Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi šla s hčerko na izpit, ker je že dvakrat padla

Rada bi šla s hčerko na izpit, ker je že dvakrat padla

Hčerka zelo dobro zna snov, veliko se je učila, ampak je profesorica ena zelo žleht tečna baba in zanalašč ne spusti hčerke (je zelo lepa, luštna, simpatična), profesorica kot pravi hčerka je pa ena grda stara očalarka in očitno ne prenese mladih in lepih študentk. Zato bi šla rada s hčerko na izpit, da vidim kaj ta baba hoče. Slišala sem, da baje lahko pride kdor hoče na izpit, ker je to javno. A veste mogoče kaj več o tem, na kateri zakon se lahko sklicujem, če bo ta baba kaj komplicirala? Ali se moram prej najaviti ali samo pridem skupaj s hčerko na izpit (je 27. 6 še zadnji rok v juniju)

Kok je pa danes MON zabaven :-))))

pa recimo, da nasedem provokaciji

hčerka lahko pisno zahteva, da je izpit pred komisijo.

nova
Uredništvo priporoča

vse lepo, kar si napisala, ampak kako boš pa ti vedela, kakšen naj bi bil pravilen odgovor na neko vprašanje?? predvsem pa, koliko je tvoja hči stara?!

Ni nobena provokacija, zakaj bi bila provokacija? Zaenkrat še ne bi šla pred komisijo, raje bi jaz šla pogledat kaj se dogaja, če ne bo pomagalo bomo pa naprej razmišljali kaj in kako. Meni je ena oseba resno zatrjevala, da so izpiti javni in da je lahko vsak zrave. Ta oseba je včasih delala na eni fakulteti v tajništvu in me zanima, če to drži.

meni se tudi zdi danes še posebej zabaven 😀

In zakaj ne bi šla pred komisijo, če resnično zna?

Blagor tebi, če se ti zdi to zabavno. Se vidi, da nisi nikoli študirala in nimaš pojma kakšne muke so to, če te en profesor vzame na piko in se moraš že tretjič učiti isto snov. Moja hčerka je čisto na tleh, tebi je pa to zabavno. Kaj naj ti rečem – vse se vrača, vse se plača!

sej nima 5 let, da rabi mamico zraven za usako stvar 🙂
sej verjetno ni edina, ki ni nardila no.. pa zaradi tega ne rabijo it starši z njo na izpit..
drugače pa, nam je profesor reku, da samo naj proba prit kdo od staršev na faks, ni to osnovna, srednja šola halo 🙂

Tvoja lepa, luštna in simpatična hči ima morda le eno, a veliko pomanjkljivost – posesivno, omejeno in čustveno nedoraslo mater.
Če se jo reši, bo takoj izginila vsaj polovica morebitnih težav.

Dober štos.

Boš hodila tudi k njenemu šefu se pritoževat? Do kdaj? Do njenega 50 leta, ali še malo dalj?

Takole je: če bi prišla k meni, bi te vrgla ven. Po hitrem postopku. Punca bi se mi sicer v dno duše zasmilila, ker ima tako mamo, ampak še vseeno bi morala znati vsaj za 6.

Lahko zahteva komisijo. Če bo še enkrat padla, bo itak avtomatično naslednjič dobila komisijo. Mama pa na izpitu RES nima kaj iskati.

Izpiti pa javni pač niso, od kod ti to? Predavanja so javna in zagovori magistrskih in doktorskih disertacij, diplomskih nalog pa že niti ne več nujno.

Ženska, pusti svojega odraslega otroka pri miru.

Kot da bi se komisija postavila na hčerino stran. Saj itak skup držijo, tako kot dohtarji in jim noben nič ne more tudi če do konca zašuštrajo pacienta. Poznam te stvari iz prve roke, ko me moja zdravnica ni hotela poslati na preiskave, čeprav sem bila napol mrtva. In ko sem zahtevala drugo mnenje je bila pa vsa užaljena in itak, da je ta drugi zdravnik držal z njo in sem potem morala iti samoplačniško. Tako kot dohtarji tako tudi profesorji ne bodo šli eden proti drugemu, ampak se ščitijo med sabo. Ne zaupam nobenemu.

Draga avtorica, zelo ti toplo priporočam, da prebereš vse odgovore, prebereš še enkrat, pa še večkrat in poskušaš doumeti, kaj so ti želele povedati. Hči ti bo hvaležna.

Tih bod….to je resnična zgodba moje kolegice…
Dela v privat firmi in so imel enga gelipterja, ki je hodil v službo ob 10h…pol na malco, pol mal ven…in
ga je šef poklical na zagovor…
Naslednji dan je bila mamica v firmi – tulila na direktorja, da njen sine je “indigo otrok” (star 30+ let )
in a res ne razume, da taki ne sprejemajo avtoritete blablabla….
No pol ga je vseeno odpustil…indigo gor al dol… :-)))

@a lahko grem – ja sem študirala, ja. In vem, da je bilo najbolj pomembno, če je profesorica mlada al
stara in če bohnedej nosi očala….

.

Prosim samo za odgovor ali so izpiti res javni in gre lahko zraven kdor hoče. Ostalega pametovanja ne rabim.

Draga mama! Tudi jaz sem se strinjala da je danes hecno brat nekatere objave. in ja sem študirala in ravno zaključujem študij pa so tudi mene metali na izpitih in sem jih po večkrat opravljala pa tudi meni se je zdelo kdaj da kakšen profesor to zanalašč dela ampak da bi pa mamo na izpite s seboj jemala tole je pa res hecno. Sej je punca stara dovolj da bo sama rešila zadevo. Kvečjemu jo bodo šele potem vzeli na piko bo boste prišli z njo na izpit….Mislim kaj takega pa še ne…

Kot da bi se komisija postavila na hčerino stran. Saj itak skup držijo, tako kot dohtarji in jim noben nič ne more tudi če do konca zašuštrajo pacienta. Poznam te stvari iz prve roke, ko me moja zdravnica ni hotela poslati na preiskave, čeprav sem bila napol mrtva. In ko sem zahtevala drugo mnenje je bila pa vsa užaljena in itak, da je ta drugi zdravnik držal z njo in sem potem morala iti samoplačniško. Tako kot dohtarji tako tudi profesorji ne bodo šli eden proti drugemu, ampak se ščitijo med sabo. Ne zaupam nobenemu.[/quote]

Ja, seveda. Čudno, da potem nekaterim pred komisijo uspe zvozit, a ne?
Dejstvo je, da samo komisija lahko vpliva na drugačno oceno, v kolikor hči resanično zna. Ti se lahko razpočiš na izpitu, pa na rezultat ne moreš vplivat. Samo poslabšaš lahko vse skupaj.

odgovor na to vprašanje si že dobila

Si že dobila odgovor: izpiti niti slučajno niso javni in nimaš tam kaj počet.

Draga mamica, morda pa tvoje lepo in simpatično sončece le ne zna dovolj, da bi naredilo izpit? Od kje ti ideja, da ji je neka profesorica nevoščljiva za njeno lepoto in ji zaradi tega nagaja na izpitu? Ker ti je sončece povedalo, da tako pač je in da sama vse zna?
In zdaj že vnaprej pišeš, da bi jo tudi komisija obravnavala pristransko?…

Samo smejem se lahko….

jaz bom pa tako rekla,… da te čisto razumem, da si v skrbeh in bi rada videla v čemu je stvar. Čisto normalno je, da bi starš za svojega otroka vse naredil in se zavzel zanj, ampak po moje bi ti stvari samo še bolj zakomplicirala, če bi tam prisostvovala.
Ker verjemi, če si je tvojo hčero vzela na piko in jo želi ta dotična “zaj…..” , ji bo sigurno ratalo.
Zatorej pusti hči, naj sama opravi zadeve… po moje je najbolje tako…

Moje mnenje je, da se ne vtikaj. Tako je pač življenje. Se bo že potrudila. jaz moram tudi en izpit pisat 9, če želim, da bo sploh pozitiven, ker mi je seminarsko ocenil z negativno zaradi medsebojne nesimpatičnosti. In to dal še jasno vedeti. In kaj naj sedaj naredim? Ne bom se šla zaradi njega barvati blond, da mu bom bolj simpatična. 🙂 Moja mami ali kdorkoli od domačih se bo pa še najmanj vtikal.
🙂 No mogoče le mož, k ne prenese, da bi bila blond 🙂 🙂 hec…

Se ga bom pa pač toliko bolje učila. V prvem letniku dodiplomca me je en profesor vrgel iz predavalnice, ker sem reševala križanko med njegovim predavanjem. In sem imela potem obupne težave naredit tisti izpit. A sem se ga naučila v nulo in naredila v tretjem roku. Ampak če kaj, potem sem ta predmet res znala v nulo. No in očitno bom še enega.

Si ti za svojo hčerko prepričana da zna v nulo? da ni samo napiflana? Da ve kaj se uči, da zna to tudi na primerih opisat?

Če želiš uraden odgovor na vprašanje, ali lahko kot mama prisostvuješ izpitu, bo najbolje, da pokličeš v referat fakultete.

V 20 letih, kar delam na fakulteti, še nisem imela primera, da bi kateri od staršev želel biti na izpitu svojega otroka. Mogoče tudi malo pomisli na to, kako bodo na hčer gledali sošolci, če se boš pojavila na izpitu.

Tudi jaz upam, da tole ni resno.

Blagor tebi, če se ti zdi to zabavno. Se vidi, da nisi nikoli študirala in nimaš pojma kakšne muke so to, če te en profesor vzame na piko in se moraš že tretjič učiti isto snov. Moja hčerka je čisto na tleh, tebi je pa to zabavno. Kaj naj ti rečem – vse se vrača, vse se plača![/quote]

kako bo šele na tleh, ko bo šla mamica z njo na izpit :-))))))))))))))))))))))))))))

New Report

Close