Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Enterosgel – konec prebavnih težav

Javna tribuna: Enterosgel – konec prebavnih težav

Zima se začenja, hkrati pa so se zopet začele pojavljati bolezni in težave, ki se značilno pojavljajo in prenašajo med skupinami otrok v vrtcih in šoli.

Vas zanima, kako hitro in učinkovito odstraniti prebavne motnje, zaustaviti driske, rotavirusne težave in podpreti zdravljenje alergij pri vašem otroku?

Enterosgel je medicinski pripomoček, ki ima široko področje uporabe. Hitro in zelo učinkovito po naravni poti odpravi prebavne motnje, pospeši razstrupljanje telesa ter pripomore pri zdravljenju alergij, atopičnega dermatitisa, težav s prebavili in še kaj.

Več o tem vam bo v naslednji uri povedal Janez Erčulj, mag. farm.

Več: http://med.over.net/clanek/javna-tribuna-enterosgel-konec-prebavnih-tezav/

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

Lep pozdrav vsem, ki ste danes z nami na javni tribuni. Na voljo sem vam za odgovore na vprašanja, ki so povezana z Enterosgelom in vsemi področji, na katerih se uporablja.

lep pozdrav, Janez Erčulj, mag. farm.

Mene bi zanimalo, ali je ta zadeva primerna tudi za otroke – od koliko let naprej?

nova
Uredništvo priporoča

A to je samo za otroke?

Uporabnik Deo, pozdravljeni!

Enterosgel je medicinski pripomoček tipa 2a, registriran za uporabo od rojstva naprej, primeren za celotno življenjsko obdobje.

LP, Janez Erčulj

Kot sem zasledila je to gel. Ampak, kako se uporablja ta gel? Uživa? Danka?

Na kakšen način pomaga pri alergijah?

Izdelek je primeren za vse starosti, vključno od rojstva naprej. Doziranje je prilagojeno starosti in je seveda navedeno na embalaži. S starostjo raste tudi celodnevni odmerek.

Lp, Janez Erčulj

sicer sem proti kakršnim koli prehranskim dodatkom za otroke, sploh že pri novorojenčkih, me pa vseeno zanima. to pomeni, če ima dojenček krče, ga zvija bi mu to načeloma olajšalo, pomagalo.

in kako naj bi dala ta gel teden dni staremu otroku, sicer mu itak ne bi dala … pa vendar.

kakšen je pa okus?

Uporabnik Deo, pozdravljeni!

Enterosgel je medicinski pripomoček tipa 2a, registriran za uporabo od rojstva naprej, primeren za celotno življenjsko obdobje.

LP, Janez Erčulj[/quote]

Gel se uporablja za uživanje. Lahko ga zaužijete samega, ga poplaknete z vodo ali ga vmešate v vodo ali drugo tekočino in popijete.

ne predstavljam si, kako ta pripomoček deluje?

Izdelek je primeren za vse starosti, vključno od rojstva naprej. Doziranje je prilagojeno starosti in je seveda navedeno na embalaži. S starostjo raste tudi celodnevni odmerek.

Lp, Janez Erčulj[/quote]

okus je nevtralen, dozira pa se glede na starost. Novorojenčku ga dajemo skupaj z tekočino, 3x/dan tretjino čajne žličke oziroma 1,5-2g.

Enterosgel je enterosorbent, ki preide preko črevesja in v njem veže alergene in snovi, ki drugače preidejo v telo in zvečajo odzivnost našega imunskega telesa na alergene. Ob enem vpliva s tem, da razbremeni jetra, na hitrejše izločanje teh snovi iz telesa ter hkrati pripomore k znižanju draženja ter hitrejšem okrevanju pri akutnih izbruhih alergij. Pospeši zdravljenje kot podpora standardne terapije, hkrati pa pripomore tudi preventivno. Kot zanimivost, pri atopičnem dermatitisu poveča dobo remisije brez težav za 1,5 krat.

Jaz sem ga pa enkrat že probala…samega, in je res neprijetnega “okusa”, a kako naj temu rečem… tako kot če bi v usta dobil mivko, ali droben pesek. Ga je bolje z nečim zmešati, ali potem zmanjšamo njegov učinek?

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

v poplavi raznih čudežnih “medicinsko prehrambenih” dopolnil me zanima naslednje: na koliko številčnem vzorcu je bil opravljen randomiziran klinični preizkus (RTC) reklamiranega Enterosgela, kdo ga je opravil – koliko skupin raziskovalcev in randomiziranih udeležencev je sodelovalo in kje so dostopni/objavljeni podatki raziskav in sami postopki preizkusa.

LP, Marjan

Enterosgel preide naš presnovni trakt in kot spužva na sebe in v svoje pore veže patogene bakterije in njihove izločke, npr. Salmonelo, E. Coli, Shigello. Isto vež tudi rotaviruse in hitro pomaga pri odpravljanju prebavnih motenj, povzročenih z virusi. Hkrati veže tudi snovi, ki se iz telesa izločajo preko jeter in žolča in prepreči njihovo ponovno absorpcijo v telo. Te so konjugiran bilirubin, težke kovine, določene žolčne kisline, presnovki dodatkov pri hrani, itn.

Lp, Janez Erčulj

Ali se gel lahko kupi v lekarni?

Enterosgel je enterosorbent, ki preide preko črevesja in v njem veže alergene in snovi, ki drugače preidejo v telo in zvečajo odzivnost našega imunskega telesa na alergene. [/quote]

Moj otrok (in večina drugih alergikov) ima alergijsko reakcijo na snovi, na katere je alergičen, že ob stiku s kožo ali (ustno ali drugo) sluznico, prav tako ima alergijsko poslabšanje astme ob že vdihavanju alergena. Če vaš preparat deluje šele v črevesju, mu torej ne more nič pomagati?

13-ka, me veseli, da ste ga sprobali in upam, da je bil učinek pozitiven. Okusa je točno takega, kot ste opisali. Lahko ga zmešate z vodo, čajem, sokom, pri otrocih pa ga priporočamo vmešati v kašasti, gosti sok ali redko kašico. S tem ne zmanjšamo njegovega učinka, brez strahu. Opozoriti moramo le, da ga je potrebno jemati pol ure pred ali 1,5-2 uri po jemanju kakršnihkoli zdravil.

LP, Janez Erčulj

Marjan, pozdravljeni!

Naj popravim, Enterosgel ni prehransko dopolnilo, temveč medicinski pripomoček tipa 2a za peroralno uporabo. Študije so bila opravljene v Rusiji in državah bivše sovjetske zveze, saj izdelek izhaja od tam in je v uporabi že od začetka 70-ih let. Študij imamo veliko, zato bi bilo najbolje, da vam pošljem na vaš naslov linke do njih in seznam. Prosil bi za kontakt na [email protected].

Lep pozdrav, Janez Erčulj, mag. farm.

Enterosgel je na voljo v vseh lekarnah in specializiranih trgovinah. Če izdelka nimajo na zalogi, vam ga lahko naročijo, saj ga imajo na zalogi vsi dobavitelji, lekarne pa naročajo izdelke vsaj 1x, če ne 2x dnevno.

LP, Janez Erčulj

Človek bi pričakoval, da imate na svoji spletni strani objavljen seznam in linke do študij. Vsekakor je na ineternetu dovolj prostora, da lahko objavite tak seznam. Tudi tukaj, na Starševskem čveku, v tej temi, je več kot dovolj prostora za objavo takega seznama. Vsi udeleženci te tribune bomo zelo zadovoljni, če ga boste objavili tukaj. To skrivnostno dopisovanje po zasebnih mejlih je zelo nenavadno, vsekakor omaja kakršnokoli zaupanje v ta izdelek. Človek, ki podatke, s katereimi naj bi se lahko pohvalil, skriva, pač ni prepričljiv, da so ti podatki res verodostojni.

Enterosgel s svojim delovanje v telesu zmanjša občutljivost telesa preko tega, da pospeši odtok snovi, ki telo dražijo, so v njem nakopčene in se iz njega izločajo zelo počasi. Zardi draženja zelo hitro pride do povečanja občutljivosti oz. preobčutljivosti, kroničnega vnetja in posledičnih težav z astmo in alergijo. Učinek Enterosgela je viden tako na kratek rok, saj do 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pospeši okrevanje akutnih izbruhov alergijskih in astmatičnih težav, kot tudi na dolgi rok kot preventiva.

[/quote]

Lahkoo, opravičujem se, res sem v poplavi sporočil spregledal vprašanje.

Če je prisotna driska, povzročena z bakterijami, virusi oz. rotavirusi ali hrano, bo Enterosgel definitivno odpravil prebavne motnje, krče, drisko in napenjanje. Če so krči prisotni v prvih 3-4 mesecih po porodu, žal efekta ne bo imel, saj je temu vzrok razvoj črevesja pri otroku. Pri tem priporočam uprabo in redno dajanje probiotičnih kapljic, saj se s tem v črevesju hitreje zasejejo dobre bakterije, kar pozitivno vpliva ne samo na te težave, temveč tudi zdravje otroka in odrasle osebe v kasnejšem življenjskem obdobju.

Lep pozdrav, Janez Erčulj, mag. farm.

New Report

Close