Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od katere konfekcijske številke je za vas ženska debela?

Od katere konfekcijske številke je za vas ženska debela?

Me zanima zaradi spodnje teme o Špeli Grošelj. Od katere konfekcijske številke je za vas ženska debela? In kakšno konfekcijsko številko nosite same?

Zame je debelo vse, kar ni vitko ali srednje. Vitke so zame konfekcijske številke do vključno 38, srednja se mi zdi številka 40. Kar je več nad tem, pa je zame debelo.

Nosim konfekcijsko številko M ali 38.

Zares debelo je zame od 48 dalje. Ne moreš reči ženski, da je debela če ima 10 kg preveč tako kot tisti, ki jih ima 50 preveč. Prva je zame močnejša, druga debela. Do 40 pa so mi vse vitke.

Živi in pusti živeti

Ne moreš primerjat, ženska visoka 160 je okrogla s številko 44, ženska visoka 180, pa je z isto številko še vedno precej vitka.

nova
Uredništvo priporoča

Nosim cifro 36 če po oznakah nosim imam večino oblačil S-small ali XS-super small, 38 še spada nekako v srednjo velikost, vse kar je nad 38 je pa zame osebno že debelost.

kaj ti bo konfekcijska številka, če si kura

zame od 42 naprej (velikost ženske 160-165)

Ja, ti debeluška, ti…ccc…

Ja jes sem debela pa mojega to nič ne moti. Ko prdnem pe itak pride vonj z zamikom,, ker predno se golobček pririne na plano, traja in traja, seveda če se premikam, če se gibljem nežno ga pa lahko tudi iz trgovine odnesem in tam spustim na svobodo..

za moje pojme je to vaše razmišljanje idiotizem

žensko debelost presojate glede na obline manekenk, ki so vse po vrsti izstradane, da imajo kao perfect body.
vse po vrsti imajo ITM daleč pod mero podhranjenosti – od 13 do 16.
potem pa kure kot ste mislite, da če ženska nosi konfekcijo 40, da je že debela.

Moja prijateljica je visoka 180 cm in nosi cifro 38, pa ni neka anoreksična suhica, temveč normalno vitka. Pri cifri 40 ne bi mogla reči, da je debela, samo pri 42 bi bili pa sigurno že opazni konkretni viški.
Je pa težko govorit na pamet, ker imamo različne postave. Sigurno se pa ženska s cifro 44 težko proda kot vitka, ne glede na svojo višino.
Gretka, ti si verjetno cifra 46, a?

Kam bi mene uvrstile. Visoka sem 179 cm, težka 77 kg, nosim pa konfekcijo 38 ali 40 (odvisno od trgovine in modela). Čisto tako, s firbca 🙂

Jaz bi te uvrstila med vitke, oziroma “glih taprave”.

ehh, rajš sem nasmejana debeluška, kot pa zatežena zamorjena suhica:)))
Al naj priznam, da še tud 38tko oblečem, res da sam v eni trgovini, ampak 38 je 38, sam ko pa vaše ITM gledam, grem pa prec na nutelo:))))

Tako visoka in 77 kil??? Ti klinac nosiš št. 38.

Srednja ali vitka.

Pred kratkim sem imela debato s prodajalko v eni od znanih Lj trgovin z oblačili. Največja št., ki jo uvažajo, je 42. Zakaj? Zato ker večje izvedbe pač ne izgledajo in posledično nimajo kupcev zanj. Torej? Odgovor je tu.

Jaz sem visoka 170 cm in nosim hlače 40 ali 42 št. Tehtam 67 kg in imam zelo široke boke. Temu primerno težko dobim hlače, ki so mi prav. Dobiti jih moram čez boke, potem so mi pa v pasu v glavnem vse preširoke. Jaz ne spadam med suhice in nikakor med debeluške. Tako da moje merilo ni v konfekcijski številki.

Torej sledi logični sklep. Debele ženske naj hodijo nage okrog, saj trgovine zanje nimajo oblačil 🙂

No, pa smo prišli do dokaza o mentalnem stanju folka…porazno…:-(((
Aja, pa očitno po tej kasifikaciji spadam med nedebele (imam večinoma velikost 40, izjemoma kaj 42 – kakšne elastične bluze, ker imam velikost modrca 75g). :-)))

Eh ja, bolestna obsedenost s težo nekaterih je res skoraj nepredstavljiva…jah, so pravzaprav revce…

Torej sledi logični sklep. Debele ženske naj hodijo nage okrog, saj trgovine zanje nimajo oblačil :)[/quote]

Res je! Emporium, Sportina pa še kakšna ugledna trgovina nimajo takih XXL izvedb.

je nekdo debel kadar več ne dobi oblačil zase v normalnih trgovinah .Isto velja za možke !
Poglejte kakšni so ratali eni.Mlahavi ,zaobljeni ,vlečejo se in ne hodijo,,,,,obup.O njihovih vampih,da govorim…

Visoka sem 167 cm in nosim številko 40 (hlače, obleka), kakšno krilo (A model) pa 38.

– pred letom dni sem imela 65 kg in sem nosila številko 40

– pred 9 meseci sem imela operacijo, zaradi slabega počutja in treme sem malce shujšala, pred operacijo sem šla na posvet k zdravniku, ki me je potem operiral, ta me je na pregledu tudi5izmeril in stehtal, takrat sem imela 62 kilogramov in je v izvid napisal “normalne konstrukcije, bolj suhe postave”

– po operaciji sem shujšala na 59-60 kg in sem nosila številko 40

– trenutno imam 62 kg in nosim številko 40

Razlika v teh cca 6 kilogramih pri hlačah ali oblekah ni omembe vredna. Pri 59-60 kg sem bila upadla v obraz, štrlela so mi ramena, okoli ključnice so štrlele kosti, rokice so se stanjšale, boki, zadnjica in trebuh pa so bili zaobljeni. Pri 65 kg sem bila bolj polna v lica, ramena normalna, ključnica normalna, roke normalne.

Se ne morem odločit, če sem po vaših kriterijh debela ali ne…

Najbolj se zanašam na zdravniško presojo, ne toliko, ker mi je zapisal, da sem “bolj suha”, kolikor to, kar mi je glede zdravja povedal, in sicer da je moja optimalna teža DO 67 kilogramov. Nad to težo bi lahko govorili o povečani teži, ki bi mi zdravstveno lahko škodovala.

Mater si usekana!
A zakaj?

1. usekana si, ker si obremenjena z (ne) debelostjo drugih!

2. usekana si, ker misliš, da je konfekcijska številka pokjazatelj (ne)debelosti!

ZDaj pa še razlaga, samo ne vem, če boš sploh dojela s temi svojimi kurjimi možgani:

– moja soseda nosi konfekcijo cca 44-46, pa je vitka. A da ni? Sori, okkoška, moja soseda je visoka 2m in če bi nosila št. 38 ali 40, bi se bilo resno za vrpašat po njenem zdravju!

– nosim številke od M do XL, celo kako S in kako XXL. Kaj zdaj, sem vitka ali debela? Visoka sem 180cm, večinoma nosim 40-42 konfekcijo, ampak kakšna mi je prav tudi M in včasih se ne spravim v manj kot XL. Si moreš misliti?
– moja prijateljica nosi M ali 40, pa ima kakih 15-20kg preveč. A da ni možno? Ja pa še kako je možno, če ima ženska komaj 160cm!

Mislim, ene imate pa glavo res samo za frizuro!

Torej sledi logični sklep. Debele ženske naj hodijo nage okrog, saj trgovine zanje nimajo oblačil :)[/quote]

Škoda da ni lajkov 🙂
Si me nasmejala 🙂

če so s kilami obremenjene najstnice ( da se razumemo govorimo o ljudeh, ki niso res debeli-to se pa na vsak način oceni brez konfekcijske številke) še nekako razumem, ampak odrasle ženske

vidim, da je polovica ( predvsem žensk ) omejena in zelo nezadovoljna z življenjem, če je edini problem kako izgledaš

ne vem , kako imam lahko tako srečo, da imam kup prijateljic in sodelavk, ki nimajo težav s tem in se lahko z njimi pogovarjaš karkoli -o konfekcijskih številkah in kako izgleda katera,pa res še nismo govorile .
tudi o tem koliko let kažemo ne.

New Report

Close