Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Marihuana-vaše mnenje

Marihuana-vaše mnenje

Verjetno nekateri ne veste koliko zdravvlnih učinkov ima marihuana, kar so vas učili v šoli ne drži, ne povzroča odvisnosti, ampak zdravi raka ,predpisujejo jo v medicini, legalizirana že v ničkoliko državah,…
Ali jo kadite, kaj bi rekli če bi jo kadil vaš partner?
Sam sem pred kratkim prižgal enega po full letih, in je blo kar vredu.

Do marihuane imam točno tak odnos, kot do alkohola, nulta toleranca.

Enako kot vidka.
Poznam par tipov, ki jih je uživanje marihuane pripeljalo v psihiatrične ustanove ali pa na pokopališče.
Mogoče za zdravljenje pod zdravnikovim nadzorom ja.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi jo moj partner kadil, ne bi bil moj partner.

no pa imamo že par mnenj ignorantov:
Koliko škode naredi alkohol in koliko marihuana?
kolk jih zard alkota umre, na 1000 vsak dan, od marihuane niti ene žrtve!!!!
sej ne da ščitim travo ampak nekateri ste res omejeni tu, samo tv gledate kjer vam perejo mozak, zato nimate pojma o reali ki je ta da vam farmacevtski lobiji vsiljujejo bolezni preko hrane cepiv itd samo zaradi tega da bi lahko farmacija sluzila denar na obolelih preko zdravil,
a vi mislite da si farmacija želi da bi bili zdravi? hehehhe zato vam dilajo pomirjevala barbiturate sedative ,….tablete kjer je vse mogoče sranje not,…
Sam osebno trave ne kadim, ampak vedite da nas multinacionalke, tv-global, korporacije samo uničujejo na račun profita, kaj ma to veze s travo? to da vedno bolj prihajajo študije na dan da zdravi raka in ima veliko zdravilnih učinkov!
Študije so dostopne vsem na internetu, zato jo pa legalizirajo v vedno več državah,..

Ne zdravi raka, res pa blazi bolecine in tudi stranske ucinke uradnih zdravil, vzpodbuja tek… zato se marsikje po svetu ze lahko nabavi cisto uradno, v medicinske namene. Pa ne samo bolniki z rakom, tudi pri dolocenih drugih boleznih…

Vidim ja kako je zdravilna, sploh pri nosečnicah in mladini, ki vsakodnevno poha.

je full primerov ozdravitev

Poznam moškega, ki mu je trava uničila življenje, začel je kaditi pri 13 in postal zelo zasvojen. Pri 30 se je poročil imel male otroke fajn ženo, službo in zaradi odvisnosti je mogel iti na kliniko. Komaj se je ozdravil in sedaj pravi da ima velike posledice na možganih, pomnenje slabo, koncentracija slaba in še in še. In najbolj na qurac mi gre folk ki zagovarja marihuano kot nekaj pozitivnega in zdravilnega, upam da to sranje nikoli ne bo legalizirano.

Doštudirala medicino, nikoli kadila, nisem zagovornik trave, čeprav moj fant enkrat na mesec s prijatelji prižge kakšnega! Pa ga v petih letih nisem videla kaditi cigarete. Na začetku mi je povedal, da se enkrat ne mesec dobijo s prijatelji, sedijo, kakšnega pokadijo, pogledajo film…. Mene ne moti!

Tisti, ki je rekel, da jih pozna par, ki jih je uživanje marihuane pripeljalo na pokopališče naj pa neha srati!
Mislim, da je v Sloveniji alkoholizem veliko večji problem, kot pa osebki, ki se ga na vsake toliko zadevajo s travo.


Tvoja primerjava je popolnoma nerealna. Marihuana namreč ni legalizirana in javno dostopna na vsakem vogalu, kot pa alkohol.
Zato je se treba vprašati kakšne bi bile posledice, če bi bila dostopnost pri obeh enaka.

Če se narod zadeva in naliva z alkotom, ker ni dovolj psihično stabilen in samozavesten, potem bi marihuano prav tako zlorabili.

jaoo jaoo ste eni res ingnoranti nemorem verjet vaši ignoranci.
alkohol? zakaj je legalen? zato da se naveliko služi na njem, kaj pa cigareti -koliko bolezni prinesejo?
cigareti in farma multinacionalke lepo sodeljujeo in kujejo zaslužke.
spet nekateri pišejo o zasvojenosti z marihuano, pa zdravljenje, ignoranti naj vam povem da za marihuano ni nobenih zdravljenj.
še enkrt, sam je ne kadim,ampak ste res tolk glupi eni…… na alkotu ki uničuje jetra in druzine ter mnogo zivljenj drzave sluzijo na nikotinu isto,….
grem nemorev vec brat teh nevednežev,..

Dokler ne bo zakonsko prepisano in urejeno tako kot v Ameriki, da jo lahko dobiš v terapevtske namene na recept za lajšanje takšnih in drugačnih bolečin, me ne bo motilo, me pa zelo moti, ko jo nekateri kupujejo na črnem trgu in pohajo v stanovanjskih naseljih na terasah domovanj, okrog otroci, pa zdravi ljudje, ki jim vdihavanje “terapevtskih učinkovin” povzroča glavobole in nestorilnost, potem se pa ti terapevtiki v avto vsedejo in hazardirajo po cesti. Ko bo to zakonsko določeno, pa naj- po mili volji. Ker tudi vozit potem ne bodo smeli, ko bodo popohali dnevno dozo.

Samo pri nas še ne bo tako kmalu zakonsko določeno, ker bodo zlorabe pod krinko uradnosti prevelike-se tega že sedaj zavedajo.

Najbolj smešni so tisti, ki pravijo da je marihuana droga in imajo raje alkohol, cigarete 🙂 Manj smešni so tisti, ki so proti marihuani, nimajo pa nič proti alkoholu, cigaretih in vse to uživajo.

Tako so butasti, ignorantski ali pa jim očitno še ni nihče obrazložil, da je vse droga. Razlika je samo v tem, da je alkohol družbeno sprejemljiva droga, medtem ko marihuana ni. Pri nas je alkohol legalizirana droga od katere država lepe denarce pospravi v vrečo brez dna medtem, ko marihuana ni legalizirana. Če bi pri nas cannabis že od nekdaj rastla na njivah tako kot rastejo ostale rastline in plodovi iz katerih se proizvaja alkohol bi bila prav tako družbeno sprejemljiva.

Kar se tiče odvisnosti se da debatirat. Zelo malo ljudi ve, da je odvisnost od alkohola ena najhušjih odvisnosti kjer odvisnik pri odtegnitvi lahko celo umre.
Ali je marihuana zdravilna ne vem, nekatare raziskave potrjujejo da je. Včasih se je uporabljala za lajšanje bolečin in jo je bilo možno dobiti v lekarni, tako kot morifij, opij… Vse do takrat dokler niso izumili aspirin.

Ali je škodljiva? Če jo vsak dan kadiš je sigurno škodljiva. Če pa bi enega skadil na teden mislim, da nebi bilo nobene škode. Zelo podobna zgodba je z alkoholom, če kdo spije 1 pivo, enega kratkega na teden ni nobene škode.

[/quote]

je full primerov ozdravitev[/quote]

kje,pokaži mi enega,daj?
ja lajša bolečine,
da ozdraviš,ni šans,je enako,kot konopljino,laneno in še ne vem kakšno olje,
nateg in izkoriščanje ljudi v stiski,
eno vprašanje: a si zbolel/a za rakom,poznaš nekoga,ki se bojuje z to boleznijo?
če ja se oglašaj,drugač se pa spelji…..ugani kam

trava je kul, boljš kt alko, zasvoji pa tolk kolkor človek pusti, da je od nje zasvojen, nič več, nič manj in je precej daleč od bav bava, ki ga ji nekateri prepisujejo, tisto o skurjenih možganih je pa tudi res ampak ne zaradi naravne trave ampak najbrž zaradi tega, ker ima razne dodatke, svoje čase so dodajali tudi strihnin ipd. tako da če tisto nečisto travo kadiš po par jointov na dan, pa verjamem, da ti skuri možgane, kaj ti jih ne bi?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hmmmm….ampak ne zaradi marihuane. Tist je še nekej druzga jedu zravn.

Verjetno si s tem imel v mislih alakohol napisal si pa marihuana.
Ker ne ločiš veverc in zajcev.

Dokler sem jo priložnostno kadila tudi sama, nisem začuda imela nič proti. Odkar vem, da jo kadi moj sin – srednješolec – sem proti. Ker ne vem kako bo zapopadel. Se pa o teh temah pogovarjamo dovolj odprto. Grd občutek, ko vem, da ne morem nič narest.

DVOJINA JE ZAKON!

Verjetno si s tem imel v mislih alakohol napisal si pa marihuana.
Ker ne ločiš veverc in zajcev.[/quote]

ti, ne tič, ne miš: Cannabis Sativa v terapevtske namene je mišljena-je legalizirana v Ameriki, predvsem v pomoč veliko ljudem s skupino avtoimunih bolezni, bolečinah v sklepih kot posledica revmatoloških obolenj, vezivnih tkiv, ko imaš občutek, da si na natezalnici in ti kortikosteroidi naredijo več škode na dolgi rok, kot koristi. Been there, done that…. Tko da ne ti men tlele pisat, da ne ločim med alkotom in Cannabis sativo 😛

Verjetno si s tem imel v mislih alakohol napisal si pa marihuana.
Ker ne ločiš veverc in zajcev.[/quote]

ti, ne tič, ne miš: Cannabis Sativa v terapevtske namene je mišljena-je legalizirana v Ameriki, predvsem v pomoč veliko ljudem s skupino avtoimunih bolezni, bolečinah v sklepih kot posledica revmatoloških obolenj, vezivnih tkiv, ko imaš občutek, da si na natezalnici in ti kortikosteroidi naredijo več škode na dolgi rok, kot koristi. Been there, done that…. Tko da ne ti men tlele pisat, da ne ločim med alkotom in Cannabis sativo :P[/quote]

Ja pa ti bom. Ker govoriš take kozlarije, da kar boli.
Nekej me zanima, ker si tako pametn / pametna glede tega: Kolko špinelov, gramov marihuane si že pokadil?
Zanima me odgovor. Ko ga boš dal / dala boš dobil odgovor, ki bo marsikoga tukej presenetil.

lp,

Tudi sam imam o marihuani zelo pozitivno mnenje. Sicer jo kadim obcasno – na presledke (vcasih recimo 1x na mesec, vcasih vsake 3 mesece) – odvisno, kdaj mi zapase, oz.takrat, ko imam prevec stresa v glavi. – V tem primeru posezem po marihuani, ter seveda tudi po teku, ki ga izvajam redno (vec x tedensko). Name ima pozitivne ucinke. – Sem sproscen, prebava mi deluje ok, premagujem dolocene strahove (npr. strah pred visino…). Res pa je, da jo kadim obcasno&ne pretiravam z njeno uporabo.

Zelo koristno je olje pridobljeno iz marihuane, ki seveda vsebuje THC. – Dokazano unicuje rakave celice, a vendar je v vecini drzav prepovedano, zaradi prevelike prevlade farmacevtskih lobijev; to, kar pa nam je legalno dostopno (industrijska konoplja), ni isto, kot prava konoplja s THC-jem, ceprav ima tudi olje pridobljeno iz industrijske konoplje pozitivne ucinke, in je zelo priporocljivo.

Skratka – marihuana je zelo dobro zdravilo, v kolikor se z njeno uporabo ne pretirava! – Do te meje sem njen zelooo velik zagovornik, kajti ni znanstvenega dokaza, da bi nekdo umrl zaradi kajenja slednje, ce ravno bi se ne vem kolikokrat z njo predoziral, seveda vsi vemo, kam vodi alkohol pri pretirani vsakodnevni uporabi; poleg tega marihuana sprosca, in za razliko od alkohola ne povzroca NOBENE agresije! Plus vsega je marihuana vsestransko uporabna. – Ne vem, koliko ljudi sploh ve, da so vrvi iz marihuaninih vlaken ene najkakovostnejsih, kar jih obstaja? Plus tega jo je moc predelati v fosilno gorivo – konkretno v nafto.

Zivel sem tudi krajse obdobje na Nizozemskem, kjer je marihuana legalizirana. Zanimivo mi je bilo, da nikjer ni blema, v kolikor se sprehajas, ter kadis marihuano (javne povrsine), med tem ko je s alkoholom druga pesem – sledi kazen&se kaj! – Zakaj ze? – Hmm – Nizozemci ze vedo zakaj;) Ko pogledas v te coffeshop-e – kadi staro&mlado – od najstnikov (polnoletnih), do resnicno babic&dedkov; tudi med delom lahko kaksnega prizgejo&gredo na sprehod. Skratka – Nizozemska zelo lepo funkcionira okoli tega, in je lep dokaz o pozitivni rabi marihuane, plus tega ima od nje velik plus tudi drzavni proracun! – In kjub legalni rabi marihuane tam celotni sistem lepo funkcionira 😉 – Malo v razmislek!

Lp.

New Report

Close