Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kuharja:Bine Volčič vs Jamie Oliver

Kuharja:Bine Volčič vs Jamie Oliver

No če pohledam 2 kuharja specijalca kdo je boljši no, da raslošim kako pa kaj.

Bine Volčič
+
Lejpe kreacije
ni nemarn
se lejpu obnaša
govori Slovensko


Ni tako poznan

Jami Olifer
+
Je zelo znana


Pacek
Nemaren
higiena
zamaščen
ne zna Slovensko

Veliko razslogov zakaj je naš kuhar boljši pa ni tko znana tukaj je tudi ena krivica.

Kot kuharja sta popolnoma neprimerljiva, zato je tvoj post krneki. En se gre high kuhinjo, drugi pa za navadno rajo.

glede na tvoje pisanje tudi ti ne briljiraš v slovenščini.

drugače pa, ta dva kuharja sploh ne moreš primerjat, z užitkom bi pojedla vse izpod njujnih rok.

nova
Uredništvo priporoča

no slovensko ti tud ne znaš
oziroma, v čem ti je zdaj tak gušt, da moraš non stop polpismene poste o jamieju oliverju odpirat?

Če te zanima, kako drugi vidimo tadva kuharja, evo moje videnje oz. primerjava.

Naš kuhar – pretirano natančen, tečen, ves fin in poštirkan, buhnedaj da bi krožnik s kruhom pomazal, nič sproščen……

Oliver – bolj na izi, smisel za humor, smisel za kaj povedat, kuha veliko bolj sproščeno in ne dela panike, če ni vse do pikice ………

Pri kom bi raje jedla v restavraciji? – vseeno, bi pri obeh
H komu bi raje prišla v kuhinjo? K Oliverju
S kom bi raje šla na kavo? Z Oliverjem
H komu bi se raje šla učit kuhat? K Oliverju

🙂 No, tako.

jaz sem bila pa v Londonu, pa sem rekla, da bi si privoščila večerjo pri Oliverju, in gledam jedilnik, pa je padla odločitev da ne grem, ker nebi imela kaj jesti, samo čudne skropucalaste kombinacije, ki je jaz ne bi jedla.žin nisem šla

Kado je to? Sicer pa JO, no ja. Ko je pričel s svojim kuhanje (na tv), bi je bil simpatičen, malo drugačen od kuharjev. Motilo me je to, da so bili recepti zelo prirejeni… sedaj mi nekako ne sede več-ga pravzaprav prav težko gledam.

Pa Jamie sploh ne kuha fancy, no – ali pa vi doma jeste samo nezačinjeno domačo košto s praženim krompirjem in dunajcem :(.
On je tak izi kuhar, ki kuha z guštom in meša okuse ter pri tem porablja hrano iz hladilnika.
Solatke, pašta, narastki, juhice, sadni krožniki – vse to kuham tudi jaz, podobno kot Jamie, ampak na malce svoj način.
Le da ne zalivam z oljem vsega, kar mi pride pod prst in ščep zelišč ali začimb zame ne pomeni grmovja :).

Jamie je kuhar, kot se šika: uspelo mu je, da so v britanskih šolah prenehali kuhat sam junk food in uvedli bolj zdrave jedilnike in zdrave sestavine.

Mi je pa bil zanimiv nekje 5 let nazaj, sedaj je pa že malo “odrastel” in se izpel, pa so drugi dobili še priložnost, da ustvarjajo pred mojimi očmi in za brbončice v stilu copy paste njihovega ustvarjanja;)

Pri nas kuhinja, kot jo ustvarjajo npr. Volčič, Bratovž, pa v tujini npr. tuji kuharji, ki pridobivajo Michelinove kulinarične zvezdice, nikoli ne bo tako zaživela in se uveljavila, ker je v Sloveniji premalo pravih uživaških gurmanov in tudi cene so marsikomu nedosegljive – je pa res, da tisti, ki niso navajeni na okuse in koncepta haute couture v kuhinji, ne bodo nikoli vzljubili in lepe besede rekli za tovrstno kuhinjo, ker se jim zdi preseratorska ( slišano iz ust nekoga, ki je pretežno friteza hrano 😀 )

Zakaj? Ker je pozitiven, nepoštirkan, skratka kuhar iz ljudstva in pisan meni na kožo.Če bo res odprl restavracijo pri nas, odpeljem celo našo family na kosilo. Če pa pripelje še Gennara in Antonia, bom pa še bolj vesela.

New Report

Close