Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek minimalna plača

minimalna plača

Zaposlila bom delavca in sem nova na tem področju. Zanima me ta minimalna bruto plača. Ali se v ta minimum šteje tudi dodatek za delovno dobo in pogoje dela ? Recimo primer: redno delo 777,60€, dopust 43,2 €, praznik 43,2 €, pogoji dela 82 €, minulo delo 127,71 €. Skupaj znese 1.073,71 €. Neto znaša 746,63 €. Torej ali je minimalni bruto 1.073,71 € ali je kak drug izračun.
Rada bi, da bi bil delavec zadovoljen, samo nimam čisto razčiščenih pojmov.

minimalna plača za 40 urni delavnik (brez nadur) znaša z vsemi dodatki na delo, težavnostjo, dopustom itd 783,66 EUR bruto
pod ta znesek ne smeš. če mu naračunaš nižjo plačo, mu moraš dati dodatek do 783,66 Bruto.

aja.
samo dvomim, da bo delavec z minimalno plačo tako zadovoljen.
s tisto tvojo neto minimalno pa že… verjetno…

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem kako je zakonsko. To ti bo Barca povedala. Kakor vem vse skupaj ne more biti manj kot je minimalen znesek. Če pa lahko povem svoje mnenje 🙂 je to ena velika goljufija. Edino pravilno bi bilo, da obstaja neka minimalna plača, ki jo delavec mora dobiti za redno delo. Če dela ob nedeljah, praznikih, ponoči itn. bi za to moral dobiti dodatek in tako zaslužiti nekaj malega več. Edini pošteni način. Mislim pa, da je naša država dovolila, da se delavce izkoristi na petek za svetek za ta minimalni znesek.
Ponavljam, da zakonov ne poznam.

To mi je čisto jasno. Vprašala sem nekaj drugega. Kaj se šteje v ta minimum. Samo bruto ure ali tudi dodatek za delovno dobo, za pogoje dela… ?

delavec bo najbolj zadovoljen, če nehaš preračunavati kako malo ga lahko plačaš.

To mi je čisto jasno. Vprašala sem nekaj drugega. Kaj se šteje v ta minimum. Samo bruto ure ali tudi dodatek za delovno dobo, za pogoje dela… ?[/quote]

ne znaš prebrat?
saj sem ti napisala. vsi dodatki so všteti v to.

To mi je čisto jasno. Vprašala sem nekaj drugega. Kaj se šteje v ta minimum. Samo bruto ure ali tudi dodatek za delovno dobo, za pogoje dela… ?[/quote]

ne znaš prebrat?
saj sem ti napisala. vsi dodatki so všteti v to.[/quote]

Se opravičujem, res sem malo slabo prebrala. Hvala za odgovor.

To mi je čisto jasno. Vprašala sem nekaj drugega. Kaj se šteje v ta minimum. Samo bruto ure ali tudi dodatek za delovno dobo, za pogoje dela… ?[/quote]

Lahko daš vse v ta bruto, ampak to je svinjarija, ki jo naši zakoni dopuščajo, ti boš pa prasica, če boš tako mizerno plačevala delavca.

To mi je čisto jasno. Vprašala sem nekaj drugega. Kaj se šteje v ta minimum. Samo bruto ure ali tudi dodatek za delovno dobo, za pogoje dela… ?[/quote]

Lahko daš vse v ta bruto, ampak to je svinjarija, ki jo naši zakoni dopuščajo, ti boš pa prasica, če boš tako mizerno plačevala delavca.[/quote]

Ni moj namen delavca slabo plačevati, rada bi le naredila tako kot je po zakonu pravilno.
Nimaš pravice soditi, ker ne veš kakšno delo bo opravljal, zato prosim vse, da se vzdržite obtoževanj.

Kot so že omenili – cela bruto plača ne sme biti manjša od minimalke. Torej je lahko npr osnovni bruto 500 EUR in potem z dodatki nanese ajde rečmo 800 EUR.

Kako pa ima v pogodbi?

Je pa tako, sedaj ti malo narobe računaš. Prazniki in dopust so tako ali tako del siceršnje (osnovne) mesečne plače, tako da se tam odšteje in prišteje in si na istem.

A kakšnega računovodje pa nimate? Ker se mi zdi, da vam še veliko manjka in res ne bi bilo slabo, da se pogovorite z njim…

Lahko daš vse v ta bruto, ampak to je svinjarija, ki jo naši zakoni dopuščajo, ti boš pa prasica, če boš tako mizerno plačevala delavca.[/quote]

Ni moj namen delavca slabo plačevati, rada bi le naredila tako kot je po zakonu pravilno.
Nimaš pravice soditi, ker ne veš kakšno delo bo opravljal, zato prosim vse, da se vzdržite obtoževanj.[/quote]

Tudi če bo opravljal delo čistilke, je minimalec z vsemi dodatki vred sramotno plačilo!
Po zakonu mu daš lahko tudi 10.000€ plače za delovno mesto čistilke. To menda veš, če že vodiš podjetje!

… pljuvati po delodajalki. Enega delavca danes zaposliti in se obvezati, da mu boš izplačeval prejemke redno vsak mesec – ta denar je treba zaslužiti, in to je postalo presneto težko! Zanj pa moraš imeti bruto bruto, ki tudi pri minimalni plači ni majhen znesek. Delodajalka, res bo najbolj prav, da se pogovoriš z računovodjo, če pa si sp in si vodiš knjige sama, si vseeno lahko plačaš kakšno svetovalno uro pri računovodskem servisu, da ti naredijo konkreten izračun.

Pa zakaj se oglašaš, če zakonov ne poznaš”? Svoje mnenje objavi v splošnih temah, kot moderatorka pa please, ne sramoti sebe in Primoža.

New Report

Close