Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Res dobra češpljeva - slivova marmelada

Default avatar

Brez MONa mi živeti ni

1. ☺
Default avatar

Nartabolsa

Slive za marmelado so redkokje se dovolj zrele. Slive morajo biti mehke in ko jih odpres znotraj rjave ( ne crvive). Take slive ne potrebujejo niti pikice sladkorja. Slive oprerem in razkoscicim in stresem v velik lonec in kuham toliko casa dokler se ne naredi " cesta". To pomeni ko potegnem s kuhalnico po dnu lonca ostane crta . Marmelado kuhas skoraj cel dan. Tak pekmez ne potrebuje nic drugega kot slive.
Default avatar

pecena marmelada

Marmelada in palačinke je napisal/a:
Prvil jo bom delala, pa me zanima, izkušene kuharice, koliko sladkorja dam na 1 kg izkoščičenih sliv? Ali date zraven še kaj drugega, da je marmelada res dobra? Rum, cimet, limonino lupinico,...?

Je dovolj 20 dag sladkorja na 1 kg sliv? Koliko časa pa kuhate marmelado iz cca 8 kg sadja?
Ali maso (sladkor+ zmlete slive) pred kuhanjem pustite čez noč kaj stati? Menda se s tem skrajša čas kuhanja...

Rada bi naredila slastno slivovo marmelado zato imam toliko vprašanj, ker ne bi rada da se mi sfiži. Se mi zdi da ni boljše, od res dobre slivove marmelada.

Ima katera od vas kakšen recept oz. nasvet, da mi bo res ratala in obstala?
Nisem prebrala vseh ko mentarjev, a kar sem jih, je vse eno in isto... Klasicna marmelada, nic posebnega.

Nikdar ne keham 8kg sadja naenkrat!
Vedno po 2-3kg skupaj. Je veliko lepse, ko delas z manjsimi kolicinami.
Ce so slive res dobro zrele, dam nekje 1/4-1/3 sladkorja na tezo sadja.
Ce potrebujem zgostitev, dodam pektin, nikdar zelirni sladkor.
Slive zrezem na cetrtine, da so manjsi koscki, zmesam s sladkorjem, razprostrem po pekacu, nalozim za dva prsta do roba. Dam v pecico na 180,da zavre, potem premesam in zmanjsam temperaturo na120-150, toliko da se cisto pocasi pece, ne sme spricat in brbotat.
Ko je se malo vode, dam cimet, limonico ali pomaranco IN crno cokolado, 20g na kilo sliv, dobro premesam, da se cokolada stopi in pustim v pecici, da se dobro zgosti.

Enako z marelicami.
Ostalo sadje pa kuham, sladkorja tudi malo, pektin, jagodicevje delam tudi z belo cokolado in je top.