Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje kupujete okvirje za korekcijska očala po nekih normalnih cenah?

kje kupujete okvirje za korekcijska očala po nekih normalnih cenah?

Torej zanim me kje se splača kupiti okvirje po nekih zmernih cenah?
Lahko tudi kakšne preverjene spletne trgovine.

Optika D nasproti Ruskega carja, celotna ponudba se mi zdi zelo ugodna storitve pa več kot odlične!

imaš pa že izpred časa na tem forumu opisane izkušnje s tem optikom pa ne preberi samo avtoričinega sporočila.

Nazadnje kupil prek spleta na Brille24.de – očala s korekcijskimi okvirji (pri nas cena da dol padeš, tu pa malo čez 40 eur). Zadovoljen.

Poišči še kakšno drugo spletno trgovino, npr.:
http://www.selectspecs.co.uk
http://www.my-spexx.de
http://www.misterspex.co.uk

Pa še kaj bi se našlo. Včasih dobiš kaj tudi na ebayu.

Mi smo jih kupili sedaj pri optiki Sever.

lp.

Kaj pa so normalne cene?
Jaz si vedno kupim očala, ki so RES nekaj posebnega. Če jih že nosim, si želim, da so opazna 🙂
Pred petimi leti sem jih kupila v Optiki Clarus, dala 340 eur, in še sedaj po petih letih so super. Prejšnji teden sem šla naročit nove – tokrat so bile 300 eur (okvir 160), dobila še ene brezplačno zraven. So pa tudi te oboje nekaj posebnega.
Si pa sploh ne predstavljam, kaj so res normalne cene za očala, ker vedno kupim tiste, ki so mi všeč. Mi je pa zadnjič znanka rekla, da je ona dala 700 eur, tako da so moje ok, čeprav se meni že to zdi veliko.

No sem v krizi in si res ne predstavljam dati 300+ za očala, če še za sproti ni.
Recimo cene, ki jih imajo naši optiki se mi zdijo pretirane, marsikje je bilo že napisano, da so cene v tujini nekajkrat nižje. Tako da kar se cene tiče iščem kakšne okvirje za tam nekje od 60-80€.

Drugače pa hvala vsem za nasvete, bomo pregledali 🙂

jaz sem dala nazadnje slabih 100 € za D&G okvir v lokalni optiki, komplet očala so me skupaj s stekelci stala nekaj več kot 200 €. Meni to za pripomoček, ki ga nosim redno vsak dan vsaj 2-3 leta (ista stekelca), ni drago…

Optika Kobilica, Maribor.
Niso bili najcenejši, ampak tudi daleč od tega da bi imeli luksuzne cene. Dobra izbira in dobro svetovanje (kupil dvojna očala – za tista, za katera mi je bilo rečeno, da so sicer poceni, kvaliteta pa je bolj tako, se je izkazalo kot točno – neprestano se je odvijal vijak).
Sicer pa sem zadnje okvirje kupoval že nekaj let nazaj, tako da aktualnih cen ne poznam.

Cena očal je, vsaj po mojih izkušnjah, bolj odvisna od stekel kot od okvirjev – če si seveda ne omisliš ne vem kakih fensi modernih zadev. Če imaš poleg dioptrije še kak astigmatizem pa progresivna stekla, po možnosti še kakšne stanjšane variante… Pri takih si s kakšnimi čist običajnimi okvirji takoj na 600-700 evrov in več…

600,700 €???
Mene stane eno stekelce znamke Hoya pri dioptriji -5,00 in cilindrom, stanjšano, z antirefleksnim premazom cca 75 €.
Poleg tega koristim tudi povračilo zavarovalnice v obliki recepta, ki ga izda oftalmolog in za mojo dioptrijo predstavlja ravno vrednost cca. 70 € – praktično dobim eno stekelce zastonj.

Postevanka, počakaj, da boš potrebovala progresivna…

V bistvu je po novem ravno obratno. Bolj imaš zakompliciran vid, več tiplača zavarovalnica. Jaz sem dala za zadnja očala samo 100 evrov – pa je bil že okvir toliko. Vse ostalo gre na zavarovalnico. Vid – 5 + astigmatizem.

Super, nisem vedel za to spletno stran Brille24.de. če bi vedel, da obstaja bi si očala tam naročil, tu sem pa samo za okvirje dal 250e, očala so pri nas zelo drag luksuz. Drugič na kupujem očal v Sloveniji ampak jih naročujem na tej spletni strani, definitivno.

Kuupila včeraj. Okvirji 134 EUR, stekla 190 EUR, z mojo dioprtijo dobim od zavarovalnice 50 EUR. Torej vse skupaj znese cca 270 EUR. Zame zelo drago.

Super, nisem vedel za to spletno stran Brille24.de. če bi vedel, da obstaja bi si očala tam naročil, tu sem pa samo za okvirje dal 250e, očala so pri nas zelo drag luksuz. Drugič na kupujem očal v Sloveniji ampak jih naročujem na tej spletni strani, definitivno.[/quote]

Ej, super. Rabim sicer samo bralna, ampak pri nas so samo šipce z delom 60 evrov!!!!

pride poštnina če naročiš očala preko te BRILLE24 strani?
Kupil bi samo okvirje, je to mozno?
Všeč mi je, ker kot vidim lahko nalozis gor svojo sliko in sprobaš očala na sebi. Zakon!

Poštnina je 5 eur. V ceni pa so tu vključena tudi stekla. Ne vem, če je možen nakup samo okvirja (no, lahko ne vpišeš nič pod dipotrijo, pa je) – sicer pa – glede na ceno lahko vseeno naročiš očala s tvojo doptrijo (vsaj če si kratkoviden ali daljnoviden, pri varifokalnih pa je cena 149.90 EUR), pa potem pri optiku zamenjaš leče.

Obstaja tudi stra Zenni optical, kjer imajo milijon okvirjev, naročiš napišeš dioptrijo in brez problema in brez poštnine dobiš. Ko smo se nekaj zmotili, so nam brezplačno naredili nove. Kar nekaj smo jih naročili pa je bilo vse OK. Obstaja pa še ena iz Amerike GlassesUSA.

http://laoptical5.wixsite.com/mysite – KLIKN
KOREKCIJSKI OKVIRJI 10 €

Za dioptrijo -5 cena okvirjev v tujini ni nižja. Vsak okvir za visoko dioptrijo ni primeren. Imajo več izbire, a skupaj s tanjšanjem stekel na koncu nanese krepke denarce.

Še ena slabovidna dekla 🙂
Pri znanih prodajalcih očal sem tako kupila že 3 okvirje korekcijskih očal. Prvi se je pričel upogibati(trdnejša plastika), drugi je bil iz kovine, je po letu dni začel spreminjati barvo(iz rjave na vijolično), tretji okvir pa se je ves čas kvaril – vijaki so se odvijali, tako da sem skoraj vsak mesec visela pri optiku, da je (z negodovanjem) popravil.
Pa me je pri tretjih očalih presenetila višja dioptrija na enem očesu. Ja nič, sem šla z receptom h okulistu in presenečenje – doplačilo vsaj 80€ za stekelce, brez raznih bonbončkov kot so premazi proti vodi, maščobi itd. Menda je prevlečeno le z UV zaščito. Pismo, toliko tisti trenutek nisem mogla napraskat, pa nelogično mi je bilo, da bi montirala novo stekelce na pokvarjene okvirje(itq so me hoteli prepričati, da hkrati zamenjam obe stekelci, da se to tako dela). Naj omenim, da sem kupila tudi zelo draga sončna očala BREZ dioptrije. Seveda mi jih nikakor niso mogli popraviti po leti in pol(opraskana lečka), ker menda nimajo več delov. Kul ane, preplačala firmo + optik mi ne more nuditi popravila, ker jih zaradi delov ne more več popraviti.

Kolega mi je potem pokazal tole spletno stran http://www.zennioptical.com/ in sem mesec dni izbirala, ker imajo toliko okvirjev. Pa sem na koncu izbrala okvir, ki mi je ustrezal, vnesla vse podatke in izbrala še razne bonbončke(premaz proti kapljicam vode, maščobi, uv zaščito in fotokromatkse leče http://optika24.si/o-fotokromatskih-steklih – nisem vedela, da to obstaja, zato sem pač tvegala, ampak ta zadeva je super, ker ne potrebujem več sončnih očal, se pa tudi, glede na UV same toliko zatemnijo kolikor je pač ta močan, se pa po 30 sekundah, ko prideš v notranji prostor, tudi popolnoma odtemnijo.

Očala dobiš po cca. 2 tednih na dom, v zaščitenem paketu, v etuiju in dodano krpico za čiščenje.
Jih imam že kar lep čas, zato sem se šele sedaj spravila napisat mnenje. Naj omenim, da so trdna, ne padajo z nosu(vsa 3 prejšnja očala so mi, že sesanje z njimi ni bilo mogoče), tudi opraskala se niso. Vidim odlično.
Cena? Ko sem naročala, so imeli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, tako da sem zanje plačala nekje 60€ + carini sem plačala cca 10€.

Še dobronamerni nasveti:
1.) predlagam , da se očal ne kupuje brez okulističnega pregleda, saj so pomembni točni podatki, ki jih vnesete na tej spletni strani, še posebej pupillary distance!
2.)če si ne predstavljate, kako je pogledati skozi določene okvirje, preizkusite kje(obstaja več tipov okvirjev, tisti z okvirji, tisti z pol ali pa brez)
3.)uporabite ravnilo(lahko tudi šiviljsko) in izmerite. Vsaka očala imajo napisane natančne lastnosti in če ste že lastnik očal, veste, prb. koliko široka morajo biti, da jih boste spravili na nos 🙂 Zraven imate napisano tudi težo očal!!!
4.) toplo priporočam razne bonbončke – premaze proti kapljicam vode in maščobi. Sama sem imela ta očala tudi ves čas na nosu, ko sem plavala v morju mesec dni. Kapljica takoj steče dol, če jih je preveč, pomagal že, če pihneš v stekelce.
5.) ne hitite z izbiro, premislite, odspite 🙂
6.) ko prispe pošta s carine, ki naproša, da pošljete račun(paypal bo dovolj), obvezno navedite, da gre za KOREKCIJSKA OČALA, saj je davek bistveno nižji(9,5).

Minusi?
Nekaterim bi to lahko bil jezik. Vnesti je namreč treba kar precej podatkov in če je znanje angleščine slabo in nimate nekoga, ki bi nakup opravil namesto vas, potem raje ne naročajte.
Minus bi lahko bil tudi, da tam ni okvirjev znamk, če padate na to (tudi jaz sem, ker sem menila, da če je znamka, potem že mora biti ok. Itq).

Sama sem zadovoljna, tako da si bom za božička kupila še ena očala 🙂 zakaj bi imela doma le ena, če imam lahko še ena, drugih barv in oblik.

Jaz sem jih kupila pri spletni trgovini Zenni Optical dve leti nazaj. Očala so še zdaj ok, nič jim ne manjka, na njih sem čakala en mesec. Plačala 40 eur, cca.Ko bom rabila nova, gotovo spet pri njih. Zakaj bi dajala 200-300-400 eur, če pa lahko krepko manj. Tako, tudi če se jim kaj zgodi (se zlomijo, jih zgubikim), ne bom vsa nesrečna, ampak pač naročim nova. pa je.

Jaz svoja nakupujem tukaj:

http://www.goggles4u.com/

V teh tednih prispejo. Nazadnje ko sem delala primerjavo, je bila ta stran najcenejša. Očala mi pa zdržijo veliko dlje, kot kupljena doma.

No vam bom povedal kje se kupuje poceni očala.
Pvo se gre k našemu okulistu na pregled.
Ko imaš papirje pa hop na ebay.
Kitajci prodajajo RX očala z top okvirji za katere bi tukaj dali okoli 200 eur al več.
Daste jim same dioptrijo vaših oči in vam vstavijo stekla.
Mere okvirjev pa so ita na spletu.
Okoli 30-40 eur za top očala.

iz kitajske dobite za 50€ okvir iz titana + še tanjšanje do 1.74 z anti fog, anti scratch… in še s poštnino;

KAJ NAS optiki nategujejo, ni čudno da jih je kot po tekočem traku; še slabše je pri lečah

New Report

Close