Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek AliExpress tisti ki naročujete….

AliExpress tisti ki naročujete….

Tisti ki ste že naročili pri aliexpress….ali plačujete še kaj dodatno ko pride roba v slovenijo? Naročila sem nekaj oblačil…od različnih prodajalcev in en paket ni presegel 25 eur
zdej pa berem da se naj bi računala še neka carina…pa me skbi da me ne bo na koncu kap
kdaj se pa to zaračuna?

Zaračuna ti carinska pošta, ko pride v Slovenijo. Če bodo slučajno prišli vsi paketi naenkrat, boš plačala carino, če pa z večdnevnim razmakom, pa ne.

Po kakšni logiki boš plačal carino, če si kupoval od različnih prodajalcev?

nova
Uredništvo priporoča

hm zdej sem klicala na carino in me je skoraj kap
mi je rekel da lahko plačam 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek in pa še neko trošerino al kaj in to 10-15 eur na paket
me je skor na rit vrglo
potem so rekli da če vidijo da je veliko paketov od za istega naslovnika, potem zadržijo in lahko pošljejo inšpektorja na dom pa take fore..ter da če je od hello kitty ali pujse pepe da bodo uničli in ne vem kaj še
skratka vrglo me je iz stola in sploh ne vem kaj pričakovat
kupila sem pa ene 15 stvari , v roku 14 dni od različnih prodajalcev

Samo po kakšni logiki, če je davek nad 22 evrov? In on ti je verjetno o kopijah govoril.

Aja, veliko paketov pa za to, ker gre v tem primeru za preprodajo. Verjetno niso mislili po 1 artikel vsakega.
Brez panike.

pojma nimam
je rekel da če vidijo da je več paketov za istega potem vse skupaj seštejejo….ne razumem res
kakšnih kopijaš to misliš? ponaredki?
ja ne vem, jaz sem naročila tudi majčke od pujse pepe in niso ravno original peppa pig
aaaaaa čist sem živčna, mi je že žal da sem naročala…pa še tok velik butara

ja recimo ena majčka je v 5 velikostih ker je zato tok ceneje..in sem naročila …1 obdržim ja ostale bodo šle k prijateljicam
madona sem jezna

Dajte mi povedat zakaj se prej ne pozanimate?
To je isto kot da bi kupil v trgovini en aparat in se doma čudil čemu služi.

Davka ni če ni nad 22 e .
Carina je nad 150 e
Torej ne boš plačala nič

ja to mi je vse jasno ja
ampak kot sem rekla , če naročiš več potem jih lahko zadžijo in nekaj seštevajo
saj še sam ni vedel točno kako naj mi to pove

Ne, ni res

Kako pa naj oni vedo, da si ti naročala več in da naj pakete “zadržijo”?

ja to mi je reku prav na pošto sem klicala
tega glavnega

Ni važno kaj je un na pošti reku. Smo ti že povedali

Kam si zdaj klicala? Na pošto ali na carino? Pošta nima s tem nič.

a da nima nič s tem?
tukaj sem klicala, to ni pošta?

http://www.posta.si/opis-storitve/516/Postna-spedicija

a da nima nič s tem?
tukaj sem klicala, to ni pošta?

http://www.posta.si/opis-storitve/516/Postna-spedicija%5B/quote%5D
O fak no. Oni nimajo nič z tem. 10000x povedano ne plačaš NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČ

ok ne vem no zdej al se delate norca al kaj

kličem prav na carino v ljubljano in povem kaj bi rada izvedla in mi dajo številko od pošte:
http://www.posta.si/opis-storitve/516/Postna-spedicija

pa kako nimajo nič s tem saj lepo piše:

Storitve poštne špedicije so:

• carinsko zastopanje pri uvozu in izvozu,
• izvedba carinskega postopka z ekonomskim učinkom,
• organiziranje inšpekcijskega pregleda,
• sestavljanje raznih zahtevkov in izjav,
• izpolnjevanje in potrjevanje predpisanih obrazcev,
• dostava vzorcev v laboratorij,
• zavarovanje blaga,
• odpoklic blaga v tujini,
• organizacija prevozov (cestni, letalski, pomorski),
• uskladiščenje pošiljke v carinsko skladišče,
• sestava dispozicije za izskladiščenje pošiljke,
• izdaja garancije za začasni uvoz oziroma izvoz,
• zalaganje sredstev za postopke rednega uvoza – garancija,
• nujno carinjenje,
• hišno carinjenje – izvoz,
• intrastat.

kdo pa ima potem to čez? no koga naj pokličem? verjetno da imajo čez če mi je vse to povedal

Povej kaj ti ni jasno?
naročila si 15 ali koliko že paketov od različnih prodajalcev,noben paket ne presega zneska 22 e .
In kaj tu ni jasno,da ne plačaš nič ?????????????????????????????????????????????????

Po moje se ti delaš norca iz ene čist simpl zadeve.
Pe moj otrok zna da ne bi plačal nič

no lepo prosim jutri pokliči in naj ti pove kaj je meni povedal

Lepo se mu rekla da ne presegajo 22 eur , eden edini 22,14 eur….in mi je reku da če bodo vidli da imam več paketov jih lahko zadržijo in moraš potem zaradi tega ker je toliko vsega plačat od 10 do 15 eur še na paket in vem kaj še
rekel je tudi da lahko pošljejo na inšpekcijo in pridejo preverit ker gre kao za prodajo blaga naprej
pa če je od pepe ali hello kitty da ti lahko dajo uničit
ok in kdo se zdej dela norca’??? tut jaz sem mislila da mi nič ne morejo,..pač kupila sem veliko stvari ampak vse od različnih prodajalcev in koga briga kaj jaz kupujem, da mi bodo pa zdej pakete zbiral in dodatno računal
tut jaz ne razumem zakaj ampak verjetno on že ve zakaj mi je to reku ker dela tam!!!!
je reku da so postali zelo strogi

Nič ti ne bodo zbirali pakete.
če si naročevala ponaredke pa vedi da lahko še kazen dobiš 🙂
Oni imajo pravico odpirat ravno zaradi tega ker folk kupuje ponaredke.
Ti pa moraš dokazovat koliko si plačala

hehe ok samo kako naj pa vem al je to zdej ponaredek al ne
pač majčka in gor je pujsa pepa in kaj zdej …je ponaredek al ne?
adijo pamet, v kaj sem se jaz spustila

no lepo prosim jutri pokliči in naj ti pove kaj je meni povedal

Lepo se mu rekla da ne presegajo 22 eur , eden edini 22,14 eur….in mi je reku da če bodo vidli da imam več paketov jih lahko zadržijo in moraš potem zaradi tega ker je toliko vsega plačat od 10 do 15 eur še na paket in vem kaj še
rekel je tudi da lahko pošljejo na inšpekcijo in pridejo preverit ker gre kao za prodajo blaga naprej
pa če je od pepe ali hello kitty da ti lahko dajo uničit
ok in kdo se zdej dela norca’??? tut jaz sem mislila da mi nič ne morejo,..pač kupila sem veliko stvari ampak vse od različnih prodajalcev in koga briga kaj jaz kupujem, da mi bodo pa zdej pakete zbiral in dodatno računal
tut jaz ne razumem zakaj ampak verjetno on že ve zakaj mi je to reku ker dela tam!!!!
je reku da so postali zelo strogi[/quote]

Normalno, če si kupila en izdelek v več številkah, da si sumljiva. Normalen folk teh težav nima. Saj si imela slabo vest, zato si pa klicala, ne? Meni na kraj pameti ne bi padlo, da bi šla poizvedovat, kaj bo z mojim paketom, ker imam čisto vest. Izdelki Pujse Pepe in Hello Kitty se delajo po licenci. Če kupiš v Evropi, sicer nihče ne preverja, čeprav so ponaredki na vseh koncih (še prek Mona se prodajajo), iz Kitajske pa znaš imeti problem.
Tudi jaz sem nakupila cel kup izdelkov, ki jih zdaj čakam. Bom poročala, kakšna usoda jih bo doletela. Načeloma vsi vse dobijo – znajo pa klicat s carine in zahtevat račun oziroma dokaz o višini zneska, preden spustijo paket naprej. Preverjajo pa res.

ja itak da sme kupla v 5 številkah če je pa tako poceni da me je 5 številk prišlo skoraj enako kot en kos…tako da rajš druge stran vržem al pa podarim, al pa prodam
ampak ne razumem tega res ne, koga to briga??
in če pokličejo iz carine in vprašajo o znesku? zahtevajo račun??kakšen račun? saj ga nisem dobila, razen tole potrdilo o oddaji naročila


kakšen pa je zate normalen folk če sem jaz nenormalna ker sem kupla ene ušive majčke v 5 velikostih?
recimo imam sina ki ima 1,5 let ter imam sina ki ima 5 let in 2 majčke bosta zanju, ostale številke pa prihranila ko bosta zrastla in ju potem ponosila
kaj je tukaj nenormalno?

New Report

Close