Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek presneta cena elektrike

presneta cena elektrike

sem sama, imam “zalaufan” samo hladilnik. TV in računalnik imam prižgana večinoma zvečer. Danes, ko me bo razgnalo, sem ga morala prižgati. Luči ne prižigam, še zvečer ne, ker je svetloba od TV in luči od uličnih svetilk. Živim v garsonjeri, šparam (ker imam penzije okoli 400€). Okoli 1. skuham večjo zalogo golaža ali segedinerja,…ki ga kuham največ 1h in ga po malih paketkih dam zamrznit (hladilnik-zmrzovalnik). Čez teden skoraj nič ne kuham, ampak samo pogrejem. Kakšna juhica, makaroni ali riž pa ne potrebijejo veliko časa. Pralni stroj “zalaufam” – 2 stroja – na dva meseca (nekatero temno perilo operem na roke).
Sedaj sem dobila poračun (raje ne napišem koliko, ker me je skoraj kap). Za ta mesec sem dobila položnico za 29.77€. Kje najdejo takšno cifro? Sem prosila, če mi pridejo pregledat števec, ampak so rekli, da je to avtomatski, da nima kdo hodit gledat.
Malo sem se pozanimala in ugotovila, da ima ena, ki ima svojo hišo, dve skrinji, pere dvakrat na teden, kuha vsak dan, kosi travo,…. samo 2€ več kot jaz. 4 članska družina pere vsak drug dan, kuha vsak dan, 3 računalniki, 2 TV, skrinja, … 4€ več kot jaz.
Kje je tu logika?
Ko poplačam vseh 10 položnic (poleg ostalih še oba zavarovanja – čeprav me zdravniki vidijo samo enkrat na leto ali pa kakšno leto nič – morala bi pa že pred enim letom nujno k zdravniku, ker imam totalne težave), mi za hrano ostane 60€. Moram si sposojevat, vrnit, pa mi zopet ne ostane nič. Sedaj mi je še DU poslala za stavbno, ampak pisma ne upam dvignit.
Socialna? Letos so mi dali 120€ pomoči za položnice, pa je bilo komaj za 1 in pol položnice.

Kako iz dreka, kako si pomagate tisti z res minimalnimi prihodki? Prodajam vse mogoče, samo, da bi poplačala dolgove, ampak ljudje nimajo denarja, da bi kaj kupili.

Najbolj me mučita elektrika in T-2, ki mi zariba tudi preveč (paket naj bi bil 24€, plačujem pa čez 30€.

Sem že v “letih”, zato mi prosim svetujte! Sem zmedena. zato mi napake pri pisanju prosim spreglejte.

kolk je pa kaj star fižider, pa kolk je bogat na ledu?
isto s pralnim strojem…..

kaj pa bojler?

Glede t-2 ja pokliči in vpraši za najcenejši paket pa bo mir

kaj pa bojler.???..kak star porabi veliko..
ali pa..
..verjetno je poleg vas še kdo “priklopljen”…na skrivaj..hehe

največji porabnik ti je bojler in hladilnik, sploh star
obstaja tudi možnost, da ti kje kaj “ven seka”, ali pa imaš še koga kje priklopljenega.

s čim se pa ogrevaš?
ni noben stručko ne more prit zmerit porabe po porabnikih?

Vse, kar imam (hladilnik, pralni stroj in samo mali štedilnik na dve plošči (za kampirat) je novo, ker sem se pred enim letom preselila. Vse ostalo (od pohištva – omare, kavč,…je pa res že razpadajoče -žal)

Meni se pa zdi 30 evrov čisto primerna cifra. Itak največ nanesejo raznorazne takse.
Pri t2 imej samo internet-22 evrov ali nekaj takega. Katere so pa ostale položnice, da jih imaš kar 10?
Jaz jih imam samo 4 (blok)
lp

Bojlerja ali kakšnih drugih stvari, razen tistih, ki sem jih napisala nimam. Sem pa v občinskem stanovanju (najemnina 110€)

jaz grem stavit, da ker se nihče ne pritoži, da lepo pičijo od oka
vsak mesec približn enako
ko sem prala pa likala, pa ga srala, kad bilo bilo, sem plačevačla okoli 60e
ko pa pazim in ne likam sploh in perem sam ob sobotah nedeljah, imam pa 57 e
tko, da oni kr pičijo od oka
sam pazjo pa, če začneš več trošit ,o to pa
prefrigani so ful in nategujejo nas

Ste ob vselitvi popisali števec? Koliko si plačevala prej, do poračuna? Kateri distributer?

30 evrov se tudi meni zdi veliko, če imaš res priklopljeno le to, kar si naštela.

Cena na položnici nima kaj dosti veze s porabo. Če več porabiš, se cena zviša samo minimalno. Na položnici večji del zavzamejo razne postavke za eko energijo in podobne fore.

Ne kupuj dragih varčnih aparatov, ker se ti investicija ne bo povrnila nikoli.

Še bolj pa nas lupijo pri smeteh, ampak to je že druga tema.

torej, če bojlerja nimaš od kje hudiča dobiš toplo vodo? daljinsko ogrevanje, skupna priprava sanitarne vode… kje je ta strošek

aja še to… tisti štedilnik na dve rinki…. a je na elektriko ali na plin?

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP, elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?

Glede na težave predlagam da prodate nepremičnino ter greste v najem.

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP, elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?[/quote]

Elektrika, internet, vzajemna in upravnika. No, na najemnino sem pozabila, ker ne dobim položnice, plačam pa seveda vseeno.
Tv in telefona nimamo.
lp

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP kaj je PUP , elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, odjavi in omisli si mobitel pa kak bob paket. tolk kot pokurš tolk te stane. brez naročnine in podobnih jajc. hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?[/quote]

pa pri vodi nas tud nategujejo, glede na člane kok nas je, pa če porabiš al pa ne
nas je pet, pa se sploh ne umivamo velik enkrat na teden al pa dvakrat, pa mamo ful velik za plačvvat
sosedi k opa skoz točjo pa jih je manj, pa majo manj

moja poraba VT68 = 4,97€, MT 73=3,68 € , kar znese 8,65€ za cel mesec 30 dni zapadlost 15.maj in skupni znesek za plačilo 29,58€

brez bojlerja, brez TV, kuham na plin,
uporabljam računalnik, hladilnik, svetila;
občasno pečico in pralni stroj, cca 2x mesečno izključno ob nižji tarifi

sem sama, meni je tudi veliko

Oprosti, da ti nekdo reče, da je v hiši in da ima 2 skrinji in ne vem kaj še vse, in da plačuje malo čez 30 € elektrike, je čista laž, ali pa oseba nima pojma o višini položnice. In 29€ za elektriko, je čisto primerna cena (večina je itak raznik taks, omrežnin, …. – malo poglej položnico, koliko je sploh dejansko elektrike!).

Nimam nobenih neprimičnin, SEM V NAJEMU (blok). Ne vem, kakšna vprašanja imate nekateri, ampak tega, kar sem preživela v življenju, zgleda ni preizkusil nihče (ja, je, ampak tistih je sram pisati), ali pa v svoji stiski ne vedo odgovora, ker še sami ne vedo, kako si pomagat.
Če si že v letih, sam, ne veš, na koga bi se obrnil, pa prideta telefon in računalnik še kako prav. Vam je to samoumnevno, meni ni!

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP, elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?[/quote]

kaj imaš pa pri t2, da te pride več, kot je paket, če imaš telefon še posebej?
drugače pa, ja, jaz sem bila sama in sem imela približno tako porabo, 30 EUR, tudi brez bojlerja za vodo.

če plačuješ elektrike 30 EUR, plačaš samo porabo 11 EUR, ostalo so pa prispevki, trošarina, omrežnina, DDV.

omrežnina 6 EUR, obračunska moč 3 EUR, prispevki 2 EUR, 6 EUR DDV, od oka zaokroženo.
manj skoraj težko plačaš, no….

in povprečna dnevna poraba 6 kWh…

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP, elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?[/quote]

Elektrika, internet, vzajemna in upravnika. No, na najemnino sem pozabila, ker ne dobim položnice, plačam pa seveda vseeno.
Tv in telefona nimamo.
lp[/quote]

kaj pa rtv položnica? To, da nimaš TV, jih ne zanima. Imaš internet in tam lahko spremljaš RTV. Kako, da ne plačuješ te položnice?

Poskusi zamenjati elektro distributerja. mogoče prišparaš kak avro

to je res..
..sedaj večino cene..
..pri majhni porabi same elektrike..
..odpade na priključno moč, omrežnino in ostale nebodigatreba..
..pa še DDV in si res na 25-30€
..

V hiši 4 evre več? Pajade. Pridemo že do 70.

New Report

Close