Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam prijaviti kretena, ki vodi svojega psa v ograjen park?

Kam prijaviti kretena, ki vodi svojega psa v ograjen park?

Kam ga naj prijavim?

In zakaj točno bi ga prijavila?

Ampak resno, zakaj bi ga prijavila? Je pred parkom tabla, da je vstop psom prepovedan?

Tipično slovenceljsko izrazoslovje. Takoj ko nekdo naredi nekaj, kar se nam ne zdi okej, je kreten. Ne, ti se nikoli ne zmotiš, nikoli se nekje na novo slabo ne znajdeš, vse ti vedno uspe iz prve.

Če ni table ali vsaj nekega tihega dogovora, da tja psi ne hodijo, se človeka prijazno opozori. Če ta potem vate uperi repetirano pištolo, mu šele lahko rečeš kreten. Dokler pa ne probaš na lep način, pa ne. Mi smo enkrat na Danskem nehote zašli na območje prepovedi gibanja (vojaški poligon), hoteli smo imeti piknik, pa so nas prišli vojaki prijazno in vljudno opozorit, da se tam ne sme hodit, naj lepo v miru pomalicamo, ampak potem moramo pa res iti stran.

prijaviš ga težko, ker ti bo medrtem, ko se ti ukvarjašp z “velecenjenimi organi” že pobegnil.
Jaz bi ga poslikala in objavila

Tega pa ne razumem. Če NI table, se človeka opozori, da NE SME voziti psa v ta park? Zakaj?
Jaz bi rekla, da če JE tabla, se človeka opozori, da psi v ta park pač ne smejo. Če pa je ni, pa po mojem mnenju ne dela nič narobe. Ali se motim?

Sicer se pa strinjam s tabo calvina.

Park je ograjen. Notri so igrala. Pes se vsak dan notri ponečedi in polula igrala, kamor potem zahajajo otroci.

V kolikor ni table, ki psom prepoveduje vstop, se pri tam lahko sprehajajo, lulajo in kakajo. Lastnik pa mora kakce seveda pobrati.
Kaj bi rada? Upam, da te ta “kreten” trdno postavi na tla.

Neverjetno, samo na MON lahko doživiš, da pasjeljubci zagovarjajo enega izmed njih, ko njegov velecenjeni kužek ščije po igralih in pušča smrdljive dreke za seboj na ograjenem igrišču.
Za vse, ki ne veste igrala so za otroke, ni dovolj, da vaši cucki skačejo v ljudi in preganjajo tekače po Rožniku in Tivoliju, zdaj bi se radi še na otroška igrišča razširili.
Hm, ne vem če na našem vrtcu piše, da ni za pse. Ideja, vpišite svojega psa v vrtec, da ne bo revež sam dopoldne.
Adijo pamet.

Kolegica je bila ob pol jeter zaradi zajedalca, ki ga je fasala od psa, amap vi veselo, še naprej, kaj vam pa kdo more.

Nikamor, saj otroški parki so zato, da se v njih igrajo psi, ma a ne vidiš, da so pasjeljubci diskriminirani, ker svojih kužkov nimajo kam peljati? Če lulajo po igralih je to nekaj čisto normalnega, ja kam pa naj ubožčki.
Ko prebiram mon imam občutek, da bodo otroci kmalu izrinjeni iz družbe, nosečnice bodo do poroda zaprte, da ne bodo frustrirale ljudi z “višjimi cilji”, bog ne daj vozičkaric in doječih mater v javnosti, se ne spodobi in so moteče za ljudi z “višjimi cilji”, otroci bodo v bodoče lahko le na povodcih in z nagobčniki, da ne bodo motil in le v strogo določenih krajih, da bodo ljudje z “višjimi cilji” v miru iskali smisel življenja.

Kozlate mi se bolani umi, pa nimam otrok, ampak če vidim, da pes ščije po igralih, lastniku nakopljem velike težave.

V kolikor ni table, ki psom prepoveduje vstop, se pri tam lahko sprehajajo, lulajo in kakajo. Lastnik pa mora kakce seveda pobrati.
Kaj bi rada? Upam, da te ta “kreten” trdno postavi na tla.[/quote]

Upam, da se ti “kretenov” pes pokaka na preg pred vhodom v tvoj dom, ker tam nimaš table, da je pasje kakanje in lulanje prepovedano, ti pa njegov pridelek spregledaš in stopiš vanj.

Meni je popolnoma vseeno ali je tabla psom vstop prepovedan ali je ni! Pes na peskovniku nima kaj počet.

Se kar strinjam.

Pajeljubci bi morali povsod imete opozorilne table “PREPOVEDANO”. Drugače bi tiste svoje vreče bolh
pripeljali še na mize restavracij, v trgovine s hrano, v bazene, na koncerte……

Če gre za otroško igrišče, potem noben normalen lastnik psa ne bo tja vodil 0psa opravljat potrebe, no. Pa tabla gor ali dol. Na tvojem mestu bi lastnika opozorila in ga prosila, da psa vodi na primernejši kraj. Če je kolikortoliko človeka, bo razumel. Aja, pa imam 3 pse, btw.

Me pa tole zanima:

Za katerega zajedalca pa je šlo?

@Yo_ takoj ko dobim kolegico na telefon, ti sporočim

Park je del velikega parka in je ograjen, vrata so zaprta in vstop je psom prepovedan. Gospod vsak dan odpre vrata parka v katerem se nahajajo igrala, spusti psa notri, za sabo zapre vrata in čaka, da pes opravi svoje. Ko ga prosiš naj ne vodi psa sem, pravi, da hodi na ta konec že 22 let ? (vmes so res naredili igrišče). Se opravičujem a to je res kreten in zanima me kam ga lahko prijavim? Za vse,ki se z njegovim početjem strinjate pa vam želim, da vaš otrok ali vi vsak dan stopite v drek njegovega ali katerekoli drugega psa – večkrat. Vi pa fašete katero od pasjih bolezni. Srečno!

Yo imaš prav, “noben normalen lastnik “. Bila sem priča, ko je gospa pustila psa, da se je skoraj podelal v OTROŠKI PESKOVNIK. Če jo ne bi nagnala, bi to naredil vpričo mene. Verjetno pa je to naredila naslednjič. To je bilo pred leti na igrišču na Viču pri križišču Koprska Jamova. Gospa pa je bila iz ene hiše pri igrišču.

Ti popolnoma verjamem. Imamo pri nas eno tako cvetko, starejšo gospo, ki psa konstantno vozi na otroško igrišče in to točno v peskovnik. S tem, da je par metrov stran del parka, ki je namenjen psom in je tam tudi koš z vrečkami za pobiranje iztrebkov. Je pa res tudi, da še nikoli nisem nikogar slišala, da bi jo opozoril. Verjetno, ker gre za starejšo osebo, ne vem?
Avtorica, pozanimaj se, kdo je lastnik oz. vzdrževalec, upravitelj, karkoliže omenjenega parka. Če je to občina, zahtevaj posredovanje mestnega redarstva. Imajo pristojnost tudi kakšno fajn kazen spisat. Pa poskusi čimbolj natančno navest tudi ure, ko se to dogaja. In ne se pustit odgnat, ker znajo bit kar “trdi”. Lahko pa javiš tudi na policijo. Konec koncev pes v urbanem okolju tudi brez povodca nima kaj počet – si napisala, da ga spušča.

Za katerega zajedalca pa je šlo?[/quote]

Ja in kaj ima tukaj veze, če imaš ti 3 cucke??? Kr neki!

@Yo_ ehinokok – nekaj podobnega trakulji, ki se lahko prenese iz ovce in psa na človeka. Ker kolegica ovc nima v bližini, ima pa psa ovčarja …

Več kot to, da se ti da obešat na moje poste.

se točno vidi, hvala za odgovor, me je zanimalo, kaj je bilo.

Kolikor jaz vem, je najbolje, da napišeš dopis in pošlješ na:
http://www.vurs.gov.si/
Oz. lahko prej tudi pokličeš, pa ti bodo dali še natančnejše napotke. Oni potem ukrepajo, kolikor jaz vem lahko pošljejo Policijo, da jih obvesti o prijavi, ki je lahko tudi anonimna. Prvič je menda le opozorilo.
Pri nas v naselju imamo tudi eno zafnano dečvo, ki misli, da imamo vsi tako zelo radi njenega psa, ki ga kar spušča, da lazi okoli hiš, ker se ji ga ne da sprehajat. Pa ji očitno ne pade na pamet, da sosede moti, če ščije in kaka okoli naših hiš in da ga ne maramo. Že spet samo čakam, da se bo našel nekdo, ki jih bo prijavil. Ker če meni film poči, jo bom pa jaz.

VURS-a od 1.1.2013 nimamo več.

Za katerega zajedalca pa je šlo?[/quote]

No ja, če ga bo zmerjala s kretenom, ne verjamem, a jo bo razumel.

Zdaj pa še enkrat preberi prvotno vprašanje, kaj si napisala: kreten hodi s psom v ograjen park. Iz tega morajo potem zagamani pasjeljubci sklepati, da gre za ograjeno otroško igrišče, na katerem izrecno piše, da je za pse prepovedano, in da je bil gospod že večkrat opozorjen.

New Report

Close