Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tisti, ki kopičite denar in si nič ne privoščite

tisti, ki kopičite denar in si nič ne privoščite

Vsi tisti, ki kopičite denar in si nič ne privoščite, kaj šele drugemu, se zavedate svoje minljivosti? Moj znanec, ki je pred časom umrl, je ravno to počel. Ni si nič kupil, najedel se je, ko je bilo zastonj, doma je zmrzoval, ker si ni dovolj zakuril, na bančnem računu pa ogromno denarja. Pa je moral vse zapustiti. Sedaj isto počne njegova hčerka.

to je neke vrste bolezen. človek je srečen ob zavesti, koliko denarja ima na računu. to mu pomeni več kot pa stradanje/zmrzovanje/pomanjkanje

sicer pa, kdo si ti, da mu sodiš? zakaj bi pa moral zapravljati, če mu ni bilo do tega?
umrl je srečen človek z zavestjo, da je bogat.

Kaj res ne veš, da večina ljudi, ki ima veliko denarja ga “kopiči” zato, ker ga nima časa zapravit, saj dela precej več kot povprečni človek?

nova
Uredništvo priporoča

Tudi taki škrtuhi so.Ne privoščijo nič ne svojim otrokom ne sebi (najhuje je, če otrokom nič ne privoščijo, sebi pa ja). Poznam kar nekaj takih in mislim ,da gre v ektremnih primerih za bolezen.To so ljudje, ki se ukvarjajo z centi, ne enim evrom. To vsekakor ni ne produktivno, ne smiselno. Zato se ne strinjam z zgornjim postom, da imajo taki denar. Poznam kar nekaj primerov, ki štejejo vsak cent, a nimajo dosti, ravno nasprotno, imajo malo. Po drugi strani ravno zaradi svoje škrtosti (ker kupijo vse najslabše, najcenejše), kupijo več, ker se jim stvari hitreje pokvarijo in tudi zapravijo več.
Vsak živijo po svoje in vsak ima svojo logiko. A moje mnenje je, da je vsekakor treba varčevati, a si tudi kaj privoščiti. Dopust, izlet je lahko tudi ugoden.Na koncu ostanejo spomini na lepe trenutke, doživetja.

In zakaj tebe to boli??

Kaj res ne veš, da večina ljudi, ki ima veliko denarja ga “kopiči” zato, ker ga nima časa zapravit, saj dela precej več kot povprečni človek?[/quote]

Ja, večina nima časa, ker jim je škoda plačati nekoga, ki bi delal zanj, pa čeprav gre za kakšnega študenta, ali pa delavca. Zato nima časa! Poznam kar nekaj takih.

In zakaj tebe to boli??[/quote]

Zaradi takih in podobnih je nastala “kriza” – denar pač mora krožiti, ljudje morajo biti zaposleni… Zato me boli.

takšna sem jst, škrta do sebe nič si ne privoščim ampak iz čisto drugih razlogov kot večina. namreč nisem vredna, si ne zaslužim, ne smem užitvati to imam v glavi …. :-((((((

za druge noben problem pocartat, razvajat, dat, kupit … zase nič od nič. skromnost na vseh koncih, ničesar ne rabim.

hahaha mi pa oči isto govori zato pa je tko kot je, kam bi pa prišli če bi bili vsi taki. bi vse propadlo. resnično sama nimam nobenih potreb in razen za hrano in stroškov ki so pač nujno zlo ne zapravim niti centa.

denar mi nič ne pomeni, ne vem koliko ga imam, želim da po meni vse prejme moj brat. no ni ga veliko da ne bo kdo mislu da sem bogataš, ker en pošten zaposlen, delavec veliko ravno ne more imeti.

Kaj res ne veš, da večina ljudi, ki ima veliko denarja ga “kopiči” zato, ker ga nima časa zapravit, saj dela precej več kot povprečni človek?[/quote]

Ja, večina nima časa, ker jim je škoda plačati nekoga, ki bi delal zanj, pa čeprav gre za kakšnega študenta, ali pa delavca. Zato nima časa! Poznam kar nekaj takih.[/quote]

Jaz bi z veseljem koga plačal, pa nihče ni tako sposoben….

to je pa res veliko ljudi ki ma dnar še vedno dela zaradi samga vesela do dela ..kva mislite če je denar se pa kr neha delat 🙂 pa večinoma si ljudje, ki imajo denar kar privoščijo kar je prav in nikogar ne poznam da bi bil škrt….samo ne dajejo pa dnar kar vsem po vrsti kot banke – malo heca….pač svoji družini …

tisto da ima nekdo veliko dnarja in špara pri vseh stvareh je pa res bolezen v glavi.

se pa tudi s tem strinjam da ljudje enostavno nočjo delat imajo izobrazbo ne dobijo službe potem pa jambrajo da bi prijeli za delo kratkoročno pa magari šofer in itd..pa ne …potem pa ne….pa čakaj na ideal.

In zakaj tebe to boli??[/quote]

Zaradi takih in podobnih je nastala “kriza” – denar pač mora krožiti, ljudje morajo biti zaposleni… Zato me boli.[/quote]

Hahaha, ja seveda, zaradi starih tetk, ki imajo denar v štumfu je nastala kriza. A so tebe zamrznili pred 30 leti in te zdaj odtajali? A za tiste, ki so pokradli državna podjetja in jih izčrpali, delavce pa pognali na cesto, še nisi slišala?

In zakaj tebe to boli??[/quote]

Zaradi takih in podobnih je nastala “kriza” – denar pač mora krožiti, ljudje morajo biti zaposleni… Zato me boli.[/quote]

Očitno te mika, da bi jim ta denar pobrala, ga zapravila za svoje koristi in tako reševala krizo :)))

Ja, večina nima časa, ker jim je škoda plačati nekoga, ki bi delal zanj, pa čeprav gre za kakšnega študenta, ali pa delavca. Zato nima časa! Poznam kar nekaj takih.[/quote]

Jaz bi z veseljem koga plačal, pa nihče ni tako sposoben….[/quote]

Tako sposoben kot ti? Ja, no, takšna miselnost je tud ene vrste bolezen…

Ja, večina nima časa, ker jim je škoda plačati nekoga, ki bi delal zanj, pa čeprav gre za kakšnega študenta, ali pa delavca. Zato nima časa! Poznam kar nekaj takih.[/quote]

Jaz bi z veseljem koga plačal, pa nihče ni tako sposoben….[/quote]

pojma nimašš: Lahko prosim napišete mail ali kakšen drug kontakt? Z veseljem se pogovorim z vami …

Jaz bi z veseljem koga plačal, pa nihče ni tako sposoben….[/quote]

Tako sposoben kot ti? Ja, no, takšna miselnost je tud ene vrste bolezen…[/quote]

No ja, dajem kruh 500 ljudem, tako da če bi imeli več bolnikov v sloveniji….

In zakaj tebe to boli??[/quote]

Zaradi takih in podobnih je nastala “kriza” – denar pač mora krožiti, ljudje morajo biti zaposleni… Zato me boli.[/quote]

ti lahko sporočim številko svojega transakcijskega računa?

pa čimprej mi pošlji, naj hitro kroži:-)))

Ste prepricani, da boste vsi imeli pokojnino, s katero boste lahko preziveli, ko ne boste vec mogli delati?

Kaj res ne veš, da večina ljudi, ki ima veliko denarja ga “kopiči” zato, ker ga nima časa zapravit, saj dela precej več kot povprečni človek?[/quote]

Ja, večina nima časa, ker jim je škoda plačati nekoga, ki bi delal zanj, pa čeprav gre za kakšnega študenta, ali pa delavca. Zato nima časa! Poznam kar nekaj takih.[/quote]

ja, s tem, ko nekoga zapolsiš ti pa ni treba več delat !?….no pa ti povem s prakse, da potem delaš še več, ker roko na srce večina ljudi hodi na šiht, ne pa delat… narejeno je, če sam narediš.

folk zato pa niste šefi, direktorji in itd. ker če imate tako miselnost, da ko se vas zaposli pa drugim ni treba več delati ste potem izredno izredno egoti. Od direktorja in naprej so vsi poemembni za firmo Enako. Kja pa misliš, ko en privatnik zaposli delavce da mu ni treba več delati 🙂 res ste egoti do vesolja….

In zakaj tebe to boli??[/quote]

Zaradi takih in podobnih je nastala “kriza” – denar pač mora krožiti, ljudje morajo biti zaposleni… Zato me boli.[/quote]

Saj sem enkerat že povedala, pa bom še enkrat. Ko sem začela hoditi v službo, sem tudi začela šparati denar. Moja sodelavka pa je zapravila vse do zadnje pare. Čudila in čudila se je, da meni denar ostaja na banki. Trdila je, da to ni prav, da denar ni moj, da denar mora krožiti, kot trdiš ti.
Od tega je že ohoho let. Danes je tako, da imam jaz svojo streho nad glavo in še kaj, ona pa je ostala večna najemnica.
In kar sprijazni se, kriza ni nastala zaradi tistih par ljudi, ki ima nekaj denarja na banki.

New Report

Close