Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Marihuana-vaše mnenje

Default avatar

Mr.G.

težka bo je napisal/a:
Mr.G. je napisal/a:
težka bo je napisal/a:
Dokler ne bo zakonsko prepisano in urejeno tako kot v Ameriki, da jo lahko dobiš v terapevtske namene na recept za lajšanje takšnih in drugačnih bolečin, me ne bo motilo, me pa zelo moti, ko jo nekateri kupujejo na črnem trgu in pohajo v stanovanjskih naseljih na terasah domovanj, okrog otroci, pa zdravi ljudje, ki jim vdihavanje "terapevtskih učinkovin" povzroča glavobole in nestorilnost, potem se pa ti terapevtiki v avto vsedejo in hazardirajo po cesti. Ko bo to zakonsko določeno, pa naj- po mili volji. Ker tudi vozit potem ne bodo smeli, ko bodo popohali dnevno dozo.

Samo pri nas še ne bo tako kmalu zakonsko določeno, ker bodo zlorabe pod krinko uradnosti prevelike-se tega že sedaj zavedajo.
Verjetno si s tem imel v mislih alakohol napisal si pa marihuana.
Ker ne ločiš veverc in zajcev.
ti, ne tič, ne miš: Cannabis Sativa v terapevtske namene je mišljena-je legalizirana v Ameriki, predvsem v pomoč veliko ljudem s skupino avtoimunih bolezni, bolečinah v sklepih kot posledica revmatoloških obolenj, vezivnih tkiv, ko imaš občutek, da si na natezalnici in ti kortikosteroidi naredijo več škode na dolgi rok, kot koristi. Been there, done that.... Tko da ne ti men tlele pisat, da ne ločim med alkotom in Cannabis sativo :P
Ja pa ti bom. Ker govoriš take kozlarije, da kar boli.
Nekej me zanima, ker si tako pametn / pametna glede tega: Kolko špinelov, gramov marihuane si že pokadil?
Zanima me odgovor. Ko ga boš dal / dala boš dobil odgovor, ki bo marsikoga tukej presenetil.

lp,
Default avatar

Marinec

Tudi sam imam o marihuani zelo pozitivno mnenje. Sicer jo kadim obcasno - na presledke (vcasih recimo 1x na mesec, vcasih vsake 3 mesece) - odvisno, kdaj mi zapase, oz.takrat, ko imam prevec stresa v glavi. - V tem primeru posezem po marihuani, ter seveda tudi po teku, ki ga izvajam redno (vec x tedensko). Name ima pozitivne ucinke. - Sem sproscen, prebava mi deluje ok, premagujem dolocene strahove (npr. strah pred visino...). Res pa je, da jo kadim obcasno&ne pretiravam z njeno uporabo.

Zelo koristno je olje pridobljeno iz marihuane, ki seveda vsebuje THC. - Dokazano unicuje rakave celice, a vendar je v vecini drzav prepovedano, zaradi prevelike prevlade farmacevtskih lobijev; to, kar pa nam je legalno dostopno (industrijska konoplja), ni isto, kot prava konoplja s THC-jem, ceprav ima tudi olje pridobljeno iz industrijske konoplje pozitivne ucinke, in je zelo priporocljivo.

Skratka - marihuana je zelo dobro zdravilo, v kolikor se z njeno uporabo ne pretirava! - Do te meje sem njen zelooo velik zagovornik, kajti ni znanstvenega dokaza, da bi nekdo umrl zaradi kajenja slednje, ce ravno bi se ne vem kolikokrat z njo predoziral, seveda vsi vemo, kam vodi alkohol pri pretirani vsakodnevni uporabi; poleg tega marihuana sprosca, in za razliko od alkohola ne povzroca NOBENE agresije! Plus vsega je marihuana vsestransko uporabna. - Ne vem, koliko ljudi sploh ve, da so vrvi iz marihuaninih vlaken ene najkakovostnejsih, kar jih obstaja? Plus tega jo je moc predelati v fosilno gorivo - konkretno v nafto.

Zivel sem tudi krajse obdobje na Nizozemskem, kjer je marihuana legalizirana. Zanimivo mi je bilo, da nikjer ni blema, v kolikor se sprehajas, ter kadis marihuano (javne povrsine), med tem ko je s alkoholom druga pesem - sledi kazen&se kaj! - Zakaj ze? - Hmm - Nizozemci ze vedo zakaj;) Ko pogledas v te coffeshop-e - kadi staro&mlado - od najstnikov (polnoletnih), do resnicno babic&dedkov; tudi med delom lahko kaksnega prizgejo&gredo na sprehod. Skratka - Nizozemska zelo lepo funkcionira okoli tega, in je lep dokaz o pozitivni rabi marihuane, plus tega ima od nje velik plus tudi drzavni proracun! - In kjub legalni rabi marihuane tam celotni sistem lepo funkcionira ;) - Malo v razmislek!

Lp.