Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prenažiranje v toplicah

Prenažiranje v toplicah

Bili smo v enih od naših toplic med prazniki. Me je kar presenetilo, koliko ljudi se prenažira. All inclusive varianta, kjer vsake dve uri jedo, in to enormne porcije, sami debeluhi.

Mi smo imeli polpenzion, pa je bilo še preveč, na bazenu pa slišiš, čeprav nočeš, družine, ki se pakirajo na kosilo, potem pa so spet tam na večerji in spet samopostrežno jemljejo enormne porcije. Pa se pogovarjajo, miza poleg naše, kako je že za kosilo jedel meso, pa zdaj mu tudi paše, krožnik gre dvakrat polnit z mesom, krompirjem, prilogo, solate…, potem pa še torte za povrh.

Ja, sem pač vrgla malo oko na to ali ono družino, sami debeluhi, skoraj brez izjeme, tudi otroci že debeli. Mi smo med zajtrkom in večerjo pojedli kakšen jogurt, sadje, potem pa manjšo porcijo večerje ob šestih. Veliko smo hodili okoli, veliko bili v bazenih, eni pa samo pri hrani, malo v bazenu, pa spet na hrano, pa spet ležat v jakuzzi, pa spet na večerjo. Pa vsi stokliski.

Potem pa govorijo, kako je debelost stvar revščine. Ma ne me je.bat no! Smo bili v Angliji in v Maroku, eno leto za drugim, in tako debelih ljudi kot so v Angliji, še nisem videla (no, Slovenci smo blizu), v Maroku pa vsi vitki, enega debeluha ni bilo nikjer. Pa vemo, kje so bogatejši, ne? Samo da se povprečna Angležinja ne giblje nič, žre tiste fish and chips, vse ocvrto, medtem ko Maročani jedo bolj ali manj zdravo in vsi hodijo. Avtomobili so luksuz, hoja nekaj normalnega. Tako da ne mi prosim, o debelosti kot posledici revščine.

In zdaj se bo vsul plaz debeluharjev, saj vem…..

Tudi jaz sem bila pred kratkim v toplicah in se strinjam s tabo.
Še huje mi je pa to, da folk vlači hrani iz jedilnice. Ma se ne grem blamirat za tistih nekaj rezin salame, ni šans.

…in zdaj se počutiš veliko bolj samozavestna kajne ?

Evo, nisem debeluhar, nikoli nisem bila, pa se oglašam na tole temo.
Pred meseci sem bila tudi sama v toplicah. Polpenzion, all inclusive. Hrana je bila odlična. Ne da sem šla po dve porciji, sem pa si naložila malo tega in onega, kar doma ne bi (niti nimam toliko vrst hrane) in ja, malo več kot bi bilo dovolj. Hrane je toliko, da jo lahko vzameš tudi s seboj (sadje, pecivo), kar sem tudi storila. Po obilnem zajtrku sem se najedla za nekaj ur, sadje in pecivo pa je potešilo lakoto do večerje.
Ja, je kar težko gledat vse tiste dobrote, ki jih ne moreš pojest. Nanje se spomniš takoj, ko prideš domov. 🙂

Jaz ne bom nič vsula. Tudi sama se dostikrat čudim, koliko eni ljudje pojedo in kako se jim da cele dneve poležavat.

Tudi za gostilno če vprašaš, kje je dobro, ti bo 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi odgovarjalo, da je super gostilna ta in ta, ker imajo ful veliko porcije. V SLO je velikost porcije merilo za dobro gostilno.

Ne spomnim se več, kdaj sem bila zadnjič v toplicah in tudi ko sem bila, sem bila v apartmaju od firme, tako da smo sami kuhali. Nikoli nimam navade gledati ljudi, kakšni so in jih ocenjevati, kako so debeli, kaj jedo in kaj pijejo. To se mi zdi skrajno neokusno in neolikano. Če jedo in jim je to v užitek, naj jedo, saj jedo za svoje in ne za moje.
Glede na moje dohodke, verjetno toplic ne bom videla v bližnji prihodnosti, lahko bi bila “fouš” vsem tistim, ki se “nažirajo” all inclusive, pa jim nisem, čeprav se doma vsak dan trudim “iz nič” spraviti nekaj skupaj.

Polpenzion ponavadi ni all inclusive. All inclusive pomeni vse obroke, pa še malice poleg.

jaz sem 10kg pretežek (181/92), čeprav se veliko gibljem, žal pa jem veliko preveč.

nevem zakaj, toda vseeno mi je čudno, da sem edini na svetu, ki sem debel zato, ker preveč jem.

A hodš s plašnicami okrog? Določene stvari pač vidiš, če hočeš ali pa ne. Ljudje so okoli tebe, govorijo naglas, pač slišiš in vidiš. In vsak človek vsakodnevno ocenjuje ljudi in dogajanje okoli sebe, tudi ti. Ni nujno, da se to dogaja zavestno in namensko, lahko je čisto podzavestno, samo opaziš, človeka na avtobusu npr. in zavohaš smrad, pa se zdrzneš in odmakneš, ter pomisliš, kako smrdi. Ocenjevanje. Kdor tega ne počenja, ne živi med ljudmi.

A hodš s plašnicami okrog? Določene stvari pač vidiš, če hočeš ali pa ne. Ljudje so okoli tebe, govorijo naglas, pač slišiš in vidiš. In vsak človek vsakodnevno ocenjuje ljudi in dogajanje okoli sebe, tudi ti. Ni nujno, da se to dogaja zavestno in namensko, lahko je čisto podzavestno, samo opaziš, človeka na avtobusu npr. in zavohaš smrad, pa se zdrzneš in odmakneš, ter pomisliš, kako smrdi. Ocenjevanje. Kdor tega ne počenja, ne živi med ljudmi.[/quote]

Drži, samo ne čuti vsak potrebe po tem, da svoj edini zveličavni prav išče po forumih,

Ničesar ne razumete. Gre za siromake, ki si nabirajo zaloge pred nepremičninskim davkom naslednje leto, ki jih bo pahnil v lakoto. Še dobro, da je po toplicah še veseli december, ko bodo ob jedači, pijači in nakupovanju daril lahko pozabili na to obupno slovensko revščino, ki jim jemlje veselje do življenja.

A hodš s plašnicami okrog? Določene stvari pač vidiš, če hočeš ali pa ne. Ljudje so okoli tebe, govorijo naglas, pač slišiš in vidiš. In vsak človek vsakodnevno ocenjuje ljudi in dogajanje okoli sebe, tudi ti. Ni nujno, da se to dogaja zavestno in namensko, lahko je čisto podzavestno, samo opaziš, človeka na avtobusu npr. in zavohaš smrad, pa se zdrzneš in odmakneš, ter pomisliš, kako smrdi. Ocenjevanje. Kdor tega ne počenja, ne živi med ljudmi.[/quote]

Drži, samo ne čuti vsak potrebe po tem, da svoj edini zveličavni prav išče po forumih,[/quote]

zakaj pa ne bi tega, kar je videl, delil z drugimi. A ni forum za to? a ne gre za čvekanje? Za vsal post tukaj lahko rečeš, da je iskanje nekega prav na forumu oz. iskanje različnih mnenj.

LOL

…in naj se napijejo,kolikor hočejo.Pa kaj ,če so malo debeli,mene ne motijo.

Samo ,da niso nesramni,težaški,tečni ,vsevedni in važni.

Pa tud če malico vzamejo s sabo.

Buh jim požegni,vsem privoščim!

Saj so vendar plačal, ne sicer 7x tolko, kot pojedo doma, pa vendar! Prvi taki grauži so bili pred leti Nemci, ki so žrli v nepovrat na takih AI. Na poln krožnik še torto, pa mal spackat pa pustit- sej so vendar plačal. In je prišlo tudi k nam! Toplice, ki bodo kaj dale v prihodnje nase, bodo naredile 2 jedilnici- eno za takele in eno za normalne, kjer bodo stregli tiste 3 hode, pa solate v samopostrežbi. Pa bomo normalni ljudje še kdaj tja šli. Dokler moram pa s prašiči v isti jedilnici sedet, pa grem rajši v Avstrijo, kjer dam kakšen evro več, ampak je hrana taka, kot je treba in servirana na mizo. Pa zato nismo nikoli lačni, pa tudi prenažrti ne!

Tako je povsod v AI hotelih. Mene ne moti, ker ne gledam drugim v krožnik, zame je bilo vsega dovolj in preveč.. Ampak vsak po svoje.

Ne razumem vas. A vi, kjerkoli ste, zijala prodajate in firbec pasete? Da bi pa komu v krožnik gledala, tega pa nikoli še nisem počela. Sicer pa – še nikoli nisem bila v toplicah, da bi me stregli, vedno sem bila v apartmaju in sem sama kuhala.


Pol pač ne veš, o čem teče beseda. Ker še nikoli nisi bila v toplicah, ne moreš o tem sodit. Tisti, ki smo že doživeli to, imamo o tovrstnih prašičih svoje lastno mnenje. Človek res zelo nerad je skupaj s prasci. A ti rada?

A ti kot fijakerski konj s plašnicami po svetu hodiš in še takrat gledaš samo v tla?

Mene pa nikoli ne moti,če si nekdo naloži na krožnik in poje z užitkom. Boli pa me srce,ko si na mizo nanosijo enormne količine hrane. V vsakega parkrat piknejo in vse skup pustijo. Ob takih gostih me mine tek. Predstavljam si,kako težko to vidijo hotelski delavci. Čeprav nekaj plačaš se še ni treba delat dobesedno norca iz hrane in zaposlenih.

Ne da imam plašnice in nič ne vidim, sama ne gledam drugim ljudem na krožnike, niti jim ne sledim in štejem kolikokrat so šli po hrano in celo kaj vse so vzeli…. Grem na dopust čisto iz drugih razlogov. Ker potem bi se lahko cel dopust ukvarjala s prehranjevanjem drugih, z njihovim obnašanjem, z njihovim voznim parkom,… verjamem pa, da je enim to smisel življenja in edina stvar, ki se jim v njihovem dolgočasnem življenju še dogaja.
Koliko pojem in kaj pojem in kako izgledam j v prvi vrsti stvar mene in potem partnerja in moje družine. Nikakor pa to ni nekaj, kar bi naj zadevalo druge ljudi in se na to niti ne oziram.
Sicer pa to, označite debele ljudi za grauže in prašice pove še največ o vas samih.

lp

Še dobro, da niso vsi tebi podobni. V tem primeru ne bi nikdar imeli literature, časopisov, filmov…


A dej no, ne deli se svetnica. Ne ukvarjamo se z drugimi, ampak če pri sosednji mizi ljudje dobesedno žrejo, nas to moti! Bo šlo? Pa če se ata pa mama v vrsti za normalno količino večerje že 3 prerivata, pa malo polijeta, pa če taki svoje sončke same pošiljajo še po malo sladic, pa ti s prsti malo probavajo, pa če…. In ja, tvoj izgled je tvoja stvar, moja pa je, da lahko o tem kaj rečem predvsem s stališča estetike. Pa kulture hranjenja.


A dej no, ne deli se svetnica. Ne ukvarjamo se z drugimi, ampak če pri sosednji mizi ljudje dobesedno žrejo, nas to moti! Bo šlo? Pa če se ata pa mama v vrsti za normalno količino večerje že 3 prerivata, pa malo polijeta, pa če taki svoje sončke same pošiljajo še po malo sladic, pa ti s prsti malo probavajo, pa če…. In ja, tvoj izgled je tvoja stvar, moja pa je, da lahko o tem kaj rečem predvsem s stališča estetike. Pa kulture hranjenja.[/quote]

Kultura hranjenja je tudi to, a gledaš v svoj krožnik, ne pa naokoli in se poleg tega še zgražaš.
In če govorimo o kulturi hranjenja, kultura ni tudi to, da ljudi imenuješ grauži in prašici, pa tudi žrejo/mo ne……

In niti pod razno nisem svetnica, je pa res, da imam s svojim življenjem čisto dovolj dela in se z drugimi ne ukvarjam.

Sicer pa vsak po svoje.


A dej no, ne deli se svetnica. Ne ukvarjamo se z drugimi, ampak če pri sosednji mizi ljudje dobesedno žrejo, nas to moti! Bo šlo? Pa če se ata pa mama v vrsti za normalno količino večerje že 3 prerivata, pa malo polijeta, pa če taki svoje sončke same pošiljajo še po malo sladic, pa ti s prsti malo probavajo, pa če…. In ja, tvoj izgled je tvoja stvar, moja pa je, da lahko o tem kaj rečem predvsem s stališča estetike. Pa kulture hranjenja.[/quote]

Kultura hranjenja je tudi to, a gledaš v svoj krožnik, ne pa naokoli in se poleg tega še zgražaš.
In če govorimo o kulturi hranjenja, kultura ni tudi to, da ljudi imenuješ grauži in prašici, pa tudi žrejo/mo ne……

In niti pod razno nisem svetnica, je pa res, da imam s svojim življenjem čisto dovolj dela in se z drugimi ne ukvarjam.

Sicer pa vsak po svoje.[/quote]

Očitno le ni toliko dela s svojim življenjem, da se ne bi prišla na mon še malo ukvarjati s pisanjem drugih in jih poučevati, kaj se spodobi in kaj ne?

New Report

Close