Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je čistokrvnih Slovencev?

Koliko je čistokrvnih Slovencev?

Kaj mislite? Jaz menim, da milijon.

Odvisno, kaj pomeni čistokrvnost oz. od koliko generacij nazaj se šteje.

Če gledamo tako, da je eden od staršev, ali starih staršev neslovenec. Ni milijon.

nova
Uredništvo priporoča

Glede na to, da celjski knezi niso bili čistokrvni Slovenci, tudi njihovi potomci nismo.

A je “čistokrvnost” sploh pomembna?
Jaz osebno smatram nacionalno identiteto za najbolj merodajen kriterij.
Če se nekdo počuti Slovenca, deluje po slovenskih kulturnih vzorcih, ga okolica prepoznava kot Slovenca, potem je Slovence ne glede na gensko poreklo. Lahko je črnec (Bossman), lahko ima poševne oči, lahko je karkoli po starših, pa ima slovensko bit JE Slovenec.
Če pa ima nekdo celo 10 kolen nazaj slovenske prednike, je pa zelo antislovensko nastrojen (recimo srbofil/jugonostalgik ali pa pred 70 leti nemškutar)) pa zame ni pravi Slovenec oziroma je narodni izdajalec.

Če ima slo.državljanstvo,se počuti Slovenec in obvlada slovenščino, potem je Slovenec. Ostali niso.


Pravzaprav obvladovanje Slovenščine ni zadostni pogoj, je pa nujen. Pa da se razumemo. En župan ne zna slovensko, se pa samohvali, da je Slovenec. Za piko na i pa Slovenci v njemu prepoznamo pritepenca …

PS:
Če v Lipici daš v štalo osla, še ni lipicanec.
Da bi postal lipicanec se mora naučiti “plesati” tako kot to počno lipicanci :)))

Če daš čef*urju slo državljanstvo, še ni Slovenec. Da bi to postal, se mora “privzgojiti” slovensko kulturo (karkoli že to je).

Državljanstvo je predpogoj, obvladanje jezika je nujno. Ne tako: jaz dobar govorim, sem prišLa od onoga tečaja…)


Oj, sorodnica:))

Kaj misliš, da manj?

Na našem koncu smo v glavnem sami Slovenci. Jaz vem za recimo 7 generacij nazaj, vsi Slovenci po očetovi in mamini strani. Sploh je tako, da so se v naše kraje malo priseljevali.

Doma uokvirjeno družinsko drevo najstarejši iz 1866, vse Slovenci.
Je pa res da se na Dravsko polje med kmetijsko prebivalstvo ni priseljevalo dosti tujcev.
Prav tako ne na Dolenjsko, okolica Šmarjeških toplic.
Sta pa moja otroka 1/4 hrvaških korenin, stari starši partneric iz Hrvaške.

torej postati ksenofobičen, žleht, privoščljiv, s slabim poznavanjem dvojine in rodilnika (dokaz prispevki po časopisju in poročilih, še posebej športnih), pijanec in mati samohranilka…da ne pozabimo sam samomorilski vrh, ki smo ga osvojili …

res dediščina, ki nas navdaja s ponosom…

evo, js ziher nisem čist uno 100 posto. a veš ka mislim, pač uno… mtka slovenka, fotr hrvat…
a mislim, da čist čist je sam en.-janes janša 😛

Tudi sama imam rodbinsko deblo narejeno za moj priimek nazaj do leta 1800, kar bi nakazalo, da smo Slovenci. Ampak izvor priimka ni slovenski (imam popačen priimek, ki je verjetno v bistvu nemški ali francoski), tako da verjetno čistokrvna Slovenka nisem. Po drugih straneh pa imam rodovnik nazaj do 1850 in ni tujcev v moji družini.

Po moje nas je zdaj kakšnih 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali manj, dvomim da več. Včasih imam občutek, da smo tretjerazredni državljani, tako se že počutim. Država skrbi za vse ostale velikobolj kot za svoje. Včasih so temu rekli načrtno mešanje ljudstva. Po moje čez 300 let sploh sloveščine več ne bo, ampak kakšna mešanica, bolj srboslovenščina. Morda bodo naši potomci govorili na tiho slovensko, glasno tako ne bodo upali.
Danes imam občutek, da sem dobra zgolj za dajanje- daj, daj ( davek na davek, samo plačuj). Prejemam nič od države, tukaj mislim na otroške dodatke. V primeru izgube službe, bom prejemala nadomestilo za katerega sem tako vplačevala vrsto let. Pomoči ne bom dobila, to že danes vem. Največja ironija vsega je, da poznam slovenske družine, ki živijo v res slabih stanovanjih, pa ne dobijo neprofitnega stanovanja. Poznam pa tudi primere, ko so tuji državljani dobili stanovanje. Socialne transferje se vleče na vseh koncih in krajih. Ja, saj priseljeni ne morejo nič imeti, logično. Logično je tudi, da naši nekaj imajo, saj pa živijo na rodni zemlji že od nekdaj. Primer: ko pridem v pekarno je celo dobro, da sem stara 40 let, saj prodajalka ne zna slovensko. Res je dobro, da sem še imela srbohrvaščino, da lahko kupim kruh. Ko pa vklopim Tv, pa imam pokvarjen celi teden, koga vse vlačimo na vodilna delovna mesta.
Me zanima, če bi bili mi tako dobrodošli drugje? Bi imeli takšne pravice?
Pa naj ne kikirika kdo o tem, da razpihujem kakšno sovraštvo. Povedala sem samo dejstva, ki jih čutimo Slovenci že dalj časa.

Po mojem 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali pa še to ne. Imamo pestro zgodovino in dejstvo, da je tujec ki pride v vas vedno najbolj zanimiv.

Podpis pod ta komentar. Res drži, kar si napisala. Slovence se tretira za tretjerazredne. Celo zatira se nas, kar je sramota. Poznam primer tujega državljana, ki nima tukaj niti stalnega prebivališča, pa prejema socialno podporo. Ko sem bila sama brez službe, nisem dobila nič, ker sem po očetu podedovala nekaj zemlje, od katere pa itak nimam nič. Če se ne bi hitro zaposlila, bi kratkomalo umrla od lakote, pa mislim, da od Slovencev / Slovenk še zdaleč nisem edini tak primer. Tujce se pri nas ujčka in dokler bo tako, bom ostro nasprotovala vsakemu priseljevanju in dodeljevanju nekih nadpravic tujcem. Sramota za vse vlade doslej, da so najmanj naredile ravno za Slovence.

Tebe zanima, koliko je čistokrvnih, kjer sta oba starša slovenca? Ker se je debata pač razvila na več različnih koncev tudi v to, da je nekdo lahko slovenec po državljanstvu, je pa po rodu druge narodnosti. Ker je v tem delu pač nekaj razlike. Tako bo nekdo ostal američan ali bosanec po narodnosti, bo pa slovenski državljan. Zato bo verjetno vsak povedal, da je američan ali bosanec, ima pa tudi slovensko državljanstvo.
Tako da, če bi odšla sama npr. živeti v Ameriko, bi še vedno povedala, da sem slovenka, vendar imam ameriško državljanstvo. Ko bi pa morda prevzela tudi način njihovega življenja, pa bi vseeno povedala, da sem po rodu slovenka, vendar da se ne samo na papirju počutim, kjer sem tako tudi sprejeta in obravnavana, da z lahkoto trdim, da sem američanka.

In če pač obstajajo v Sloveniji tudi drugi dejavniki in se ohranja svoj način kulture delovanja neke narodnosti, potem je pač nekdo državljan Slovenije, po narodnosti pa je pač še vedno ali bosanec, američan, kitajec ali pa pač arabec.

Glede številke bi bil najbolj merodajen za podajo odgovora Statistični urad.

Da še vprašam, kakšno zvezo imata npr. dva stavka osebe brkica o tem, koliko jih je čistokrvnih slovencev, npr. iz svojega roda? In s kakšno konjsko figo ima nekdo, ki ni v sorodu ne s konjskimi dirkami ali knezi teze osebe elaine, ker govori v množini, da po nekem kriteriju ne moremo biti slovenci in še to čistokrvni? Ker če bi tako delali seštevek, potem nas takšnih ne bi bilo niti za procent. Ker znate slovenci pripisati vse živo vsemu.

Mesanica Gorenjcev, Dolenjcev, Stajercev, Cehov in Nemcev. Priimek od ene teh 2 drzav. Drzavljanstvo cetrte drzave in slovensko.
Sodim med 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovence, tako kot ostala 2 milijona Slovencev.

Jaz sem tudi SLovenka. Imamo narejen rodovnik za 400 let.

Na slovenski periferiji jih je 99.9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. V LJ/Mb, kjer se ujčkajo na sociali “ubogi” ljudje, tam ene 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pravih slovencev. Glede na stat.si je čistokrvnih slovencev v Sloveniji 96{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (seems legit). Ni nujno, da bodo dolgo priseljenci tu drgač, veliko jih potem gre naprej v Avstrijo, Nemčijo itd. Kjer živim je velika večina slovencev, še kao samooklicani čefurji so iz mešanih družin (pač frustracije a ne). Če komu ni kaj jasno, naj pogugla Sven in Amir. Slovenci (razen nas štajercev) bi morali met hrbtenico, itak je večina čapcev.

Tebe zanima, koliko je čistokrvnih, kjer sta oba starša slovenca? Ker se je debata pač razvila na več različnih koncev tudi v to, da je nekdo lahko slovenec po državljanstvu, je pa po rodu druge narodnosti. Ker je v tem delu pač nekaj razlike. Tako bo nekdo ostal američan ali bosanec po narodnosti, bo pa slovenski državljan. Zato bo verjetno vsak povedal, da je američan ali bosanec, ima pa tudi slovensko državljanstvo.
Tako da, če bi odšla sama npr. živeti v Ameriko, bi še vedno povedala, da sem slovenka, vendar imam ameriško državljanstvo. Ko bi pa morda prevzela tudi način njihovega življenja, pa bi vseeno povedala, da sem po rodu slovenka, vendar da se ne samo na papirju počutim, kjer sem tako tudi sprejeta in obravnavana, da z lahkoto trdim, da sem američanka.

In če pač obstajajo v Sloveniji tudi drugi dejavniki in se ohranja svoj način kulture delovanja neke narodnosti, potem je pač nekdo državljan Slovenije, po narodnosti pa je pač še vedno ali bosanec, američan, kitajec ali pa pač arabec.

Glede številke bi bil najbolj merodajen za podajo odgovora Statistični urad.

Da še vprašam, kakšno zvezo imata npr. dva stavka osebe brkica o tem, koliko jih je čistokrvnih slovencev, npr. iz svojega roda? In s kakšno konjsko figo ima nekdo, ki ni v sorodu ne s konjskimi dirkami ali knezi teze osebe elaine, ker govori v množini, da po nekem kriteriju ne moremo biti slovenci in še to čistokrvni? Ker če bi tako delali seštevek, potem nas takšnih ne bi bilo niti za procent. Ker znate slovenci pripisati vse živo vsemu.[/quote]

Avtorica nas sprašuje po našem lastnem mnenju. Navaja čistokrvnost. Torej kri, ne osebno počutje ali državljanstvo.

Po mojem 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali pa še to ne. Menda vam je ta poved razumljiva.

Imamo pestro zgodovino in dejstvo, da je tujec ki pride v vas vedno najbolj zanimiv.
Slovensko ljudstvo je bilo deležno različnih vladavin, ki so prispevale priseljevanje. Nekdo, ki je prišel iz tujine, je bil bolj zanimiv od domačinov in je posledično prenesel tujo kri na potomstvo.

Če vam še vedno ni jasno vas prosim, da vprašanje zastavite bolj razumljivo.

Mone, samo Amiši v Ameriki so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čistokrvni. Zato je med njimi tudi velik procent defektnih in kruljavih.
Tako da HB, da nismo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čistokrvni ampak skozi stoletja “zmiksani” z drugimi narodi.

Smo pa v Sloveniji zaenkrat kot narod Slovenci v večini in še dolgo bo tako !!! (čeprav nekaterim to ni pogodu)

Hutterji tudi, ampak oni so poleg nastetega tudi pogosto neplodni. Dokler se pri Slovencih ne bodo zaceli kazati njihovi problemi, vemo, da smo zdravi mesanci.

definicija čistokrvnosti je jasna. Čistokrvni Slovenec je tisti, ki ima vse stare starše Slovence. Mora pa imeti tudi srednje evropsko mentaliteto, kamor čistokrvni Slovenci sodimo! V Ljubljani torej ne živijo Slovenci! Tam živijo mešanci balkanskih plemen, npr. Jankovič, zato tudi Slovenija propada!

New Report

Close