Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 19-letni sin pride domov vedno slabe volje

19-letni sin pride domov vedno slabe volje

imam sina ki ima 19 let in domov zadnje čase vedno pride slabe volje in se grdo obnaša. danes pride, jaz se potrudim, počistim stanovanje, skuham kosilo in pripravim jagodno sladico, ga vprašam če bo jedel on pa reče ne, in si sam vzame. jaz njemu da kaj je narobe, on da nič, sem ga vprašala če ima težave, v šoli, drugje, pravi da ne. mi je prekipelo, sem se zjokala, in šla v službo. vsak dan hodim v službo slabe volje (delam popoldan).

kaj mi svetujete?

Da mu nehaš stvari dobesedno v rit tlačit. Saj veš, Cankar pa una mati, pa un kofe za povrh.
Dovolj je star, pa naj poskrbi sam za svojo lačno rit, ti pa se mu ne pusti takole v glavo jebat. Da meni tamala takole gobca nazaj, si lahko kar sama kuha.

Če bi naju z mojo mami kdo gledal v najstniških letih bi mislil, da je ne maram. Imeli sva tak odnos (obe malo kolerični), da sva se večkrat kaj zadrli ena na drugo, posebej jaz na njo. Vsak najstnik ima svoje težave, polno življenje enih vprašanj, dilem, svojih problemov. Jaz sem zmeraj imela mami najraje in k sreči ona to nikoli ni dvomila v to. Sedaj se razumeva najbolje možno res. Brez prepirov in dretja. Takrat pa če je kaj silila vame, ko sem imela polno glavo drugih stvari sem hitro kaj zabevskala kar nisem mislila. Samo toliko povem, da tega ne jemljite tako osebno. Sem prepričana, da se bo odnos popravil sam od sebe in da sin ne misli nič slabega, najstniki so pač sebični ljudje, v večini.

nova
Uredništvo priporoča

To je lahko tudi krinka, da ima mir pred tabo. Govorim ti iz izušenj. Zadnje, kar rabi pubertetnik, ko pride domov, je pozornosti željna mama, ki skoči nanj. Umakni se in ga nehaj dušiti. Pa kupovati ljubezen s hrano. Tvoj sin ni več TVOJ. Je hudo, ampak to si moraš dopovedati, da boš sploh preživela.

Morda pa tvoja mami še vedno kdaj leže v posteljo in se spomni tvojih besed, ki se jih ti več ne. Mogoče jo te besede globoko prizadanejo, pa čeprav so izrečene že davno.

ali ima kakšno punco, pa je kaj narobe pa noče o tem govort.

mogoče problemi v šoli, morda problemi z sovrsniki. Poslušaj svojega otroka, morda je živčen,ker nima podobnih oblačil kot ostali in je lahko žrtev posmehovnja. Naj si kupi dvoje kavboljk in kakne tri majice ter kakšno spomladasnko jakno, da ne bo isztopal med drugimi. (ni pa rečeno ,da je to vzrok)Dajem samo primer, tako se je dogajalo mojemu,ker je bil najbolj revno oblečen v razredu. Sedaj ima 2 kavbojke si lahko kupi v Mm ali v tailer se dobijo za 10 eurov znižane, Sedaj je pa lepo vklopljen v družbo, vsak dan eno uro poklepeče po fb, da je tak kot ostali. Hudo je za mlade ta revščina . Samo raje jedo samo 1krat an dan,samo da imajo malo nekaj, da niso na rob potiščeni. Moj si vsak teden zasluži 5 eurov, da lahko gre z sošolci na kavo , da ni črna ovca.

Lahko mu sam gestapo diha za ovratnik, pa nima pravice biti tak do mame in do drugih ljudi, če smo že pri tem. Ima pa pravico v normalnem tonu povedati, če ga mogoče kaj moti in prositi za pet minut miru. To pa ja. Skratka, naj se začne pogovarjati kot že tako rekoč odrasla oseba, v normalnem tonu, brez bevskanja.

Ti si pa tudi počasi oddahni in ga ne strezi kot majhnega otroka. Naj si sam postreže, če ne kar skuha.

Sedaj mi pa povejte, kje vidite napisano, da sine bevska nazaj? Saj res, da sem danes brez očal, ampak vseeno…

Sicer sta pa super ekipa, sine slabe volje domov, mama slabe volje od doma, kaj hočete boljšega? Vsaj foušije ni.

da si najdeš sebi primernega dedca, in končno nehaš posiljevati lastnega sina.

ja tudi jaz se strinjam težko je sedaj za mlade ta revščina.
Ker nekateri taki bi imeli lepe stvari, pa izpit za avto, pa huda oblačila, tako kot imajo nekateri taki sovrstniki, potem pa so zaradi tega mogoče kakšni taki, in se zapirajo vase.

Ma, to sicer res nikjer ne piše, samo če je avtorica na koncu jokala, najbrž ni rekel: “Hvala, ne bi.”
Itak se mi zdi, da v celotni zgodbi nekaj manjka. Dvomim, no, da se nekdo kar takole zjoka brez razloga?

Kdo je zdaj tak in kdo so drgi taki in kateri taki se zapirajo?

Enostavno mu daj mir in mu pusti dihat. To moški včasih najbolj potrebujejo.

No, potem pa počakaj, da boš lahko dala očala na nos. Sin pride domov slabe volje in se grdo obnaša – to po tvojem pomeni, da mamo poljubi ob prihodu domov in ji reče: Ne skrbite, o mati, bom že sam za vse poskrbel, pojdite si malo odpočit, zaslužite si?

Pusti ga na miru. Ko bo dovolj hudo ti bo že povedal

Kot ti je svetovala yo, pusti ga pri miru, ko bo boljše volje, pa se lepo pogovarjaj z njim. Njega pa v teh letih boli k…. za tvoje letanje okrog njega in tudi za čisto stanovanje in tvojo sladico. Skuhaj nekaj simpl, pa čas si vzemi zase, pa pejd ven, pa boš boljše volje, pa še ne boš rinla vanj.
Spomni se sebe v teh letih. Govorim kot mama 18-letnice. Vidim, da to deluje, sicer je bilo enako kot pri tebi.
Celo pot iz šole domov, ker se vozi z menoj udriha po šoli, učiteljih…
Pa nekaj časa trpim, potem pa mi film poči, ji rečem, naj pusti šolo in začne hodit na rk in karitas, pa še odseli naj se. Amen.

Pa še nekaj bom dodala. Sin ima 19 let. Ti se trudiš, počistiš, skuhaš kosilo, narediš sladico, ptem greš pa na koncu po vsem opravljenem delu v službo, povrhu vsega še vsa objokana? Podpisala si se kot samohranilka, torej si za delo sama.
Ženska, nehaj! OK, v redu, če skuhaš, v kolikor tudi sama ješ, preden greš v službo. Pa še to jaz njemu, če bi mi hrano odklanjal, ne bi več. Dovolj je star. Pa tisto čiščenje stanovanja npr. bi kar lepo njemu prepustila. Naj to opravi, ko pride iz šole. Slaba volja gor ali dol. A ti pa lahko? Namesto tega si lepo dopoldan vzami malo časa samo zase in za stvari, ki so tebi v užitek.
Doma imaš mladega moškega in ne nedonošenega otroka. Ti pa nisi služkinja in tvoj dom ni hotel za slabovoljne lenobe. Je tako?

Ne razumem, zakaj taka travma in jok? Kaj takega je v bistvu naredil?
Oprosti, ampak meni se zdi, da si ti ena tistih, ki vedno išče neko dramo in tragedijo, da se ima za kaj sekirat.
Vprašala si, če bo jedel. Rekel je, da ne. Potem si je sam vzel. Kaj je tu problem? Zakaj tak jok in stok?
Imata pač slabo komunikacijo, ampak to pa res ni razlog za cmizdrenje.

Nekako mi ta zgodba ne sede.
Pa kaj potem, če pride slabe volje domov? Ali ti veš, koliko ljudi pride danes slabe volje domov? Npr. ker je služba negotova, ker ne veš kdaj (če) bo plača, ker si te šef/sodelavec/stranka/itd sposodi, itd itd. Moj mož ima zelo stresno službo in morala sem se navaditi, da ga pustim pri miru, ko pride domov. Ko predela v sebi, kar ima, pa normalno funkcioniramo. Ampak dokler nisem tega pogruntala, je bilo približno tako,kot je avtorica napisala. Pri miru ga pusti, pa bo.

Pa daj ne ga srat, 19-letniku dol visi za jagode in spucan flat. Govoriš pa čist tak, kot da si zaljubljena v tega svojega sina, mal mi deluje patološki ta vajin odnos…že v odnosu z moškim bi bilo takšno razmišljanje (jaz se potrudim, počistim stanovanje, skuham kosilo in pripravim jagodno sladico, ga vprašam če bo jedel…) v napačni smeri, da pa se take fore greš s sinom, mi pa ni glih normalno. Če ti kaj ni vredu, povej, ne pa se zdaj jokat tu. Če se ti zdi, da nič ne dela doma, mu naroči, kaj mora naredit (sicer bo mel probleme, ko bo dobil eno normalno punco…no, pa take sinkote si itak ponavadi poiščejo dekleta, s katerimi se njihovi vzorci ujemajo), za kosilo mu razloži, da ne misliš za brezveze kuhat in stran metat, torej naj se izjasni, ali bo od sedaj dalje na paštetah ali pa bo jedel, kar bo za jest…madona, saj ne gre za neko umetnost. Spit it out!

Kot že povedano – to ni več otrok, ki rabi servirano kosilo s sladico in tudi zglancano stanovanje je zadnja stvar, ki bi mu bila pomembna. Verjetno bi se bolje počutil, če bi se lahko izkazal za dedca u bajti, ki zna kaj narest. Verjetno bi rajši videl tvoj zadovoljni obraz, ko bi mu povedala, npr. kako je bilo dopoldne s prijateljico na tenisu ipd. Vrgla bi debato o stvareh, ki vaju zanimajo oba. Včasih tudi pojamrala o čem in ga prosila za mnenje. Morda tudi ob kriglu piva.

Deca si najd ne pa da sinu težiš.

In klje je kaj gobcal? Celo sam si je vzel, če bi bil nesramen, bi čakal, da ga postreže mamica!!!
Če ga kaj muči in noče povedati mami, to ni gobcanje! Mogoče pa je nesrečno zaljubljen…. ah ve mame, pa mislite, da morate vedeti vse!

Morda pa tvoja mami še vedno kdaj leže v posteljo in se spomni tvojih besed, ki se jih ti več ne. Mogoče jo te besede globoko prizadanejo, pa čeprav so izrečene že davno.[/quote]

In kaj zdaj? Naj si da štrik za vrat? Sicer pa kar verjemi, da je mama še prej pozabila tiste besede, kot hči. Matere imajo pač svoje otroke rade – brezpogojno!

New Report

Close