Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj odgovoriti na zoprna vprašanja glede otrok?

Kaj odgovoriti na zoprna vprašanja glede otrok?

Torej… imam tako službo, da srečam ogromno ljudi, veliko tudi raznih znancev,… ki se pač najraje vtikajo kamor ni treba!
Pri meni je tako, da sem prišla v ta leta (malo do 30) ko naj bi po njihovih mnenjih imela otroka, poleg tega sem ravno postala teta (moja mlajša sestra ima otroka)… ne mine niti en dan, da ne bi slišala vprašanja- kaj pa ti misliš?, zdaj si pa ti na vrsti!,….
Res je da o tem nisem razmišljala do pol leta nazaj sploh, sedaj pa nekako ne gre, in taka vprašanja mi odvismo od dneva sicer, lahko malo zamorijo. In človeka ki me to sprašuje bi najraje vsekala po g….!
Saj vem, da ne mislijo nič slabega, vendar jih to popolnoma nič ne briga!!
Zanima me kaj na taka vprašanja odgovorit, da jim za venomer zapreš usta? Zadeva je res skrajno neprijetna, saj pravim večkrat dnevno, osebki se tudi ponavljajo- ma so bolani al kaj?

spomni se enih par nesramnih odgovorov…

kdaj bom imela otroka?
zakaj? bi radi kaj financirali zraven?

zakaj pa vas to muči?

ne vem še, boste pa prvi, ki boste zvedeli, ko bom noseča

sem lejzbika, rabim nekoga ki daruje seme, v tem primeru ga lahko imam takoj 😛

nova
Uredništvo priporoča

Ljudje so res trapasti s tem vtikovanjem v druge, meni gre to strašno na živce. Vprašaj jih, kaj jim manjka v njihovem življenju, da se tako zanimajo za tvojega…

Se pa povsem strinjam s tabo, da bi bilo fino kakšen zoprn, vsiljiv ksiht tako usekati, da bi se te v prihodnje na široko ognil. Bedniki.

Pa še iz mojih izkušenj: najbol zoprne so babure, ki so se hitro poročile in imele otroke, ker so ob prvem takem vprašanju klecnile, zdaj so pa vse nesrečne in živčne, ker tebi nič ne manjka in ker te ne morejo pospraviti v predalček.

Drži se 🙂

Na vsiljiva osebna vprašanja izmučenih mamic (ki bi rade, da bi bila v istem zosu kot one) odgovarjam s trapastimi ali kratkimi odgovori.
Kdaj pa ti misliš met otroke?
-Približno nikoli.
Kaj pa kaj vidva mislita o otrocih?
-Da so še kar okej.
A misliš met kaj otrok?
-Ne.

Zavežem jezik, pa je.
Razen evtl. moje družine in najožjih prijateljic moj razplod nima koga kaj brigati.

Pa kaj ste vse narejene takoj na nož n se počutite ogrožene, če vam kdo samo prst pokaže!

Zakaj ti gredo ta vprašanja na živce?
To je čisto normalno vprašanje, sploh v situaciji v tvoji družini. Ljudje pač to sprašujejo. Zakaj ti je problem odgovoriti tako, kot misliš?
Ali pa si morda ljubosumna na mlajšo sestro in so ti zato taka vprašanja zoprna? A, da nisi? Japajade!

jaz se ob takih vprašanjih le naasmehnem ali rečem:
-kdaj boš pa ti imel naslednjega otroka,vnuka
-o osebnih stvareh ne govorim
-nimaš svojega življenja da se v mojega vkikaš
odvisno kakšen odnos imam do tistega ki me sprašuje
v skrajni sili rečem da ga nič ne briga(če je to sorodnik ki najeda)

ne, oprosti, to ni normalno vprašanje. to je zelo osebno vprašanje, ki se tujcev menda ne tiče.

jaz se o takih stvareh pogovarjam s partnerjem, s starši, sestro in dvema res dobrima prijateljicama, vseh ostalih pa to nima kaj brigat.

No, jaz opa msilim (in tak je tudi bonton), da je zelo nevljudno ljudi, ki nam niso zelo blizu (ožja družina, zelo dobri prijatelji) spraševati zelo osebne stvari, enako se ne sprašuje po denarju.

In kaj je pravi vzrok da nimaš otrok?

najbolje je, da poveste po pravici..
..nisem dorasla, da bi v življenju normalno funkcionirala, predvsem pa imam en velik EGO..

Ljudje so res vsiljivi tam, kjer jih nič ne briga. Tam kjer bi pa lahko pomagali pa se odmaknejo. Tako, da za tisto, ki pravi, če se počutijo ogroženo ob takih vprašanjih. Ne, več pove o tem da so loleki spraševalci. In kaj boš lolekom odgovarjal. Ja veš jaz pa zato nimam otrok ker……………….mislim svašta kva eni tolerirate.

Bolj kot to, kar boš odgovorila, je pomembno, kako se ob takih vprašanjih počutiš. To pomeni, da če se nekje globoko v sebi počutiš nesigurno glede tega vprašanja, to ljudje začutijo in te bodo še bolj glodali.
Tako da boš največ naredila takrat, ko se boš sama pri sebi prepričala, da je tvoja pot tvoja in taka, kot si jo želiš. Odgovoriš pa tako, da ko ti bo pasalo, boš imela pa tudi otroke.Ker to je samo tvoja odločitev, ali imaš otroke ali ne. Samo tvoja in partnerjeva odločitev in od nikoga drugega !

Jaz sem imela v preteklosti veliko takih vprašanj. In ob nekateirh mi je bilo zelo nelagodno, bila sem tudi malo nesamozavestna. Ko se je meni začelo fučkati za druge,(ampak res fučkati) so to ljudje začutili in nehali spraševati. Pri meni niso bila vprašanja glede otrok, bilo jih je pa cel kup drugih, tudi osebnih. Ljudje so res nekulturni ,da kaj takega splho sprašujejo ,az tega ne bi nikoli spraševala.

Reči: Jutri sem nameravala it v šoping in enega kupit:)

odgovoriš jim točno to, kar si že sama ugotovila:
“te nič ne briga!!!”

ali pa recimo: “če se zdajle začneš ukvarjati s sabo namesto z drugimi, imaš do 90. leta hudičevo veliko dela!”

pa naj zamerijo, če hočejo. z butli itak ne rabiš imet opravka.

Hvala za to “modrost”.
Si bom zapomnila kot izrek iz zbirke najbolj neumnih izrekov ever.


Na živce , ker je to osebno vprašanje oziroma kar intimno in se nikogar ne tiče , edini pravilni odgovor bi bil , kaj te koji k… briga , ampak potem bi bila ona nesramna !

Kolega je to težavo rešil čisto enostavno , star 35 let je vsakič ko je bil na raznih porokah sestričen bratrancev od raznih tet in stricev poslušal, ja Janez kaj pa ti čakaš poglej vsi se ženijo ti pa kar nič, kdaj bomo pa na tvojo ohcet šli ?? Tako kot je hodil na poroke je bilo včasih treba tudi na pogreb in tam je tem stricem in tetam vrnil, ja kaj pa čakate sedaj ste vi na vrsti , kdaj bom pa na vaš pogreb prišel , kaj pa čakate ??

Vem, da je nadležno.Odvisno kako debelo kožo imaš oz. kok te briga kaj si drugi mislijo. Če nočeš biti nevljudna pač odgovarjaš vljudno:
ni pravi čas
ne želim odgovarjati na tako osebna vpršanja
nisem še razmišljala o otrocih
bodo že enkrat

Če se ti jebe za kretene(kakor meni):
Eh res ne maram pamžev, sem glih mela 8 splav
Saj rojevam, sam jih kar prodam
kaj to tebe briga
ej najrajši skrbim in zapravljam zase, ker sem najboljša na svetu
kaj čem delat za froce
bi samo ne z mojim, ampak s tvojim možem, ker je bolj fajn možak/mačo
glih sem se šefom/ tvojim možem/ sosedom/ enim ciganom dol dala, upam da se je prijelo

..
če vprašamo sodelavca.. ti stari si se prehladil..kako je bilo na morju, si si močno prebil glavo na smučanju itd..
..je to OK..in NI intimno vprašanje..
..če pa vprašam.. ti kdaj bomo kej novorojenca zapil..?? je pa ŠUS u glavo..
..
..dejte se no mal ohladit, al imate kake travme zaradi tega..
..sicer pa ve z velikim EGO-m take z lahkoto skenslate..kajne??

Jaz ponavadi rečem, da jih ne morem met.

Zafarbajo in jim je žal. Za vse večne čase utihnejo.

lp, ewy

meni gredo taka vprašanja tudi blazno na živce….sama imam mal čez 30 in dva otroka…pa sem pred leti tud jaz to doživljala…najhuje pa je blo ker sva se s partnerjem trudila pa ni ratalo…pol pa še take glupe babe…ko mi je pa prišlo do vrha…sem pa kar zabila…bi pa ne rata, mi daš 30 000 eur da posvojim…pa ni vprašala nikoli več 🙂

ja ljudje sploh ne pomislijo da lahko tako tudi prizadanejo 🙁

Ljudje nimajo nobenih manir, zato sprašujejo nevljudne bedarije. Nič ne pomislijo, da je to res neprimerno vprašanje. Je pa res, če bi bila sigurna vase, ne bi dvomila, kako jim odgovoriti. Ni treba da si neprijazna, ker ti loleki v bistvu nimajo namena biti neprijazni. Mislijo, da je to eno ljubko vprašanje, in da jim boš odgovorila: joj, takoj zdajle, sem že noseča, tako se veselim! Kot da njih kaj briga, kdaj boš noseča in kdaj boš imela otroka. Večine najbrž res sploh ne zanima, to je kar en tak pogovor filler. Zelo nevljuden, kajpak.

Ne vem dobro svetovati, kako reagirati, ker bi vsak reagiral po svoje. Najprej pri sebi razmisli, kaj bi bil pošten odgovor. To ti bo pomagalo, da boš bolj samozavestna, da se pri tem vprašanju ne boš najprej sama sebe ustrašila. Potem reakcijo prilagodiš spraševalcu. Dobronamerni teti lahko smeje odvrneš: ko bo čas bom že. Sodelavcu v službi lahko rečeš: To je moja stvar, ki te ne zanima. In tako naprej.

ne, oprosti, to ni normalno vprašanje. to je zelo osebno vprašanje, ki se tujcev menda ne tiče.

jaz se o takih stvareh pogovarjam s partnerjem, s starši, sestro in dvema res dobrima prijateljicama, vseh ostalih pa to nima kaj brigat.[/quote]

Potem je najbolje, da se z nikomer drugim tudi ne pogovarjaš in to o nilemer, kaj šele, da bi koga vrpašala, kam gre na dopust ali kako se je imel na dopustu, ker to je lahko tudi zelo osebno vprašanje!
Pa da ne bi slučajno kolegico vprašala, kje je kupila tisto majčko ali kdaj bo posadila paradižnik. Da o brisačah in pranju sploh ne govorim ter kateri prašek uporablja, je tudi lahko zelo osebna stvar!


Če nekoga vprašaš, kako se je imel na morju ni osebno vprašanje temveč zgolj običajno vprašanje kjer lahko dobiš odgovor , dobro ali pa zanič je bilo , tudi če vprašaš po zdravju je zgolj vljudnostno vprašanje .
Če pa začneš , ja kdaj bomo pa kaj zibal in zapil otroka je pa osebno in zelo intimno vprašanje sploh , če je oseba že prešla leta , ki naj bi med bedaki veljala za končna pri nosečnosti , lahko, da ne more imet , da je neko bolezensko stanje ki preprečuje zanositev , ampak ne *pametnjakoviči* bi vrtal do nezavesti , pa kaj čakaš , ja pa zakaj še ni , no takega pošlješ v 3 PM in zadeva rešena , en idiot, ki sprašuje nekaj kar ga ne briga manj .

New Report

Close