Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin nikamor več noče z mano

Sin nikamor več noče z mano

Sin je star 15 let in ga nikamor več ne morem spravit, da bi šel z mano. Sem sicer samohranilka. Danes zvečer sem hotela, da greva v kino pa noče, pravi, da je zmenjen s sošolci. Ampak sem prepovedala izhod, ker zvečer se pač ne bo klatil okoli. Jutri bi šla k mojim staršem pa spet noče, ampak je spet zmenjen s sošolci, sem tudi prepovedala. Sem rekla, da če gre najprej z mano k babi in dediju na kosilo gre potem lahko ven s sošolci, ampak mu tudi to ni prav. Če me ne misli ubogat bo pač doma. Kaj se tem otrokom naenkrat zgodi, da ratajo tako nemogoči. Pa non stop tipka po telefonu, še pogovarjat se več ne zna. Še pred kratkim je bil priden fant zdaj pa tole. Kak nasvet?

Na tak način, da mu daješ sporočilo: če ne boš z mano, ne boš z nikomer, se bo še bolj oddaljil od tebe. Iščeš izgovore: Zvečer se ne bo klatil, popoldne pa mora k babici in dediju, če želi s prijatelji ven. Obnašaš se huje kot otrok. Približaj se mu na lep način ne pa s silo. Takšno odklanjanje družbe staršev je v puberteti normalno.

Poročaj kdaj mu boš vzela telefon, slutim, da se tudi to bliža. Ne moreš ga večno držati pod krilom.

V kino najbrž res ne bo več hodil s tabo, k starim staršem na obisk je pa prav, da gre.

To ni več srčkan mali fantek, ki ga boš peljala za rokco v kino in k dedku na kosilo…. povsem očitno, ga ne sprejemaš kot odraščajočega na pol odraslega ampak kot nebogljenega majhnega fantka in on se na to odziva tako kot se, s puntanjem, izogibanjem, saj ti drugače ne zna povedat, da ga to moti.

Ko in če boš sprejela da odrašča se bo tudi on odzval drugače…s kaznovanjem boš vajin slab odnos samo še poglabljala, saj je tak način nadvse smešen….

Pusti ga, da gre v kino, s prijatelji, povej pa mu, da si želiš, da gresta v kino, in predlagaj kdaj bi šla, pa ga povprašaj če ima on čas, ali je že s kom dogovorjen…skratka sooči se s tem, da postaja samostojna oseba….počasi, pa vendar…. vsak dan več in vsak dan te bo manj rabil, in vsak dan si bo več želel biti s prijatelji, še enkrat, če mu boš to prepovedovala, bo vsak dan slabše….

z takim pristopom žal ne bo šlo dobro. sama se najprej malo skuliraj. če ne bo šel s tabo ne bo šel z nikomer, ja prav potem ga pa tako teroriziraj, ko se bo še bolj od tebe oddaljil tako se pa spet sprašuj zakaj. če ne želi iti s teboj naj bo pač doma. v kino pa res nevem zakaj bo hodil z mamo. mogoče ma pa punco pa so sošolci samo izgovor.

Punco pri teh letih? Daj lepo te prosim. Saj je še šmrkav otrok.

Šmrkav otrok je mogoče zate in ko je doma. Zunaj, ko ga ne vidiš v družbi je pa lahko popolnoma drugačen človek.

Šmrkav otrok? Ti šmrkavi otroci že seksajo. Zato pa je tako, kot je, ker jih dojemate kot šmrkave otroke. Saj tabrihtni se doma tudi tako obnašajo, da so starši srečni (hehe, vem, ker sem bila med njimi), ampak zdoma je pa nekaj čisto drugega.
Draga mamica, malo bo treba vrvico popustit. Meje sigurno postavit, ampak ga znat tudi nagradit, če se ga bo držal. S prepovedjo in terorjem ste pa na dobri poti, da se bo čisto zaprl pred vami in mu bo družba pomenila čedalje več. Recept za katastrofo. Kaj pa oče pravi?

V kino najbrž res ne bo več hodil s tabo, k starim staršem na obisk je pa prav, da gre.[/quote]

What? Jaz grem z mojo mamo tudi v kino zakaj pa ne? Pa sem 39 ona pa 56. Boljše prijateljice v življenju nisem srečala kot je ona. Kje imate spoštovanje do staršev. Ni čudno, da je tako, če je mišljenje tako, da otroci pa naj ne bi hodili s starši naokoli!!! Uf sem jezna.

začni trenirat borilne veščine.

Ne poslušaj teh pametnjakovičev kako delaš narobe , sami mularije niso znal vzgojit in otroc so delal kar so hoteli vse v duhu višanja samozavesti v resnici jih pa tud pod razno niso upošteval in so teli svobodnjaki pri 14h hodili domov ob 4h zjutraj nažgan skor do nezavesti , ati pa mami pa takoooo ponosna na svojega sončka , al pa punce so takooooo zrele pr 15-tih da kr glava boli , zrela ja med nogam v glav pa vakum .

What? Jaz grem z mojo mamo tudi v kino zakaj pa ne? Pa sem 39 ona pa 56. Boljše prijateljice v življenju nisem srečala kot je ona. Kje imate spoštovanje do staršev. Ni čudno, da je tako, če je mišljenje tako, da otroci pa naj ne bi hodili s starši naokoli!!! Uf sem jezna.[/quote]

lepo da imaš lep odnos z mamo.
samo očitno nisi razumela, da ni v redu, da avtorica s silo in agresijo skuša doseči druženje, oziroma očitno otroka na oblasten način veže nase in ga izolira od prijateljev in za pubertetnika normalnega socialnega življenja. to pa ni v redu.

V kino najbrž res ne bo več hodil s tabo, k starim staršem na obisk je pa prav, da gre.[/quote]

What? Jaz grem z mojo mamo tudi v kino zakaj pa ne? Pa sem 39 ona pa 56. Boljše prijateljice v življenju nisem srečala kot je ona. Kje imate spoštovanje do staršev. Ni čudno, da je tako, če je mišljenje tako, da otroci pa naj ne bi hodili s starši naokoli!!! Uf sem jezna.[/quote]

Ja valjda greš, pri 39. Ko bo on star 39, bo tudi šel. Ampak pubertetnik si da raje kaj odrezati, kot da bi šel z mamico kam. A si to že čisto pozabila, nisi bila nikoli pubertetnica? Tvoj otrok se čisto normalno obnaša, ti se ne. Pusti mu, da se druži s prijatelji (hvalabogu jih ima), pri tem postavi razumne meje in pravila, pa bo.

Tole je odraz pogovora oziroma vzgoje preko pogovora , ki ga večina tukaj gor prakticira in tole so posledice te razumevajoče vzgoje:

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/foto-ponoci-zasvinjali-trg-republike

V kino najbrž res ne bo več hodil s tabo, k starim staršem na obisk je pa prav, da gre.[/quote]

What? Jaz grem z mojo mamo tudi v kino zakaj pa ne? Pa sem 39 ona pa 56. Boljše prijateljice v življenju nisem srečala kot je ona. Kje imate spoštovanje do staršev. Ni čudno, da je tako, če je mišljenje tako, da otroci pa naj ne bi hodili s starši naokoli!!! Uf sem jezna.[/quote]

Tudi jaz sem najraje hodila ven z mamico, v kino, na kavico, na večerjo, na športne prireditva, na veselice.

Bila je in ostaja moja največja prijateljica in zaupnica.
Prekratko je bilo, prehitro je minil čas s tabo, mami moja zlata……..

Sedaj je že dolgo ni, prižigam ji svečke, nosim rože in jo zelo pogrešam!!!

What? Jaz grem z mojo mamo tudi v kino zakaj pa ne? Pa sem 39 ona pa 56. Boljše prijateljice v življenju nisem srečala kot je ona. Kje imate spoštovanje do staršev. Ni čudno, da je tako, če je mišljenje tako, da otroci pa naj ne bi hodili s starši naokoli!!! Uf sem jezna.[/quote]

Tudi jaz sem najraje hodila ven z mamico, v kino, na kavico, na večerjo, na športne prireditva, na veselice.

Bila je in ostaja moja največja prijateljica in zaupnica.
Prekratko je bilo, prehitro je minil čas s tabo, mami moja zlata……..

Sedaj je že dolgo ni, prižigam ji svečke, nosim rože in jo zelo pogrešam!!![/quote]

Žal mi je zate. Objem.

vejžde….

en smo že nabijal tak cajt punce z vso silo—-

pri petnajstih je čas, da ga odstaviš od dojke, veš?

Popkovino so prerezali že pri rojstvu.

Tole sem dala prebrat svoji hčerki. Ima 16 let. Prebrat sem ji dala skupaj z vprašanjem, ali lahko objavim njen odgovor.
In ta je. da večina najstnikov pri teh letih seksa, žal mnogo njih brez zaščite.
Nekateri s kondomi, drugi se bodo kao umaknili…
Ena sošolka je tako tik pred porodom…

Tudi jaz sem najraje hodila ven z mamico, v kino, na kavico, na večerjo, na športne prireditva, na veselice.

Bila je in ostaja moja največja prijateljica in zaupnica.
Prekratko je bilo, prehitro je minil čas s tabo, mami moja zlata……..

Sedaj je že dolgo ni, prižigam ji svečke, nosim rože in jo zelo pogrešam!!![/quote]

Žal mi je zate. Objem.[/quote]

Hvala ti za objem, mi pomaga, čeprav te ne poznam.
Zlata in zelo dobra oseba si!!!

V kino najbrž res ne bo več hodil s tabo, k starim staršem na obisk je pa prav, da gre.[/quote]

What? Jaz grem z mojo mamo tudi v kino zakaj pa ne? Pa sem 39 ona pa 56. Boljše prijateljice v življenju nisem srečala kot je ona. Kje imate spoštovanje do staršev. Ni čudno, da je tako, če je mišljenje tako, da otroci pa naj ne bi hodili s starši naokoli!!! Uf sem jezna.[/quote]

Pri 39 res spet mogoče, v puberteti je pa to redkost in nenavadno.

Žal mi je zate. Objem.[/quote]

Hvala ti za objem, mi pomaga, čeprav te ne poznam.
Zlata in zelo dobra oseba si!!![/quote]

Vem in vem, da si tudi ti, ker tako čutim. Drži se punca.

Zdaj vemo, kako pride do pojava maminih sinčkov, ki so še pri 35 doma prisesani na mater. Kako naj fant odraste v odgovorno osebo, če mati zatira vsako njegovo željo po vsaj malo samostojnosti?

nekaterim ni jasno, da šmrkavci in šmrkavke pri teh letih že fukajo kot zajci.

Ti boš tega ubogega otroka čisto uničila. Ni on tvoj partner, da bi moral hodit s tabo v kino.
Večina odgovorov ti pravi isto – fant odrašča, pusti mu to. Najhujše so mame, ki zahtevajo, da sinovi prevzamejo vlogo partnerja, ki ga ni.

New Report

Close