Starševski čvek

Marihuana-vaše mnenje

Default avatar

Mr.G.

težka bo je napisal/a:
Ja pa ti bom. Ker govoriš take kozlarije, da kar boli.
Nekej me zanima, ker si tako pametn / pametna glede tega: Kolko špinelov, gramov marihuane si že pokadil?
Zanima me odgovor. Ko ga boš dal / dala boš dobil odgovor, ki bo marsikoga tukej presenetil.

lp,
Default avatar

Marinec

Tudi sam imam o marihuani zelo pozitivno mnenje. Sicer jo kadim obcasno - na presledke (vcasih recimo 1x na mesec, vcasih vsake 3 mesece) - odvisno, kdaj mi zapase, oz.takrat, ko imam prevec stresa v glavi. - V tem primeru posezem po marihuani, ter seveda tudi po teku, ki ga izvajam redno (vec x tedensko). Name ima pozitivne ucinke. - Sem sproscen, prebava mi deluje ok, premagujem dolocene strahove (npr. strah pred visino...). Res pa je, da jo kadim obcasno&ne pretiravam z njeno uporabo.

Zelo koristno je olje pridobljeno iz marihuane, ki seveda vsebuje THC. - Dokazano unicuje rakave celice, a vendar je v vecini drzav prepovedano, zaradi prevelike prevlade farmacevtskih lobijev; to, kar pa nam je legalno dostopno (industrijska konoplja), ni isto, kot prava konoplja s THC-jem, ceprav ima tudi olje pridobljeno iz industrijske konoplje pozitivne ucinke, in je zelo priporocljivo.

Skratka - marihuana je zelo dobro zdravilo, v kolikor se z njeno uporabo ne pretirava! - Do te meje sem njen zelooo velik zagovornik, kajti ni znanstvenega dokaza, da bi nekdo umrl zaradi kajenja slednje, ce ravno bi se ne vem kolikokrat z njo predoziral, seveda vsi vemo, kam vodi alkohol pri pretirani vsakodnevni uporabi; poleg tega marihuana sprosca, in za razliko od alkohola ne povzroca NOBENE agresije! Plus vsega je marihuana vsestransko uporabna. - Ne vem, koliko ljudi sploh ve, da so vrvi iz marihuaninih vlaken ene najkakovostnejsih, kar jih obstaja? Plus tega jo je moc predelati v fosilno gorivo - konkretno v nafto.

Zivel sem tudi krajse obdobje na Nizozemskem, kjer je marihuana legalizirana. Zanimivo mi je bilo, da nikjer ni blema, v kolikor se sprehajas, ter kadis marihuano (javne povrsine), med tem ko je s alkoholom druga pesem - sledi kazen&se kaj! - Zakaj ze? - Hmm - Nizozemci ze vedo zakaj;) Ko pogledas v te coffeshop-e - kadi staro&mlado - od najstnikov (polnoletnih), do resnicno babic&dedkov; tudi med delom lahko kaksnega prizgejo&gredo na sprehod. Skratka - Nizozemska zelo lepo funkcionira okoli tega, in je lep dokaz o pozitivni rabi marihuane, plus tega ima od nje velik plus tudi drzavni proracun! - In kjub legalni rabi marihuane tam celotni sistem lepo funkcionira ;) - Malo v razmislek!

Lp.