Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najboljša knjiga v vašem življenju

Najboljša knjiga v vašem življenju

Odločila sem se, da bom odslej prebrala vsaj 1 knjigo na mesec. Prosim za predloge. Katero knjigo bi izbrali kot najboljšo v vašem življenju.

katera tematika te pa zanima?

Gospodar prstanov ter celoten “lore”, ki se dotika dotičnega avtorja. Tolkien ave. Prebiram pa vse žarne, od klasikov do znanstvene literature.

nova
Uredništvo priporoča

Ne želim se osredočiti na določeno tematiko. Želim brati knjige, ki pustijo trajnostni vtis (kot recimo Zločin in kazen).

Ne bi se mogla odločit za eno,dve. Veliko berem, včasih kaj zelo dobrega(govorim o svojem okusu), včasih kaj povprečenga, redko se mi zgodi, da vzamem kaj, česar nikakor ne morem prebrati.
Težko ti svetujem. Ne vem, kakšen žanr ti je všeč, kaj bi z velikim veseljem brala, kaj bi odložila
Pojdi v knjižnico, se malo razglej,poglej po žanrih,avtorjih, lahko tudi knjižničarko vprašaš za nasvet.

Ne želim se osredočiti na določeno tematiko. Želim brati knjige, ki pustijo trajnostni vtis (kot recimo Zločin in kazen).[/quote]

Bolj za Ruse, Francoze…? Naše klasike?

Alamut – Vladimir Bartol

Sem slišala, da so knjige vrhunske.

Težko bi se odločila med nekaj najljubšimi; vsaka mi je naj v nekem določenem smislu. Napisala ti bom dve, ki sta bolj proti vrhu seznama:

H. Hesse: Stepni volk (knjiga, v kateri se zelo najde moja resna stran)
D. Adams: Štoparski vodnik po galaksiji (knjiga, v kateri se zelo najde moja malo manj resna stran)

V bistvu sem vedno zelo rada znova in znova prebirala tudi večna klasika Tolstoja in Dostojevskega; pri njima nimam najljubših knjig, vse so mi pisane na kožo. Morda zato, ker imam ruske prednike.

Z zanimanjem čakam na ostale, ki boste odgovarjali, morda dobim kako idejo….

Ne želim se osredočiti na določeno tematiko. Želim brati knjige, ki pustijo trajnostni vtis (kot recimo Zločin in kazen).[/quote]

Bulgakov – Mojster in Margareta

Ne želim se osredočiti na določeno tematiko. Želim brati knjige, ki pustijo trajnostni vtis (kot recimo Zločin in kazen).[/quote]

Bolj za Ruse, Francoze…? Naše klasike?[/quote]

Nisem “nujno” za klasike, vendar sem jih precej brala. Zadnje dve leti sem branje opustila in se sedaj počasi vračam. 20st mogoče?

Že pišem seznam 🙂

Od novejših morda Murakami? Ampak o njem so mnenja precej deljena….

Jaz sem ta teden prebrala odlično knjigo Služkinje avtorice K. Stockett, ta mi bo pomoje res še dolgo ostala v spominu.

Preveč jih je za eno samo, mogoče kaj zgodovinskega, recimo Ime rože/Umberto Ecco

Definitivno ta trenutek kar koli od Murakamija, mogoče njegova zadnja 1Q84? Drugače pa najljubše ni, v različnih obdobjih različne:)).(seveda pa sem ne štejejo razne Victorie Holt in podobne avtorice).

Čisto tako mimogrede, avtorica, me je presenetil tvoj stavek “vsaj eno nam mesec” – kako počasi pa ti bereš?

Remarque- meni je všeč.

ki mi je prišla na misel je Slika Doriana Greya, Oscarja Wildea, potem pa vse od Dostojevskega, Tolstoja, zgodbe Guya de Maupassanta, romani F. Scotta Fitzgeralda, Virginie Woolf, Balzaca, Kundere, Jergovića, Dubravke Ugrešić… dosti imaš.

:):):) Pozabila sem omeniti še za ene pet knjig študijskega&službenega gradiva.

V zadnjem desetletju me je najbolj navdušila knjiga: Bralec, avtor Bernhard Schlink, slovenski prevod se mi zdi še boljši od nemškega originala.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mimogrede a je kdo prebiral Zagorko? 😀

Jaz sem prebrala Gordano, vseh 7 nadaljevanj Gričke vještice, Plamene inkvizitore, Kći lotrščaka…

Drugače zame ne obstaja najboljša knjiga v življenju, precej preberem, včasih mesečno po 5-10, včasih 3, včasih 15, odvisno od obdobja, zato iz te mase knjig težko izločim resnično najboljše.
Tudi meni je kot nekaterim predhodnicam všeč Haruki Murakami (prebrala vse prevedeno). V zadnjem času mi je bil daleč najboljši roman Muzej nedolžnosti, Orhana Pamuka. Čudovit roman je tudi Bralec, B. Schlinka, ali pa še drugi: Deček v črtasti pižami, Kradljivka knjig, Kri cvetlic, Pankrt iz Istanbula, Druga roka, Soba, Arija, Ljubljena, Ženska francoskega poročnika, Sto let samote, Sibirska vzgoja, Kamen potrpežljivosti, tudi Harry Potterji (vse sem prebrala), pa potem kriminalke Jo Nesbo, ali pa Ob tebi, tudi Služkinje (zgoraj omenjene) so super….

Nazadnje sem prebrala Novorojen, Margaret Mazzantini, ki je name pustil res globok vtis…

Aha, že dolgo nazaj, čisto vse, pa ne samo enkrat:)))

definitivno Umberto Eco- Ime roze.

Alamut je res knjiga, ki naj bi jo po moje prebral vsak
Metulj, Henri Charrière

ravno sem prebrala Cena življenja, Marina Nemat – priporočam
zdej pa sem na delih Arta Pasalinne, tudi zelo zanimiv pisatelj.

New Report

Close