Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odprta rana

odprta rana

Potrebujem nasvet…
Pred nekaj dnevi, ko sem se ravno skopala in je koža takrat bolj mehka, me je po nogi nekaj požgečkalo. V sunku sem se tako grdo popraskala, da imam že 3 dni odprto rano, ki izgleda prav grozno – mojega kar slabo prime ko jo vidi. Ko grem v službo si povijem, ko spim nimam nič povito. Ampak ko pridem iz službe in snamem povoj se rana zopet odpre, ker je na zgornji strani stopala in imam to v čevlju.

Zanima me, ali je bolje imet rano nepovito – se bo tako hitreje celila? ali je bolje imet povito.

Zaenkrat še ne bom šla k zdravniku, pa me zanima mnenje glede celjenja.

Pojdi k zdravniku ..pa s koloidnim srebrom špricaj …lahko postane zelooo grdo …

Odprta rana ali grda praska? Odprta rana je potrebna šivanja in mora biti zavarovana proti okužbam, sploh pa, če je na nogi. Če gre le za prasko, potem ne rabiš skrbet in se bo res praska prej pozdravila, ‘posušila’ na zraku….

Jaz ti resnično priporočam zdravljenje z jabolčnim kisom .
Govorim iz izkušenj ,ko sem neki ženski pomagal ,da se
ji je rana zacelila v roku enega meseca ampak ta oseba
je imela tudi močno sladkorno .Tako ,da pri tebi se bo to
veliko hitreje zacelilo .Fino bi bilo če poveš kaka je to rana
ali bi bilo potrebno šivati ali je to rana ki je na pogled da ni
raztrganina .Če je rana normalna jo l ahko dokaj hitro pozdraviš.
Res si pomagaj z jabolčnim kisom in boš zelo presenečena
kako se bo zdravilo .

Zanimivo, da res tu na mon nasedejo čisto na vse, če le niso malo podučeni, pa ne potrebujejo magisterijev ali doktoratov.

Gangrena te ne daje verjetno. Je pa zanimivo, kako zagrabijo in kako se nič ne učijo sproti. Ne dam ti prav, da se iz takšnih stvari delaš norca, ker, te bo sram, če se ti prilimam, ko ti bom prav to počela, čeprav nisem medicinka. Bo čisto fajn, ko se ti bo dogajalo prav to, zraven boš imela pa še spovedovanje. Kaj je pa lepšega ob vašem trpljenju?

Je hudo, ko se ne celi, zato leti takoj sedaj ali takoj zjutraj k dežurnemu, da bodo rekli, da naj še kaj za nujne primere ostane. Če imaš vsaj gangreno, pojdi hitro in ne čakaj, ker drugače bi že poročala vsak dan, ne šele sedaj, ker se to ne odpre po praskanju.

A je to nov režim izobraževanja na MON? Ker se ne znate same učiti, niti z osemletko, niti z vsaj sredno šolo? Ali zakaj je nastal ta post – ker bo vaša samozavest, brez treninga možganov, kaj bolj fleksibilna? Ker me zanima le namen takšnega uvodnega posta, ki nima pomena.

Namen uvodnega posta je bil le vprašanje:”Zanima me, ali je bolje imet rano nepovito – se bo tako hitreje celila? ali je bolje imet povito.” 😉

Drugače pa hvala vsem drugim za nasvete. Sem se res narobe izrazila, ne gre za kakšno ureznino – rano, ampak za prasko, ki je dokaj velika in se mi ne celi, ne zraste hrasta čez in izgleda precej grdo.

Kot ti je že nekdo tu pred mano rekel ti samo daj na rano jabolčni kis
res te bo peklo ampak boš razkužila in rana se bo začela lepo zapirati .
Sam osebno sem si z jabolčnim kisom velikokrat rešil ,da se mi ni kaj zagnojilo
in da sem pozdravil določen del prasko,rano, udarec.Tako ,da vsem tistim avtorjem
ki so v knjigah opisovali in nam predstavili že pozabljena domača zdravila
bo, reku 1000x hvala Ker bi lahko že bil ob prst ali nogo zaradi možne
zagnojitve .

lep pozdrav vsem
Forumašem

Imaš morda krčne žile?
Da bi se človek tako močno na hitro popraskal, da ima potem rano, še nisem videla. Ja, če se spraskaš, sem se tudi jaz pred meseci grdo spraskala, sem imela neko praskico od nimam pojma česa, tako majhna je bila, da nisem niti opazila, da sem se opraskala, potem me je pa ta krastica srbela in sem se spraskala do krvi, s tem da je potem to en lep čas zaraščalo in da imam še danes flek na nogi.

Jaz bi na tvojem mestu stopila vsaj v lekarno, če ne že k zdravniku, če praviš, da je rana grda in če imaš povito, potem to očitno ni praskica. Ali pa mogoče pretiravaš?
Nekih domačih kisov in podobno ne bi dajala na rano.

Gor potresi kajenski poper. V začetku zapeče, a hitro mine in res pospešuje celjenje. Jaz bi pustila odprto, sploh če je to suha površinska rana.

Ja sigurno ni tolko čudna da bi z raztrganino hodila okoli če je to potem
morajo itak šivati .Če pa je rana dokaj stabilna jo brez problema pozdravi z domačim
jabolčnim kisom .in za vse ,ki toliko navijate za kemijo malo si preberite s kom so se zdravili
ljudje ,ko še ni bilo lekarn in toliko kemije kot jo imamo sedaj .Tako ,da ne govoriti o nečem o
čemer nimate pojma ali niste nikoli uporabili .Malo si preberite zgodovino zdravljenja in se informirrajte
o določenih zadevah predno komentirate .

New Report

Close