Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je možno dobiti službo v vrtcu? Brez vez?

Je možno dobiti službo v vrtcu? Brez vez?

V vrtcu sem delala samo tri mesece, prej sem delala v drugem poklicu. Imam prekvalifikacijo in me zanima, če imam sploh kaj šans, da dobim službo v vrtcu. Nimam poznanstev in vez. Pošiljam prijave in ponudbe, a vedno negativni odgovori. Kaj še lahko naredim, da bi prišla do željene službe? Delala bi tudi prostovoljno, ampak poznam dve sošolki, ki sta delali več kot leto dni, pa jih potem niso zaposlili. Eni vrtci samo izkoriščajo zastonj delavce. Zavedam se, da je tega kadra preveč, zato me tudi zanima, kako si izboljšati možnosti za zaposlitev, če možnosti za take, kot sem jaz, sploh obstajajo. Žal ne pridem niti do strokovnega izpita.
Hvala za odgovore.

Brez vez ne bo nič!

z strokovnim izpitom si definitivno povečaš možnosti. Da ga lahko greš delat ti manka še 3 mesece delovnih izkušenj, tak da jaz bi na tvojm mestu šla tri mesece delat volantersko, pa na strokovnega, potem boš pa vidla kako naprej…

V našem mestu se je na naš oglas za občasno varuško javilo kar 5 pomočnic vzgojiteljice. Vse so naredile prekvalifikacijo preko zavoda, sedaj pa ne dobijo službe. Težko bo. Poskušaj se raje preusmeriti v privat varovanje otrok.

Vem, da mi manjkajo trije meseci za strokovni izpit. Ampak, če greš kar sam od sebe nekam delati prostovoljno, tega ne moreš uveljavljati v delovne izkušnje za strokovni izpit. Prostovoljno delo, ki se šteje za strokovni izpit lahko delaš izključno samo, če je razpis na ministrstvu in si izbran. Misliš, da drugače še ne bi imela strokovnega?
Hvala za odgovor.

Vem, da mi manjkajo trije meseci za strokovni izpit. Ampak, če greš kar sam od sebe nekam delati prostovoljno, tega ne moreš uveljavljati v delovne izkušnje za strokovni izpit. Prostovoljno delo, ki se šteje za strokovni izpit lahko delaš izključno samo, če je razpis na ministrstvu in si izbran. Misliš, da drugače še ne bi imela strokovnega?
Hvala za odgovor.[/quote]

Ja vem, zakaj pa se ne prijaviš. Iz prve roke vem, da se to da uredit tudi sredi leta, samo na ministrstvo pokliči in se pozanimaj…vse si urediš preko njih, še vrtec si sama izbereš, tam pa ti podpišejo papirje. Mislim, da bodo v vsakem vrtcu veseli prostovoljke za 3 mesece.

Vem, da mi manjkajo trije meseci za strokovni izpit. Ampak, če greš kar sam od sebe nekam delati prostovoljno, tega ne moreš uveljavljati v delovne izkušnje za strokovni izpit. Prostovoljno delo, ki se šteje za strokovni izpit lahko delaš izključno samo, če je razpis na ministrstvu in si izbran. Misliš, da drugače še ne bi imela strokovnega?
Hvala za odgovor.[/quote]

Ja vem, zakaj pa se ne prijaviš. Iz prve roke vem, da se to da uredit tudi sredi leta, samo na ministrstvo pokliči in se pozanimaj…vse si urediš preko njih, še vrtec si sama izbereš, tam pa ti podpišejo papirje. Mislim, da bodo v vsakem vrtcu veseli prostovoljke za 3 mesece.[/quote]Ti to resno? Nisem vedela, da gre tako. Se bom pozanimala na ministrstvu. Če je res, se ti iz srca zahvaljujem za odgovor.

Ja vem, zakaj pa se ne prijaviš. Iz prve roke vem, da se to da uredit tudi sredi leta, samo na ministrstvo pokliči in se pozanimaj…vse si urediš preko njih, še vrtec si sama izbereš, tam pa ti podpišejo papirje. Mislim, da bodo v vsakem vrtcu veseli prostovoljke za 3 mesece.[/quote]Ti to resno? Nisem vedela, da gre tako. Se bom pozanimala na ministrstvu. Če je res, se ti iz srca zahvaljujem za odgovor.[/quote]

Čisto resno, ker se volanterska mesta ne zapolnijo. Vem, ker se je ena prijavila februarja in je dobila (rabla pa je samo 2 meseca). Saj pravim, pokliči in vprašaj, zgubit nimaš kaj…

Sem poklicala na ministrstvo, trenutno so vsa mesta zasedena, tako da žal ne bo nič. Bom še spremljala, pa upam, da mi uspe. Hvala silverlady za nasvet.

Ostali pa, ima še kdo kakšno idejo? Kako do zaposlitve? Pozna kdo kakšen vrtec, ki bi me vzel mogoče tudi na usposabljanje prek zavoda? Mogoče kakšen zasebni vrtec?

ja je možno, samo ne pri nas
http://ava.rtvslo.si/#ava2.174240946;;

Zako o prostovoljstvu doboljuje prostovoljno delo le za opravila, za katera ni sistemiziranih delovnih mest. Delovno mesto pomočnika vzgojitelja v vrtcu je vedno sistemizirano. Torej: prostovoljno delo na delovnem mestu ne more obstajati, tudi ne na delovnem mestu pomočnika vzgojitelja. To je proti zakonito in hudo zavajanje posameznikov in izkoriščanje zastonj delovne sile. Volonterska pripravništva so nekaj drugega, saj so ne glede na to, da pripravnik ne dobi plače, povezana s kar konkretnimi stroški (zavarovanje, prevoz, prehrana, mentorstvo), ki jih mora država poravnati, in z vrsto aktivnosti, ki se morajo zgoditi, da gre tak pripravnik lahko na strokovni izpit. Tako zaradi transparentne porabe proračunskih sredstev kot zaradi zaščite pravic pripravnika so tudi volonterska pripravništva pod evidenco države. Prostovoljstvo pa je zgolj izkoriščanje, zato mu nikar ne nasedajte …

n

To ti pišem samo zato, da ne boš izgubila upanja.

Moja hčerka je lansko leto vprašala v enem vrtcu, če kaj potrebujejo in so ji obljubili, da jo bodo poklicali, če bodo potrebovali. In res so jo poklicali, jo zaposlili za določen čas (1 leto), letos pa je dobila pogodbo za nedoločen čas. Ima narejeno prekvalifikacijo in 1 letnik faksa, letos pa nadaljujeo z 2. letnikom.

V tem letu je naredila tudi strokovni izpit.

Vse to se ji je zgodilo brez vez.

Iz srca ti želim, da bi tudi tebi uspelo, ker vem kako je to, če si nekaj res želiš, tako kot si je moja hčerka.

Ne obupaj, idi od vrtca do vrtca, bodi preprosta, odkrita in verjemi, da ti bo uspelo.

Držim pesti.

lep pozdrav

To se je nardilo z vezami prvic cujem da bi en dobil v solstvu za nedolocen cas pred strokovnim izpitom..

To se je nardilo z vezami prvic cujem da bi en dobil v solstvu za nedolocen cas pred strokovnim izpitom..
[/quote]

Če pa v sedmih letih ni uspela dobit dela, ga tudi zdaj ne bo.
Kaj za vraga vlačite ta stara jajca iz naftalina?

New Report

Close