Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj točno bi morala biti Hrvaška poceni?

Zakaj točno bi morala biti Hrvaška poceni?

Ni mi jasno, zakaj pričakujete, da bi morala biti Hrvaška poceni oz. skoraj zastonj.

Sem sicer bila na Hrvaškem nazadnje pred 4 leti v Dubrovniku, v hotelu s 5 zvezdicami (službeno, sama si ga ne bi mogla privoščiti) in je hotel res na nivoju in ne vem, zakaj bi moral biti poceni.

Zato, da bi naši socialci lahko šli s svojimi 3 sončki na morje.

ker nimamo denarja, zakaj pa drugega. saj je bilo tudi v socializmu tako, cenene nastanitve, pa hrana od doma. za več ni keša. sedaj pa je hudič, ker imajo gostinci raje goste, ki pokažejo denar, kot tiste, ki žemlje pri zajtrku kradejo.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda, za 5* plačaš več. Je pa teh 5 * čisto nekaj drugega kot npr.v Španiji,Tuniziji,Grčiji. Mi si na Hrvaškem vzamemo apartma s približno dobrimi 3* zvezdicami in nas pride mnogo ceneje kot 3* kje drugje( je precej boljša kvaliteta,jasno). Vidiš, je ceneje.

Jaz veliko potujem po tujini službeno in vedno nam rezervirajo najboljše hotele in ti lahko povem, da se hotel 5* v Dubrovniku (ali Zagrebu) komot primerja s katerimkoli 5* na zahodu. Je pa druga pesem v Turčiji, tam sem bila enkrat v Carigradu v hotelu 5* in moram reči, da ni bilo niti blizu 5*. In še zaračunati so mi hoteli posebej zajtrk, čeprav je bilo že vse plačano in še zelo prepirljivi so bili, skratka ni ravno na nivoju.

Hrvaška kot taka ni draga. Ni draga hrana, ni draga pijača, niso drage storitve. Drag je ‘privatni smještaj’. 80 evrov za pohištvo iz časa 2. svetovne vojne je meni pač oderuško.

Jaz veliko potujem po tujini službeno in vedno nam rezervirajo najboljše hotele in ti lahko povem, da se hotel 5* v Dubrovniku (ali Zagrebu) komot primerja s katerimkoli 5* na zahodu. Je pa druga pesem v Turčiji, tam sem bila enkrat v Carigradu v hotelu 5* in moram reči, da ni bilo niti blizu 5*. In še zaračunati so mi hoteli posebej zajtrk, čeprav je bilo že vse plačano in še zelo prepirljivi so bili, skratka ni ravno na nivoju.[/quote]

Ravno o tem govorim 😉

Eh za sosede, žlahto in kolege bo pa ja cenej?

He he, zato, da se lahko monovke in monovci kregate. En dan, da na Hrvaško hodijo samo prikoličarji in socialci, ki nimajo denarja za drugam. Naslednji dan pa je Hrvaška draga in so druge države cenejše. Hahaha.

grebatorska država v razvoju, ponudniki nastanitev morajo čez poletje čimbolj naviti cene, saj je hrvaška obala v ostalih letnih časih bolj ko ne depresivna…

španci/grki, itd. se grejo turizem skozi celo leto, hrvati pač težje

Kljub temu ,da se, po tvojem, Grki in Španci gredo turizem celo leto, so precej dražji od Hrvaške. Razloži to…logiko 😉


Španija, Grčija, Tunizija primer urejenih držav kjer vse štima in je tako kot se zmeniš. Zato pa jim gre tako dobro.


Španija, Grčija, Tunizija primer urejenih držav kjer vse štima in je tako kot se zmeniš. Zato pa jim gre tako dobro.[/quote]

Preberi si post o dopustu v Grčiji malo niže…sploh ne štima vse. Pa za slabšo ponudbo in dražjo.

Hrvaška je na splošno predraga za tisto kar nudi. Povprečna družina ne gre v hotel 5* ampak v kamp ali apartma – saj nimajo vsi direktorskih plač. Enakovreden apartma z recimo kopalnico, dvema sobama, kuhinjo, teraso, klimo itd. je v Italiji, Grčiji, Španiji pol cenejši. Za isto ceno dobiš na hrvaškem mogoče sobico brez klime, z wc-jem v predelani špajzi 1×1 m2 in pohištvom še iz Kraljevine Jugoslavije. Cene visoke, ponudba nikakva. Rešuje jih samo obala in morje, ki ga bodo zasrali, če ne bodo kmalu začeli graditi čistilnih naprav.

Kljub temu ,da se, po tvojem, Grki in Španci gredo turizem celo leto, so precej dražji od Hrvaške. Razloži to…logiko ;)[/quote]

glede na ponudbo, so cene v grčiji in španiji neprimerno ugodnejše.. luštni, vzdrževani hotelčki blizu čudovitih plaž
hrvaška pa 3/4 nekih skal, da se pobiješ, ko lezeš notr, in hoteli s 50 let staro opremo, večina brez wi-fija in klime..

seveda je to posplošeno, imaš tako slabe hotele/lokaciji v grčiji, kot dobre na hrvaškem, ampak povprečje je krepko na eni strani


Španija, Grčija, Tunizija primer urejenih držav kjer vse štima in je tako kot se zmeniš. Zato pa jim gre tako dobro.[/quote]

To o Grčiji je najbrž joke. :)))

A lahko daš kak link od dobrega in poceni apartmaja v Grčiji? Ker če mi najdeš, takoj rezerviram…

A lahko daš kak link od dobrega in poceni apartmaja v Grčiji? Ker če mi najdeš, takoj rezerviram…[/quote]

Malo se potrudi. Pred sezono dobiš apartmaje že za kakih 10 Eur po osebi, v sezoni pa okoli 30 Eur. Pa ne preko agencij.

Podpišem. Smo že bili v kar nekaj apartmajih drugod po tujini, na Hrvaškem ne, po zelo ugodnih cenah. Včasih malo gledam ponudbo na internetu – za višje cene kot smo joh mi plačevali v Italiji, Španiji, na Portugalskem…, nudijo Hrvati apartmaje, ki že na slikah prav ubogi zgledajo, kakšni so šele v resnici.
Da ne govorim o vsej dodatni ponudbi, ki drugod je, na Hrvaškem pa baje bolj uboga.
Sicer pa je večini tistih, ki hodijo na Hrvaško (vsaj po tem, kar tule berem), pomembna edino plaža. Pa poceni pivo in zvečer sprehod ob štantih pa sladoled in je dovolj za dober dopust.

Ti imaš denarja preveč in ne veš kaj bi še kupila z njim.Ne veš kaj je to poceni in da je v Slo.vse več revnih,ki nimajo za hrano kaj šele dopust.In ti greš spraševat take bedarije.

Ti si cepljena v tvojo gnilo bučo!!!

Itak bi bi vsi vse zastonj.

Balaton na Madžarskem je poceni. Baje. Ni sicer morje, ampak….;)

Ti si cepljena v tvojo gnilo bučo!!![/quote]

Če še tako razmišljam o pomenu besed biti cepljen, tvoj, gnil in buča, ne razumem vašega besedila.

A ti misliš da si ti edina dol na hrvaškem in da bo cela hrvaška tebi in slovencem cene spustila medtem ko se pol nemčije in skandnavije pripelje z bolj debelim tošljem od slovencev??? Dejmo še mi cene spustit da bo slovak z minimalno plačo 350eur lahko dobil hotel 5* na bledu za 2 tedna!

No, za kampe lahko rečem, da so v primerjavi z zahodnoevropskimi dragi. Tudi dodatna ponudba je draga (isto velja za Slovenijo, da ne bo pomote).
Že razstava o da Vinciju je bila pri nas dražja kot v Avstriji.

Ko sem še hodila na Hrvaško, so se tudi domačini pritoževali, da je ponudba katastrofalna, da ni infrastrukture, da se nič ne vlaga v urejanje okolice, da kam gre vsa ta silna turistična taksa.

New Report

Close