Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako visoke plače imajo odvetniki in sodniki

kako visoke plače imajo odvetniki in sodniki

me zanima…

kajti vsak dan mi je huje, ko vidim, da sva oba z možem končala univerzitetni študij (žal napačne smeri) in komaj preživljava otroke. če še kdo zboli in ni sposoben za delo, se lahko kar izselimo iz stanovanja, saj je kredit za stanovanje previsok, da bi ga plačeval samo en z eno plačo. nemogoče.
In to z univ. izobrazbo…

Potem pa vidim razne odvetnike, sodnike, ki gradijo graščine …..kako?? ali imajo res tako visoke plače?? Jaz pa hodim mimo vseh trgovin, samo hrano še kupujem in čakam na znižanja v h in l kjer nakupim otrokom žametne hlače in čevlje.

tako sem utrujena in žalostna od vsega, da res ne vem. Od kdaj več izbrazba ni nič vredna? kaj naj naučim otroka, da ni prav nič važno, če kaj doštudira, samo da zna k….?

kaj mu naj rečem?? nam so rekli, uči se…moraš doštudirati…zdaj pa imamo…raje bi bila frizerka in na črno delala…na veliko !!!ali pa šivilja, ali pa, nvm, mož b bil lahko kakšen keramičar…

kaj pravite? vam je žal da ste študirali in starem pučlili denar, da ste doštudirali???da si zdaj ne morete privoščiti NIČESAR::.ali je tako samo v naši državi tako? Ali mislite, da so tako revni tudi drugje tisti, ki imajo takšno izobrazbo???

mah… na zavodu za brezposelne so odvedniki na drugem mestu po brezposelnosti, takoj za ekonomisti. ne splača se to študirat, pa le malokdo res uspe, da deluje kot samostojen odvetnik (khm, če izhajaš iz kake pomembne odvetniške družine, se ve) drugače pač zlagaš neke papirje po pisarni ali pa si odvetnik, ki te dodelijo za razne brezplačne primere, v klasične vsakodnevne postopke. plača ni bohvekaj… za študij moraš biti pa itak ful piflar, ker je ogroomno snovi za napamet znat

Kakšen študij sta končala?

Ne zaslužijo vsi odvetniki tako krasno – saj ne zaslužijo slabo, ampak za take zneske moraš imeti pa že kaj masla na glavi …

IN sodniki? 100x preveč za svinjarije, ki jih delajo!!!!!!!

Zaslužiš dobro edino, če se pišeš Matoz, Čeferin itd. 😉 . .. drugače pa je v slo premali trg in povpraševanje, vse dobre primere poberejo uveljavljeni odvetniki. Sicer pa mislim, da je to umazan posel – vsaj, če hočeš prit daleč v tem, moraš dostikrat preslišat svojo vest. Nežne ženske, mislim, da v tej stroki nimajo kaj iskat…
Aja, plača za nekega kao odvetnika (po izobrazbi) v pisarni (različna dela in zadolžitve), pod 1000 ziher… največ 1200

Študij prava pa tudi dokončajo res tisti najbolj zagrizeni in “zic-lederji”, da o pravosodnem izpitu ne izgubljam besed… ne opravi jih veliko, število študentov se iz letnika v letnik krepko zreducira…

Tak da, če nista z možem resna štidenta (sploh, če imata že otroke) bo kar težko se posvetit takemu študiju.

Pa če bi tudi minimalca zaslužili, še vedno je preveč, ker so samo mrhovinarji, na težavah drugih služijo.
Morali bi biti ravno tisti, ki najdejo izhod iz zagate, ne pa da podpihujejo stranke v nedogled in vlečejo denar iz njenih žepov!
Nepotrebna gamad!

tako sem utrujena in žalostna od vsega, da res ne vem. Od kdaj več izbrazba ni nič vredna? kaj naj naučim otroka, da ni prav nič važno, če kaj doštudira, samo da zna k….?

kaj mu naj rečem?? nam so rekli, uči se…moraš doštudirati…zdaj pa imamo…raje bi bila frizerka in na črno delala…na veliko !!!ali pa šivilja, ali pa, nvm, mož b bil lahko kakšen keramičar…

Če bi kaj spremljala javne informacije bi že vedela,da je res tako kot praviš. Fakultetna izobrazba ni več veliko vredna,pač pa tehnična znanja, in ne diploma, ki jo je naše zaslužskarsko šolstvo z namenom profita reklamirala in postavljala kot vrednoto. Danes smo narod diplomiranih brezposelnih ljudi.

Mene ni študij nikoli zares zanimal in imam tehnično izobrazbo in znanje. Enako sem usmerjala svoje otroke, a me niso prav posebej poslušali. Danes se ubadajo z brezposelnostjo z diplomo v žepu.

Najbrž še ni prepozno, da se prekvalificiraš ti in tvoj mož ter opravljata bolj iskan in donosen poklic. Vsakič ko iščem kakšnega hišnega obrtnika pravi, da ima ogromno dela in ga je treba kar nekaj časa čakati, da pride opravit naročeno delo.

crkne naj, kdor ni sposoben zaslužiti ☺ … zadosti nam je nekih kao univ. dipl. … gnoja!!!

moj vodovodar ima ceno 20€/uro … in mu jo priznam!!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ne gre se vedno za denar

lp

Podpis! 🙂

Aja, tudi tisti odvetniki zasluzijo prevec, ki se borijo v imenu delavca proti delodajalcu, ki se borijo za placevanje prezivnin, ki se borijo za zrtev prometne nesrece, tisti, ki pomagajo, ko zavarovalnica ne izplaca dovolj….??

Študiram pravo in se zavedam, da bo moja plača po diplomi znašala pod 1000€, po magisteriju pa se bo mogoče povzpela malce čez. Ampak to študiram, ker me pač veseli, vse ostalo mi je nepomembno. Nebi se rada celo življenje gonila v enem delu, ker je po njem pač povpraševanje in je dobro plačano. Hvala lepa.

Odvetniki niso na zavodu za zaposlovanje sploh prijavljeni, ker brezposelnih odvetnikov ni. Pa kaksne flancate eni, no. Je pa ogromno brezposelnih pravnikov, kar se zdalec ni eno in isto!


Cenijo ko je treba kaj narediti, ko je pa to znanje treba plačati, se pa na to nekako pozabi…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

18 let delovne dobe, od tega 6 v gospodarstvu, 6 v sociali in 6 na sodišču…… okrožno sodišče – najzahtevnejši oddelek, pa ne bi videla dvojke na prvem mestu na plačilni listi, če ne bi imela otroke v davčni olajšavi……

Jaz še zdaj ne vem kakšne plače imajo odvetniki….

Nekje iz izkušenj – pošteni samostojni odvetnik, ki dela nekje od devetih do šestih zvečer, večinoma za manjše stranke in nekaj podjetij, po navadi še doma poleg tega, če ima dober mesec zasluži nekje 3000 EUR. Ampak moraš računat, da je to primer samostojnega odvetnika, ki mora iz tega plačati še prispevke, stroške pisarne (telefon, članarino odvetniški zbornici, elektriko, vodo …)

Pa si ti, budget, normalna? Si cela tam na podstrehi? Ti ne dajo tablet?
Madona, pa kje ste se takile sloveceljski sodržavljani vzeli!
Če se kdo hoče pravdat, naj se! Kaj to tebe briga?

Izobrazba je vredna toliko, kolikor jo uspeš prodati. Časi, ko je bila plača odvisna od stopnje izobrazbe so za vedno minili in tako je tudi prav.Zakaj bi moral imeti nekdo visoko plačo, ker je bil npr. pri 20ih dober študent? Kje je tu logika? Plača mora odražati tvoj prispevek k uspešnosti organizacije, ne pa povpračno oceno v šoli – tu si “nagrado” dobil že s tem, ko ti je bila ponujena možnost dela ali študija.

Kaj bi jaz učil otroke?
1. da so delavni in se borijo;
2. da so odprte glave in pripravljeni na spremembe;
3. da sledijo sebi in svojim željam.

Danes je ključno, da si sposoben delati 1000 stvari in se hitro odzivati. Služb za celo življenje ni več, tako da če želiš biti uspešen, moraš razmišljati zelo na široko, kar v praksi pomeni, da če je potrebno bom danes taksist, jutri zidar, čez eno leto pa odvetnik. V vseh najuspešnejših državah imajo takšno logiko privzgojeno, v Sloveniji pa seveda še vedno stavimo na to, da bo država za vse poskrbela, kar pa ni res.

Še nekaj kaj glede odvetnikov in sodnikov.
Večina kolegov, ki so dokončali pravo, ima zelo nizke plače, praviloma pa so veseli, da sploh imajo službo. Drugače je tistim, kateri so faks zaključili pred 10 in več leti. Ti so še uspeli ujeti vlak in so še pred recesijo dobili dovolj izkušenj ter dobre položaje, s katerih se še dolgo ne bodo umaknili. Seveda se vedno najde nekdo, ki ruši pravilo (npr. sin uspešnega odvetnika dobi super službo pri očetu), vendar to ni tipični predstavniki.

Na to vprašanje odgovora ni, ker so odvetniki v zasebnem sektorju. Ni določene plače za odvetnika. Eni služijo ogromno, drugi ne. Vse je odvisno od tega, ali se uveljaviš, ker pač dobiš toliko, za kolikor se uspeš zmenit.

Če misliš, da imaš potencial, da bi se prebila v sam vrh odvetništva, te čaka lepa finančna prihodnost. Ni pa res, da je kar vsak odvetnik bogat. Odvetniške storitve namreč same po sebi sploh niso drage. Čisto konkretno: Odvetniška nagrada za cel prvostopenski postopek razveze, določitve skrbništva, stikov in preživnine po odvetniški tarifi stane cca. 500 do 600 evrov. V to so vštete vse pisne vloge in naroki, postopek se lahko vleče več let. Niso to neki bajni denarci.

Problem je, da folk rine k raznim Čeferinom in Senicam in jih tam potem odirajo na vseh koncih in se posledično ustvarja nek mit, da vsi odvetniki bogato služijo in skubijo stranke. Pa, če preračunaš, je odvetnik v osnovi plačan manj kot avtomehanik.

Osnovne bruto plače sodnikov so:
vrhovni sodnik svetnik 4.434,60€
vrhovni sodnik 4.270,61€
višji sodnik svetnik 3.960,59€
višji sodnik 3.537,25€ do 3.814,13€
okrožni sodnik svetnik 3.406,45€
okrajni sodnik svetnik 3.159,16€
okrožni sodnik 2.929,83€ do 3.280,48€
okrajni sodnik 2.614,15€ do 3.042,34€

Vsi dobijo še dodatek na delovno dobo, ki znaša 0,33{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na eno leto delovne dobe.

Neto plače teh osnovnih plač bi znesle, cca.:
vrhovni sodnik svetnik 2.445,92€
vrhovni sodnik 2.370,55€
višji sodnik svetnik 2.228,06€
višji sodnik 2.033,49€ do 2.160,74€
okrožni sodnik svetnik 1.973,37€
okrajni sodnik svetnik 1.859,71€
okrožni sodnik 1.754,31€ do 1.915,48€
okrajni sodnik 1.609,22€ do 1.806,02€

no, zdaj pa po pravici povejet, če bi se za 2.000 EUr ubadali s sojenjem balkanskim bojevnikom, tajkunom, pokvarjenim politikom, posiljevalcem, morilcem…

moraš pač imeti posebno voljo do takega dela, ker zaradi denarja nihče ni kazenski sodnik….

Na to vprašanje odgovora ni, ker so odvetniki v zasebnem sektorju. Ni določene plače za odvetnika. Eni služijo ogromno, drugi ne. Vse je odvisno od tega, ali se uveljaviš, ker pač dobiš toliko, za kolikor se uspeš zmenit.

Če misliš, da imaš potencial, da bi se prebila v sam vrh odvetništva, te čaka lepa finančna prihodnost. Ni pa res, da je kar vsak odvetnik bogat. Odvetniške storitve namreč same po sebi sploh niso drage. Čisto konkretno: Odvetniška nagrada za cel prvostopenski postopek razveze, določitve skrbništva, stikov in preživnine po odvetniški tarifi stane cca. 500 do 600 evrov. V to so vštete vse pisne vloge in naroki, postopek se lahko vleče več let. Niso to neki bajni denarci.

Problem je, da folk rine k raznim Čeferinom in Senicam in jih tam potem odirajo na vseh koncih in se posledično ustvarja nek mit, da vsi odvetniki bogato služijo in skubijo stranke. Pa, če preračunaš, je odvetnik v osnovi plačan manj kot avtomehanik.[/quote]

Komentirala bi le o Čeferinih, Senicah in mitih o njih. Imela sem nekega “no name” odvetnika in sem zadevo komaj dobila, njegovo ” delo” pa me je stalo več, kot je potem sodišče priznalo. Odgovor na pritožbo, npr. sem napisala sama, mu poslala po mailu, on je dodal svoj podpis in mi takrat pobral enih 200 eur.
Po nekem naključju sem prišla do ene znane odvetniške pisarne, za sestanek se dogovorim individualno, ni mi treba čakat med uradnimi urami. Res je, da so zneski nori, ampak so strokovnjaki, sama pa sem lahko z mislimi na dopustu tudi na sami obravnavi, saj odvetnik poskrbi za vse. Po mojih izkušnjah je takšnih malo.

Lepo, tak si zasluži tudi, da ga z imenom in priimkom omeniš, ne samo “ena znana pisarna”.

New Report

Close