Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin ostal brez stanovanja

Sin ostal brez stanovanja

Mi bo kar malo lažje, da dam ljudem, ki jih ne poznam iz sebe gnev, jezo, žalost……
Sinu ( 25 let) sem ponudila stanovanje, sama pa sem s partnerjem šla v večje stanovanje. Sin je imel samo obratovalne stroške, nič najemnine. Po določenem času pa dobim razne izvržbe, da ni plačano to……..pa to….itd….. Po resnem pogovoru, da, če ne bo plačeval obveznosti, bo ostal brez stanovanja, je zatrdil, da bo vse poravnal in bo vse tako, kot mora biti. Ker po dveh mesecih ni nič bolje, sem mu povedala, da se do prvega oktobra izseli; pa mi je čisto vseeno kam. Dovolj mi je tega, da me ima za budalo. Dala sem mu možnost, da pride do stanovanja, da začne svoje življenje, on pa se očitno smeji in ima vse okoli njega za norce.
Sedaj pa sem najslabša mama, hudobna…itd. Čeprav je moj otrok, mi ni vseeno, toda ne odstopam od svoje odločitve.
Kako bi ravnali vi v moji koži? Imate kakšno drugo rešitev?
Hvala.

Edino pravilno. In verjemi, da mu delaš uslugo, čeprav se njemu ne zdi tako. Mentalno je na ravni 14-letnice na vrhuncu pubertete, ki staršem očita, da so ji uničili življenje, ker je ne pustijo žurat celo noč.

sem bila tudi sama 10 let najemnica.

prav si naredila. naj zdaj na svoji koži izkusi, kako je poleg stroškov plačevat še tržno najemnino.

če mene vprašaš, si zanj naredila več kot veliko staršev. jaz nisem imela tako dobre mame, kot si ti, žal.

zdaj bo upajmo prišel k pameti, ampak bo moral najprej malo na trdem spati. nič naj se ti ne smili.

nova
Uredništvo priporoča

Zelo nelogično je vse skupaj napisano, pa polno praznin, ki porarajo nova vprašanja. Najprej povej kako si ga vzgajala in na kakšen način, kje ima očeta, ker to se bere tako odsekano. Kako naj mi vemo kakšnega otroka imaš, pa ja veš koga si vzgojila, ali ne?

Za plačat tisto, kar porabiš, ne rabiš neke posebne vzgoje, če niso tvoji starši ravno sodobni tajkuni in drugi lopovi.

Za plačat tisto, kar porabiš, ne rabiš neke posebne vzgoje, če niso tvoji starši ravno sodobni tajkuni in drugi lopovi.[/quote]

Ja, samo enim je samoumevno, da porabiš/trošiš toliko kolikor imaš ter da si hvaležen za tisto kar so starši garali in delali celo večnost, posledično delaš tako, da jih ne obremenjuješ. Nekateri že pri 15 letih sami plačujejo svoje stvari in se ne obešajo na starše, temveč jim pomagajo. Enim pa to ni samoumevno. Tukaj je razlika.

Vzgajala sem ga praktično sama…..oče bil le senca; žal. Bil pa je vedno vzoren otrok, nikoli ni delal problemov; zato sem toliko bolj žalostna, da je pri teh letih tako nedorasel in neodgovoren. Je pa zaposlen, tako, da ni brez financ in stroški za stanovanje so minimalni.

Pravijo da nikoli ni prepozno… Zate je še upanje! Da se ne postaviš v množico mater-pra*sic, ki so skrunile lastne sinove.

Vzgajala sem ga praktično sama…..oče bil le senca; žal. Bil pa je vedno vzoren otrok, nikoli ni delal problemov; zato sem toliko bolj žalostna, da je pri teh letih tako nedorasel in neodgovoren. Je pa zaposlen, tako, da ni brez financ in stroški za stanovanje so minimalni.[/quote]

Potem si pa kar upam trditi, da se je malce nalezel “hotel.mama” efekta. Pravilno si naredila. Verjetno nekje še pričakuje, da se lahko zanese nate, da mu boš uredila stvari. Če mu hočeš dobro ga pusti, da pade, se bo že sam postavil na noge. Bo kmalu pričel redno plačevati položnice.

Vzgajala sem ga praktično sama…..oče bil le senca; žal. Bil pa je vedno vzoren otrok, nikoli ni delal problemov; zato sem toliko bolj žalostna, da je pri teh letih tako nedorasel in neodgovoren. Je pa zaposlen, tako, da ni brez financ in stroški za stanovanje so minimalni.[/quote]

Lahko je bil priden in vzoren otrok in je tak še vedno.

Očitno pa finance in plačevanje položnic ni njegovo področje ,ampak nebodigatreba,ki se ga očitno zelo,zelo izogiba.

Kot pišeš,je drugače normalen in o.k. človek.

Kaj pa,če se vsedeta za mizo in pogovorita:naj prinese denar tebi za vse za nazaj,oz.,da se stvari čimprej poplačajo.Pomagaj mu,očitno se na tem področju popolnoma nič ne znajde….

Za naprej pa prevzemi plačilo položnic ti,on pa ti naj prinese vsak mesec denar….pa še malo zraven -za tvoje delo…

Zakaj praviš, da nisi imela dobre mame? Ker te ni vrgla ven , da bi se tako naučila samostojnosti in borbe v življenju?

Avtorica, seveda si naredila prav, saj si ga najprej opozorila, tako da je vedel, kakšne bodo posledice. No, to da si zdaj najslabša, se ve :))
Vem, da se boš zdaj precej sekirala, a se ne smeš. Če ima prihodek, ni panike.

Stanovanje in stroški niso hec. Takoj bi morala kontrolirati in 1. mesec narediti najzoprnejšo paniko, tako pa ga je dobil preveč po lahki poti in stvar vzel za hec. Tudi dati bi mu ga morala po sistemu “zaslužiti ga”, za diplomo, magisterij, kakšno delo. Vsekakor ni dobil pravih signalov. malo je treba razmišljat v naprej.
Mislim, da ni vsega sam kriv.

Zdaj, če hodi v službo, naj se sooči s situacijo in poravna vse obveznosti, tudi če bi moral delati 2 izmeni.

Imam sestro, ki je pri svojih 30+ totalno nesamostojna, neodgovorna… Živi seveda v hotelu mama (v hiši), dela ne nikjer, niti dela ne išče. Mama ji pere, starši plačujejo VSE položnice, ona pa s socialno pomočjo “lepo” živi.
Seveda ne kupuje nič – niti hrane, niti kakšen pralni prašek – NIČ. Kupi le kakšno stvar zase.

Vedno znorim, pa ne pomaga. Seveda je ona boga, nima kam iti… Pri teh letih bi pa ja že morala zase poskrbeti no!!! Ne pa da se šverca na račun drugih in niti pomisli ne, da bi bilo drugače.
Poleg tega vse zmerja, kriči na starše, NIČ ne pomaga doma, niti za sabo ne pospravi…

Sori, ker sem zasmetila temo, ampak sem morala to napisati…

Verjemi, da je prav, da sinu postaviš mejo in bo nekoč lahko še hvaležen!

lp


prvi mesec bi morala že kontrolirat odraslega sina, ali plačuje položnice?
pa kaj vi imate resno tako neodgovorne otroke vsi po vrsti, ali kako?

Zmenita se, odpre naj trajne naloge problem rešen pa še najmanj provizije je

Kar me v tej zgodbi moti je tvoj vzvišen odnos in aroganca, neka čudna trma in čuden odnos do denarja. To niso besed mame, ki je svojem otroku privzgojila določene moralne vrednote, odnos do denarja, do obveznosti.

Odnos do denarja je stvar ki se jo lahko začne otrok učit že v vrtčevski dobi, v šolski in srednješolski dobi pa ima lahko otrok na razpolago recimo znesek za plačilo svojega mobija, ali pa mesečne vozovnice. S tem se uči, da mora plačati nekaj pravočasno, sicer se mu to odvzame, ali pa plačuje iz svojih drugih žepnin, če jih ima. Uči se ga, da če si česar želi, sploh v SŠ, da gre čez počitnice delat, da si zasluži kak denar in podobno….

In takih primerov je malo morje, iz česar se potem mlad poba mora naučiti imeti odnos do pravočasnega plačila in posledic, če tega ne počne.

Torej, kje si bila takrat, ko je bilo treba to tega mladega človeka naučit…


prvi mesec bi morala že kontrolirat odraslega sina, ali plačuje položnice?
pa kaj vi imate resno tako neodgovorne otroke vsi po vrsti, ali kako?[/quote]

Pozabljaš,da niso taki samo petindvajsetletniki,ampak tudi šestdesetletniki in še vsi ostali…Tudi popolnoma in že zdavnaj odrasli niso nobene perle.

Delajo otroke in ne skrbijo zanje,pretepajo ženo in otroke,ženske ga svirajo z drugimi dedci,pa tudi denar zafrkava veliko večino ljudi od začetka do konca….

Zato,mama,če je tvoj sine drugače v redu fant in veš,da ne zna gospodarno ravnati z denarjem,pomagaj mu,očitno si sam ne zna .

Poznaš ga,jaz ga ne…

Če ti bo hvaležen,potem imam prav.Mogoče boš tudi ti v življenju še v kakšnih škripcih,pa se bo takrat spomnil,kako si ga ti izvlekla iz težav in ti bo pomagal.

Kar me v tej zgodbi moti je tvoj vzvišen odnos in aroganca, neka čudna trma in čuden odnos do denarja. To niso besed mame, ki je svojem otroku privzgojila določene moralne vrednote, odnos do denarja, do obveznosti.

Odnos do denarja je stvar ki se jo lahko začne otrok učit že v vrtčevski dobi, v šolski in srednješolski dobi pa ima lahko otrok na razpolago recimo znesek za plačilo svojega mobija, ali pa mesečne vozovnice. S tem se uči, da mora plačati nekaj pravočasno, sicer se mu to odvzame, ali pa plačuje iz svojih drugih žepnin, če jih ima. Uči se ga, da če si česar želi, sploh v SŠ, da gre čez počitnice delat, da si zasluži kak denar in podobno….

In takih primerov je malo morje, iz česar se potem mlad poba mora naučiti imeti odnos do pravočasnega plačila in posledic, če tega ne počne.

Torej, kje si bila takrat, ko je bilo treba to tega mladega človeka naučit…[/quote]

…to daš naprej svojim otrokom.Veliko staršev tega ni naučilo svojega otroka,ker ne znajo.

Ker tudi njih nihče ni učil…In imajo še sami težave…

Kaksne veze ima tu oce in……?

Jaz bi mu tudi najemnino zaracunala.

Ti dam pa prav, da zahtevas od njega, da se 1. 10. odseli. Vendar moras pri tem vztrajati, ne glede, kako te bo prepriceval v nasprotno, te zmerjal s slabo mamo ali celo grozil. Ce bo potrebno, zamenjaj kljucavnico. Stanovanje je tvoje, fant je pa polnoleten, in je skrajni cas, da se nauci financne odgovornosti. Ce in ko bo imel druzino, bo za tovrstne lekcije prepozno.

Po izselitvi bo zanj verjetno precej hudo in te bo nadlegoval, zato bos morala biti trdna, da ne popustis. Sele ko bo videl, da se te ne da omajati v tvoji odlocitvi, bo zacel iskati druge variante, in nic prej, ker mu je tvoje stanovanje najbolj udobna resitev, za katero mora le pritiskati nate in je vse urejeno. Vsako drugo stanovanje, soba bo zahtevalo veliko vec vlozene energije, kar mu je tuje, glede na to, s kaksno lahkoto je do zdaj prisel do vsega.

Izselitev mu bo dala priliko, da odraste in dozori, in nekega dne ti bo zagotovo hvalezen. Sebi bos pa prihranila potencialne terjatve in se kaj vec zaradi neplacanih racunov.

Ce si mu jasno povedala, da se mora izseliti oktobra in zakaj, se ne pregovarjaj z njim, ne kregaj se z njim; ce te bo zacel nadlegovati, mu samo mirno ponovi, da gre ven s 1. 10. in pri tej odlocitvi stojis. Ni potrebe za nobeno debato.

Take situacije samo razkrivajo globlje probleme. Klasična situacija mati-sine, očeta ni, mati se je čustveno naslanjala na sina (če se tega zaveda ali ne), sin je bil nadomestek za partnerja, zdaj se nezavedno maščuje in sabotira…klasika. To so čisto nezavedne zadeve. Nepredelan odnos do očeta, jeza na mamo, pa še mamin partner…skratka, zelo nerazgledani in plitki ste, če mislite, da take situacije kažejo samo na težave s plačevanjem položnic. Odspodaj je cela gora nerazrešenih kompleksov in psiholoških problemov. Denar je samo izgovor, samo žal folk nima niti najmanjšega zavedanja o tem.

jolly imaš prav.

glej…pravi nasveti ! “hudobna” mama, upoštevaj, kar ti je “glej” napisala. Potrudi se za sina, saj je tvoj otrok. Otrok se ne podi od hiše, NIKOLI. Lahko ga izgubiš za vedno. Ne delaj si gorja brez potrebe.

V nasprotju s teboj nismo vsi doktorirali iz psihoterapije.

Ma daj ne bluzi in ne igraj psihoterapevta za medsebojne odnose v družini. Kar neki. Kaj ima to, da ga je vzgajala sama veze z neodgovornostjo? Marsikateri otrok ali že odrasel človek je totalno neodgovoren in nesamostojen, pa tudi če je odraščal skupaj z obema staršema. Odgovornosti te lahko nauči tako en sam starš kot oba, mnogokrat niti oba skupaj tega ne znata. Pravzaprav je večkrat ravno obratno in tisti, ki so živeli samo z enim staršem bolje poskrbijo zase, ker so morali že od otroštva znati priskočiti na pomoč in tisti iz “normalnih” družin, ki so imeli vse prinešeno k riti, potem ne vejo kaj bi sami s seboj.

Da ga je vrgla iz stanovanja pa edino pravilno. Enkrat se te lekcije mora naučiti in bolje pozno kot nikoli.

Prakticno vsak ima vsaj en nerazresen problem s starsi, vendar svet in zivljenje te ne vprasata, ce si razresil svoje notranje probleme in custvene tegobe. Zivljenje zahteva, da se postavis na svoje noge, ne pa da ostajas vecna custvena razvalina, pa ce se ti to zdi se tako plitko.

Clovek, ki zna manipulirati, bo svoje tezave iz mladosti lahko leta in leta “reseval” pri psihologu ali s knjigami ali na kakrsen drug nacin, racuni se bodo pa lahko se vedno kopicili, ker revez se ni razresil svoje situacije z mamo. Mislim, da upravnike bloka , pa elektro in dobavitelja vode, zanima le placilo poloznic, ne zanima jih, kaksne nerazresene globoke probleme ima neplacnik iz otroskih let.

New Report

Close