Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če imam podnajemnika in mi ne plača najemnine, večkrat zapored, ga vržem na cesto…komu tu kaj ni jasno?

če imam podnajemnika in mi ne plača najemnine, večkrat zapored, ga vržem na cesto…komu tu kaj ni jasno?

nisem jaz socialna služba, itak da jih “vržem” na cesto, če mi ne plačujejo…in spet se ja na tedniku našla ena pametna družina, oz. pametna ženska, ki je jamrala, kako je to mogoče, oziroma kako so lahko njo in družino vrgčli na cesto, najemnine pa ne plačujejo…tudi jaz bi jih…in potem, glej, glej, kakšno presenečenje…imata že dva otroka, majhna, in v vsej tej bedi, ko ni bilo za najemnino in položnice, je ženska spet noseča…uboga mamica res….sej ne moreš verjet, kako je folk primitiven…take zgodbice mi pa res dvignejo pisker…

delim tvoje mnenje!!

in potem se zgovarjat na počasnost CSD, ki jima je kar naprej pošiljal, da morata priložiti vso potrebno dokumentacijo in da njuna vloga ni popolna.
srečo imata, ker po postopku, če vloga ni popolna ti jo lahko samo zavržejo. nevem pa kaj je tak problem se pozanimat katero dokumentacijo vse je potebno oddati, da CSD lahko prične delat na tvoji vlogi…

in potem se joka in stoka…

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam, neodgovorno. Nekateri enostavno nimajo razuma.
Kar se profitnih najemnih stanovanj tiče, so podnajemniki preveč zaščiteni (tudi jaz sem podnajemnik, btw). Kdor si ne more privoščiti bivanja, naj ima toliko dostojanstva, da se umakne. Tukaj je primerjava s hotelom precej na mestu.
Kar se pa tiče takšnih “socialnih problemov”, pa bi država vseeno morala biti socialna in poskrbeti, da nihče nikjer ne bi ostal brez strehe nad glavo ali bil lačen. Socialne denarne pomoči ne bi smelo biti, vsak naj se sam znajde! Za takšne družine (ali posameznike), ki si sami ne morejo pomagat, pa bi moral obstajati “prehodni dom”, kjer bi dobili toplo posteljo in hrano, vendar nobenega luksuza, da imajo motivacijo se postaviti nazaj na noge …

Vem, da so izjeme in izkoriščajo sistem, ter se strinjam, da je treba plačat najemnino. Ampak zgolj v razmislek…a noben ne posluša kaj se dogaja po Sloveniji, da delo dobiš prek vez in poznanstev in da že zdaj te odpuščajo. Se strinjam, da se da delat na črno in zaslužit, a še vedno je tu tisti ampak.

In čist btw, ti ki ste najemodajalci…a ostale položnice pa plačujete vi? Ker če, bi z veseljem rada vedela, kje oddajate stanovanja. Če pa ne in imate plačane vse ostale položnice, ter vso pičkarijo, ki bi jo načeloma morali vi kriti, pa jo najemniki, pol bodite tud mal dovzetni, če kdo zamuja, seveda opravičeno in vam stisko tudi prej razloži.

Najemodajalci bi morali biti veseli, ker najemniki plačujejo svoje stroške in ostalo pič…, ki bi jo morali kriti najemodajalci??? Vse je stvar dogovora pred najemom stanovanja, po podpisu pogodbe se ve kaj je dolžnost in kaj pravica koga in drugega. Nihče ne pravi, da najemodajalci ne počakajo kakšen mesec, dva, tri, če je potrebno, vendar je pa že tako, da je popolnoma in več kot normalno da najemnik pričakuje, da mesečno dobi najemnino. Če pa se mu ne da počakati, ima pa tudi pravico, da zahteva izselitev, a je tako ga. Alenka?? Vse ostalo je le stvar dobre volje najemnika in pika.

Jaz sem jih vrgla na cesto in plačala 2000€ njihovega dolga – položnic.

čist banalni primer, kaj pa če družina živi od denarja, ki ga dobi od najemnine. a je ktera tud na to pomislila.

Ne morem verjeti. Ja kdo pa naj plača vodo, ogrevanje, elektriko, ki jo porabi najemnik. Jaz kot lastnica stanovanja?
Pa bom povedala takole, ja jaz jo plačujem, ker moj najemnik že tri leta ne plačuje ne najemnine in ne stroškov, ven noče. Sedaj sem ga tožila na izselitev. Stroški sodne takse odvetnik so enormni, povrnjenih ne bom dobila ker pač nima…. In ja STROŠKE MU PLAČUJEM JAZ, ker sem lastnica in upravnik pošlje rubež meni. Moj otrok pa se osamosvaja in nima kam ker ena gnida zajedalska visi v mojem stanovanju, pa še bojim se ga. No ga Alenka vam prodam to stanovanje z veseljem. Ga kupite? Morda ga celo podarim 🙂

Točno tako kot je “kdo je tu nor” napisala je, če se držiš črke zakona… To, “ga vržem ven” je protizakonito, najemnik lahko pride s policijo, ki bo kaznovala tebe… Moraš iti v tožbo, jo dobiti, potem pa ga policija izseli… V vmesnem času pa…

Ne morem verjeti. Ja kdo pa naj plača vodo, ogrevanje, elektriko, ki jo porabi najemnik. Jaz kot lastnica stanovanja?
Pa bom povedala takole, ja jaz jo plačujem, ker moj najemnik že tri leta ne plačuje ne najemnine in ne stroškov, ven noče. Sedaj sem ga tožila na izselitev. Stroški sodne takse odvetnik so enormni, povrnjenih ne bom dobila ker pač nima…. In ja STROŠKE MU PLAČUJEM JAZ, ker sem lastnica in upravnik pošlje rubež meni. Moj otrok pa se osamosvaja in nima kam ker ena gnida zajedalska visi v mojem stanovanju, pa še bojim se ga. No ga Alenka vam prodam to stanovanje z veseljem. Ga kupite? Morda ga celo podarim :)[/quote]

Pa zakaj tega najemnika enostavno ne odneseš skoz vrata? Jaz sem tako naredila! So mi na policiji sami svetovali tako. En dan, ko ga ni doma, ga izseliš, zamenjaš ključavnico in to je to.
Drugače pa, naj začasno odklopijo elektriko, televizijo, vse kar se da. Brez elektrike bo v stanovanju bolj težko. Dokler pa mu ti vse plačuješ, pa jasno, da ne bo šel ven.

Za eno tako stanovanje lahko takoj povem – čisto v centru Lj, cca 80 m2.

Nisi bila ravno natančna z vprašanjem, ampak če misliš na rezervni sklad, zavarovanje in stroške vodenja rez sklada pri upravniku – potem drži, kar sem zgoraj napisal.

Ne morem verjeti. Ja kdo pa naj plača vodo, ogrevanje, elektriko, ki jo porabi najemnik. Jaz kot lastnica stanovanja?
Pa bom povedala takole, ja jaz jo plačujem, ker moj najemnik že tri leta ne plačuje ne najemnine in ne stroškov, ven noče. Sedaj sem ga tožila na izselitev. Stroški sodne takse odvetnik so enormni, povrnjenih ne bom dobila ker pač nima…. In ja STROŠKE MU PLAČUJEM JAZ, ker sem lastnica in upravnik pošlje rubež meni. Moj otrok pa se osamosvaja in nima kam ker ena gnida zajedalska visi v mojem stanovanju, pa še bojim se ga. No ga Alenka vam prodam to stanovanje z veseljem. Ga kupite? Morda ga celo podarim :)[/quote]

Pa zakaj tega najemnika enostavno ne odneseš skoz vrata? Jaz sem tako naredila! So mi na policiji sami svetovali tako. En dan, ko ga ni doma, ga izseliš, zamenjaš ključavnico in to je to.
Drugače pa, naj začasno odklopijo elektriko, televizijo, vse kar se da. Brez elektrike bo v stanovanju bolj težko. Dokler pa mu ti vse plačuješ, pa jasno, da ne bo šel ven.[/quote]
a je res tako težko razumeti? Človek mi grozi in se ga bojim fizično. Zagotovo bi naredil tudi prijavo zaradi motenja posesti. Žal je edina pot sodna pot, ki pa traja.
Glede odklopa elektrike, a še niste slišali za skupne števce. Odklop pač ni mogoč samo za eno stanovanje.

1. najemna pogodba v notarskem zapisu takoj izvršljive listine (al nekaj takega se reče-ve vsak notar), s čimbolj jasnimi določili
2. Ne plača takoj predlog za izvršbo-izselitev + izvršbo za neplačano najemnino in stroške- tukaj daš kar lepo predlog rubeža premičnih sredstev, ker majo tak blokiran račun(ne rabiš tožbe ker je notarska izvršljiva listina)
3. 3-4x pokličeš na sodišče in jim zatežiš da hitro zmeljejo (zmeljejo tudi v 1 mesecu, če stežiš in je prav oblika zapisa)
4 TAKOJ ko dobiš odločbo sodišča greš do najbolj starhvzbujajočega izvršitelja (po možnosti takega, ki je legalen, ampak se zanj ve da ima tudi stike z sumljivimi mafijozoti)-on isti dan po HITRI POŠTI S POVRATNICO pošlje dopis z 8 dnevnim izselitvenim rokom.
5.9 dan se skupaj s sumljivimi tipi nariše na vrata in začne nositi ven pohištvo, v stanovanju pa kar lepo zapleni še premična sredstva za poplačilo neporavnanih obveznosti (avtek, tv, comp,…)če težijo pokliče policijo jim pod nos pomoli sodbo o izvršbi, policija prebere in prikima. In so ven. Menjaš še ključavnico, poslikaš avto, comp tv,… in daš na bolho.

kdo je tu nor..
očitno imate pogodbo z njim..
..iz tega res izhaja da ga ne morete kar vi odklopiti ali ga kakorkoli omejevati..
..ga pač ščiti zakon..
..lahko pa pri dobavitelju elektrike..ki je on NE plačuje..
..dosežete da vas izklopi saj “ne palčujete” položnic..
..le teh pa ne, ker nimate, ker ni plačane najemnine..

Sem dal stanovanje v najem mladi družini. Popolnoma so uničili stanovanje,otroci so počečkali komplet stanovanje ki se mora na novo prebelit (na moje stroske ),partnerja sta se pretepala da je urgirala policija,niso plačevali poloznic tako da je za 2000 eurov dolga,odnesli tv in kolo…Te najemnike je seveda našla agencija za nepremičnine ( Re-“Svet Nepremičnin”) katera seveda ne preverja najemnikov…kljub “neposredno izvršljivi klavzuli ” v notarsi pogodbi in policijskem zapisniku niso znali ukrepat ?? Zdaj so pa vsi na sodišču…

Sem dal stanovanje v najem mladi družini. Popolnoma so uničili stanovanje,otroci so počečkali komplet stanovanje ki se mora na novo prebelit (na moje stroske ),partnerja sta se pretepala da je urgirala policija,niso plačevali poloznic tako da je za 2000 eurov dolga,odnesli tv in kolo…Te najemnike je seveda našla agencija za nepremičnine ( Re-“Svet Nepremičnin”) katera seveda ne preverja najemnikov…kljub “neposredno izvršljivi klavzuli ” v notarsi pogodbi in policijskem zapisniku niso znali ukrepat ?? Zdaj so pa vsi na sodišču…

Ja,se lepo sliši….ste to naredili?

Točno tako! To so paraziti ki se selijo iz stanovanja v stanovanje,nalašč ne plačujejo,uničujejo druge ljudi in tuje stvari,nalašč nočejo biti zaposleni ker jim potem nimajo kaj vzeti…človek se znajde nič kriv v dolgovih in si mora sposojat denar za dolgove ki jih ni naredil…

Vsako stanovanje ima svoj števec za elektriko in se ga komot odklopi, tako da to, da se ga ne da odklopit je kar nekaj. Razen, če oddajaš kakšno čumnato, v kakšni stari bajti, kjer tega niste uredili, ampak tega je zeeloooo malo.


a je res tako težko razumeti? Človek mi grozi in se ga bojim fizično. Zagotovo bi naredil tudi prijavo zaradi motenja posesti. Žal je edina pot sodna pot, ki pa traja.
Glede odklopa elektrike, a še niste slišali za skupne števce. Odklop pač ni mogoč samo za eno stanovanje.
[/quote]
ja kje si pa to slišala, da ni mogoče odklopit števca za eno stanovanje, a imate odštevalni števec?

Ali pa so na črno priklopljeni na skupno elektriko…

New Report

Close