Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

pa do kdaj imate frocovje v plenicah?

Default avatar

dd

Razmišljam, koliko dela je, pretijat pokakanega štiriletnika. Ne verjamem, da gre za lenobo mamic, mogoče je vzrok drugje. WC trening pri zdravem traja par dni. Da o ceni pampersk ne govorim.
Default avatar

dozoreti je treba, ja!

Naši so bili vsi trije po merili (očitno) večine tukaj gor, precej pozni. Prva brez plenice pri 3 letih, druga pri 3,5 in tretji pri 2,5. S tem, da smo starejši dve trenirali na kahlici od kar sta samostojno sedeli, pa ni pomagalo nič. Mlajši ni bil nikoli na kahlici, ker je dobil histerični napad, ko jo je samo zagledal ;) in je bil kljub temu najhitrejši pri odvajanju.
Ja, jaz sem prepričana, da mora otrok dozoreti, kar pomeni da zmore toliko kontrolirati mišice, da zdrži do wc-ja in da sploh zazna, da ga tišči na stranišče. V to sem prepričana tudi zaradi tega, ker je druga hči imela probleme z nočnim lulanjem do 7,5 let. Enostavno je imela dokazano premajhen mehur in dokler ta ni zrastel, je bila ponoči mokra. Spala je itak tako trdno, da se ni zbudila do jutra, niti polulana. Pa se to ni zgodilo 1x-2x na noč, ampak večkrat. Tudi podnevi je bila skoraj vsako uro na wc-ju.

Tako da, tisti, ki nimate problemov, lahko zaradi mene govorite kar hočete. Če mislite, da lahko kljubujete naravnemu razvoju, se zelo motite.

Res je tudi, da smo bili nekoč, ko smo bili v pralnih plenicah prej "suhi". Sem se ravno pred kratkim o tem pogovarjala z mojo mamo in sva prišli do zaključka, da je biti suh pomenilo da je otrok brez plenice. "Nesreče", ki so se velikokrat dogajale še zelo dolgo, tudi leto in več, pa ne štejejo al kako?
Še predobro se spomnim, kako so nam starši nekje ob vstopu v šolo kupili nove jogije, ker so bili stari vsi polulani. Verjetno zato, ker smo bili v otroštvu tako hitro "suhi"in brez plenic tudi ponoči :P
Default avatar

kdo dozoret?

Največkrat morajo dozoret starši in to v glavi, da dojamejo, da morajo oni komandirat mulca, ne obratno!

Razni organski vzroki so povsem druga muzika, o tem ni vredno debatirat splojh. Ampka po teh kazalnikih ima danes preko 8o% triletnikov kako organsko okvaro, pa vemo, da temu niti slučajno ni tako. Imajo samo lene starše, ki očitno še z lahkoto kupujejo pamperske oz. kupujejo precej lažje, kot otroka navadijo na WC ali kahlo.

Od sestre otroci so bili vsi pozno suhi in čisti, med 4. in 5.letom. Otroke ji je pazila mami, vse 3 do šole. Sestra je bila gospa biznismen in je hodila domov samo diktirat, kako se sme in kako se ne sme, kaj mora mami skuhat, kako morajo biti oblečeni, kako se jih ne sme z ničimer silit - ne sme se jim vzet dude, ne sme jim vzet flaše, ne sme se jim dajat vode za pit, otrok naj pije sok, vitamini pa to, ne sme jih silit z zobno ščetko (vsi pošastno gnile zobe, pri 5ih praktično brez mlečnih zob, ogromno joka in bolečin, ampak ne, če otrok noče, noče!), ne sme se jih silit s hrano, ne sme se jih silit na kahlo itd. Grozljivka! Pri 3. otroku se je moji mami končno snelo in je izdatno napixxila najprej sestro, ob priliki pa, ko ji je 4 leta in 3 mesece star otrok prinesel plenice z zahtevo "pokakan sem, umij me!" pa še njega. "Čudežno" je v sekundi pokapiral, kako se hodi na stranišče, pri čemer je menda do takrat imel vsakič posebej histerični izpad, čim je kdo samo omenil, da bi moral it na WC ali kahlo. Moji so bili suhi vsi pred 2. letom, samo sem jih obravnavala kot otroke, ne kot kraljeva visočanstva, ki so se že rodila pametna in ki staršev praktično ne potrebujejo, razen za strežbo in zajebavanje. Aja, sem jih sama pazila, ne drugi ljudje, verjetno je v tem bistvena razlika!
Default avatar

dozoreti je treba, ja!

kdo dozoret? je napisal/a:
Največkrat morajo dozoret starši in to v glavi, da dojamejo, da morajo oni komandirat mulca, ne obratno!

Razni organski vzroki so povsem druga muzika, o tem ni vredno debatirat splojh. Ampka po teh kazalnikih ima danes preko 8o% triletnikov kako organsko okvaro, pa vemo, da temu niti slučajno ni tako. Imajo samo lene starše, ki očitno še z lahkoto kupujejo pamperske oz. kupujejo precej lažje, kot otroka navadijo na WC ali kahlo.

Od sestre otroci so bili vsi pozno suhi in čisti, med 4. in 5.letom. Otroke ji je pazila mami, vse 3 do šole. Sestra je bila gospa biznismen in je hodila domov samo diktirat, kako se sme in kako se ne sme, kaj mora mami skuhat, kako morajo biti oblečeni, kako se jih ne sme z ničimer silit - ne sme se jim vzet dude, ne sme jim vzet flaše, ne sme se jim dajat vode za pit, otrok naj pije sok, vitamini pa to, ne sme jih silit z zobno ščetko (vsi pošastno gnile zobe, pri 5ih praktično brez mlečnih zob, ogromno joka in bolečin, ampak ne, če otrok noče, noče!), ne sme se jih silit s hrano, ne sme se jih silit na kahlo itd. Grozljivka! Pri 3. otroku se je moji mami končno snelo in je izdatno napixxila najprej sestro, ob priliki pa, ko ji je 4 leta in 3 mesece star otrok prinesel plenice z zahtevo "pokakan sem, umij me!" pa še njega. "Čudežno" je v sekundi pokapiral, kako se hodi na stranišče, pri čemer je menda do takrat imel vsakič posebej histerični izpad, čim je kdo samo omenil, da bi moral it na WC ali kahlo. Moji so bili suhi vsi pred 2. letom, samo sem jih obravnavala kot otroke, ne kot kraljeva visočanstva, ki so se že rodila pametna in ki staršev praktično ne potrebujejo, razen za strežbo in zajebavanje. Aja, sem jih sama pazila, ne drugi ljudje, verjetno je v tem bistvena razlika!
Saj nisem pričakovala, da boš razumela :P

Moji so bili brez dude pred letom in pol, zobe umivamo od prvega zoba naprej, bez pardona, k zobozdravniku hodijo od 10. meseca starosti, pijejo izključno vodo, sokovi so rezervirani za posebne priložnosti,...

In ne, suhi niso bili pred 2. letom starosti, ker niso bili sposobni začutiti kdaj jih tišči lulat in zadržati do wc-ja. Pika.

Paziva jih od nekdaj samo midva z možem, ker nimava babic in dedkov na razpolago. V vrtec so hodili od 11. meseca starosti dalje, vsi trije. Vzgojiteljice so imele tudi proste roke pri odvajanju od plenic. Vendar nam je vsem skupaj uspelo pač kadar nam je, torej med 2,5 in 3,5 leti.
Default avatar

nizkocenovni

naš je star 2 leti in dva meseca..za lulanje ni problem, vedno pove in se polula v kahlico..problem je kakanje, ker noče it na kahlo, ne na stranišeč..tako da doma je seveda brez plenic in se pokaka v hlače, za lulanje vedno pove, tako da mi je brezveze, da bi bil zato skoz v plenici...ko pa gremo kam, pa si ne morem privoščit, da bi se mi pokakal v hlače, zato mu dam plenico gor, razen če je tist dan že kakal, je ne potrebuje, ker za lulanje bo itak povedal...ne vem, kako naj to rešim...
Default avatar

ahhg

ah,do kdaj ?
Čudno vprašanje .mislim ,da bodo to nalogo prepustile kar učiteljicam v prvem razredu !!
Resno.

No stvar je sledeča.Ko boste imeli rod.sestanek v prvem razredu vam bodo učiteljice povedale,da one ritk ne brišejo,vezalk ne vežejo,bundk ne zapenjajo,ker otroci morajo to znat in se tudi pričakuje !

torej drage lene mamice brž na delo.Splomladi bo skrajni čas pred vstopom v šolo !
Default avatar

jhed

Pri treh letih bi otrok moral biti suh, tudi ponoči. V nasprotnem primeru je njegov razvoj zaostal - kar je žalostno, da velikokrat zaradi lenih ali nesposobnih staršev, ki ga niso sposobni tega naučiti oz. naučiti otroka tistega kar je letom primerno!
Default avatar

polje?

jhed je napisal/a:
Pri treh letih bi otrok moral biti suh, tudi ponoči. V nasprotnem primeru je njegov razvoj zaostal - kar je žalostno, da velikokrat zaradi lenih ali nesposobnih staršev, ki ga niso sposobni tega naučiti oz. naučiti otroka tistega kar je letom primerno!
Ti nisi normalna!
Default avatar

njofra

Vidim da so ti gor sami strokovnjaki za potrebe.
Ker so bile takega mišljenja tudi naše vzgojiteljice v vrtcu-da mora bit otrok suh pri 2-so našga silile na kahlo-se je je bal kot hudič-(doma ga nisem nikoli)-zarad tega začel zadrževat kakanje
posledično bil zaprt-noben sirup ni pomagal)-lulal že zdavno v WC-za kakanje pa smo moral devat plenico do 3.5 let.Se skrival po kotih da je sploh lahko kakal.Še danes v 3 razredu ne kaka nikjer drugje kot doma,še v šoli ne.TOLIKO o predčasnem siljenju otrok na kahlo.
Dajte si dopovedat da si dva otroka nista podobna in nehite s tem kaj bi že morali.
Starši bi že tudi morali bit mal bolj pametni pa niste-dajte kaj o tem.
Default avatar

jova

jhed je napisal/a:

končno ena normalna,bravo
Default avatar

JULA

Se podpišem po zgornja dva .......razen seveda, če ni zdravstvenih težav.
In ne verjamem avtorici, ki trdi, da so bili njeni suhi pri enem letu, nobenega ne poznam, mogoče ima "superotroke" . Normalno je med 2-3 letom.
Default avatar

Moderna bejba

Mene bi smrad dreka od froca vrgu 15m u luft. Ne vem kaj pobezljanci vidijo v usranih ritah. Kar bežim stran od folka s froci.
Default avatar

najbolje res

Moderna bejba je napisal/a:
Mene bi smrad dreka od froca vrgu 15m u luft. Ne vem kaj pobezljanci vidijo v usranih ritah. Kar bežim stran od folka s froci.

Preseli se na Mars.Najbolje, da že kar danes.
Ker nekdaj si tudi ti letala naokoli z usrano ritjo v plenici.
Default avatar

dozorevanje

Deteljica-88 je napisal/a:
Še bolj kot pokakana plenica me moti izraz "frocovje". A ne govorimo o otrocih? Otroci morajo enostavno dozoreti in nato plenic ne potrebujejo več. Nič se ne da izsiliti. Lahko že dojenčke silimo na to, da se polulajo in pokakajo na školjko, vendar dokler ne bodo za to dozoreli ne bo nič. No, ko bodo stari deset let, sigurno ne bodo več imeli plenic.
Res? Cele generacije smo očitno frustrirane, ker smo bile suhe ( torej brez plenic) že pri enem letu, najkasneje pa tisto poletje po dopolnjenem prvem letu starosti. So mame zato poskrbele, in ne, nismo imeli travm.
Frocovje je star slovenski izraz za mulce in mule, kakšen pa je izraz za nedorasle matere tvojega kalibra, pa sam bog ve! Gotovo trapa!
Default avatar

dozorevanje

Deteljica-88 je napisal/a:
Še bolj kot pokakana plenica me moti izraz "frocovje". A ne govorimo o otrocih? Otroci morajo enostavno dozoreti in nato plenic ne potrebujejo več. Nič se ne da izsiliti. Lahko že dojenčke silimo na to, da se polulajo in pokakajo na školjko, vendar dokler ne bodo za to dozoreli ne bo nič. No, ko bodo stari deset let, sigurno ne bodo več imeli plenic.
Res? Cele generacije smo očitno frustrirane, ker smo bile suhe ( torej brez plenic) že pri enem letu, najkasneje pa tisto poletje po dopolnjenem prvem letu starosti. So mame zato poskrbele, in ne, nismo imeli travm.
Frocovje je star slovenski izraz za mulce in mule, kakšen pa je izraz za nedorasle matere tvojega kalibra, pa sam bog ve! Gotovo trapa!
Default avatar

Leeleenepr

Seveda ste bile cele generacije suhe že pri enem letu. Samo ustrezen kriterij suhosti moraš postavit, pa je to čisto možno. Mame so pa pač prale polulane hlače namesto polulanih plenic.
Default avatar

prokatorka

avtorica povej je napisal/a:
Zakaj pa frocovje?.. Je to res potrebno? So tvoji blesteli še pri čem drugem ali so bili uspešni samo pri plenicah?

Si zamisliš, da eden od tvojih nebi znal npr. narest prevala v šoli in bi te učiteljica na GU vprašala zakaj svoje frocovje niste naučili prevala.

Kako bi se počutila?
Avtorica je klasična provokatorka tega foruma. Res ne prepoznate stila? Ženska nima svojega življenja, nima otrok. Zato so tudi teme, ob katere se spotika teden za tednom, način njenega razmišljanja.

Njej podobni se preveč ukvarjajo z drugimi, z razglabljanjem, kaj se dogaja v drugih ljudeh, da ob tem pozabljajo, da je vse, kar naumijo, rojeno v njihovi glavi.

Res borno.
Default avatar

prokatorka

Moderna bejba je napisal/a:
Klepet same s sabo? Očitno ni nikomur več do tega, da bi ti odgovarjal, kaj šele te poslušal.
Default avatar

miha ga piha

Imam 4 otroke in mi ni bilo nikoli jasno, zakaj bi bilo:

-lažje, če je otrok na flaški, kot da se doji ( a ni lažje joške potegnit ven in mu jo porinit v usta, kot pa vse kolobocije okoli pomivanja flašk, planiranja koliko moraš nest mleka v prahu zraven kam, kje boš vodo grel, gret vodo, odmerjat, šejkat, spravljat mehurčke ven, hladit, zraven že otrok popizditis faše, ker je lačen ti pa čakaš, da se flaša ohladi).

- lažje, če je otrok v plenici kot pa brez ( a ni lažje mu riti obrisat in gat gor pa dol potegnit, kot pa da imaš 3 letnika v plenici z razpocanim drekom po celi riti in potem ga slačiš, umivaš, dviguješ, brišeš, tisto plenico gor vlačiš, oblačiš pa eh...)
Default avatar

nalezljivo

njofra je napisal/a:
Vidim da so ti gor sami strokovnjaki za potrebe.
Ker so bile takega mišljenja tudi naše vzgojiteljice v vrtcu-da mora bit otrok suh pri 2-so našga silile na kahlo-se je je bal kot hudič-(doma ga nisem nikoli)-zarad tega začel zadrževat kakanje
posledično bil zaprt-noben sirup ni pomagal)-lulal že zdavno v WC-za kakanje pa smo moral devat plenico do 3.5 let.Se skrival po kotih da je sploh lahko kakal.Še danes v 3 razredu ne kaka nikjer drugje kot doma,še v šoli ne.TOLIKO o predčasnem siljenju otrok na kahlo.
Dajte si dopovedat da si dva otroka nista podobna in nehite s tem kaj bi že morali.
Starši bi že tudi morali bit mal bolj pametni pa niste-dajte kaj o tem.
Tale tvoj fant ima pa probleme? Pa šola v naravi? Ne bo šel? Ker ne more kakat nikjer drugje kot doma? Ali ti tudi ne? Razen v največji stiski? To se prenaša kot ošpice- nalezljivo!