Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam po poceni zobni implantat?

Kam po poceni zobni implantat?

Pozdravljeni.

Šestica je šla pa-pa, sedaj potrebujem zobni implantat.

Naši privatniki imajo cene navite do neba. Se kje na periferiji da priti relativno poceni skozi? Kakšne so okvirne cene?

Sicer pa se mi zdi najboljša opcija tujina. Zanima me, katero državo (verjetno v EU) priporočate? Ali še bolje, katero kliniko v tej državi? Cena?

Baje je v Bolgariji precej poceni, ampak do tja je kar daleč.

Išče se torej opcija za najmanjši skupni strošek (vključujoč potne stroške in podobno).

Hvala za nasvete 🙂

Zagreb. Z ordinacijami pa nimam izkušenj, bo kdo drug kaj več povedal.

Implantati niso vedno super reč. Mi je zobarka zadnjič rekla, da jih zelo veliko ljudi ne prenese dobro, ker ga organizem ne sprejme in ga je treba vzeti ven pa gredo denarci rakom žvižgat. Teg raje ne govorijo naglas, da jim ne bi zmanjkalo strank. Tudi vsaka čeljust ni primerna za vsadke, ampak požrešni zobarji jih delajo vsakemu, samo da zaslužijo. Če se stvar potem ne obnese, briga jih.

Ravno včeraj, sem ob prebiranju mon, zasledila, da Primož nekaj oglašuje na Hrvaškem, inicialka dr. na V., ampak cenikov pa res nimajo prilepljenih, je pa pisalo, da je prvi pregled zastonj.

Kolegica je povedala, da je bila nekje v Bosni, prideš npr. v petek, dajo ti nastanitev zastonj v apartmaju, v ponedeljek greš prenovljena domov, ker pregled in delo, ki je potrebno opravijo tudi med nedelovniki. Cene tudi pol manjše kot na Hrvaški ali 3/4 cenejše kot pri nas. Imaš garancijo. Do sedaj še ni rekla, da bi ji kaj falilo. In tudi ni problema, če bi moral nazaj.
Bivša sodelavka je šla pa še nižje v Srbijo, kjer je za smešno ceno naredila vse zobe, ki jih ima tudi po 20 letih še danes. Sem jo ravno zadnjič enkrat srečala, pa je povedala, da je še vse ok. Takrat je dala npr. 200 €, za kar bi pri nas takrat plačala 1500 €. Kontakta nimam.
Če najdem mejl iz Bosne, posredujem. Njej zaupam tudi glede izkušnje zobarstva iz Bosne, ker mi je priporočila ginekologinjo in res drži. Je ne bi zamenjala.

Tem našim slovenskim zobarjem je potrebno pristriči peruti, ker nimajo nekateri niti objavljenih cenikov, poleg tega pa še, kar dajo na zavarovalnico, zahtevjo, da jim kar nekaj še doplačaš, pa nimajo s čim opravičiti in gre vse na črno, ker vedo, da bo ob dragih slovenskih storitvah zobarjev, kdo raje dal na črno denar, ker bo davek dodatno pobral. Enkrat sem se temu uprla, zato imam črno piko pri zobarci ha ha. Vmes pa razlaga, kako bo svoji hčeri delala fešto, pa pozabi, da ima oralno delovanje pred seboj, ko se čuti zaradi površnosti še grobost. Ker je v drugem svetu. Skrajni čas je, da se slovenske zobarje prizemlji.

Prizemljitev, najlepša hvala za toliko informacij! Za mail kontakt pa se močno, močno priporočam, ker sem zelo zainteresiran 🙂

Draga avtorica jaz pa ti povem takole. No iz tujine nimam izkušenj. Pri nas pa zelo slabe. Sem hodila privat, ti oderuški zobozdravniki gledajo samo na denar, naredijo pa za ku… Vsaj jaz sem imela takšne izkušnje. Pa nisem gledala na ceno, ko je šlo za implatant, ampak da mi čimprej naredi in zato tudi več plačala. No končala sem pri dobrem zobozdravniku s koncesijo, ki mi je popravljal pocarijo od privatnika. Oni mi je naredil tako implatant na 5, da je štrlel vstran od dlesni, posledično se mi je za njim nabirala hrana in tekočina, vedno vneta dlesen, bolečine in krvavitev, medzobni prostor takšen razmak, da bi lahko šibico potisnila notri, ta zobozdravnik pa mi ga je porihtal v nulo. Zato ne glej na ceno, da ne boš slabega dela 2x plačala, raje 1x in to kvalitetno.

Kvaliteta impantata je če greš v preverjeno kliniko zagotovo na najvišjem možnem nivoju. Tudi jaz sem bila zelo skeptična pa me je prepričala kolegica no najprej cena potem pa še kolegica :). Šla sem v ZG v polikli. Arena in so mi res dober zrihtali dva vsadka cena pa je bila za polovico nižja od tukajšnjih ponudb. Lahko posredujem kontakt če bi katero zanimalo kaj več.

Predhodnica prosim če lahko napišeš kakšen je ta znesek za polovico nižja – EUR ????
Hvala za pomoč

Jaz sem šla v primadent, ker mi je manjkala sedmica in sem morala zadnje čase pazit, da se smejem z zaprtimi zobmi drugače se je prav videla ena ogromna luknja. So mi pa lepo porihtali, kar se pa tiče cene, se mi pa zdi, da preveč šparat glede zob ni glih najbolj pametno. Če še niste, si malo preberite o kvaliteti pocenskih implantatov.

Majo pa ordinacije v Kopru in Ljubljani.

evo še link —> https://goo.gl/CAv125

Kdo je ta dober zobozdravnik s koncesijo, prosim?

Poliklinika Arena je tudi meni zakon – sicer ne implantati, klasična protetika, ampak narejeno tiptop – osebje ima zelo strokovni pristop, tehnologijo, o kateri lahko pri nas samo sanjaš, pa tudi pri nas moraš 3x več plačat za napirmer 3D CBTC posnetek, ki je predpogoj za karkoli delat na zobeh . Skratka – ja, so specializirani in zelo strokovni.

Pa tudi polno parkirišče je , vedno nekaj slovenskih registrskih tablic na vozilih, poleg italijanskih. Meni ni al, da sem se za njih odločila, tudi finančno sem prišla za 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenej, kot pri nas – brez pocarije. Materiali, ki se uporabljajo so pa tako pri nas,kot pri njih večinoma od treh istih ponudnikov – vse ostalo je nabitek zaslužka.

Čaka me puljenj šestice in sem glede teh implatantov malo skeptična, to je konec koncev tujek v telo, nisem prepičana, da si tega res želim.
Mostička si sigurno ne bom dala, ker da žrtvujem dva zdrava zoba za eno luknjo, ne bi, ni šans.

Verjetno bom počakala, da vidim, kako se bo luknja obnašala, kako se bo počutila, koliko me bo motila in kako se bodo odzvali sosedje, potem pa, če bo treba, bom razmišljala o rešitvah.

Zagreb Arena. Tja sta odšla znanca in sta zelo zadovoljna.

Bila na istem, kot ti. Ampak na koncu vseeno raje odločial za mostiček – ker mi je na drugi strani telo zavrnilo implantat- navrtan v kost – krone sploh delai nismo – na 4ici. Huda vnetja, izbruhi srbečice na koži, neprestano povišana temperatura. Imam mostiček na obeh stranek CAD CAM cirkonij – prezadovoljna.

Naš oče je dal 2 implantanta in čez mostiček iz 3 zob v Škofji Loki. Ni tako drago. Je pa še zmeraj dražje kot na Hrvaškem.

Kaj pa neki Žargi v Ljubljani, kdo pozna? Hrvaška mi je predaleč.

Če gre za istega, ta je delal pri nas na šoli in je bil odličen zobar, ki je poznje šel v privat in je imel tako navite cene, 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več od povprečja, da si mi tega nismo privoščili.
Ne vem, kakšne cene ima danes, kot zdravnik je pa (bil) zelo dober.

Če gre za istega, ta je delal pri nas na šoli in je bil odličen zobar, ki je poznje šel v privat in je imel tako navite cene, 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več od povprečja, da si mi tega nismo privoščili.
Ne vem, kakšne cene ima danes, kot zdravnik je pa (bil) zelo dober.
[/quote]

Če misli tega – se je pač specializiral za implantate:

https://www.implantati.eu/o-nas

Je pa Gorjanc Matija ( Lj Rudnik, Ukmarjeva 2) vseeno boljši – daljša kilometrina in več izkušenj na tem področju, pa verjetno malček ceneje od Žargija:

http://www.implantat.si/si/lokacija-in-dostop

https://smile.hr/hr/?gclid=Cj0KCQjwiJncBRC1ARIsAOvG-a4M7W3NOlpL9M6kTAio2y-iaCHWhQnJc0iJijGQRpcyde9cIR28L0EaAs2oEALw_wcB

pri 23 sem zgubila sedemko in se šele pet let kasneje odločila, da grem pa to porihtat samo zaradi izgleda, motlo me niti ni, ko sem žvečila. Sem šla pa v kliniko primadent v Ljubljani. Top obravnava, sem se pa za njih odločla, ker mi jih je kolegica priporočila. Ful zadovoljna, nism dala neke bajne dnarce, pa še hitr se mi je zacelilo vse. Priporočam.

Jaz sem za implantat povprašal za pomoč tukaj http://www.ezobozdravnik.si . poslali so me k zobarju v Ljubljani, ki si je vzel ful časa in mi razložil precej o implantatih, vstavlja pa dve vrsti vsadkov, ene poceni in ene drage. Razlika v ceni med njima je skoraj 250 evrov, tako da je očitno res kakovost materiala ful pomembna. Jaz se bom odločil za dražjega (okoli 800 eur), mi je vseeno zdravje na prvem mestu. Aja pa še to, ko se sprašuje naokrog za implantate, zobarji pogosto pozabijo povedat, da se zraven pogosto še dograjuje kost, pa neka vez med zobom in šraufom in to lahko na koncu precej podraži zadevo.

Imam že dva implantata narejena pri Artident-u v Ljubljani. Super zadovoljna!

Moje izkusnje so katastrofa, ce bi lahko cas nazaj vrtel,nebi implantata imel. Ze tri leta mi gnijejo, smo jih ze ven ruvali, ampak se se kr drzijo. Trikrat operirali,dlesen je ze cisto prepikana in operacija ni vec mogoca. Samo cakam gdaj bosta padla ven. In vse zivce ki sem jih pustil pred ogledalom in zdravnikom. Plomba je kot bi šel na kavo v primerjavi z operacijami. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih zgnije. To nihce ne pove. Ne mores cistiti pod dlesnjo, se carovnik ne more. Hrano pa pritisne noter pri zvecenju.

Imam tri imlatante, enega 10 let, enega 8 in enega 4. Nikoli nisem imela težav. me pa zanima kako je s tem, da ti jih v tujini zrihtajo v dveh dneh. Pri meni je bil postopek tak, da so mi najprej izpulili zob. Zobozdravnik je rekel, da se mora to celiti cca. 3 mesece. Po tem času sem šla na pregled, naredili so mi CT posnetek in izmerili kostno gostoto. Potem so mi vstavili implatant. Po enem tednu so mi pobrali šive in pustli dlesen, da se je lepo zacelila. šele potem so mi vstavili vijak in vzeli mero za porcelanast zob. Vse skupaj je trajalo cca. 5 mesecev in res ne vem kako ti lahko vse naredijo v parih dneh. Po moje zmečejo vse skupaj v čeljust in potem kar je je. Pri komu se obnese, pri marsikomu pa tudi ne.

Koliko te je pa vse skupaj prišlo, če ni skrivnost? Mogoče veš še za ceno beljenja zob?

New Report

Close