Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sploh na morje z dojenčkom

sploh na morje z dojenčkom

starim pol leta
zdi se mi, da bova imela samo delo, pa ne sme biti na soncu,…
kdaj ste vi prvič šli z otrokom na morje?

Pojdite septembra, bo super, še gužve ni take.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Kaj si ti nora?!?!?!??! Dokler otrok ni ven iz plenic se z njim ne hodi na morje.

Moj otrok je bil star 4,5 mesecev, ko je šel z nami na morje. Veliko je spal, na vročini se pa tako ali tako nikoli ne zadržujemo. Dela imaš pa toliko kot pač kompliciraš.

nova
Uredništvo priporoča

stara je bila 4.mes.šli v septembru in je bilo super

Tukaj imaš pa več dejavnikov. Odvisno kam greš. Če imaš hišico v seci na plaži sploh ni problema, je morda še bolje kot doma (če si iz mesta). Če pa boš na soncu, nekje kjer ti ne bo udobno, potem je drugače. Otrok rabi samo starša, ljubezen in hrano in da mu ni prevroče in potem bo sigurno užival. Dela imaš pa toliko kot doma, lahko še manj. Predvsem je odvisno od tebe, kako se zorganiziraš.

ja ddddddd da ne sme biti na soncu, saj to tut 3 letnik ne sme biti – ob najhujših urah

mi smo šli z 3 mesečnikom in ni bil noben problem, šli smo konec avgusta in je blo super za sprehode pa tudi na plaži smo bli pod borovčkom
letos sta 3 in 1 leto pa gremo spet konec avgusta

OH lažje greste letos kot drugo leto,ko bo aktiven 🙂 ! Mi smo bili lani pri Zadru z 3 mesece starim in je bilo lepo,tudi v morju sva bila,je pa res da je to tretji otrok in je posledično manj kompliciranja,letos bo pa akcija saj je zelo aktiven,je pa lepo vsako obdobje.
Vi kar pogumno na pot. Edino kar je bilo bolj nehvaležno je bila peklenska vročina kot jo imamo te dni,saj 3m otrok še ne sedi sam zato je bilo nama še bolj vroče :-))),VESELO ČOFOTANJE IN VELIKO ZDRAVJA!!!

LP,Vanja

Jaz sem rodila lani februarja in nismo šli. Letos gremo sedaj. Ne toliko zaradi vročine kot zaradi gužve in posledično čistosti vode.
Sicer na morje greš komot in veliko jih hodi s skoraj novorojenčki. Meni je bilo dosti lažje z bazenčkom pred hišo.
Jaz bi kot piše televrina počakala september. Ne bo več gužve, temperatura malo pade in malo večji bo. No v resnici bi šla jaz drugo leto, mi pa dejansko morje ne pomeni prav veliko za dopust. Raje bi šla v hribe.

A tvoj je bil pa že pri štirih mesecih ven iz plenic?? To pa je talent, čist po mami.

Oj.
S starejšim sinom smo šli septembra na morje – star je bil 5 tednov. Z drugim otrokom, 2.5 mesečnikom, smo kampirali. Bili smo v senci, se dojili,… Nobenih problemov.

A tvoj je bil pa že pri štirih mesecih ven iz plenic?? To pa je talent, čist po mami.[/quote]

ja no, da sarkazem opaziš, rabiš malo več, kot pa eno možgansko celico…

Šli smo spetembra z 3 mesečnim otrokom, ki se je kopal tudi v morju…

mi živimo na morju, pa dojenčku ni hudega.

se pravi, bi se morale obmorske mame seliti v notranjost, ko imamo dojenčke?

zjutraj ven na en điro, tam do 9-10, na tržnico po lubenico, kavica na trgu, potem pa domov v senco. skuhaš kosilo, se ukvarjaš z malčkom…okoli 16-17 na plažo v senco seveda pa do večera. zvečer pa še na en sprehod.

super je na morju, dojenčki spijo in so mirni, ne vem zakaj komplicirate.

tudi zdrvanike in lekarne imamo.

Odkrito povedano, jaz sredi julija v tisto gužvo in po možnosti v apartma oz. namestitev, kjer ne veš točno, kakšne so razmere glede vročine, klime, sence in podobnega, ne bi šla, če imam možnost izbire junij ali september. Še zdaj s šolarji pičimo čim prej po koncu šole, da ujamemo dolg dan in mir.

Z dojenčkom smo pa šli septembra, takrat je imel štiri mesece, bungalovi v borovem gozdičku, udobje, mir, bilo je še zelo toplo, tako da smo se mirno še kopali v morju. Meni se je zdelo idealno.

Ta mlajša je bila stara 5 mesecev, ko smo bili na morju in smo imeli blažen mir. Bili smo konec avgusta, je veliko spala, na plaži sem jo imela malo v jajčki ali pa na brisači pod sečnikom. Hodimo pa na bolj miren kraj, kjer ni gužve ali hrupa na plaži, apartmajska penzion hiša skoraj tik ob plaži, včasih je popoldan spančakala v sobi in sem jo hodila čekirat. Tudi zjutraj sem jo lahko pustila spati in smo šli v pritličje na zajtrk. Imeli smo se super, naslednje leto je bila že čisto drugačna zgodba. Tako da kar na morje in uživaj v miru, naslednje leto boš samo lovila malega 😉

Do 30-ega leta ga imej samo doma, okna morajo bit nepredušno zaprta, stanovanje do amena razkuženo, nobenih obiskov, ker bi ga lahko izpostavila smrtno nevarnim virusom, pa pazi, da bo vsa hrana izključno bio, še najbolje, da jo pridelaš sama v kontroliranem okolju.

Ampak res, jaz sem mojo pri manj kot 4-ih mesecih ruknila v manto in z njo eno leto pohajkovala ob Amazonki in po Andskih vaseh ter bivala ne v hotelih, ampak pri domačinih v kolibah. Ti pa sprašuješ, če se lahko do Izole spokaš. Ne moreš, da verjameš.

Pa še pse si verjetno imela s seboj a ne.

Šla si sama v neznane kraje? Ali si tam koga poznala?

To je res! Kaj ne veš, da vse mame, ki živijo na omrju, gredo z novorejenčkom do 3. leta na celino?!

Jaz ti bom pa takole rekla. Kaj pa si ti želiš? Imaš rada morje? Bi ga zelo pogrešala?

Ker dejstvo je, ni ga kraja, kamor z dojenčkom ne bi mogla iti. Le zakaj ne? Povsod se preživi…
Je pa res tudi to, da morje itd. prinese pač nekaj stvari s sabo, ki tudi meni niso bile pri srcu. Gužva na plaži, vročina, apartma, ki je včasih ok, včasih mi pa nič ne diši itd. Moji se niso marali kopati v mrzli vodi. Torej, če smo že kam šli, je bil otrok v glavnem izven vode. Pa moram rečt, da bi mi bilo lažje doma. Vse te kolobocije in eno in drugo. Meni to ni sedlo. Sploh, ker ne morem biti ah in sploh sproščena.

Jaz s tako majhnim torej ne bi hodila na morje.

Naš je junijski in smo bili avgusta že na morju…nobenega problema, sicer je pe res odvisno od tega koliko kompliciraš

Pa še pse si verjetno imela s seboj a ne.

Šla si sama v neznane kraje? Ali si tam koga poznala?[/quote]

Ne, nisem imela psov s sabo, sploh pa ne vem, kaj ima to tukaj veze?
Kaj ima tudi veze, koliko ljudi sem kje poznala? Ponekod koga ja, drugod nobenega. A ti se gibaš samo tam, kjer ti nekdo poznan stoji za ritjo?
Jaz vas res ne štekam. V trgovino znaš it sama? Na morje greš samo, če tam koga poznaš? Na izlet nikoli sama, obvezno mora bit kdo poznan zraven? Pa kako to sploh živite in funkcionirate?

Pojdite septembra. Ni več zelo vroče, voda je topla. Če greste prej, se zadržujte v senci večji del dneva.

Bila je stara 5 mesecev, ko smo šli prvič na morje.
Septembra. V apartma s klimo.
Na plaži je ležala v senčici na brisači in čebljala…
Bilo nam je ČUDOVITO.

To pa res ni nobena primerjava. Sem doma na obali pa to nima veze. Doma imam vso udobje, mir, senco, klimo itn. Na dopustu pa vsega tega nimaš. Pa sploh ni toliko važno kam greš. Enim to ni pomembno, drugim zelo. Meni z dojenčkom dopust ni bil toliko pomemben, da bi nekam šli. Smo bili doma in kot praviš ti šli en điro, na kavico, po lubenico in domov senco. Ker pri tej starosti otroka greš na dopust izključno zaradi sebe. Dojenček od tega dopusta nima nič oziroma samo stres.

Z našim smo šli na morje, ko je imel 14 dni. Rihtali smo se zelo lepo, brez težav. Pravijo bolj tako, da je odvisno, kako se mama počuti, da gre tako hitro po rojstvu z dojenčkom naokrog. Mi smo šli predvsem zaradi tavelikega otroka, sicer bi morda tudi izpustili tisto morje.

New Report

Close