Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oddam stanovanje – kako?

oddam stanovanje – kako?

kam naj se obrnem na osnovne informacije – obstaja kakšna spletna stran?
Kako naj oddam stanovanje?
Kje naj dobim vzorec pogodbe?
Na kaj moram paziti?…

hvala za pomoč

Vzorec pogodbe ti lahko pošljem, če daš mail.

Lahko lepo prosim še meni? Hvala, LP!

[email protected]

Maš na mailu.

Super, najlepša hvala! 🙂

Bodte pozorni na to, da v pogodbi vse zapisano, najemniko so ful zasciteni. Mi smo oddajali stanovanje paru na socialni podpori z majhnim otrokom za min ceno, pa so nehal placevat najemnino in vse stroske na koncu smo morali prositi, da se odselijo. Zdej smo mi kot lastniki dolzni placat elektriko in vodo njih pa lahko le sodno preganjamo. Policija tut ni bla v nobeno pomoc, ker pac niso ristojni za to. Toplo priporocam, da se stanovanje odda in izrecno zapise vse podrobnosti-placevanje na rok!! Nikoli vec ne bomo spilali dobrotnike in v primeru, da se jdaj oddamo oddamo nekomu z redno sluzbo. V primeru, da jo zgubi pa naj takoj javi in se bomo naprej dogovarjali, ce bo sposoben placevat najemnino. Ce ne, adijo. Nasi najemniki so tko 4mesece brezplacno bivali pa se vesno so nam dolzni denar. Pa nc bat, njim ni hudga, mama in ata sta skoz v novih oblacilih, placala pa vseeno ne bosta…

Če želiš oddajati stanovanje in biti pri tem skoraj popolnoma brez skrbi, naj vam najemno pogodbo sestavi notar v obliki notarskega zapisa.

Vse ostale možnosti so za stanodajalca precej slabše. V končni fazi pa lahko tudi precej dražje od prejete vsote denarja iz naslova mesečne najemnine.

upravljanje objektov Mag dom,
Gorazd

Priporočam za vsaj dve najemnini varščine in plačilo najemnine precej vnaprej, npr. do 15 v mesecu najemnina za naslednji mesec, pa stroški za prejšnji mesec. Poleg tega plačujete položnice sami, oni naj vam samo dajejo denar – na ta način se ne more zgoditi, da se odselijo, potem pa pride opomin za tri mesece elektrike… Je pa tako kot je Pozor napisal, najemniki so ful zaščiteni in je vsakršno zamujanje s plačili lahko znak za alarm… Dejansko ga ne moreš vržt ven iz stanovanja drugače kot z odločbo sodišča, kar lahko traja mesece, v vmesenem času je pa notri brezplačno…

S čim oz. kako pa smo najemniki zaščiteni? Čisto tako me zanima, ker očitno ne vem.

Hvala lepa za takega najemodajalca.
Imam srečo, da moj ne komplicira in se vidimo 1x letno ob podpisu pogodbe.

tako na hitro:
– prve pogodbe naj bodo vedno za določen čas s kalvzulami o takojšnji odpovedi v primeru neplačevanja, uničevanja…ipd
– zavarovati stanovanje
– poslikati ga ob primopredaji ()in fotografije dodati k pogodbi)

Če še nimaš potencialnega najemnika, bi bila o stanovanju dobrodošla kakšna informacija. 😉

Yo_
hvala in prosim za vzorec. Moj mejl je:

[email protected]

najemnika pa že imam, zanimajo me le formalnosti.

lep dan!

Če bo pogodba za nedoločen čas, lahko najemnik ob odpovedi od tebe zahteva, da mu ti priskrbiš novo, enakovredno stanovanje. Zato sklepaj pogodbo za določen čas, z možnostjo podaljšanja.


najemniki so seveda v boljšem položaju pravno gledano.
če noče plačevati, ga ne smeš kar tako izselit, ampak ga moraš tožit za plačilo zapadlih obveznosti in tožit za deložacijo.

če se hočeš držati zakona seveda.


najemniki so seveda v boljšem položaju pravno gledano.
če noče plačevati, ga ne smeš kar tako izselit, ampak ga moraš tožit za plačilo zapadlih obveznosti in tožit za deložacijo.

če se hočeš držati zakona seveda.[/quote]

Ni čisto tako, če imaš razmerja točno določena v pogodbi.


najemniki so seveda v boljšem položaju pravno gledano.
če noče plačevati, ga ne smeš kar tako izselit, ampak ga moraš tožit za plačilo zapadlih obveznosti in tožit za deložacijo.

če se hočeš držati zakona seveda.[/quote]

Ni čisto tako, če imaš razmerja točno določena v pogodbi.[/quote]
pol mi pa povej, kako izselit najemnika, ki ne plačuje položnic/najemnine, da vse pravno štima.

Kaj imaš pa napisano v pogodbi?

zaenkrat še nič, stanovanja še ne oddajam, ga pa bom v roku enega do dveh mesecev, če ga ne bom mogla prodat do takrat… nič ne kaže na to… ampak me res zanima, na kak način uredit razmerje, da je lastnik v primeru neplačevanja najemnine zaščiten.

Jaz imam v pogodbi napisano, da se v primeru neplačevanja najemnine odpoveduje ev. zakonski zaščiti in se je pripravljen takoj izseliti.
Tako čisto mimogrede pa ti povem, če kdo noče ven, ga pač odneseš. Ko ga ni v stanovanju, ga izseliš in zamenjaš ključavnico. Nasvet policista 🙂
Potem te pa naj kar najemnik toži. :-)))

Edino Popravila-na-domu je dal pravilen odg.
Yo_ brez zamere… Pri steparskih psih ven padas, kadar gre pa za podoben sistem vendar za nepremicnine, pa stepanje podpiras? Jaz sem psa kupila z racunom in oddajam nepremicnino z notarsko overitvijo, pogodbo naredil odvetnik …z racunom…

In kaj točno podpiram pri nepremičninah? Jaz imam v najemu nepremičnino s pogodbo. Lastnik plačuje davek. Mi lahko razložišm, česa konkretno me obtožuješ?

New Report

Close