Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se bodo začeli ukinjati potni stroški?

Kdaj se bodo začeli ukinjati potni stroški?

Bi bil že čas, saj se potni stroški nikjer po EU ne vračajo!
Koliko več denarja bi ostalo v državnih blagajnah in v proračunih podjetij, da jih lahko investirajo v razvoj proizvodnje! Upam, da čimprej sprejmejo kak ukrep v tej smeri.

k bo potica iz mesa

a ti res vidiš samo en del slike in ne cele? zakaj misliš, da se v nekaterih državah v eu ne vračajo?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

Provociraš, a?
Ni problema. Meni je vedno všeč, ko začnejo s primerjavo z EU….takoj sem za ukinitev potnih
stroškov, če mi dajo plačo tako, kot bi jo (za isto delo in izobrazbo) dobila recimo v Nemčiji ali
Angliji.
Sem za, takoj.

v avstriji imajo zaradi potnih stroškov višjo davčno olajšavo za ljudi, ki se morajo voziti od daleč.
sicer pa imajo v tako opevani evropi dosti višje plače. kdaj bodo pa začela naša podjetja izplačevati tako visoke plače, kot v evropi?

jaz upam, da čim prej sprejmejo kak ukrep v smeri zagotavljanja obvezne zdrave pameti in preskusa iq-ja preden lahko oddaš post. potni stroški so ena od redkih neobdavčenih kategorij prejemkov delavcev. vse ostalo je obdavčeno tako, da človeka nekam pritisne, ko vidi, koliko mora firma plačati državi, da lahko izplača delavcu en sam evro.

Res je že čas, da se ukinejo potni stroški, saj jih nikjer v EVropi ne izplačujejo!
Še prej pa je čas, da se delavcem pošteno plača za njihovo delo in da se plače dvignejo na raven evropskih – midva z možem bi imela dohodek jaz x2, mož x3. Koji K mi bo potem malica in prevoz!

Sem za, ampak naj takoj nazaj decentralizirajo VSA podjeta, tudi JU in JS , vse uprave večjih podjetji!!!

Kdo pa misliš, da se rad vozi vsak dan 1 uro v eno smer!!!

Jaz se vozim, ker so moje podjetje prestavil v LJ, prej sem imela 5 minut s kolesom do službe.

Samo potem pa ne bo takega dotok €€€ v Ljubljano, to pa vam spet nebi bilo prav, kajne??

Plačo naj mi dajo takšno kot bi jo imela v EU, brez prevoza in malico.
Verjemi, da bi dobila na račun poleg te plače še eno plačo in pol (skupaj 2,5 slovenske) in če odštejem prevoz in prehrano bi mi več ostalo.

A si ti mogoče tista, ki te moti tudi regres?

Mene pa zanima kdaj bodo pričeli preverjati dejansko upravičenost do socialnih transferjev?

Saj nekje so jih že ukinili,nekje pa le zmanšali oziroma plačajo po kilometrini.

Vsi tisti, ki navijate za plače kot v EU – kje?? V Grčiji, Italiji, na Cipru, v Romuniji? Ali pač tam, kjer vam paše citirati?
Pa povejte, kakšno delo opravljate in bomo malo pregledali, koliko bi bilo plačano v vsaki od držav članic (kjer, ne pozabimo, ne plačujejo potnih stroškov).

najprej podpiši ti, da boš delal za romunsko plačo, potem se pa lahko pogovarjamo.

Ko bom dobila 13.in 14.plačo, kot jo dobijo v Avstriji in ko mi bodo povečali davčno olajšavo, ker se vozim, se odpovem prevozu na delo.

no ne pozabi tudi tega, da po eu vsaj v resnih državah delodajalci poleg višjih plač poskrbijo za svoje delavce še tako, da jim uredijo bivališča v neposredni bližini ali čim bližje delovnem mestu da jim ni potrebno izplačevat potnih stroškov, zdej pa prični naštevat delodajalce, s takim pristopom v sloveniji oz. ki tako poskrbijo za svoje zaposlene, ajde, gasa!

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Ne pozabi tudi na to, da so meje dohodninskih razredov v Avstriji višje – lahko, da bi v Avstriji, kljub 13. in 14. plači plačala nižjo dohodnino, ker bi bila v nižjem dohodninskem razredu…..

najprej podpiši ti, da boš delal za romunsko plačo, potem se pa lahko pogovarjamo.[/quote]

Nisem jaz tista, ki selektivno navaja razmere v nekaj državah, kjer je standard mogoče višji od Slovenije.
Dejstvo je, da potnih stroškov ne vračajo nikjer drugje. Drugo dejstvo je, da marsikdo to na debelo izkorišča. Tretje dejstvo je, da marsikje v EU stanje ni nič bolj rožnato kot v Sloveniji, kjer se samo jokca in jamra.

Gunnar, tudi s tvojim argumentiranjem si na istem kot ostali. Resne države v eu NISO vse države v eu.
Primerjamo se lahko samo z nami podobnimi, tako pač je. In nam podobni nimajo povrnjenih potnih stroškov.

Kaj pa če bo treba potem tudi delat tako, kot delajo v tej tvoji EU?

EU je tudi Romunija, Bolgarija, Litva Estonija, Latvija…, kjer so plače trenutno še manjše kot pri nas.

najprej podpiši ti, da boš delal za romunsko plačo, potem se pa lahko pogovarjamo.[/quote]

Nisem jaz tista, ki selektivno navaja razmere v nekaj državah, kjer je standard mogoče višji od Slovenije.
Dejstvo je, da potnih stroškov ne vračajo nikjer drugje. Drugo dejstvo je, da marsikdo to na debelo izkorišča. Tretje dejstvo je, da marsikje v EU stanje ni nič bolj rožnato kot v Sloveniji, kjer se samo jokca in jamra.

Gunnar, tudi s tvojim argumentiranjem si na istem kot ostali. Resne države v eu NISO vse države v eu.
Primerjamo se lahko samo z nami podobnimi, tako pač je. In nam podobni nimajo povrnjenih potnih stroškov.[/quote]

kolk so pa tiste države obdavčene, kolk znašajo tam življenjski stroški in koliko pri nas? kdo misliš da ti bo za par stotakov še hodil delat? in kaj je zate debelo izkoriščanje?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

najprej podpiši ti, da boš delal za romunsko plačo, potem se pa lahko pogovarjamo.[/quote]

Nisem jaz tista, ki selektivno navaja razmere v nekaj državah, kjer je standard mogoče višji od Slovenije.
Dejstvo je, da potnih stroškov ne vračajo nikjer drugje. Drugo dejstvo je, da marsikdo to na debelo izkorišča. Tretje dejstvo je, da marsikje v EU stanje ni nič bolj rožnato kot v Sloveniji, kjer se samo jokca in jamra.

Gunnar, tudi s tvojim argumentiranjem si na istem kot ostali. Resne države v eu NISO vse države v eu.
Primerjamo se lahko samo z nami podobnimi, tako pač je. In nam podobni nimajo povrnjenih potnih stroškov.[/quote]

ja in, in kaj če jih nimajo?
imajo pa druge benefite. ne moreš enostransko pobrati iz zakonodaj drugih držav samo tiste stvari, ki bi tebi pasale.

Kaj pa če bo treba potem tudi delat tako, kot delajo v tej tvoji EU?

EU je tudi Romunija, Bolgarija, Litva Estonija, Latvija…, kjer so plače trenutno še manjše kot pri nas.[/quote]

moj mož dela v avstriji in se kot prvič, ne pretegne sploh, kot drugič pa kvečjemu kakšno reče prek avstrijcev, da si zelo vzamejo čas, ko je treba delat. tak da….

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_in_Europe_by_monthly_average_wage

Gunnar – z izkoriščanjem sem mislila na vse tiste, ki goljufajo s prijavo bivališča.

Pa še to – od kje ti podatek, da v resnih državah podjetja ponudijo možnost bivanja? Bi lahko navedel vir, me zanima….

Tri (ali štiri) CELE državer ste našli, kjer imajo nižje plače od nas?
Ok, bom zadovoljna tudi s povprečjem EU recimo. Glede na to, da je navišje povprečje of 4 do 6 tisoč,
bom še vedno ful na boljšem….

najprej podpiši ti, da boš delal za romunsko plačo, potem se pa lahko pogovarjamo.[/quote]

Nisem jaz tista, ki selektivno navaja razmere v nekaj državah, kjer je standard mogoče višji od Slovenije.
Dejstvo je, da potnih stroškov ne vračajo nikjer drugje. Drugo dejstvo je, da marsikdo to na debelo izkorišča. Tretje dejstvo je, da marsikje v EU stanje ni nič bolj rožnato kot v Sloveniji, kjer se samo jokca in jamra.

Gunnar, tudi s tvojim argumentiranjem si na istem kot ostali. Resne države v eu NISO vse države v eu.
Primerjamo se lahko samo z nami podobnimi, tako pač je. In nam podobni nimajo povrnjenih potnih stroškov.[/quote]
Res je, da v EU ne poznajo takšnega načina vračanja pot. stroškov, kot mi -da mora delodajalec plačevat delavcu pot na in z dela.
AMPAK vsaj Ne. in Au. poznata povračilo dela stroškov, ki jih ima delavec s potjo na delo. Denar vrača PRORAČUN in ne delodajalec – ideja je, da država pobira marže in takse od goriv in jih naj vsaj del vrne, kadar gre za pot na delo.

sej imaš google, če znaš googlat za eenostranskimi podatki pa primerjat fragmente ureditev drugih držav boš pa menda ja znala še pogooglat podjetja, ki svojim zaposlenim ali bodoče zaposlenim ponujajo bivališča v bližini delovnih mest.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Nisem jaz tista, ki selektivno navaja razmere v nekaj državah, kjer je standard mogoče višji od Slovenije.
Dejstvo je, da potnih stroškov ne vračajo nikjer drugje. Drugo dejstvo je, da marsikdo to na debelo izkorišča. Tretje dejstvo je, da marsikje v EU stanje ni nič bolj rožnato kot v Sloveniji, kjer se samo jokca in jamra.

Gunnar, tudi s tvojim argumentiranjem si na istem kot ostali. Resne države v eu NISO vse države v eu.
Primerjamo se lahko samo z nami podobnimi, tako pač je. In nam podobni nimajo povrnjenih potnih stroškov.[/quote]

ja in, in kaj če jih nimajo?
imajo pa druge benefite. ne moreš enostransko pobrati iz zakonodaj drugih držav samo tiste stvari, ki bi tebi pasale.[/quote]

Mislim, da sem bolj objektivna pri pobiranju stvari od marsikoga drugega, ki navaja samo višje plače in 13., 14. plačo, ne upošteva pa marsikaterih drugih dejstev, kot npr. zdravstvo, porodniška, dopusti itd.
Slovenija, je članica EU, kakorkoli nam to mogoče smrdi pod nos, spadamo v drugo- ali celo tretjerazredne države v njej. Torej se ne moremo primerjati z “velikimi sestrami”, kvečjemu z “zabluzenimi brati”.

New Report

Close