Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek košnja trave

košnja trave

Pozdrav

Mene pa zanima koliko se računa ura košnje trave oziroma imam nekje okrog 700 kvadratov za pokosit z mojo kosilnico in pograbit.Hvala

Zakaj pa ne pokosiš sam/a?

Na e-študentskem servisu so pred kratkim iskali študente za košnjo trave. Plačilo je bilo 4€/uro.

nova
Uredništvo priporoča

pokosim, pograbim in uredim ti v nulo za 120 €

Mi pa v Tržiču pokosimo in odpeljemo, nič ne računamo, pa še hvala rečemo 🙂
Če ima kdo za pokositi večji vrt, se priporočamo, ker travo oz. seno potrebujemo za živino.

Predvidevam, da je to cena za celo leto. Spustite ceno na 25€ur, pa bi se lahko dogovorili.

Tebi ki si si sposodila moj nick hvala ker si povedala v mojem imenu bi lahko nadomestila jona vidim da si jasnovidna točno to si napisala kar bi tudi jaz hmmm

za 25 € ti ne pokosim niti enega kvadrata

Za takšna mala vrtna opravila, ki jih nameravate plačati ca 15 -20 eur, poiščite izvajalca v bližini svojega doma (npr. kakšnega penzionerja, kakšnega šolarja…..) – Nihče pri zdravi pameti se nampreč ne bo pripeljal iz npr. 14 kilometrov oddaljenega kraja zato, da vam pokosi trato za 17,80 eur.

Košnja trave znaša 0,05 eur/m2 ali 10€ na uro,odloči se sam.

Zanima me. koliko stane 25arov za pokosit?
Igrišče je ravno, z nitko je potrebno kositi okrog klopi in ograje

Glede na kvadraturo, verjetno gledate proti 500-600 € stroška za košenje trave, glede na tole analizo cen: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/obrezovanje/kosnja-trave-cene-trendi-ideje-in-preverjeni-vrtnarji-za-kosenje-trave/

Pa to je za 100 Korčetinih občin.


Ne kvasi, kdo pa računa na kvadratni meter ali uro. Odvisno kako se zmeniš, tudi kak teren je. Sem sosedu angležu svoj čas kosil, imel je kakih trideset x 15 metrov površine, v hribu z visokimi terasami. Računal sem mu 50 eur na košnjo ali pa naj najde drugega bedaka, da bo sploh šel kosit tak teren.

Imam pa svojo parcelo na ravnem, po sredini teče potok, tam pa en kmet redno kosi, skupaj z vsemi ostalimi parcelami vseh lastnikov innihče nikomur nič ne plača. On ima futer za živino, mi pa vzdrževane parcele.

Kosilnico na koš si kupi, avtor teme. Kdo bo grabljal kot pred 50 leti?

Saj ne pove na kakem terenu ima, mogoče im pa v takem hribu, kjer krave po dveh nogah hodijo.


Ja, ampak to išče firma, ki pa vprašanje koliko računa. Če bi recimo vsi komunalci bili plačani po tem, koliko je zgoraj eno navedlo ceno košnje bi bili miljonarji. Ko gledam komunlce v naši občini se jim prav čudim, kake ogromne površine, kje vse in na kakih terenih njim to uspe vsako leto večkrat pokosit. Pa jih je le ekipa, štirih do šestih največ, s tem da še drugo delajo.

Super predlog, ki pa potrebuje še: močnega človeka, da ta koš sname iz kosilnice in ga je sposoben okoli obrniti.
Jaz manjšega lahko, večjega pa ni šans, če se cel napolni.
Sem že gledala tisto kosilnico z volanom in sedežem in košem. Super za našo parcelo. Le manjši problemčič: tistega koša zadaj, nihče od domačih sam ne more izpraznit.


Ja, ampak to išče firma, ki pa vprašanje koliko računa. Če bi recimo vsi komunalci bili plačani po tem, koliko je zgoraj eno navedlo ceno košnje bi bili miljonarji. Ko gledam komunlce v naši občini se jim prav čudim, kake ogromne površine, kje vse in na kakih terenih njim to uspe vsako leto večkrat pokosit. Pa jih je le ekipa, štirih do šestih največ, s tem da še drugo delajo.
[/quote]

Za tisti denar zgoraj omenjen…grem jaz kositi s svojo kosilnico in bencinom:):):)

Sem pa že nekajkrat videla košnjo ob Lj obvoznici, po hribu, kjer uporabljajo večjo kosilnico na daljinsko upravljanje: človek je spodaj oz ob cesti, z daljincem v roki, mašina pa sama po hribu levo desno:) Čisto navdušena:)

Super predlog, ki pa potrebuje še: močnega človeka, da ta koš sname iz kosilnice in ga je sposoben okoli obrniti.
Jaz manjšega lahko, večjega pa ni šans, če se cel napolni.
Sem že gledala tisto kosilnico z volanom in sedežem in košem. Super za našo parcelo. Le manjši problemčič: tistega koša zadaj, nihče od domačih sam ne more izpraznit.
[/quote]
Ja dekle, tisti koš ima ročico in jo vsaka baba lahko potegne, še nikoli nisi prijela za ročko?😁 Ne rabiš celga koša dol jemat in obračat, samo potegneš ročko in zvrneš, a dedca tud najprej okol nosiš, da bi mu ga potegnila?😁

Za tisti denar zgoraj omenjen…grem jaz kositi s svojo kosilnico in bencinom:):):)

Sem pa že nekajkrat videla košnjo ob Lj obvoznici, po hribu, kjer uporabljajo večjo kosilnico na daljinsko upravljanje: človek je spodaj oz ob cesti, z daljincem v roki, mašina pa sama po hribu levo desno:) Čisto navdušena:)
[/quote]

Kje pa, tiste kosilnice ne gredo povsod. Komunala vidim da kosi po takih terenih sredi sonca, kjer jaz za noben denar peš ne bi šel brez vsega, kaj šele z lakserco.


Ja dekle, tisti koš ima ročico in jo vsaka baba lahko potegne, še nikoli nisi prijela za ročko?😁 Ne rabiš celga koša dol jemat in obračat, samo potegneš ročko in zvrneš, a dedca tud najprej okol nosiš, da bi mu ga potegnila?😁
[/quote]

Potlej imam pa eno bedno kosilnico, ker moja tega nima. Je treba koš kar lepo sneti, pokrov dvigniti in obrniti okoli.

 

Pozdravljeni,

Kosim zelenice, obrezujem žive meje in grmičevje s svojimi stroji. Zelo natančno in kvalitetno urejeno. Lahko pošljem slike da si lahko predstavljate kako izgleda. Pokličite in se dogovorimo. Sem iz Štajerske 041 888624

Pravilni GSM 041888623

Nam pride pokosit sosedov fant.

2 x letno.

Damo mu 70 eur + 2x dnevno južno in pijače neomejeno in družbo mu dela naši dve 17 in 16 letni blondinki – ne vem če ni potem z njima dalj časa v bazenu kot pa kosi 😉

Kosi: 3 h s flaksarco

3h s traktorsko kosilnico

2h s traktorjem po položnem bregu + 2 uri gorica

Ponavadi pride 2 dneva 😉

Kosi lagano sportski – vmes si vzame pavzo ali dve, menjat mora flaks ipd.

 

“Talepšo” dvorišče kosita punci s flaksarco + samohodna kosilnica/traktorska nekje na 10 dni – porabita vsaka urco do dve. Oz puncu kosita sami med počitnicami, drugače pa kdori ima pač čas.

 

New Report

Close