Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starši zavohali možnost odškodnine

Starši zavohali možnost odškodnine

Poglejte fotke in vam bo vse jasno

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/desetletnica-je-nezavestna-oblezala-v-jasku-ob-bazenu

Namesto da bi sami pazili na svoje otroke, zdaj odgovornost prelagajo na druge in grem stavit, da bodo tožili za odškodnino.

PREBOLD – Tik preden se je nad Spodnjo Savinjsko dolino pred dnevi razbesnelo neurje, se je na preboldskem bazenu brezskrbno kopala desetletna Karmen Fijacko iz Žalca. Če je le bilo mogoče, si je počitniške dneve rada krajšala z osvežitvijo in potrpežljivo čakala, da se bo z Zvezo prijateljev mladine avgusta odpravila na letovanje na Krk. Po tistem, kar se ji je zgodilo na bazenu, pa ni rečeno, da bo na hrvaški otok tudi odšla. Nad vsem, kar so preživeli v strahu za svojega otroka, pa so ogorčeni predvsem njeni starši.

Reševalec 
odprl pokrov

Šolarka je med igro zgrmela v globok in nezavarovan jašek ob bazenu. K sreči jo je odnesla brez najhujših posledic, do dogodka pa je privedlo več zaporednih trenutkov, ki bi vsak po svoje lahko vplival na končni razplet.

Tko jaz smim,da je glavna sestra zavohala dobiček,a doba bo zapoor,ker je lažnivka. 😀

Na sliki nisem videl za kakšen pokrov gre, če gre za jašek in ga ni ustrezno zavaroval, bo imel težave. Ne glede na tablo, je treba vse odprtine fizično zavrovati.

Jaz ne vidim celega članka.

Ne vidim celega članka, a glede na to, da so to Slovenske novice …. bo uradna preiskava pokazala, kaj in kako se je dogajalo in čigava je odgovornost.

Spomnim se pred dolgimi leti članka, kako sta stanovalca iz najvišjega nadstropja v neki LJ stolpnici padla z dvigalom … v članku pa si potem prebral, da se je ustavilo približno pol metra pred pritličjem in potem zdrsnilo do pritličja.


se strinjam…najbolje bo da uradna preiskava sodi, ne pa nek rumen dnevni cajtng, ki skrbi prej kot drugega samo za pompoznost…

V Novicah je slika table, na kateri piše da je potrebno upoštevati navodila reševalcev ali nekaj podobnega. Bi bilo bolj primerno, če bi objavili velik pano, na katerem piše nekaj podobnega kot “STARŠI PAZITE NA SVOJE OTROKE…..”.
Nadalje piše, da je punca vsaki dve uri ponoči klicala domov. JA hudiča, mene ne bi niti z žerjavom dobil iz bolnice, bila bi zraven nje, pa čeprav na plastičnem stolu. Logično da je bila tamala cela prestrašena. Eh…

V Novicah je slika table, na kateri piše da je potrebno upoštevati navodila reševalcev ali nekaj podobnega. Bi bilo bolj primerno, če bi objavili velik pano, na katerem piše nekaj podobnega kot “STARŠI PAZITE NA SVOJE OTROKE…..”.
Nadalje piše, da je punca vsaki dve uri ponoči klicala domov. JA hudiča, mene ne bi niti z žerjavom dobil iz bolnice, bila bi zraven nje, pa čeprav na plastičnem stolu. Logično da je bila tamala cela prestrašena. Eh…

mi je kar smešno, namreč, ker poznam to mamico, in si mislim, da vidi eno lepo priložnost. Če pa se je punčki res kaj zgodilo, pa se seveda opravičujem za te besede….

vem pa tudi kako verodostojen cajtng so tele novice, ko sem že dve zgodbi dobro poznala, kao dejansko izgledata v reali, kaj pa so oni pisali pa……kot bi bral eno tretjo zgodbo, samo to

10 letni otrok nima kaj iskati sam na kopališču !……..oprostite, ampak za moje pojme bi bilo potrebno starše kazensko preganjat zaradi malomarnosti/neodgovormosti

Ko grem jaz s svojim 9 letnikom na kopališče ga še v bazenu ne pustim samega!

Samo ne razumem, čemu služi načrtna fotoseansa in očitno tudi dogovorjen članek? Zaradi tega morebitna odškodnina ne bo nič višja.

ubogi otrok.. kaj ko ne bo imel več vatke? saj ga bo še pobralo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

To bi se lahko zgodilo tudi tebi, ki naj bi znala kot odrasla skrbeti sama zase. Komu bi pa potem žugala? Sama sebi mogoče, ker ne znaš ustrezno skrbeti zase.
Upravljalec mora poskrbeti za varnost, ne glede na starost ljudi. V nasprotnem se dejavnosti prepovedo ali jih ustrezno zavaruješ z ustreznimi opozorili, kje preži nevarnost.

Normalno, da jašek ne sme biti odprt in nezavarovan, tukaj sploh ni dileme. Ampak da pa takoj po nesreči letiš na cajtnge in novinarje pelješ k otroku v bolnico?

A na kopališče gre lahko sama, v bolnici pa rabi mamo zraven????

Razmišljam, da je to skrajna možnost, ko se prej nihče ne zgane. Je pa skrajno tudi to, da nekdo žuga, kako nekdo ne skrbi za koga, pa čeprav bi se to lahko zgodilo tudi njemu kot odraslemu.

Razmišljam, da je to skrajna možnost, ko se prej nihče ne zgane. Je pa skrajno tudi to, da nekdo žuga, kako nekdo ne skrbi za koga, pa čeprav bi se to lahko zgodilo tudi njemu kot odraslemu.[/quote]

No, to je bilo v torek, če prav razumem, članek je bil pa objavljen v soboto, se pravi, da je bil spisan verjetno v petek. Nekih tektonskih premikov v tako kratkem času itak ne more bit. Če so dogodek prijavili, je pa policija verjetno prišla na kraj in začela zbirati podatke. Odškodninski zahtevek se pa vlaga po koncu zdravljenja.

Razmišljam, da je to skrajna možnost, ko se prej nihče ne zgane. Je pa skrajno tudi to, da nekdo žuga, kako nekdo ne skrbi za koga, pa čeprav bi se to lahko zgodilo tudi njemu kot odraslemu.[/quote]

No, to je bilo v torek, če prav razumem, članek je bil pa objavljen v soboto, se pravi, da je bil spisan verjetno v petek. Nekih tektonskih premikov v tako kratkem času itak ne more bit. Če so dogodek prijavili, je pa policija verjetno prišla na kraj in začela zbirati podatke. Odškodninski zahtevek se pa vlaga po koncu zdravljenja.[/quote]

To je podobno, kot je avtorica takoj “vžgala”, brez premisleka.

Bi podvig po pozornosti še “razumel”, če bi jim novinarji kaj plačali za zgodbo. Da ima nekdo ob bližnjem, če je z njim hudo, še čas razmišljati in krampljati z novinarji, je meni pač to malo tuje. Kot je nekdo omenil, odškodnina, če bo izplačana, zato ne bo nič višja, ker so v igri še mediji. Razen, če računajo na to, da bodo vse storili, da stvari tako predstavijo in bo kdo podlegel medijem, ker bo želel imeti mir in bo izplačal. Ampak, ne glede na medije, ko bo sporazumno ali nesporazumno, bo odškodnina le na podlagi dokazov.
Se pa strinjam, da ne hodiš do novinarjev, če se nikamor nič ne premakne in se ti zdi to skrajna možnost, ker se kaj prej zgane, ko je v medijih.
Lahko bi ti sama predstavila kot odrasla, ko gre za primer, ko te novinarji sami vabijo, pa ne greš, ker želiš stvar le rešiti in pozabiti. Pa imaš odvetnika, od katerega nič ni in nato sam rešiš tudi brez sodišča z odškodnino. Pa gre ob tem za zdravnika, ki vsi pravijo tu, da so zaščiteni kot kočevski medved, kot je bilo nedavno brati.
Zato ne kupim ne avtorice, ki sedaj polaga usta na starše, ne pa na dejstvo, da nekaj ni bilo zavarovano in je otrok zdrsnil in pristal v bolnišnici. Če starši niso še morda niti podali kakšnih svojih zahtev upravljalcu, pa je itak jasno, če so se najprej obrnili na medije, da skrb ni usmerjena v pravo smer. Ker bi bilo najbolj jasno vsakem, da najprej skrb usmeri v svojega otroka in ko se kaj rešiti ne da, se obrneš še na medije. Če res ni mogoče rešljivo, ker se jih ne tiče na primer. Tako se edino morda strinjam, da kaj hitro nucajo denar. Ker bodo mediji malo pospešili zadeve tudi pri morebitni odškodnini.
Če je tako hudo z otrokom, si ob njem, ker tudi novinarji vzamejo svoj čas, predno se kaj posname in predno nato objavijo. Torej stvari ni bila sprovedena šele v petek in so šli starši kar takoj v akcijo. Ker jih tako skrbi za otroka, ki je pristal v bolnici in ga celo slikal. Mi naj pa to vse kupimo.
Ob tem lahko tudi pomisliš, če je nekdo tako preračunljiv, da je vedel, kam otroka spušča, ker je računal, da se da kakšno odškodnino iztržiti.Ampak, to so že druge zgodbe.

Lahko je pa le možnost, da so na tak način želeli opozoriti druge. Da ne bo zgledalo, kot da vidimo samo čudne scenarije. Ki ga je v defoltu najprej narisala avtorica. In je bistvo spustila.

Tu je le dejstvo, da se je otrok poškodoval na nezavarovanem delu, za katerega bi moral poskrbeti upravljalec. In če ni bilo z ničemer označeno ali opozorjeno in nastane škoda, je vsekakor upravičenost do odškodnine.

A na kopališče gre lahko sama, v bolnici pa rabi mamo zraven????[/quote] Saj sem napisala, da bi blo fajn če bi objavili tablo z napisom, ki je na kopališču v Preboldu, da naj starši pazijo na svoje otroke.

A na kopališče gre lahko sama, v bolnici pa rabi mamo zraven????[/quote] Saj sem napisala, da bi blo fajn če bi objavili tablo z napisom, ki je na kopališču v Preboldu, da naj starši pazijo na svoje otroke.[/quote]

A ne bi bil naslov table kot opozorilo vsem, da je nevarno bolj primeren in da stopaš okrog tega na lastno odgovornost, ker je možnost nevarnosti? In nikjer ni zaslediti, da je kakšno opozorilo sploh bilo. Zato pač ničesar ne prelagajte na starše, če upravljalec ni nič storil v tej smeri, da bi se počutili varno, ker se je zgodila nesreča zaradi površnosti. Ker je nekdo pozabil. Torej niso površni in meljejo zrak samo v javni upravi. V gospodarstvu se morajo očitno zgoditi nesreče, da začnejo ljudje spoloh razmišljati in imajo nato svojo odgvornost šele takrat, ko se kaj hujšega zgodi. Naše čistilke samo jamrajo, kako delajo za slabe plače, med tem po možnosti še koša ne spraznijo, sedijo na kavah in čikajo, zraven jamrajo, kako hudo jim je – kar lahko glede plač naslovijo na državo. Nam nižajo plače, nosiš odgovoronost, imaš 20 let delovne dobe, visoko izobrazbo, pa sem v rangu malo nad čistilko. Ker so tako zrihtali prav tisti, ki danes kraljujejo. Naj znižajo vse, bom šla rade volje tudi za čistilko, ko ne bo nobene odgovornosti. In za takšne traparije ne bom reševala niti gospodarstva.

Niti ne bom podpirala vseh nesreč, ki se zgodijo prav v gospodarstvu. Ker ni odgovornosti do nikogar. Pa če je otrok ali star ali mlad. Kar naj plačajo. Nekateri moramo stalno, vsak dan misliti na odgovorno opravljanje svojega dela in še na tiste, ki se tega sami ne spomnijo, zato je čas, da začne tudi gospodarstvo (ker se jih tako vlači ven, kako ubogi so), začne razmišljati, kako neodgovorni so. Če povzamemo še primere, kako nestabilno spustijo pod pas vsem tistim, ki so jih imeli pod seboj.

Ko bo kdo meni rekel ali očital, da nič ne delam, ker pač mečete vse v en koš, sem že povabila, naj si pridejo ogledati delo, predno nesmisle stresajo. Kljub temu, da nisem ne policist, ne medicinka, ne dohtar. In sem zgolj vezana na pisarno.

V ribniku Tivoli je tudi napisano, da je potrebno upoštevati, da se vse, kar se nahaja v ribniku ne hrani. Pa to ljudje še vedno vsi počnejo. Ko je škoda, na kar je opozorilo, ostaja le škoda ribniku in tistim, ki ga oskrbujejo. Če že govorite o tablah, ki so kot prvo zelo malomarno napisane. Navodila nikdar ne daš v drobni tisk.
Tabla glede reševalcev nima nobene veze, če hkrati reševalci niso poskrbeli, da se nesreča ne bi zgodila, ker ni bilo na nevarnem delu to označeno. Kaj naj bi ta deklina upoštevala nato, ko se že zgodi nesreča le del prve pomoči? Ker predhodno reševalcev nikjer ni bilo?

Še enkrat vprašam, zakaj toliko podarjate poudarka na naslov, kako bi moral starš paziti na otroka, če se bi to tudi vam lahko zgodilo, ker naj bi znali sami zase skrbeti? Bi bila ironija, ko bi za otroka poskrbeli ob naslovu table, pa bi sami not padli. Na koga bi potem naslavljali, bentili, če je jasno, da pač upravljalec mora poskrbeti za varnost. Tudi z zapisi, opozorili in možnosti, ki govorijo o nevarnostih.
Skrb starša je pa le v tem, da se je predhodno prepričal, da je koga kam spustil na varno. In če ob tem ne ugotovi nevarnosti, potem ravno ne nosi krivde. Ker nikjer ni bilo niti opozoril.

Starši pa naj skrb posvetijo svoji hčeri, ko bo pa čisto zdrava, naj se pa zaradi morebitne odškodnine šele nato pogovarjajo. Ko bodo jasna dejstva. Ker vsi govorite na pamet, pa nimate niti enega pisnega mnenja o samem dejstvu dogodka.

Med Čopovo med vsem ritjem tudi nikjer, kjer je mali prehod med ritjem ne piše na lastno odgovornost. In če bo ob tem meni kaj kam odletelo in priletelo, bodo kriv izvajalec. Ker v takšnih delih, ki jih imajo, niti malega prehoda sploh ne bi smelo biti. In sploh niti ne bi smelo biti prehodnost nikjer v delu, ko se izvajajo dela kot se. Na gradbiščih imajo recimo strogo prepoved nahajanja prišlekov. Turizem je pa pač potrebno ohraniti, kot v primeru zgornjega primera.

Saj sem napisala, da bi blo fajn če bi objavili tablo z napisom, ki je na kopališču v Preboldu, da naj starši pazijo na svoje otroke.[/quote]

A ne bi bil naslov table kot opozorilo vsem, da je nevarno bolj primeren in da stopaš okrog tega na lastno odgovornost, ker je možnost nevarnosti? In nikjer ni zaslediti, da je kakšno opozorilo sploh bilo. Zato pač ničesar ne prelagajte na starše, če upravljalec ni nič storil v tej smeri, da bi se počutili varno, ker se je zgodila nesreča zaradi površnosti. Ker je nekdo pozabil. Torej niso površni in meljejo zrak samo v javni upravi. V gospodarstvu se morajo očitno zgoditi nesreče, da začnejo ljudje spoloh razmišljati in imajo nato svojo odgvornost šele takrat, ko se kaj hujšega zgodi. Naše čistilke samo jamrajo, kako delajo za slabe plače, med tem po možnosti še koša ne spraznijo, sedijo na kavah in čikajo, zraven jamrajo, kako hudo jim je – kar lahko glede plač naslovijo na državo. Nam nižajo plače, nosiš odgovoronost, imaš 20 let delovne dobe, visoko izobrazbo, pa sem v rangu malo nad čistilko. Ker so tako zrihtali prav tisti, ki danes kraljujejo. Naj znižajo vse, bom šla rade volje tudi za čistilko, ko ne bo nobene odgovornosti. In za takšne traparije ne bom reševala niti gospodarstva.

Niti ne bom podpirala vseh nesreč, ki se zgodijo prav v gospodarstvu. Ker ni odgovornosti do nikogar. Pa če je otrok ali star ali mlad. Kar naj plačajo. Nekateri moramo stalno, vsak dan misliti na odgovorno opravljanje svojega dela in še na tiste, ki se tega sami ne spomnijo, zato je čas, da začne tudi gospodarstvo (ker se jih tako vlači ven, kako ubogi so), začne razmišljati, kako neodgovorni so. Če povzamemo še primere, kako nestabilno spustijo pod pas vsem tistim, ki so jih imeli pod seboj.

Ko bo kdo meni rekel ali očital, da nič ne delam, ker pač mečete vse v en koš, sem že povabila, naj si pridejo ogledati delo, predno nesmisle stresajo. Kljub temu, da nisem ne policist, ne medicinka, ne dohtar. In sem zgolj vezana na pisarno.

V ribniku Tivoli je tudi napisano, da je potrebno upoštevati, da se vse, kar se nahaja v ribniku ne hrani. Pa to ljudje še vedno vsi počnejo. Ko je škoda, na kar je opozorilo, ostaja le škoda ribniku in tistim, ki ga oskrbujejo. Če že govorite o tablah, ki so kot prvo zelo malomarno napisane. Navodila nikdar ne daš v drobni tisk.
Tabla glede reševalcev nima nobene veze, če hkrati reševalci niso poskrbeli, da se nesreča ne bi zgodila, ker ni bilo na nevarnem delu to označeno. Kaj naj bi ta deklina upoštevala nato, ko se že zgodi nesreča le del prve pomoči? Ker predhodno reševalcev nikjer ni bilo?

Še enkrat vprašam, zakaj toliko podarjate poudarka na naslov, kako bi moral starš paziti na otroka, če se bi to tudi vam lahko zgodilo, ker naj bi znali sami zase skrbeti? Bi bila ironija, ko bi za otroka poskrbeli ob naslovu table, pa bi sami not padli. Na koga bi potem naslavljali, bentili, če je jasno, da pač upravljalec mora poskrbeti za varnost. Tudi z zapisi, opozorili in možnosti, ki govorijo o nevarnostih.
Skrb starša je pa le v tem, da se je predhodno prepričal, da je koga kam spustil na varno. In če ob tem ne ugotovi nevarnosti, potem ravno ne nosi krivde. Ker nikjer ni bilo niti opozoril.

Starši pa naj skrb posvetijo svoji hčeri, ko bo pa čisto zdrava, naj se pa zaradi morebitne odškodnine šele nato pogovarjajo. Ko bodo jasna dejstva. Ker vsi govorite na pamet, pa nimate niti enega pisnega mnenja o samem dejstvu dogodka.

Med Čopovo med vsem ritjem tudi nikjer, kjer je mali prehod med ritjem ne piše na lastno odgovornost. In če bo ob tem meni kaj kam odletelo in priletelo, bodo kriv izvajalec. Ker v takšnih delih, ki jih imajo, niti malega prehoda sploh ne bi smelo biti. In sploh niti ne bi smelo biti prehodnost nikjer v delu, ko se izvajajo dela kot se. Na gradbiščih imajo recimo strogo prepoved nahajanja prišlekov. Turizem je pa pač potrebno ohraniti, kot v primeru zgornjega primera.[/quote]

Lahko še tako ščitiš starše, dejstvo je da so deklico pustili brez nadzora in to je nedopustno. seveda to ne zmanjšuje krivde kopališča v kolikor je ta bila oziroma bo dokazana.

Tudi jaz sem kot odrasla oseba z eno nogo padla v jašek, ker jašek ni imel vseh reber. Zraven sem imela voziček, v njem pa 1,5 leta staro dete. Otrok je strašno jokal, ker sem skoraj izgubila zavest. Bilo je v centru Lj, pred neko trgovino, pred izložbo. Mislim da je bila krivda trgovine. Seveda so me posedli, mi dali piti vodo, recimo poskrbeli zame. Kljub temu pa imam od takrat na nogi črn flek, ker mi je nogo ukleščilo. Po mnenju zdravnika so mi popokale žilice. Tožila jih nisem , pa mi je bilo kasneje žal. Zakaj? ker kljub temu dogodku še mesece kasneje nihče ni poskrbel, da bi se pokrov jaška zamenjal ali vsaj ogradilo okoli, tako da je nevarnost še vedno ostajala. Še na misel pa mi ni prišlo da bi letela k medije in objavila zgodbo.

New Report

Close