Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mladi voznik napiha?

mladi voznik napiha?

Kaj je najbolje povedati na sodišču. Ne gre za vinjeno stanje, alkohol je bil popit popoldne, vožnja pa je bila ob npr. 3:00 zjutraj. Gre za začasen odvzem vozniškega dovoljenja, čaka se na sodnika. Kaj reči na sodišču, da se izmažeš? Vem, da ni opravičila, ampak gre za 0,40 promila, kar je bilo še ne dolgo nazaj dovoljeno….

Za mladega voznika nikoli. Je od nekdaj 0,00.

Naj pove resnico in ob zagovoru naj se zelo kesa, dela ubog izraz na obrazu, roke naj ima sključene. Naj obžaluje nespametno dejanje in naj poudari, da niti slučajno ni mislil, da je alkohol še vedno prisoten v organizmu in, da če bi čutil, da je vinjen, se ne bi nikdar usedel v vozilo.

nova
Uredništvo priporoča

Ni res, da je bilo dovoljeno. Merska enota se je spremenila, ta mladi voznik ni napihal 0,4 promila, ampak 0,4 mg alkohola na liter izdihanega zraka. Tudi tvoja trditev, da ne gre za vinjenost, je precej iz trte izvita, ker je to visoka vsebnost alkohola v krvi.

Zaradi skladnosti z EU se pri merjenju z alkotestom uporablja enota mg alkohola na liter izdihanega zraka. Vrednosti niso enake kot vrednosti v krvi (enota: gram alkohola na kilogram krvi ali promil), so pa primerljive. Nekatere mejne vrednosti v mg/l izdihanega zraka in g/kg krvi.

0,24 mg/l = 0,5 g/kg = 0,5 promila
0,38 mg/l = 0,8 g/kg = 0,8 promila
0,52 mg/l = 1,1 g/kg = 1,1 promila
0,71 mg/l = 1,5 g/kg = 1,5 promila

Na sodišču se bo težko izmazat, razen če se zgodi čudež. Alkotest je pač alkotest. Sodišča ne bo zanimalo, kdaj si pila, ampak koliko alkohola je bilo v krvi v času vožnje.

Imaš možnost zaprosit za začasno vrnitev vozniške, da jo dobiš nazaj do konca sodnega postopka. Ko bo enkrat izdan sklep o odvzemu vozniške, lahko zaprosiš za “pogojno”, torej da ti velja še naprej pod pogojem, da v bodoče ne narediš nobene neumnosti več. Vse to bo mogoče šlo skozi, če je tole tvoj prvi prekršek, garancije pa ni, zlasti ne glede na to, da si mladi voznik.

tlele nekaj ne štima..
alkohol se razgradi šele po 6h urah..pri nekaterih še kako uro pozneje..
če bi bilo res kar navajate je med “popoldnevom” (recimo 18h ura) pa do 03.00h zjutraj kar 9 ur..
tako da; al je bil totalna koma ob 18h..
al pa je pil do 24.00..
je pe potrebno bit tolk fer pa vsaj pošteno priznat, če si prej tolk NEfer da se ga nasekaš..

Za mladega voznika nikoli. Je od nekdaj 0,00.[/quote]

To vem, ampak 0,5 je bilo dovoljeno za “ne-mladega” voznika. To najbrž pomeni, da takšna količina alkohola ne vpliva na sposobnost vožnje, pri kakršnemkoli vozniku. V USA npr. je dovoljeno imeti 0,8.

Sudja, hvala za odgovor. Je bilo kar pestro danes. Upam, da omenjena ne bo izgubila izpita, ker si tega niti slučajno ni zaslužila.

da so ga dobili. To mu bo šola za celo vozniško kariero. Sedajle se jezite (tudi na moj odg.)ampak v taki zgodbi je tudi nekaj pozitivnega. Bolj mu bo zalegla taka kazen, kot pa tvoje pridige.

Mladi voznik, karkoli je več kot 0.0 je 18 pik in odvzem vozniškega ne glede na okoliscine.
Lahko bi pa zahtevala odvzem krvi, ker napihaš lahko tudi zaradi česa drugega, ne samo alkohola.

Tega ne vem, ampak policist je povedal, da alkohol ostane v izdihanem zraku 12 ur.
No zdaj je itak vseeno, upam, da se bo s sklonjeno glavo izmazala.
Ne vem koliko je popila, vem, da ni bila pijana, ko je sedla za volan.

Preverjeno – en jagermaister kot aperitiv in 1 dcl vina okrog šestih, sedmih zvečer, potem večerja, malo plesa, nekaj čez polnoč alkotest. 0,0.

Tako da če je pihala ob treh zjutraj in še toliko napihala, je morala biti kar konkretna količina alkohola.
In 0,4 po zdajšnjem načinu merjenja je po starem dobrih 0,8., kar je preveč tudi za starega voznika in tak voznik ne sodi na cesto!

Punca te fajn vrti okoli prsta.Ti ji pa verjameš.

dve okrog ušes, tebi in njemu, ker vse to podpiraš in še iščeš ideje za nateg. vzeti vozniško za 2 leti. pa veliko denarno kazn, da bi se vam kr bleščalo

Mlad ali ne mlad voznik, pod vplivom alkohola se ni za vozit okoli. Sploh ni nujno, da človek že na zunaj zgleda pijan, njegove sposobnosti za vožnjo so pa morebiti le nekoliko manjše? In kaj, če bi prišlo do kakšne prometne nesreče, s kakšnimi hudimi posledicami celo?
Vsakemu, ki prekorači dovoljeno mejo, bi za nekaj časa vzela vozniško dovoljenje pa še fajn kazen dodala. Nisem sicer kak puritanec, kar se tiče pa vožnje pod vplivom alkohola pa podpiram najstrožje ravnanje. Zaradi posledic, do katerih to lahko privede. In je že, mnogokrat.

Tega ne vem, ampak policist je povedal, da alkohol ostane v izdihanem zraku 12 ur.
No zdaj je itak vseeno, upam, da se bo s sklonjeno glavo izmazala.
Ne vem koliko je popila, vem, da ni bila pijana, ko je sedla za volan.[/quote]

Itak, da je bila čisto trezna /ali bil čisto trezen. Saj, ko se to zgodi nam ali nam poznanim, smo čisto nedolžni, šajn okoli glave, pa perutničke na hrbtu, mar ne. Potem pa taka, kao ne pijana oseba, nekoga povozi, zbije, je pa štala.

Kot so že povedali, če je predpis 0,0, je to 0,0 in ne 0,1, ne 0,5.Nič, nada, nula in pika. Edino pravilno, da jo/ga (ali pa celo tebe) pošteno trefnejo, mogoče bo zaleglo.

Sama tudi sedaj, ko nisem več mladi voznik, ne pijem alkohola, če vem, da bom morala v avto v roku nekaj ur. No, jaz že itak redko pijem alkohol (na dopustu…ali kak vikend kakšno pivo). ko vozim, nikoli.

Se pa še vedno spomnim svojih občutkov, ko sem bila mlad voznik. Izpit sem naredila pozno, pri 30. Takrat sem se za ta izpit tako “bala”, da alkohola nisem pila v istem dnevu, če sem šla v avto. ker za mladega voznika so precej strožji pogoji – 0,0 in sedem kazenskih točk, da ti izpit odvzamejo. Sedem točk dobiš precej hitro – če napihaš, pa sploh!!! Kot so napisali že zgoraj: če je ob taki uri napihala toliko, kot je, je ali pila precej več ali pa precej kasneje, kot je povedala tebi. v vsakem primeru je za mladega voznika napihala preveč in v vsakem primeru si zasluži odvzem izpita. NIHČE naj ne pije, če gre vozit, ampak mladi voznik pa še posebej ne!!! Trenutek nepremišljenosti? Ne bi rekla. take količine ne spiješ v trenutku, ampak se moraš trudit nekaj časa. To je neodgovornost, ne glede na to, kako skrušeno je dekle sedaj. Ni bila pijana, ko je sedla za volan? Saj ni treba, da se opoteka, da je pijana!! napihala je preveč in to je to. na take sem pa prav alergična. Prav bi bilo, da se ne izmaže. Ampak da dobi primerno kazen za svoje neodgovorno ravnanje!

Hja, tkole je: tudi sodišče zna prav pošteno izračunat, koliko enot alkohola je popil, da je imel še ob treh zjutraj 0,40 promila v krvi, tako da…

Seveda, če si preveč kisa daš na solato, ješ že nekoliko gnilo sadje, blablabla,… Ampak ne 0,4.

0,52 je odvzem izpita za “normalne” (torej ne mlade) voznike. Samo toliko, za malo perspektive o tem, koliko je ta mlada voznica pravzaprav napihala.

Eno pivo popoldne bi mogoče pri drobceni mladi punci sredi noči pokazalo sledove alkohola. Tale je morala spiti konkretno več, če je res prenehala s pitjem več ur pred vožnjo, da je bil tak rezultat.

Še to, “dovoljena” vsebnost alkohola za nas, ki nismo več mladi vozniki, je 0,24. Do te točke se še smatra, da je človek sposoben za vožnjo. Tako da pri tej punci ni stvar v tem, da je mlada voznica, tudi če ne bi bila, je mero prekoračila.

Ja koliko je pa spil potem da je bil alkohol se vedno v krvi?? Jaz sem zenska, imam 55 kilogramov in pijem mogoce 2x letno kak kozarcek vina, ampak
nazadnje so me ravno na ta dan ustavili in dali pihat. Pa je bilo 0,0. Spila sem en radler in en kozarec rdecega vina. Cez 5 ur sem imela v krvi torej 0,0. Pa si ne zmisljujem ker nimam nic od tega ce bi si. Tako da kot prvo te okol prenasa kolikor si dolga in siroka in to je tisto kar bi mene skrbelo na tvojem mestu!! Ali pa govori resnico pa je bila popoldne pijana in ni bilo par kozarckov ali le samo en.

Poenostavljena matematika pravi, da človekova presnova pokuri približno 0,1 promila alkohola na uro. Če je punca ob 3 zjutraj še vedno napihala 0,8 pila pa le popoldne (recimo ob 19:00) to pomeni, da je bila ob tem času nabita z 1,6 promila alkohola. To pa je resna pijanost že za izkušenega odraslega pijančka, kaj šele za neko mlado bitje. Kot že pišejo nekateri – mene bi pri vsej stvari skrbelo le, zakaj se ga je neka deklica tako močno napila in zakaj se je taka sploh vsedla za volan.

Lp

Mene so ustavili in sem napihal 0.32 sem začetnik in nikolo prej nisem imel prekrškov. Na samem mestu nisem dobil nobene kazni in tudi fizično mi ni uzel v.d. ..piše v potrdilu : prepovedana nadalnja vožnja kaj to pomeni da po 24 urah lahko vozim ali ne !? In še to me zanima ali po vsem temu mi bo sodišče vzelo izpit ali imam kaj možnosti da ga pridobim nazaj na vse te postopke,ki so že omenjeni zgoraj kaj moram storiti.

Hvala za odg.

lp

New Report

Close