Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko plače imete in kolk daste ne stran?

koliko plače imete in kolk daste ne stran?

neto,oz. koliko dobite z malico in potnimi stroški?

Jaz dobim 600eur z dodatki,zaposlena 6 ur/dan

prišparam pa nič,sem vesela če ne grem v minus

Dobim veliko, zapravim še več. Šparam pa ne.

Prihranim 500€ mesečno.

Socialne podpore prejmemo 498eur za 4-člansko družino. Za dva otroka otr.dodatka 240eur, za delo na tujo študentsko napotnico dobim dobrih 700eur (10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} morem dat osebi ki mi jo posodi),zaročenka dobi kot natakarica tudi okrog 700eur. Glede na faktorje, subvencija vrtca, neprofitnega stanovanja in ostale ugodnosti prišparamo veš kot 1200eur vsak mesec, pa lepo, ne preveč skromno živimo. Edin strošek je bo avgusta-registracija vozila. Ljudje nehajte delat pa pejte na socialno, živi se super če se zna.

Zame že delodajalec špara in da 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moje plače zase na stran, meni pa izplača 100€ manj od minimalca “akontacije”.

Dobim neto 1.500,00 – familija, 5 članov, mož ima 1.700,00, prišparava 1.500,00/mesečno.

1500 za 5 člansko družino? Ajejej, to je pa siromašno življenje, bolj životarjenje.


ah dej nehi no………

Midva sva tudi na DSP in zraven delava oba na tuje napotnice. Vsak dodatno zasluživa minimalca, včasih več. Se najbolj splača. Ne zaradi tistih dobrih 400 ojrov socialne in 110 OD, ampak zaradi ugodnosti ki ti pripadajo zraven. Midva plačujeva vrtec samo dobrih 33 ojrov, sva se pa uspela dogovoriti za zraven še zastonj zajtrk in kosilo v vrtcu, dobiva porcijo za 5 oseb v loncih in za domov, sva v neprofitnem stanovanju na Fužinah (slabih 60m2) in borih 30 ojrov najemnine za dvosobno stanovanje. Ostane nama po plačanih vseh obveznostih in hrani od 1000-1200 ojrov, živela SLO. Upam da ne bodo kaj spreminjali zakona.

Prihranim 100€. Prihranek pa se na vsake 2 leti porabi za nujne investicije pri stanovanju.


kaj teb ni jasn ona 1500 on 1700 kje je tukaj životarjenje?

Hmmm, 6 članska družina in pes.
Jaz netto z malico cca 2400 Eur, mož 4600 Eur.
Ne varčujemo, saj pogon: vrtec, šole, vzdrževanje avtomobilov in nepremičnin: športi in rekreacija, deavnosti pač stanejo.

Glede na zgoraj prebrane zapise: delo na tuje napotnice, ali povsem na črno, potem še prejemanje podpor, ipd. , je precej jasno, kje denar odteka in kdo plačuje drugim.
Jaz, npr. “stanem delodajalca” cca 4800 Eur brutto – brutto, kar pomeni, da za 2400 Eur skupaj z delodajalcem večkrat preko različnih fondov plačujeva nekomu, ki dela na črno in ker je kao brez dohodkov, mu pripadajo še vsi transferji. Ko me prvič oberejo, potem spet plačam 300 eur vrtca, jasno, da ne prejemam nobenega otroškega dodatka, ….

Enako.

x2 😀

x2 :D[/quote]

brez zamere, ampak – pijavke. iz mojega žepa lepo živite.

s.p.

pa fak no saj ni čudno da je država v k….če pa ste vsi na socjalni in delate na črno, mi smo 3je jaz imam 800 partner 700 otroški 73 e prišparam nič imamo iz mesca v mesec

Dnevno dobim od 50-130€. Na stran dam pa 50€ nekje na 2 dni.

x2 :D[/quote]

brez zamere, ampak – pijavke. iz mojega žepa lepo živite.

s.p.[/quote]

Se strinjam tudi jaz. Res ni čudno, da smo tu kjer smo. In potem se še ljudje javno hvalijo, kako izkoriščajo državo in živijo na račun drugih.

sramota ,ooo še pride palica za vas.


ah dej nehi no………[/quote]

1500 za 5 člansko družino, za vse stroške in hrano – bore malo!!!


kaj teb ni jasn ona 1500 on 1700 kje je tukaj životarjenje?[/quote]

Očitno tebi nekaj ni jasno. Kot prvo pa, ne požiraj črk!!
Napisala je, ona dobi 1500, on 1700, na stran data 1500. Torej za življenje imata 1700 (za 5 člansko družino) Preberi 10x, če prvič ne razumeš!!!!!!!!!

Torej, če si ugotovila, da se ti za takšno plačo ne splača delati, delo pusti. Pojdi delat na črno preko tuje napotnice, pa bodo drugi plačevali tebi, ti boš pa lepo živela. Si eno navadno govno!!!

Nekaj mi res ni jasno. Vsi, ki si v pisarnah grejete riti in se v njih redite, saj nič ne delate, vsi po vrsti zavidate tistim, ki delajo na črno in prejemajo denarno pomoč.
Zakaj za vraga službe ne pustite in se spustite v delo na črno. O, to pa seveda ne, znate pa otresati svoj vedno debelejši gobec!!!!

Se stinjam s predhodnico.. Nisem na socialni..

In me zanima (npr. 47-letnica.. ) kaj za ene službe imate, da zaslužte > 1500 EUR – mogoče javni sektor- in potem šimfate ‘pijavke’.. Tudi vaša urna postavka verjetno ni ravno realna.. če si še moj sorodnik, ki je direktor uspešnega podjetja izplača 1500, služba 24/7?

Pa sem mislila, da imam solidno službo- z 850-900 eur na mesec.

Jaz res ne vem, kam bi zapravla že 1500/mesec.. kam gre denar? Za potovanja, na varčevalni račun?
Res me zanima..

Čisto enostavno vprašanje je: koliko zaslužite in koliko daste na stran? Avtorja ne zanima., koliko vas živi s tem denarjem, tudi ne, kako živite…ampak, ne bi bil tole mon, če se ne bi spet sprevrglo v tekmovanje, kdo zmore z manj oziroma v pljuvanje po JS.

New Report

Close