se človek doma res odvadi zaslužit denar.[/quote]

A tudi tebi pustim kontakt in zamenjava dohodke?

Avtorica, tudi tvoji “odgovori” kažejo na to, da si še precej nezrela, zato pa sprašuješ, kar sprašuješ.

OK, hvala. 🙂 Ti dam kontakt? Jo prepuščam tebi.

Drugače pa nisem nikjer govorila, da mi je hudo. Bi pa rada delala! A ne za vsak denar. Nihče ni ravno vesel minimalca. Hodijo delat, dokler ni boljše službe. A redki so srečni in zadovoljni z minimalcem, če imajo doma še obveznosti – otroka/e.[/quote]
ženska draga, 700 neto na mesec ni minimalc, s tako plačo se mora zadovoljit skoraj polovica delovnih slovencev. podatek o povprečni plači je namreč zavajajoč..

se strinjam, če ti je neto izplačilo 1000 eur mesečno v rangu minimalca, da je bolje, da ostaneš doma

Če imaš stroškov mesečno 400 € (malica + bencin), dražji vrtec, brez otroškega dodatka… in ti ostane manj kot minimalna plača?[/quote]

Mi ni jasno zakaj potem veliko njih dela za 600€ z dodatki, a nimajo nič stroškov ?
Tebe bo zanimivo brati , ko boš v penziji, penzija 350€ stroški 550€ , le kdo bo kriv za tako mizerno penzijo, država ???[/quote]
Kolikšna pa bo penzija če delaš za minimalca celo življenje.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

kaj pa misliš, kolkiko pa nam ostalim ostane, ko odštejemo vse, kar je pač za odštet? jaz s faksom in dvema srednjima šolama (gimnazija in še strokovna) delam za 640€ na mesec, pa se sploh ne sprašujem, ali naj delam ali ne…. enih res ne razumem…

Imam vsaj status zaposlenega, zdr. zavarovanje, delovna doba mi teče, nenazadnje samospoštovanje, da me ne rabi preživljati kdo drug in tudi pridobivanje delovnih izkušenj, ki ni nikoli odveč, ne glede na to, kaj delaš…

Če ne sprejmeš, nisi normalna

draga moja, tudi jaz delam cele dneve pa dobim 700 ven

Mi ni jasno zakaj potem veliko njih dela za 600€ z dodatki, a nimajo nič stroškov ?
Tebe bo zanimivo brati , ko boš v penziji, penzija 350€ stroški 550€ , le kdo bo kriv za tako mizerno penzijo, država ???[/quote]
Kolikšna pa bo penzija če delaš za minimalca celo življenje.[/quote]
Si pa optimist, da sploh razmišljaš o kakršnikoli penziji. 🙂

To je bilo mišljeno bolj retorično;-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Meni se zdi pa super, če si lahko privoščite, da si doma z otrokom in da lepo preživite z eno plačo, lahko razumem tudi ta vidik in vidim pri moji dobri prijateljici, kako se imajo lepo. Z možem imata dva majhna otroka (manj kot 3 leta) in odločila sta se, da bo ona vsaj še kakšno leto ostala doma. In oni tudi ne jamrajo, da jim je hudo in da težko preživijo. Če bi šla delat, bi morala kupiti še en avto (zdaj imajo enega), plačevati bi morala vrtec, otroški dodatki so manjši… Tako je pa lepo doma z otrokoma in ona res uživa v tem in vsekakor imajo vsi veliko od tega.
Tako da če si lahko to privoščiš, ostani še malo doma. Služba bo prišla tudi čez leto ali dve, otroci pa bodo odrasli in to bo zamujeno za vedno.

SLOVENCELJKA,

DELAJ TUD ZA 500 E, NEKOČ MORDA NE BOŠ DOBILA NITI 100 E, NEHVALEŽNICA SLOVENCELJSKA

… Je imela tudi taksno druzinsko idilo. Trije otroci in ko je najstarejsi hodil v tretji razred je pocilo. Moz, ki jih je do takrat solidno prezivljal, se je zaljubil v svojo sodelavko in bum. Doma je bila cca 10 let in danes se se komaj postavlja na noge, pa je ze cca 2 leti od locitve. Sama pravim, da je lepo, ce se lahko odlocis biti doma in skrbeti za otroke in gospodinjstvo … Ampak ena financna varnost pa tudi mora biti. Se zase marsikdo ne da roke v ogenj kaj sele za partnerja.

SLOVENCELJKA,

DELAJ TUD ZA 500 E, NEKOČ MORDA NE BOŠ DOBILA NITI 100 E, NEHVALEŽNICA SLOVENCELJSKA


Kolikšna pa bo penzija če delaš za minimalca celo življenje.[/quote]
Si pa optimist, da sploh razmišljaš o kakršnikoli penziji. :)[/quote]
Že pred par leti je eden redkih sposobnih slovenskih ekonomistov jasno povedal, da bo za nas, ki smo trenutno delovno aktivni, pokojnina znašala 300 eur. Za več ne bo denarja. In da naj si vsak, ki hoče imeti več, to priskrbi sam: preko raznih vplačil, zavarovanj, nepremičnin, prihrankov, itd. Pustimo ob strani sedaj dejstvo, da večina ljudi tega enostavno ne more, ker zasluži premalo. Če pogledate upokojence v bivši Jugi in vzhodnoevropskih državah, vam je lahko jasno, kako bo.
O vprašanju avtorice ne bom izgubljala besed – saj nismo v taborišču, da bi morala delati, če noče.

Jaz bi na tvojem mestu takoj sprejela službo. Ker službo imeti, je sedaj luksuz.

LP

New Report

Close