Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Liverin forte težave z jetri

Liverin forte težave z jetri

Pozdravljeni
Star sem 55let, nimam nobenih zdravstvenih težav in ne jemljem nobenih zdravil. Na podlagi reklame sem se odločil, da bom malo očistil jetra z Liverinom forte. A že takoj drugi dan me je močno pričelo zbadati pod desnim rebrnim lokom (v jetrih). Takoj sem prenehal jemati zdravilo, zbadalo me je še kakšen dan.
Nato sem po mesecu prekinitve ponovno poskusil, a glej ga zlomka ponovno močno zbadanje in bolečina v jetrih in zato sem spet prekinil.
Ali ima kdo podobne izkušnje?
Malo me skrbi, da ni kaj narobe z mojimi jetri.
Hvala za odgovor.

povprašajte farmacevta ali dr., verjetno pa gre “samo” za čiščenje jeter.

ne verjamem, da si se kar tako odločil! verjetno je nekje nek dvom?

Zakaj pa ste to sploh kupili? Zaradi reklame? Kaj pa en kup drugih organov? A njih pa ne boste “zdravili”? Če ne jemljete nobenih zdravil in ne obremenjujete svoja jetra z nezdravo mastno hrano in alkoholom, ste lahko brez skrbi. Če pa vas vseno skrbi, dajte si pregledat kri za jetrne encime + UZ trebuha pa uživajte življenje. Mater, te reklame res delujejo.

Pri zamaščenih jetrih(no, te pa imamo več ali manj vsi 50+) dobro pomaga pegasti badelj. To je zdrvlno zelišče, dobi pa se ga v kapsulah, ki se jih jemlje tako kot to, kar si ti kupul. Vendar kapsule pegastega badlja vsebujejo samo to, tvoje pa še en kup drugih kemičnih snovi.

Poizkusi, boš videl!

V Liverinu je ravno tako glavna sestavina pegasti badelj in pa razni vitamini B .
Če te boli pod desnim rebrnim lokom, dvomim, da so to jetra, prej želodec. Sploh, če začutiš tako, zbadajočo bolečino in se ti potem začne spahovati.

Skratka, zaradi Liverina te ne bi smelo boleti.

Ne za čiščenje sem se odločil kar tako, zaradi starosti. Alkohola popijem sorazmerno malo. Kakšno pivo ali dva za konec tedna ali pa kaj vina če imamo kakšno slavje. Glede bolečine se pa upam trditi, da ni želodec, kot nekdo omenja, ampak zagotovo jetra – topa bolečina, ki pulzira oziroma tišči točno na področju jeter. Je pa malo čudno, da bi zdravilo moralo pomagati, povzroča to neprijetnost. Zato sprašujem ali ima še kdo podobne težave ob uporabi ali se moram bati za svoje zdravje.

Lp

Pa dajte na forumu “Bolezni prebavil” vprašati za nasvet. Tam odgovarjata dve prijazni gospe-zdravnici.

Pa lep večer!

Jetra in žolč imajo nalogo predelati maščobo oz. vso svinjarijo. Bi rekla, da moraš imeti tam okrog kar nekaj špehca, zato taka reakcija. Da pa boš res pomirjen, vprašaj v eni lekarni. Poskusi s čajem pegasti badelj s par kapljami limone.

sam sem pred leti imel težave s jetri -zamaščenost ,zbadanje v jetrih sem začel uporabljati semena pegastega badlja(mleta) ki so mi zelo pomagala.Zato sem si ga letos posadil sam in ga redno uživam.Sedaj vsaj vem kaj jem in ne kaj prodajajo v kapsulah pegastega badlja(poleg pegastega badlja še kup kemičnih sestavi ki še dodatno obremenjujejo jetra).

ljudje so premalo seznanjeni s zdravilnimi učinki teh semen

pridelal sem jih na ekološki način 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravno tako da ga z užitkom ješ.

če ga kdo potrebuje ga imam še nekaj .

lep pozdrav

svajger.beton@gmail,com

Semena pegastega badlja

– znižuje holesterol v krvi
– čisti jetra (strupi, toksini, alkohol)
– obnavlja jetrne celice, jih čisti in razstruplja
– dviguje imunski sistem
– razgrajuje holesterolne odložke (zamaščena jetra)
– znižuje krvni tlak
– blagodejno vpliva na srce in ožilje
– lajša menstrualne težave
– znižuje krvni sladkor
– pomoč pri prekomerni teži
– antioksidant
– zmanjšuje možnost obolenja z rakom na prostati, prsih in jetrih
– pomaga pri žolčnih težavah
– zdravi zlatenico
– uporablja pri zdravljenju ciroze jeter
– uporablja pri zdravljenju belega toka
– uporablja pri zdravljenju bolezni maternice
– izboljšuje prebavo

Jetra so življenjsko pomembna, ker presnavljajo ogljikove hidrate, beljakovine in maščobe. Tvorijo in izločajo žolč, ki sodeluje pri prebavi, ter razstrupljajo škodljive snovi. Vsaka jetrna poškodba, tudi zaradi delovanja različnih strupov, lahko okvari normalno jetrno delovanje.

Pegasti badelj je tisti, ki pomaga uravnavati delovanje jeter. Večji odmerek vzamete, bolj je učinkovit, kajti gre za izrazito neškodljivo rastlino, ki pravzaprav nima nobenih neželenih stranskih učinkov.

Kje se pa da dobiti ta semena ? Lp

Jaz sem se pa po Liverinu zredila. Se kdo? Mogoce kdo ve zakaj?

A je ta Pegasti badelj sploh res fajn al je to še en marketinški trik?

Čiščenje jeter je že ok. Včasih se to naredi samo s spremembo prehrane. V razne preparate pa jaz osebno ne verujem preveč. Veste, če jeste tablete, ki pomagajo za nekaj… Gotovo so tudi sestavine, ki za nekaj škodijo.
Da se razumemo, ne govorim samo o teh dotičnih. Poskusite mogoče dobiti kakšno naravno dieto, ki bi jo vam lahko podal vaš zdravnik, glede na vašo krvno sliko, na morebitne težave… Ne vem tudi kako je s holesterolom… To so vse stvari ki so povezane.
Drugače je pa fino, da ste se odločili, da boste “malo ozdravili” telo. Velikokrat ga že s tem, da smo malo manj pod stresom, pa malo pazimo kaj pojemo.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Slovenski zdravniki podajajo bolj tablete 🙂 Zato pa služijo alternativci..

Naravno in zdravo čiščenje jeter; na tešče jušna žlica olivnega olja in sok polovice limone. To uživajte 1 mesec in prekinite za teden dni, nato ponovite. Ampak res na tešče. Po ure po zaužitju oja in limone, lahko zaužijemo zajtrk ali kavico.


Jaz ga vsak dan “skurim”, vsaj literček , da se razumemo vipavskega in obenem jemljem tablete od neke firme s pegastim badljem. Nič me ne stiska, vse štima in mislim, da bom povečal dozo. Ja samo ne vem al vipavskega belega al badlja. Pa verjemite mi, da vse je res, kar pišem. Aja Nutribab piše gor. Njami , hami.

Najprej je treba razčistit osnovne pojme – Liverin ni zdravilo je prehranski dodatek.
In tudi ni res, da ni nobenih nezaželenih posledic. Pegasti badelj lahko povzroča alergijo, lahko deluje tudi odvajalno. In še nekaj ne priporoča se jemanje v primeru žolčnih kamnov. Če sem prav razumela razlago, pegasti badelj povečuje pretok žolča, pri tem pa se lahko začnejo premikat tudi že obstoječi žolčni kamni ali pesek, za katere večina ljudi sploh ne ve, da jih ima.

Mogoce zaradi vitamina B. Poznam podobne vam, ki imajo slabe izkusnje z hormonskimi problemi zaradi tega vitamina….posledicno zelo hitri porast telesne teze in napihnjenost, ker v telesu vitamin B nekako ne deluje pravilno..

New Report

Close