Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek STANOVANJSKA ZADRUGA VRHNIKA

STANOVANJSKA ZADRUGA VRHNIKA

Živim v bloku na Vrhniki, kjer nam stanovanjske stroške obračunava SZ Vrhnika.
Pred leti so nam vodo zaračunavali na število oseb. Zdaj imamo pa par let števce.
Zelo zanimivo, ob prijavi kubikov vode vedno za 2, 3 ali celo več kubikov zaračunavajo, če moj števec kaže, npr. da sem porabila 4 kubike vode, mi na položnici nabijejo 7,5 kubikov itd…itd..
In zakaj imamo števce??? To traja vrsto let. Na sestankih se pritožujemo, sprašujemo, sami mesečno preverjamo števce….tako da sak posebej sporoči na zadrugo, poleg tega predstavnica zapiše in preveri števce. Oni nabijajo svoje…Na leto sem zračunala, da plačam 30 kubikov vode, ki jih nisem porabila.

Pa ni tukaj samo voda, tale kurjač tudi ne vemo kaj počne celo leto, pa večkrat specificirana elektrika…itd.itd…

Kaj je s to Stanovanjsko Zadrugo Vrhnika???? Pa treba inšpekcijo poslat, da jih razhajkajo goljufe in kradljivce!!!

Ima kdo tukaj z njimi tudi take izkušnje??

To je sama mafija na tej zadrugi. Tudi v našem bloku ne vemo, kaj sploh plačujemo. Imamo pa tudi težave s hišnikom, ki nič ne dela, je pa zasedel skupni prostor in si v njem uredil delavnico. V tem prostoru ima tudi radijator, ki ga plačujemo vsi stanovalci in tudi elektriko plačujemo vsi stanovalci. Smo se pritožili na Stanovanjsko zadrugo Vrhnika, vendar ne reagirajo. On za ta prostor ne plačuje najemnine. Banda!

Obe se obrnita na župana. Take pidarije je uspešno reševal oni sivi župan, ki je bil pred Riharjem več mandatov.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas v bloku pa dve družini, ki sta obe povezani s Stanovanjsko zadrugo dobita nazaj po 800 evrov za ogrevanje, ker je bilo kao preplačilo, čeprav so se enako greli kot vsi mi, vsi ostali pa plačujemo kot žuti.

To je splošno znano, da se na Stanovanjski zadrugi Vrhnika dogajajo velike goljufije.

Enako se dogaja pri nas.
Smo se pritožli pa ni nič zaleglo. Plačat moraš, če si porabil ali pa ne.
Isto goljufajo pri ogrevanju. Mi zapirali radijatorje celo zimo, vsak mesec za dvosobno stanovanje 150 evrov, sosed dobil pri poračunu nazaj 1100 evrov. Kje je tukaj logika?

Jaz pa nea vem ka je z vami ljudi. Pa saj upravnika zamernjate ko par zoknof. To pa res ni teško. To smo še mi naredli, pa je na totem koncu veliko maj izbire kot pri vas.
Ka še čakate sestanek pa akcija.

Evo še jaz sem med vami.
Stanovanjska Zadruga Vrhnika hmmmmm, pritožbe, na pritožbo, pritožbe….NE ODREAGIRAJO!!!
Smo imeli že take kolobocije in še vedno imamo, sploh ne vemo kaj vse plačujemo. Prijavim vodo 3 kubikem mi pišejo 6 kubikov itd, itd.
Da o ogrevanju sploh ne govorim, niti ne vemo kako do teh izračunov pridejo??!! Ne znajo pojasnit.

Smo želeli zamenjat upravnika, že vse imeli spisano, pogodbo, se želeli odcepit od SZ Vrhnika, vendar bi se mogli strinjat sosednji vhod, tam je pa ene par S.P.jev, ki delajo za njih pa se niso strinjali in je padlo v vodo…

Ja tale SZ Vrhnika pošteno biksa in goljufa ljudi, očitno je to njihov šport, pa nihče jim nič ne more!!!!!

Čudnih zadev, ki sem jih lahko prebral zgoraj ne morem komentirati, dokler svojega ne bi dodala še druga stran. Ampak če so stvari res takšne, kot jih opisujejo zgornji anonimni (+ dva prijavljena) uporabnika, potem sem ostal brez besed.

Enkrat mesečno imate etažni lastniki na sedežu upravnika po zakonu pravico do vpogleda vseh računov, ki mesečno bremenijo vaš objekt. Je pa res, da morajo nekateri etažni lastniki za ta vpogled prositi, medtem pa, ko nas te iste račune (kopije) kar nekaj upravnikov mesečno pripne na oglasno desko, plačnikom na vpogled, ali pa jih skenirane razpošljemo EL po e-pošti.

Upravnik je najeta delovna sila, ravno tako kot hišnik, snažilka, pleskar ali pogodbeni električar. S to razliko, da za zamenjavo upravnika potrebujete malo nad 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soglasje etažnih lastnikov po lastniških deležih. In par s.p.-jev pri tem res ne more in ne sme biti ovira.

Kar se mene tiče, je netransparentnost obračunov in dvom v njihovo verodostojnost lahko podlaga za prijavo in kazenski pregon upravnika. Vendar morate pred vložitvijo predloga biti prepričani, da imate prav. Prijava mora torej temeljiti na trdnih dokazih.

Pri prijavitvi 3m[sup]3[/sup] porabljene vode in upravnikovem obračunu 6m[sup]3[/sup] gre lahko za:
– poračun
– upoštevanje izgub in izvedbo obračuna na način, kot to predvideva zakon
– zakonsko določeni pribitek (letni?) porabe skupne vode (snažilka, pranje avtomobilov, zalivanje…s posebne pipe)
itn……..

upravljanje objektov Mag dom
Gorazd

Pozdravljeni,

Tudi jaz imam slabe izkušnje z njimi – predvsem glede njihovega odnosa pri reševanju reklamacij.
Ko je bilo konec prve kurilne sezone (po montaži kalorimetrov), smo na dom dobili izračun ogrevanja. Plačujemo namreč še zmeraj akontacije, konec sezone pa se to poračuna. Ker imamo kalorimetre na hodniku, sem imela možnost popisati vse vrednosti in ker smo dobili izračun za vsa stanovanja, sem lahko videla, da nekaj ne štima, saj je sosed, ki je porabil 1/3 več plačal skoraj enako. Mi smo zelo “šparali” pri ogrevanju in smo v bloku najmanj porabili, zato smo se tudi pritožili. Naše glavno vprašanje pa je bilo, kako so sploh prišli do teh številk….in nam niso znali pojasniti. Ker glede na sam izračun je izgledalo, kot da so to izračunali malo “od oka”…po nobeni formuli ne bi prišel tak izračun. Smo se morali kar pošteno namatrati, da smo dobili svoj prav (na različnih internetnih straneh sem preverila, kako se ta izračun naredi in sem tudi zračunala, izračun sem jim tudi poslala). No po nekaj mesecih smo končno dobili odgovor, da je prišlo do neljube napake pri izračunih in nato smo dobili nov izračun. Po starem izračunu smo preplačali manj kot 2 evra po novem pa malo več kot 160 evrov.
Kotsem rekla, pa me je motil predvsem njihov odnos…kljub temu, da nam niso znali tocno pojasniti po kakšni logiki so prišli do izračuna, so se vedli nekako vzvišeno, kot da mi nimamo pojma, zelo težko jih je bilo dobiti na telefon. Najprej so nam sploh napisali, da v naši pritožbi sploh ne vidijo razloga za reklamacijo, kljub temu, da smo napisali, po kateri formuli so prišli do izračunov (tega namreč še do danes ne vemo). In če ne bi vztrajali pri svojem, bi verjetno še zmeraj plačevali skoraj 20 evrov več na mesec, kot sicer.
Najbolj pa mi je zavrelo, da sem šla osebno tja, ker na telefon jih ne moreš priklicati vedno, oni pa lepo na terasi kofetkajo.
Tole z vodo se pa tudi pri nas dogaja…so bile pritožbe že od sosedov. Je res potrebno stopit do kakšne prave osebe, da jih malo privije.

Očitno noben od nas nima dobrih izkušenj s stanovanjsko zadrugo. Res so zelo nesramni in kot že nekajkrat zgoraj opisano niti ne znajo črno na belo razložiti številke, ki nam jih zaračunavajo. Tudi pri nas v bloku so čudni izračuni in ko sem jim zavrnila položnico, da se s tem ne strinjam so mi odgovorili, da teh nekaj evrov razlike ne more biti razlog za neplačilo položnice. Tudi pri kurjavi so zneski enormni pa čeprav imamo polovico radijatorjev zaprtih. Nisem videla niti pravilnika o načinu delitve in obračunu stroškov za toploto, niti vem da je kdo podpisoval, da se gretje obračunava 70-30, niti so kje določeni korekcijski faktorji…skratka nič od nič. Plačujemo jih pa 10 evrov na mesec za njihovo nesramnost. Žal se velikokrat nekaterih svari ne da urediti zaradi solastnikov v bloku. Nekaterimi je popolnoma vseeno kaj plačujejo ali pa so v ozadju druge zgodbe.

O, ne morem verjet, že od nekdaj goljufajo na SZ Vrhnika pa še vedno delujejo?!
Naj vam povem svojo zgodbo.
Spodnja soseda je javila, da ji zamaka strop v kopalnici. Stanovanjska zadruga je poslala nekoga, s katerim ima pogodbo za tovrstne dejavnosti, da to pogleda. V našem stanovanju, v kopalnici je bil manj kot deset minut, s seboj niti ni imel izvijača, še to smo mu morali dati. Čez nekaj dni dobim račun od SZ Vrhnika za ta pregled kje naj bi zamakalo, narejeno ni bilo čisto nič. Šok, izstavljen je bil račun od J.L.OBJEKT d.o.o. Bevke in sicer za 177,39 €. Nismo bili obveščeni o ceni storitve, nismo podpisali nobene pogodbe… Na podlagi česa naj bi zdaj nas terjali za plačilo tega oderuškega računa? Noro!

Zakaj ne poveš pošteno zgodbo. Vsi bi kar nekaj nabijali čez nekoga in lagali. Zakaj niste sanirali sami, če je od vas puščalo spodnji sosedi? Zakaj ste čakali na zadrugo in niste sami nič naredili?
Zato, ker ste nesposobni in ne znate nič drugega kot samo nakladat.

Zanimivo, da tema stoji glede na to kaj vse se dogaja. Trenutno kotel v okvari. Odgovorni pa smo očitno lastniki, ki pridno plačujemo servise, preglede in kurjača.

Vrtnarija- poznam j.l. objekt, niso nepošteni, predlagam, da gospoda iz Zadruge najprej pokaže prejeti račun. Ali pa izvajalca vprašaj koliko denarja mora posredovati komu.

o, mački smo stopili na rep in je zamijavkala 🙂

Jaz imam težave s SZ Vrhniko. Sem najemnik stanovanja v Borovnici in so me dali na sodišče da jaz ne plačujem rezervni sklad položnice ki b in ga moral lastnik. To sam kradejo pa ns vrtijo okoli prsta. In potem dobim od sodišča da sem jaz dolžan povrniti stroške in vse. Gamad. Lastnik je pa v tujini in se mi smeje. Misli da je to moje delo plačevati. E ni. Plačujem pa najemnino.

Koliko plačate za kurjavo Stanovanjski zadrugi Vrhnika? Hvala

Ima kdo kaj novih informacij na to temo ? Kako je zdaj z ogrevanjem ? Koliko se je plačevalo lani ? Kako je z upravnikom ?  Hvala, če kdo kaj ve…

New Report

Close